Jump to content

Moto Zajednica

Citroen Xantia 2.0 HDI na prodaju

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Prodajem auto koji me je do sada odlično služio i koji mi je pružio mnogo udobnih kilometara, obzirom da je Xantia (pored BX-a) jedan od najudobnijih vozila iz te branše. Može se bukvalno reći da je vožnja u ovom auto kao da se vozite na oblaku... :D

Pošto je vreme da se pređe na noviji auto (to će naravno opet biti hidrauličar, samo novijeg datuma), red je da se ovaj udomi i da još nekog udobno i sigurno prevozi puno kilometara... ;) 

 

Xantia je 1999. godište (iako u saobraćajnoj piše da je 1998., ovo je Restajling verzija, koja se proizvodila 1999-2001, mada to na tehničkom ne gledaju, niti prave ikakav problem oko toga, ali je red da napomenem). Na satu ima 271200 km. Uvežena je iz Austrije pre 8 godina, tamo je služila kao ambasadorsko vozilo i stoga je ovaj primerak izuzetno očuvan, kako enterijer, tako i limarijski. Neminovno je da posle 20 godina svog života ima po neku packu na branicima, ali osim toga je limarijski potpuno zdrav, nigde nije truo, ni udaran i slično.

Registrovan je do novembra ove godine, na mom imenu je i prenos je obavezan po kupoprodaji.

 

Motor u njoj je čuveni common rail 2.0 HDI sa 80 kW, mali potrošač (oko 6 - 6,5 L prosek), pali uvek na pola ključa, ne troši ni gram ulja. Na tehničkom je prošao u kontroli izduvnih gasova. 

Od kad je Xantia kod mene ja sam joj pretresao sve moguće da bi auto bio maksimalno bezbedan, obzirom da prevozim moje blizance svaki dan, a sa bezbednošću dece u autu se ne igram. 

Nedavno je urađen kompletan remont prednjeg trapa, a tu spada zamena sva 4 silena na viljuškama, zamena kugli, tela spone, stabilizatora i zamena homokinetičkih zglobova (nešto od toga i nije bilo dotrajalo za zamenu, ali pošto smo radili komplet trap onda sam sve zamenio, da ne razmišljam). Veliki servis je odrađen pre 50000 km, a mali servis je rađen pre 10000 km (i on bi već sad mogao/trebao da se opet radi). Zamenjeni su i prednji diskovi i disk pločice. Zadnji diskovi su u odličnom stanju. Svi radovi su upisani u servisnu knjigu, gde je vođena cela evidencija radova od uvoza u Srbiju.

Ono što krasi ovaj model auta je upravo njegova hidraulika, a ovde je ona u besprekornom stanju. Svako dotrajalo crevo je preventivno promenjeno, filteri očišćeni i zamenjen je LHM u kompletnom sistemu. Bombe su bile na proveri i dopunjene su prošle godine, negde na leto/jesen, tako da sada nema apsolutno nikakvih bojazni oko tog sistema u ovom autu. Sledeća kontrola filtera LHM-a i bombi je za nekih 30000 km.

Klima je manualna, dopunjena je prošle godine i radi perfektno.

Enterijer je u odličnom stanju, svi dugmići i prekidači rade, nema nijednu grešku na tabli. Takođe, nema nijedne greške iščitavanjem na dijagnostici.

Od mana bih spomenuo da zadnji levi elektro-podizač stakla ne radi, ali pošto auto ima ispravnu klimu, meni nikad on nije ni trebao da se spušta. Ostali elektro-podizači stakla rade sve kako treba. Centralno zaključavanje radi kako treba.

Za auto imam 2 originalna ključa (sa daljinskim za otključavanje/zaključavanje) i jedan master ključ (ne znam tačno za šta on služi, ali eto, tu je...). Auto je bio nepušački od prvog dana.

 

Na autu su sve 4 zimske gume, a uz njega dajem i 4 aluminijumske ˝petokrake˝ felne sa 4 letnje gume (na poslednjoj slici se vidi kako auto izgleda sa tim alu felnama).

 

Cena je 1100 evra. Postoji prostor za blagu korekciju po gledanju auta.

 

Tel za neke dodatne informacije: 0603171985 - Boris

 

APe07rn.jpg

64YgL1v.jpg

NmkXDjs.jpg

LmPeu03.jpg

VdF1ZP8.jpg

6r7V7bk.jpg

2sJX8Tv.jpg

a4bDznj.jpg

RgajDZb.jpg

1KWo00o.jpg

PHowYi5.jpg

L4tOHTx.jpg

gLIvR0K.jpg

MXEDE1E.jpg

toT4sOp.jpg

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, slave74 je napisao:

Cukni malo el motor prozora, koji ne radi. Verovatno ce da proradi.

Nisam otvarao tapacirung jer mi stvarno ti zadnji prozori nisu nikad ni trebali da se otvaraju. Ne bih ni skontao da podizač ne radi da jednom nisam hteo da usisam prasinu između stakla i unutrašnjeg kedera...

Verujem da nije veliki kvar i da bi se i on mogao osposobiti da radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ladja od auta, provereno, znam iz iskustva ! 2004.god kupio isti model (1998.god) motor 2.0 benzin, automatik, koza, klima, lamperija, sve u fullu, sediste na struju, senzor kise itd. Vrhunski auto ! Bukvalno taksista mi ga "oteo", tj.kupio od mene... par godina kasnije kupim isti model sa motorom 1.9 TDI, isto extra !

Izvini, raspricao sam se, ali podsetio sam se udobne voznje u ovom autu...

Srecna prodaja !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Izvini Borise, probao sam da te izreklamiran među poznanicima i ne vredi. N' umem da ubedim ljude da postoje i druga vozila van VW koncerna. Da mogu, ja bi ga kupio, majke mi!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, lomitelj je napisao:

Izvini Borise, probao sam da te izreklamiran među poznanicima i ne vredi. N' umem da ubedim ljude da postoje i druga vozila van VW koncerna. Da mogu, ja bi ga kupio, majke mi!

Svestan sam ja toga... :D Poznajem puno ljudi koji baš ne vole francuze (iako ja ne znam pravi razlog, a vrlo verovatno ga ni oni ne znaju), a da nemačka auta dižu u nebesa... Ja jednostavno ove hidrauličare volim zbog njihove udobnosti. Slobodno mogu da kažem da sam se u ovom autu razmazio i da mi bukvalno svaki u koji sednem posle ovog auta deluje previše tvrd i neudoban... :) Zato i sledeći, koji planiram da kupim, mora da bude hidrauličar (iako me drugari ubeđuju da kupim nešto drugo, ja se još uvek nedam)... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moram i da napomenem da radio nije original Citroen-ov i stoga komande na volanu ne reaguju na ovom radiju. U pitanju je Sony radio/usb/bluetooth uređaj, koji lepo svira. Instalacija za povezivanje originalnog radia je ostala netaknuta.

Promenio član ThePainkiller

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, Blaza je napisao:

Bukvalno taksista mi ga "oteo", tj.kupio od mene...

Samo da obrazlozim zapoceto... kaze mi taksista : od opstine Novi Beograd do Brankovog mosta (Bgd) brojao sam, 47 puta stisnem kvacilo ! E, necu vise..."

Nema veze sa autom, vec sa menjacem...

Izvini Borise na off-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 345 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Borise,od tebe bih i motor i auto kupovao na neviđeno,svako tvoje vozilo bez ikakve skrivene mane,sve na svom mestu,svaka čast i srećna prodaja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala, kolege. Trudim se da mi vozila budu u što boljem stanju, jer mi je bezbednost prilično bitna i volim da je sve ispravno, uredno i funckionalno. 

Ovaj auto je stvarno maksimalno očuvan, koliko to njegove godine i kilometri upotrebljavanja dozvoljavaju. Naši bajni putevi su učinili da prednji trap posustane u funkcionalnosti, ali sam ja to sredio, da me nije strah sutra da krenem i na more sa ovim autom. 

Znam da se ljudi boje hidrauličnog sistema u ovom autu, ali ja odgovorno tvrdim da je to najmanji problem koji treba da vas brine, ukoliko se vodi osnovna briga o istom. Znači, samo redovno pranje LHM filtera u posudi, kontrola nivoa LHM-a i kontrola pritiska u bombama na oko 30000-50000 km i nema nikakvih problema. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Имао сам овакав исти само 2000год,први власници смо били у Србији,увежен је био из Белгије,дан данас ми је криво што сам га продао,после њега нема удобног аута...

Срећна продаја! Поразговараћу са ћалетом,ако буде заинтересован можда се и чујемо....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja sam imao xantiu i jedva sam je prodao za 700e tek registrovano. Tvrdim da ne postoji udobniji auto, jos kad se stave bombe od c5 problem sa hidraulikom se resava, oce da zeznj povratna creva jer treba preventivno da se zamene. Inace ovaj tvoj je top, sa proverenim motorom, al sta zna nas covek bolje raspali golf 4 ili omiljeni pasat b 5,5.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 20 minuta, brdy je napisao:

Ja sam imao xantiu i jedva sam je prodao za 700e tek registrovano. Tvrdim da ne postoji udobniji auto, jos kad se stave bombe od c5 problem sa hidraulikom se resava, oce da zeznj povratna creva jer treba preventivno da se zamene. Inace ovaj tvoj je top, sa proverenim motorom, al sta zna nas covek bolje raspali golf 4 ili omiljeni pasat b 5,5.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 

Da, to nisam napomenuo... Prednje bombe i jesu od C5 modela. Povratna creva su sva zamenjena, baš iz tog razloga jer hoće da se ukrute od starosti i onda ispucaju.  

 

Meni nije ˝krava stala na rep˝ da nekom baš ˝poklonim˝ potpuno ispravan auto, ali znam i to da se Xantije teže prodaju... Stoga sam i formirao tu neku cenu, shodno okolnostima...

Naići će neki poznavalac i poštovalac ovog auta, koji zna kakvu udobnost i uživanje u vožnji ovaj auto nudi, a uz to za manje para (nego mnogi drugi nemački proizvodi)...

 

 

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja