Jump to content

Moto Zajednica

TET - Trans euro trail

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
Pre 3 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

@maza1 To je verovatno i najtezi deo TETa. Ne bih preporucio za prvi put ako nisi ljubitelj kamena. Ima deonica koje nisu ni malo naivne. U pitanju je labav krupan kamen na nagibu na potezu od Rajca (Ljiga) do Divcibara.

Hvala!

A potez Mladenovac-Ljig? Da li je išta prihvatljivo za početnika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
4 minutes ago, maza1 said:

Hvala!

A potez Mladenovac-Ljig? Da li je išta prihvatljivo za početnika?

Veci deo je prihvatljiv ali ima par deonica koje ne mozes zaobici a teske su. Najiskrenija preporuka je da ne vozis sam ovo kao prvu voznju. Za pocetak, pre bih preporucio mozda TET na Tari. Kojim motorom planiras da ides?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
pre 30 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Veci deo je prihvatljiv ali ima par deonica koje ne mozes zaobici a teske su. Najiskrenija preporuka je da ne vozis sam ovo kao prvu voznju. Za pocetak, pre bih preporucio mozda TET na Tari. Kojim motorom planiras da ides?

Gledao sam nešto bliže Pazovi, odnosno Beogradu, zbog jednostavnosti.

U očekivanju sam Sherco 300SEF, četvorotaktni. Pretpostavljam da taj motor može gde hoćeš, samo ja ne mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
5 hours ago, maza1 said:

Dok čekam Šreka (Sherco) da dođe, planiram prvu TET sekciju za oprobati se.

Išao bih Ibarskom do Ljiga, i kod Štavice uključio se na TET rutu. Vozio do puta Mionica Divčibare, i onda natrag redovnim asfaltom.

Da li je ovaj potez bezbedan za laganu vožnju i prohodan? Čitam neke prethodne objave, nisam siguran da je jednostavno.

Screenshot_20240723_072009_OsmAnd.jpg

Teska jako, sa KTMovima smo se namucili ali presli 790/890. Nije naivno uopšte, a ni lako

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
1 hour ago, maza1 said:

Hvala!

A potez Mladenovac-Ljig? Da li je išta prihvatljivo za početnika?

Od Mladenovca odmah imas prepreke, izoran put pa mora da se obilazi, negde kod AR stoji ograda i blokira put, mora da se obilazi itd... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, DjordjeMijailovic said:

Veci deo je prihvatljiv ali ima par deonica koje ne mozes zaobici a teske su. Najiskrenija preporuka je da ne vozis sam ovo kao prvu voznju. Za pocetak, pre bih preporucio mozda TET na Tari. Kojim motorom planiras da ides?

Pardon, ovo se odnosi na Ljig - Divcibare. A za Mladenovac - Ljig, kao sto rece kolega, imas zatvorenih deonica, a iskreno i nije nesto specijalno interesantno. Probaj naci nesto sto ti odgovara ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
pre 10 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Probaj naci nesto sto ti odgovara ovde.

Ovo je odlično i raznovrsno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1902 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 3 sati, živke je napisao:

Društvo, aj pošto je tema aktivna, da potražim pomoć ovde, mada možda ću i da otvorim posebnu temu.

Planiramo nas dvojica da vrlo uskoro krenemo u vožnju Albanijom, sa dosta, tj. što je moguće više off road-a, odnosno TET deonica. Na raspolaganju imamo samo 4 dana u Al, i po dan za tranzit do Plava, kao polazne tačke, i nazad do Niša odakle god. Kamp opremu nećemo nositi. Dosta smo iskusni u vožnji i dovoljno za mehaniku, ali smo slabi sa planiranjem ruta, zato mi i treba pomoć.
Detaljno proučavam legendarni @Gliga putopis, ali naravno ne možemo da ga pratimo u korak. Poenta je da maksimalno iskoristimo ta 4 dana za vožnju.
Da li ima ovde ljudi pored Glige koji su vozili to i mogli bi da podele neke predloge ? Možda @Alp (čini mi se da sam video da ti je  AL bila u planu u nekom trenutku) ili @aca-pn ?

A konkretno pitanje za ovu temu - šta zapravo predstavlja sekcija u TET ruti ? Ja sam mislio da je to deo rute koji se preporučuje da se prođe u jednom danu, ali sada vidim da TET Albanija ima samo dve sekcije od po ~400km, i kapiram da moja pretpostavka nije bila dobra. Gde mogu da nađem malo detaljnije informacije o TETu kroz zemlju, konkretno - koliko dana se preporučuje da traje, i neku preporuku kako planirati rutu po danima ?

Treba imati u vidu da sam ja tamo išao sada već davne 2015. godine. Dosta toga se asfaltiralo u međuvremenu. Pre par godina sam obišao samo severni deo, od Plava do Skadra i onda krug preko Theti-a (ovo se ove godine sve asfaltira :( ). Za toliko dana koliko imate na raspolaganju ne bih ni išao na tu stranu.

 

Albanski TET se u nekim delovima preklapa sa onim što sam ja vozio. U nedostatku drugih izvora ruta predstavlja odličnu opciju. Ja bih preporučio da idete preko Kosova, tamo kod Prizrena da se pređe u Albaniju. Odatle bih pratio trekove iz mog putopisa na jug (kroz NP Fushi Lure, pa Elbasan, Berat...). Od Berata preko Mali Tomorri (planina, obavezan uspon na vrh ako je lep dan) lagano okrenuti ka severu. Čini mi se da tuda ide i TET pa se može iskombinovati.

 

Smeštaja u Albaniji ima na svakom ćošku, više i dostupnije nego kod nas.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1712 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@Gliga već smo odlučili da ovog puta nećemo ići preko Kosova, tako da je polazna tačka Plav, gde bi noćili prvu noć. Onda ispada da je ceo prvi dan kroz Theti asfalt :( , ali šta da se radi, verujem da i dalje vredi videti. Druga noć u Skadru ili okolini. I onda ćemo izgleda morati da preskočimo trajekt i dolinu Valbone, nažalost, jer bi nam oduzelo dosta vremena.

Tako da bi od Skadra verovatno pratili rutu TET-a. Pitanje je koliko možemo da pređemo za tri dana vožnje, kao i gde da planiramo noćenja ?
Koliko sam video po nekim komentarima na FB, neki prosek za ceo TET je 6 dana za teške motore, odnosno oko 150km dnevno, kad je sve ok. Sigurno ćemo proći kroz
NP Fushi Lure, a sad razmatramo šta dalje.
Kako je najbolje tražiti smeštaj - na licu mesta, ili ipak Booking ? Plav i Skadar ćemo verovatno unapred rezervisati nešto, nego pitam za dalje.

Zadnji tranzitni dan bi verovatno isforsirali asfalt, preko Ohrida i Skoplja do Niša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1902 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Plav-Koplik-Teth je sve asfalt. Od Teth-a prema Skadru je do pre dve-tri godine bilo 60-ak km makadama. Ove godine to pripremaju za asfalt. Ne znam da li je nešto zapravo asfaltirano ili samo ravnaju/proširuju makadam (bilo bi lepo da je ovo drugo). Dakle, Plav-Skadar preko Thetia je jedan dan momačke vožnje.

 

Za dalje nemam pojma.

 

Smeštaj na licu mesta. Stvarno na svakom ćošku ima ponuda. Samo voditi računa da ne uletite u deonicu od 30-40km divljine (npr Lure nacionalni park).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4853 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Ovde je za spavanje super, nije skupo a ima i garažu za motore ! Generalno u ovom kraju su ljudi predivni, vole da razgovaraju, časte pićem, nude pomoć,  da sam mogao, ostao bih mesec dana !

 

https://www.google.com/maps/place/Rajkovic+rooms/@42.641933,19.930218,18.33z/data=!4m9!3m8!1s0x13528beae55a7057:0xf2399d207e4e4d5d!5m2!4m1!1i2!8m2!3d42.6420686!4d19.9302059!16s%2Fg%2F11gjp58vpg?authuser=0&hl=sr&entry=ttu

Promenio član srbac
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1902 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pre 9 godina je bilo 10-15€ za noć. To danas verovatno nije relevatno :D Drugim rečima: nemam predstave.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4853 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Pe dve godine 10e na Plavu !

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Smeštaj pogledaj na bookingu kako se kreću cene. Što se tiče dnevne kilometraze na tet-u, meni je oko 250km, polazak ujutru, voznja ceo dan sa nekoliko kraćih pauza, oko 17 tražimo smeštaj i kad se smestimo večeramo. Ručak obično preskačemo (obicno si u to vreme negde u sred planine), ponesemo neke čokoladice za usput i to nam je ručak. 

Ovo naravno zavisi od ekipe, neko vise voli da vozi, a neko da posećuje kafane, svako nadje svoj način.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1712 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
20 hours ago, srbac said:

Ovde je za spavanje super, nije skupo a ima i garažu za motore ! Generalno u ovom kraju su ljudi predivni, vole da razgovaraju, časte pićem, nude pomoć,  da sam mogao, ostao bih mesec dana !

 

https://www.google.com/maps/place/Rajkovic+rooms/@42.641933,19.930218,18.33z/data=!4m9!3m8!1s0x13528beae55a7057:0xf2399d207e4e4d5d!5m2!4m1!1i2!8m2!3d42.6420686!4d19.9302059!16s%2Fg%2F11gjp58vpg?authuser=0&hl=sr&entry=ttu

Ovde je sad 20 evra noć, ako nekom bude trebalo.

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1858 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Skoro smo u Elbasan-u platili 10e po glavi, u Backpacker hostelu.

Taman se prašnjavi i znojavi uklopili u ambijent :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1712 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@mradomir Ako te ne mrzi da podeliš neki savet za neiskusne kolege :) Jel ste vozili TET ili neku svoju rutu ? Gde ste još noćili itd. Prvi put obijica idemo u AL, svaka informacija je dobrodošla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1858 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
4 hours ago, živke said:

@mradomir Ako te ne mrzi da podeliš neki savet za neiskusne kolege :) Jel ste vozili TET ili neku svoju rutu ? Gde ste još noćili itd. Prvi put obijica idemo u AL, svaka informacija je dobrodošla :)

Kroz Albaniju smo vozili južni deo TET-a od Debarskog jezera do Grčke granice. Noćili u Elbasanu i jednu noć kampovali pored Vjose rečice.

Ne znam šta da te savetujem... džukci su ko telad, tako da samo gas... :)

Ima odličnih deonica, ali i prilično prašine. 

Makedonija mi je lepša, ako niste vozili planirajte obavezno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1042 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kad smo kod TETa jel ima neko ko bi vozio poslednja nedelja avgusta - prva nedelja septembra 5-6-10 dana, šta god, Bosna, CG, Makedonija, Albanija, Grčka... ? Planirao sam do Sicilije affaltom ali mi to izmiče polako, pa razmišljam o TETu ali mi treba društvo ne bih sam . U suprotnom moraću na more :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
On 24. 7. 2024. at 20:23, lemy je napisao:

Kad smo kod TETa jel ima neko ko bi vozio poslednja nedelja avgusta - prva nedelja septembra 5-6-10 dana, šta god, Bosna, CG, Makedonija, Albanija, Grčka... ? Planirao sam do Sicilije affaltom ali mi to izmiče polako, pa razmišljam o TETu ali mi treba društvo ne bih sam . U suprotnom moraću na more :)

Milan (sa Nbgd-a, Hasky 701), i ja smo planirali u tom terminu severnu Albaniju iz Gusinja, ako se kockice slože, do 7 dana. Ako nisi vozio do sada C Goru ili Bosnu, možda ti je bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
On 24. 7. 2024. at 20:23, lemy je napisao:

Kad smo kod TETa jel ima neko ko bi vozio poslednja nedelja avgusta - prva nedelja septembra 5-6-10 dana, šta god, Bosna, CG, Makedonija, Albanija, Grčka... ? Planirao sam do Sicilije affaltom ali mi to izmiče polako, pa razmišljam o TETu ali mi treba društvo ne bih sam . U suprotnom moraću na more :)

Ja tražim neke kraće ture, al potpuno neiskusan, i tek očekujem motor da stigne oko 5-10. Avgusta. I gledaču sa nekim iskusnijim da prođem prvih puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1042 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
3 hours ago, Alp said:

Milan (sa Nbgd-a, Hasky 701), i ja smo planirali u tom terminu severnu Albaniju iz Gusinja, ako se kockice slože, do 7 dana. Ako nisi vozio do sada C Goru ili Bosnu, možda ti je bolji izbor.

Nisam vozio ništa od TET vam Srbije. To mi ke za sada prva opcija, Bosna i CG, taman možda spojim sa enguro. Videći, sve zavisi od društva, sam neću sigurno kretati.

 

I jedno tehničko pitanje, da je pametno voziti TET (Bosna i CG pre svega) sa KTM 790 adventure ? Imam i DRZ 400, sa njim sam lagan ali mi je KTM udobniji i voleo bih da ga probam da vidim može li zameniti DRZ za moje potrebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1902 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ako sam ja mogao sve okolne TET-ove bez muke da prođem KLE-om ne znam zašto bi 790-ka bila problem. Nije da si početnik i da se ne snalaziš :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 5 sati, lemy je napisao:

Nisam vozio ništa od TET vam Srbije. To mi ke za sada prva opcija, Bosna i CG, taman možda spojim sa enguro. Videći, sve zavisi od društva, sam neću sigurno kretati.

 

I jedno tehničko pitanje, da je pametno voziti TET (Bosna i CG pre svega) sa KTM 790 adventure ? Imam i DRZ 400, sa njim sam lagan ali mi je KTM udobniji i voleo bih da ga probam da vidim može li zameniti DRZ za moje potrebe 

Ništa ne menja drz-a!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja