Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 2009!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Evo ovde puno toga o screamer i big bang motorima

 

http://www.freepatentsonline.com/7063059.html

 

Samo traži reč screamer. Uf, mnogo je lakše voziti nego razbijati glavu ovim tehnikalijama  :D

 

Ovde je rec o nekom sasvim drugom patentu ako sam dobro shvatio.

 

Evo nadjoh objasnjenje:

 

"For the uninitiated a screamer style engine is one that:

 

    "Has an equal amount of time between the firing order of each cylinder during the rotation of the crankshaft"

 

For a four cylinder engine, a screamer configuration would see one cylinder firing every 180 degrees of rotation on the crank.

 

A big bang styled engine is one that:

 

    "has a very short interval of time between the firing order of each cylinder, and an extended break until each cylinder fires again."

 

It takes 720 degrees of crankshaft rotation for a four stroke engine to complete the well known cycle of intake, compression, ignition and exhaust. In a four cylinder, motogp big bang engine, all the cylinders fire within a very small angular range of each other, my guess would be within 90 degrees."

 

http://therevolusean.blogspot.com/2008/02/big-bang-vs-screamer-debate-in-motogp.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Iz Yamahe nista novo...Design klasika,"Yamaha blade"  ;)...Nego,jer su se to oni malo uplasili od nove VFR1000F sa RC211 V5,pa "guraju" u R1 agregat iz M1 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nego,jer su se to oni malo uplasili od nove VFR1000F sa RC211 V5,pa "guraju" u R1 agregat iz M1 ?

 

Ne verujem, VFR nije klasičan R i Honda tu praktično nema konkurenciju, kao što Yamaha nema sa V-Maxom. Ovde je u pitanju samo deo koncepta M1, nema recimo i pneumatskih podizača ventila. Pre će biti da Yamaha želi da stigne veoma ozbiljnu konkurenciju poput GSX-R 1000, CBR 1000 RR, pa i ZX-10R.

 

Verujem da će nova Honda VFR biti čudo od mašine, samo da mi još imamo bolje puteve, inače ovako nam svima trebaju endurke  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nego,jer su se to oni malo uplasili od nove VFR1000F sa RC211 V5,pa "guraju" u R1 agregat iz M1 ?

 

Ne verujem, VFR nije klasičan R i Honda tu praktično nema konkurenciju, kao što Yamaha nema sa V-Maxom...

 

Znam,samo sam malo hteo da se nashalim,ali sam ocigledno zaboravio da stavim smiley  ;D...Nego,gledam neke testove litrasa,i nekako ih ZX-10R tuche u svemu.Ne znam sta se to desilo sa Kawom  ;D...A jer ovaj motor ima 5V ili 4V po cilindru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nego,gledam neke testove litrasa,i nekako ih ZX-10R tuche u svemu.

 

U testovima koje sam ja čitao, uprkos snažnom i agresivnom agregatu generalno ZX-10R ne uspeva da napravi brže krugove od GSX-R 1000 ili CBR 1000 RR. Znači, nešto tu nedostaje, sirova snaga nije dovoljna. Kažu i da se lepo vozi, ali opet na trkama ne pokazuje prave rezultate. Nisam stručan da donesem svoj zaključak, samo prenosim ono što sam pročitao.

 

A jer ovaj motor ima 5V ili 4V po cilindru?

 

4 ventila

 

http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=5268&Page=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ne znam,skoro sam u nekom casopisu citao uporedni test ZX-10R VS. CBR1000RR, i ZX-10R ga je dobio,uzdosta reci hvale.Mozda je presudno i onih +10 KS u Kawinom agregatu (ukupno 188),ali kazu da je i dosta povoznija...A Suza je prica za sebe,kad se vozi na "A"  ;)...Nego,meni se cini da je Yamaha napravila gresku prelaskom sa 20 na 16 ventila...Sta mislis o tome?

 

P.S. Tek sad vidim kako sam se nadovezao na recenicu u kojoj pominjem Kawu,a mislio sam na Yamahu  ;).Da li Yamahin motor ima 5V ili 4V po cilindru,posto sam na nju mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

U posljednjem broju 2Točka je bio uporedni test Fireblade-a i 10R Kawe... Zaključak je da je bez obzira na snagu i sve ostalo, Honda boljji izbor generalno. Kawasaki traži dranje i malo ima prefinjenije ogibljenje i podešavanje istog u odnosu na Hondu, dok ova nudi nedostižan obrtni moment i povlačenje kroz čitav spektar obrtaja i mnogo se lakše vozi i ponaša na stazi...

 

Što se nove R1 i zvuka tiče, čini mi se da su postigli ono što su željeli - bolje performanse motora, koji zvuči kao ubrzani V2 ili V4...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

U posljednjem broju 2Točka je bio uporedni test Fireblade-a i 10R Kawe... Zaključak je da je bez obzira na snagu i sve ostalo, Honda boljji izbor generalno. Kawasaki traži dranje i malo ima prefinjenije ogibljenje i podešavanje istog u odnosu na Hondu, dok ova nudi nedostižan obrtni moment i povlačenje kroz čitav spektar obrtaja i mnogo se lakše vozi i ponaša na stazi...

 

Da,ali mislim da je na kraju Kawa bila malo brza na stazi?Ili gresim?

 

Da je nova R1 lepa i nije....A J-BE KEVU to hoce sigurno  ;) ;) ;) ;) ;)

 

 

Xe,jedva cekam uporedni test YZF-R1 VS. Ducati 1098R  ;D...A mislim da ce se i protiv Suzane litrasice pomuciti  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5360 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kad su već preko bare, Yamahisti su odlučili da malo potpomognu promociju nove R1 Yamahe. Pa su članovi Fiat Yamaha tima Valentino Rossi i Jorge Lorenzo, kao i James Toseland i Colin Edwards, malo se vozikali, slikavali, dali po koji komentar, kako to već ide.

 

404.jpg

 

A Dotore je rekao :" Ovo je odlican motor. Sličan mojoj M1 i veoma je uzbudljivo što je toliko toga iz Moto GP primjenjeno na ulični motor. Mislim da će svako ko voli Yamahu i R1 biti veoma uzbuđen povodom izlaska nove verzije. Fantastično!"

 

Pa kad Dokoru valja,...?! ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

A Dotore je rekao :" Ovo je odlican motor. Sličan mojoj M1 i veoma je uzbudljivo što je toliko toga iz Moto GP primjenjeno na ulični motor. Mislim da će svako ko voli Yamahu i R1 biti veoma uzbuđen povodom izlaska nove verzije. Fantastično!"

 

 

 

Pitam se koliko je ko$$$tala Yamahu ova izjava...  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5360 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

 

A Dotore je rekao :" Ovo je odlican motor. Sličan mojoj M1 i veoma je uzbudljivo što je toliko toga iz Moto GP primjenjeno na ulični motor. Mislim da će svako ko voli Yamahu i R1 biti veoma uzbuđen povodom izlaska nove verzije. Fantastično!"

 

 

 

Pitam se koliko je ko$$$tala Yamahu ova izjava...  :D ;D

 

Ma nije niko kriv, sto Suzuki ima u ekipi neke sto mogu da voze samo po kisi i neke na zalasku karijere, pa ne mogu da rade reklamu. ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Yamaha je sa modelom R1 1998 godine napravila revoluciju u prodaji sportskim motorcikala u svetu. Već godinam je najprodavaniji model u klasi, a najmanje je menjala dizajn (ova nove toliko liči na prvu da to nije normalno). Moje skromno mišljenje je da su motorcikli dostigli u toj klasi vrhunac i u performansama ( ne vide se konji koje svake godine dižu) i u ležanju i podvoznosti (sada i Suzuki može normalno u krivinu bez da ga nagovaram). Marketing je trenutno jedino što prodaje motorcikl pored dizajna, a performanse su tu da okite stvar, jer šta mi znači 188 ks na 15000 obrtaja kada sam zadnji put pre desetak godina preterao 10000 obrtaja. Znam rećiće te da sam omatorio, ali sam pre desetak dana vozio Kawa ZXR750 iz 1993 godine sa dynojetom, u društvu sa par Nindža , gixera i r1. Nekako je osećaj mnogo lepši, motor peva (KERKER) jer mu izduvni ventil ne remeti rad, poteže kada treba (sa 3000), koči kako treba, leži adekvatno.

Motor je prešao realnih 50000 km na satu, po raznim amaterskim trkama, imao je par klizanja, ali svake godine. Na kraju su vraćeni serijana oklopi, montirane nove gume i došao je iz italije za sumu od 700 evra + carina , porez registracija. OK cena je za prijatelja, ali kaže da više nebi mogao da dobije u Italiji.

Ko može da izvuče 100 % snage iz motora od 1000 ccm treba da vozi trke, ko može da izvuče 80% iz rama i vešanja neće pasti na trci, ko izvuče 50 % iz guma će proći svaku krivinu, a ko ima 20% godina života će probati da odradi gore navedeno.

Ja grizem četvrtu banku i kupiću BUELLa XB12S , to će mi biti skuter do kraja života (nadam se da promenim par setova guma na njemu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Naličje priče je zvuk motora. Mislim da ce svi ljubitelji klasične muzike iz sistema 4u1 biti iznenadjeni a ja blago razočaran.

Jeste paljenje kao u MotoGP ali i zvuk nije kao nekadašnji screameri.

http://www.youtube.com/watch?v=QN95wEf-s7w

Jako dobar marketing,samo šteta što izgleda kao starija R6-ica koju su nakljukali steroidima...mnogo lepši predhodni model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni ovaj novi model spreda lici na Rijeu,Rieu,Raju,

kako god.Ono kinesko od 50ccm  ;D

 

Rieju je Španac, ne kinez.

Rieju je kinez koji španci uvoze pod tim imenom i vrlo malo odskače kvalitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja