Jump to content

Moto Zajednica

"Digitalni" brzinomer - savet?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Kupih nedavno brzinomer od louisa za potrebe zavaravanja pandura i ljudi sa tehnichkog, ali kad ono medjutim.. IPAK MI TREBA! Da objasnim: na motoru nemam brzinomer pa sam stavio ovaj da bi bio 'legalan' (XA!), ali nisam postavio njegov magnet na felnu. To je jedan od onih shto broje vreme prolaska magneta, konvertuju podatke...da ne smaram dalje.

 

Zanima me da li je neko koristi/koristi neshto slichno i CHIME GA ZALEPITI ZA FELNU?! ??? :-\

 

 

 

post-1587-12879004785831_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

i ja sam planirao da kupim isti,kazi mi dali ima pozadinsko osvetljenje,i koje sve funkcije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

ja imam dva  ovakav brzinometar na motorima,u luisu kosta 20 eura i odlican je...nema pozadinsko osvetljenje i zaboravite za njega po mraku...dobijaju se dva magneta jedan za livene felne koji se lepi na felnu i jedan koji se kaci za zicane felne,sve zavisi od modela motora...ima nekoliko opcija...dobar je za trkacke motore i meri do 300 km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Ma super je swe, nema tu zajeba! Samo ne bih zheleo da pri 100-200km/h naletim na neku rupicu i bude 'zdrawo magneti'! Imam 'normalnu' (?) livenu trokraku felnu, morao bi da zalepim magnet za nju al ne'am zhelju da ga trazhim posle po putu! :D Zato mi treba neko ko je koristio owaj metod da mi predlozhi koji lepak da koristim? ??? :-\

 

p.s.nema svetla, mozhesh da uzmesh u louisu nekakwu kao lampicu, al ako T bash treba swetlo mislim da je mozhda bolje da uzmesh neki drugi... Od f-ja ima sledece: meri do 300km/h; ima TRIP DISTance koji meri od kako si krenuo dok ne stanesh; srednju brzinu; pokazuje T da li si trenutno iznad/u/ispod srednje brzine; shtoperica koja radi samo dok wozish; max dostignuta brzina; ukupna kilometrazha; sat. Uf. Dosta nekorisnih f-ja za nas ali jbg... ipak je prawljen za bicikle  ::) :-[ ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

koristio sam ga na apriliji rs250 (livene petokrake felne) dve godine i nisam imao nikakvih problema, magnet pored toga sto se zalepi za krak felne (dvolepivom trakom) ima na sebi mali kanalic kroz koji se proturi grcka stezaljka i na taj nacin ga mozes odlicno fiksirati za tocak. Kod mene je bio zajeb jer je magnet bio suvise daleko od citaca pa sam morao da podbacujem neke plastikice ispod njega da bi sve funkcionisalo kako treba, uglavnom jako dobra spravica za jako malo kinte. Ako sve odradis kako treba nece biti problema ni na 200kmh, provereno.  ;)

 

+ u polo katalogu ima da se poruci svetlo za ovaj satic, mnogo finije izgleda od one budze sa diodama sto se prodaje u louisu i kosta manje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čista, alkoholom obrisana felna, "super lepak" i jedna ili dve plastične vezice i ne bi trebalo da mrdne ni na 300 kmh. Ne zaboravi da odsečeš višak posle zatezanja vezica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

nisam mislio bash na krak da ga stawim wec na samom doboshu tochka (zaborawi struchan naziw, dawno bila ta shkolica..) otprilike na oko 2cm od kraja felne, ispod gume... tu bi mi idealno odgowaralo jer sam wec naprawio nosach za 'merach' ispod blatobrana pa se nishta ne widi! ;D

 

Uzeo sam neki dwokomponentni epoxy lepak u Maxiju, izgleda kao plastelin tj. nije techan pa bi mozhda on mogao da odradi?... Widim ja da ce biti owde dooosta testiranja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Kad vec stavljs magnet,raspitaj se jel ima veze gde se stavlja,

da li blize ivici felne,tj odmah do gume ili blize osovini,tj malo nize,posto nije isti broj obrtaja

na osovimi i na samoj ivici felne.Da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Kad vec stavljs magnet,raspitaj se jel ima veze gde se stavlja,

da li blize ivici felne,tj odmah do gume ili blize osovini,tj malo nize,posto nije isti broj obrtaja

na osovimi i na samoj ivici felne.Da

 

Gresis, broj obrtaja je isti svuda na felni  :) ,razmisli jos jednom dobro. Da je tako kako ti kazes srce tocka bi se okretalo unutar obruca felne.

 

Bitno je samo uneti obim tocka u memoriju sata (2 r "Pi") i merice preciznije od bilo kojeg drugog km/h sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bitno je samo uneti obim tocka u memoriju sata (2 r "Pi") i merice preciznije od bilo kojeg drugog km/h sata.

 

I kad malo potrošiš prednju gumu, samo smanjiš r i ponovo meri ispravno, dobra fora  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Bitno je samo uneti obim tocka u memoriju sata (2 r "Pi") i merice preciznije od bilo kojeg drugog km/h sata.

 

I kad malo potrošiš prednju gumu, samo smanjiš r i ponovo meri ispravno, dobra fora  :)

 

Ako si bas fanatik da ti sat meri tacno u stotu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Xexe, kad ga stawim prwo cu da 'wozim' unazad bash da widim da li je bolji od ostalih! :D::) ;D

Au ako uspe, pa niko mi nishta nece moci! :P

 

Malo off... panduri wal'da imaju neki propis da je na parkingu dozwoljeno 10km/h UNAZAD! :D Samo ne znam kako to da se izmeri! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja