Jump to content

Moto Zajednica

Lokalna klubska trka -Mission

Recommended Posts

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Sada je oko 23:00h i dosa san kuci poslin vruceg i uzbudljivog dana na lokalnom nam trkalistu tj. stazi koji ima vise zidova ne povrsine na kojoj se trkamo(ali jedina nam je u kraju pa sta je tu je)...........

 

Diga san se jutros oko 5:30 i Tom me je pokupija sa Fordovin pick-up-m koji je od firme za koju radin.Cin smo se ukljucili na auto put upalila se lampica za akumulator ,ali cin spustin okretaje ispod 3.000 ugasi se.I mi tako do Missena 100km na uru jer ako idemo 110km lampica se pali.Ajde dosli mo na stazu ali prvo moramo svratiti to Tim Hortonsa jer to man je rutina za ovu stazu.

 

Registrilari se i obavili tehnicki ,sve proslo u najboljen redu.A ja onako usput pitan koliko ima prijavljenih oldtajmera kad mi kazu sedan.Pa ovo se nepanti pomislin jer obicno na klubskoj trci imamo 3-4 motora.Bice super i to po pricama imamo par brzih motora........

 

Motor koji san ja priprema za prijatelja Stuarta na treningu ide bolje od moga,ali nakom dva kruga gubin kvacilo......vracam se nazad u pit i otkrije da mi se matica koji drzi glavcinu kvacila pomolala.Stavin malo locktajta i sve je sredjeno.Sada imamo trku samo cetiri kruca za startne pozicije.Ki sta san reka prije Stuart kojemu je ovo prva trka u zivotu startuje odlicno i triba mi dva puna kruga da ga pridjen.Motor koji san ja sklopija radi bolje od moga.....ali je san ima dosta promjena na mom motoru od prosle trke............Novo odjeli sa novin bojama,novi nogodtupi i kraci dosta tako da mi je tribalo par krugova da se naviknen.........zavrsin cetvrti na toj trci ali glavna sa 10 krugova tek dolazi.

U pitu malo dostelujen motor i svi smo spremni za trku.

 

Sa starta sa cetvri ili peti ali odma poslin prve krivine sa vatan u kostac sa Johnom Martinom i to traje svega dva kruga di ga na pravcu bukvalno otpusen ali mi on vraca na kocenju i ja se vracan isprid njega poslin sljedece krivine.E sada je 5 krugova odmaklo i vozin na 3-m mistu,ali na moje zaprepascenje vidin Toma kako gura motor u drugoj krivini.I sada san drugi okrecen se ali John i Stuart su podaleko iz mene.Dva kruga do kraja trke u treceoj krivini mi desna noga pala sa nogo stupa .Pogledan doli kao ono ulje na sve strane i tako sa drugog mista dva krugo do kraja pravo u pit.Kad san dosa u pit iman i sta viditi imberlaug tj. criva koja drzu ventil na imberlaufu su ispala sa ventila.Iako san stavija brage i sve to veza i osigura zicon nije bilo dovoljno.NIsta Caca i Mate su mi bili ti pa me pitaju sta ti je bilo ja in pokazen prston ,e to ti je srica u nesrici jer nisan pa i prosuje ulje na stazu.Sacekamo malo da bi Mick koji je zavrsija prvi,John koji je prosa cilj drugi i Stuart koji mu je ovo prva trka bija treci dobiju medalje i idemo kuci.Tom i ja samo natovarili motore,alat i sve ostalo na pick-up-a i drito kuci.Ali ovaj put nemozemo ni priko 80km na uru da se ona prokleta lampica ne pali.Tako svratrimo usput u Lortco koji radu do 20:00h i tu smo dvi minute prije zatvaranje ljdi su bili strpljeni dali nam sta smo trazili ja to sve stavija na firmin racun.Tom i ja zasukali rukave i prominili alternator na parkinguUpalili pick-up sve radi ki doksa idemo kuci pogledamo jedno drugo ..........boze kakav dan ............ali eto na opet sljedeci vikenda u Spokane 1000km od Vankuvera i to je dio SOTP sampionata pa vikend poslin Spoklane je Portland koji je takodjer SOTP i 600km juzno od Vankuvera ima se se useremo od auto puta ali bice izvjestaja i za to......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Neverovatno sta sve covek radi zbog ljubavi!!! Kad god procitam tvoju golgotu ja se utesim i o'ma mi je lakse! Nikola, LEGENDO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Neverovatno sta sve covek radi zbog ljubavi!!! Kad god procitam tvoju golgotu ja se utesim i o'ma mi je lakse! Nikola' date=' LEGENDO!!![/quote']

 

Dal je iz ljubavi ili nesto drugo ali eto to mi je u krvi 8) .......evo par slika sa treninga i jedna poslin trke di si vidi kako je crivo ispalo s ventila...

 

 

szYhc_dscn2672a0tg.jpg

jeLZC_nikolamission7306111tv.jpg

404.jpg

 

J6Mmb_dscn2705a5qe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

pa ja i jesan pun gas ail se imberlauf raspa :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Stvarno cudno kako se raspao. Sto si uopste stavljao ova providna creva izgleda im adhezija nije jaca strana? Jel to da gledas kad prolaze mali kinezi koji vrte motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma to nekad bili englezi sad su ovi drugi mnogo jeftiniji

 

Caco jel ovo neko paljenje sa optickim prekidanjem sto ovako lepo viri? Dobro je da nije padala kisa :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Ma to nekad bili englezi sad su ovi drugi mnogo jeftiniji

 

Caco jel ovo neko paljenje sa optickim prekidanjem sto ovako lepo viri? Dobro je da nije padala kisa :wink:

 

Nije opticko nego radi pomocu magneta i marke je Boyer Bransden Ingnition.........najeftinije i najbolje za sve motore koji su radjeni od kraja 50-h pa se do pocetka 80-h.Bili britanski,evropski ili japanski.....u prosjeku traju oko 10-k godina za nekih 150 evra.Kisa ni ulje ne utici ovo paljenje :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Zadrzali su se magnetni davaci i duze cini mi se da su korisceni i na mom motoru sa pocetka 90tih.

 

Sta ti pravi problem sa iberlaufom? Ovaj metalni deo je verovatno filter?

 

Greota da zbog tako glupog "kvara" zavrsis trku pre kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Zadrzali su se magnetni davaci i duze cini mi se da su korisceni i na mom motoru sa pocetka 90tih.

 

Sta ti pravi problem sa iberlaufom? Ovaj metalni deo je verovatno filter?

 

Greota da zbog tako glupog "kvara" zavrsis trku pre kraja

 

Ono zuto je ventil koji radi samo u jednom pravcu(nije filter)I od Fordovog motora je V8 5.0L a Ford ga koristi za zravcne pumpe da bi smanjili zagadjenost izduvnih gasova.Radi na principu tako kad se klipovi vracaju ka donjoj mrtvoj tocki potiskuji zrak koji je u karterui taj zrak otvara ventil i pod pritiskom izlaze vanka.Ali kad se klipovi vracaju ka gornjoj mrtvoj tocki ventil se zatvara i klipovi prave pod pritisak u kartetu motora dozvoljavajuci motoru da proizvede 2-3 ekstra konjske snage.Na britanskim motorima koji su vertikali dvocilindrasi od 350ccm pa do 850ccm oba klipa odi zajedno gori i doli.Tako da prave veliki pritisak u kraterimai da neman taj ventil izbili bi semerinzi na radilici ili bregastoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljivo

 

Posto verovatno nisi pocupao iberlauf slucajno nogom ili nekako drugacije zasto ga je otkacio? Iberlauf ti je pretpostavljam povezan posle negde na usis. Po nekoj mojoj logici taj ventil pravi problem tako da ili otvara na nekom vecem pritisku i to naglo pa izbije ventil iz creva ili kad se u odredjenom rezimu javi nadpritisak u usisu gas udari u jednosmerni ventil ne moze da prodje kroz njega pa prodje izmedju creva i njega. Verovatniji mi je nesto ovaj pri scenario.

 

Tako da prave veliki pritisak u kraterimai da neman taj ventil izbili bi semerinzi na radilici ili bregastoj.

 

Da nemas taj ventil imao bi normalan iberlauf semerinzi bi ostali na svom mestu a ti bi zavrsio trku pa makar i sa 2 konja manje :D

 

U svakom slucaju zelim ti vise srece u nastavku sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Zanimljivo

 

Posto verovatno nisi pocupao iberlauf slucajno nogom ili nekako drugacije zasto ga je otkacio? Iberlauf ti je pretpostavljam povezan posle negde na usis. Po nekoj mojoj logici taj ventil pravi problem tako da ili otvara na nekom vecem pritisku i to naglo pa izbije ventil iz creva ili kad se u odredjenom rezimu javi nadpritisak u usisu gas udari u jednosmerni ventil ne moze da prodje kroz njega pa prodje izmedju creva i njega. Verovatniji mi je nesto ovaj pri scenario.

 

Tako da prave veliki pritisak u kraterimai da neman taj ventil izbili bi semerinzi na radilici ili bregastoj.

 

Da nemas taj ventil imao bi normalan iberlauf semerinzi bi ostali na svom mestu a ti bi zavrsio trku pa makar i sa 2 konja manje :D

 

U svakom slucaju zelim ti vise srece u nastavku sezone

 

kad bi ga spojija sa usison motor bi dimija ki blesav.Nastavak imberlaufa ide u posudu tj. jednu plasticnu bocu onu istu koju biciklisti nosu kad vozu bicikle na duze staze(jer je lagana,prozirna,cvrsta plastika).Bilo di na karteru motora da iman imberlauf bacalo bi puno ulha kroz njega pa san mora da stavin iz uljne pumpre na deklu bregastih ki sta se vidi na slici.A ventil je ta slab tj. membrana u ventilu da mozes da je otvoris kad dunes unutra.Isto taj ventil zadrzava ulju u motoru i neda ulju da ide u posudu.Tako da moran da ga ima.A to sta su criva pala ro je zato jer se plastika grije i ladi pa nisan provjeraca brage.......malo moja krivica aeli nece vise :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4266 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

peco evo ti slika jedne Daytone 500ccm a slikana je od strane mog prijatelja -Daytona Interantional Speedway Florida

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja