Jump to content

Moto Zajednica

MZ benzin...(problemi sa kvalitetom- pohvale-potrosnja...)

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Elem...

Redovno benzin tocim na jednoj privatnoj pumpi u Svilajncu(da ne pominjem ime), ali pre nedelju dana usled obaveza i zauzetosti resio sam da sipam benzin na pumpi koja mi je bila uz put, na Jugopetrolovoj pumpi koja se nalazi na ulazu u Svilajnac.

E, sad', sto sam izbegaovao do sada ovu pumpu, pa nekoliko puta mi se desilo da na jednoj pumpi moj automobil trosi 10 l nedeljno, a na ovoj "drzavnoj" 12-13l??? Da ne bih razbijao glavu sta je u pitanju, sipam samo na ovoj privatnoj i zdravo.

Vracam se na dogadjaju od prosle nedelje...Obicno sipam za 500 dinara i to mi citavog leta traje u proseku 10 dana (nivo benzina utvrdjujem kao i svi vi odokativno). Toga dana-prosle srede sipam za 500 dinara na Jugopetrolovoj pumpi, vozim nista vise nego obicno kuca-posao-razonoda kratka i sl...

Kad' pogledam ja juce onako bezveze u rezervoar, ojhaaaa nivo pao mnogo vise nego sto treba da padne nakon 10 dana voznje, a proslo je samo 7 dana. Nista, sipam ulje, odem kod privatnika sipam za 500 dinara i ocekujem da za 10 dana nivo padne tamo gde treba nikako ispod!!

 

E sad' sta je u pitanju, da li kradu na brojacu, da li dodaju vodu, da li je los kvalitet benzina(valjda svi dobavljaci uzimaju benzin na jednom mestu??)Koristim isto ulje vec 7-8 punjenja, nisam vozio vise od uobicajenog (cak mozda i manje) nisam vozio motor pod veliki gasom...

Ima li neko slicno iskustvo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Karburator će odati tajnu, meni je Svakak posle samo tri meseca izvadio kamenca kao iz bojlera, bruka jedna.

 

Inače, poznato je da svi motori u Hrvatskoj manje troše nego ovde, baš se pitam zašto.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

U pitanju je brojac , odnosno tocilac na pumpi.

Iskustvo:

-u dve kante po 5 l nije bilo 10 l, vec devet (kada mi je tocilac tocio)

-iste kante, ja tocio = 10 l.

Imaju posebnu tehniku tocenja kada prekidaju, onda zavrti ono cudo i broji  a ne sipa!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

tachno je da mogu da te zapale na samom tocenju, zato uvek tocim sam...

 

a sto se potrosnje tice, u srbiji mojim nacinom voznje mi motor trosi 6.7 a cim predjem granu i udjem u austriju,nemacku,svicu,F ili I potrosnja spadne na neverovatnih 5.5 cak jednom i na 5.2!!!!! isti nacin voznje sve isto..........i to na mom i Djurinom motoru ista stvar

 

mora da imaju bolji vazduh tamo negde preko,  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

U čemu je fora, da se sipa bez prekidanja i seckanja?

ili to ili da tocis sam!!

 

 

 

mora da imaju bolji vazduh tamo negde preko,  ;D ;D ;D

 

:D :D :D :D vrlo verovatno!

 

U pitanju je brojac , odnosno tocilac na pumpi.

Iskustvo:

-u dve kante po 5 l nije bilo 10 l, vec devet (kada mi je tocilac tocio)

-iste kante, ja tocio = 10 l.

Imaju posebnu tehniku tocenja kada prekidaju, onda zavrti ono cudo i broji  a ne sipa!!

 

Ako gledamo nekom logikom, valjda bi pre trebalo da "ukrade" privatnik nego ovi papani sto rade za fiksnu platu u "drzavnoj" firmi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ti " papani " sto rade za fiksnu platu i kradu jer ih niko ne kontrolise, ostaje im visak benzina koji takodje prodaju, pa dele lovu medju sobom.  Valjda ste primetili da kad se neko zaposli na drzavnoj pumpi - vrlo brzo, za par meseci kupuje i nova kola ! Sigurno ne od te fiksne plate !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

U čemu je fora, da se sipa bez prekidanja i seckanja?

Pa vidis nisu svi aparati isti, neki imaju leptir brojac na automatu, neki kod pistolja za tocenje. E kada naglo stisne da toci jurne gorivo, zatim prekine,pa ponovo a leptir normalno zalece i kod onih kojima je leptir na automatu uvek pokaze tu protok, ali ne i ono sto je izaslo, vec u crevu uvek ostane, i to je to!! Zato je bitno ne prekidati tok  dok se toci, vec smanjivati dotok do potrebne kolicine.

Najvise se drpa tako kada toce u rezervoare, metalne burice, ali kada je providna kanta u pitanju, e onda se primeti.

Probajte , neka natoce u 2 l flasu, da vidite da nece biti 2 l ves 1,80-1,90 l, iako tamo pise 2 l .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kradu nema dileme!!!Kojom tehnikom ne znam ali kradu 100% i to na Jugopetrolu posebno! Kod mene u Obrenovcu imaju 2 pumpe,jedna privatna-Eko a druga drzavna-Jugopetrol i ja nikad ne sipam na Jugopetrolu!Ako se desi da je na Eku pretakanje sacekam a jednom mi je bas bilo hitno a gorivo na min. pa sam otisla do kuce po providnu kantu i sipala pa nisu mogli nista. Nemanja jednom prilikom krenuo negde i sipao za 2000 dinara u kola i posle nekih 80km auto poceo da cima,drnda i ne prima gas.Posto je bila noc on se nekako dovuce do prve pumpe da vidi sta nije u redu i shvati da mu je onaj konj na pumpi sipao verovatno za 500din a ostalo strpao u dzep..Sipa on gorivo i auto naravno ni da stucne!Tako su se te pumpadzije oslobodile i krale celom gradu dok se jednom nije vratio covek kojem su stala kola jer su naravno ostala bez goriva i tako poceo da tuce pumpadziju (ostali su samo gledali) da narednih mesec dana nije radio a kad se nakon toga pojavio izgledao je kao da je nasminkan(sve mu boje lepo stoje)!  Mislim da i dalje kradu(jos uvek ima ovaca za sisanje("ma to nije moguce,ne mogu oni to") ali ja tamo ni mrtva ne sipam. Ipak moram priznati da s'vremena na vreme i odem..ali da proverim pritisak u gumama jer jedini imaju aparat!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Ajde sto ukradu na brijacu,nego sipaju i dosta vode.Ja se na gorivo iz drzavne pumpe mnogo duze vozim nego na gorivo iz privatne!

A i usluga je mnogo losa, kada ti sipaju gorivo ne gledaju sta sipaju.Ja kazem liku da mi sipa `premijum` 6l,i jos mu pokazem prstom,i dok sam okrenuo glavu on vec natoci 6l `bezolovnog`!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja uvek sipam bezolovni, bolji je od premijuna za MZ.

 

Slazem se!

i ja se slazem...ali poenta je da je trazio premium....pa taman da je trazio dizel ima da mu sipa dizel....vezi konja gde ti gazda kaze pa taman crko....a ja bih dodao taman crko i ti i konj  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja uvek sipam bezolovni, bolji je od premijuna za MZ.

 

Slazem se!

 

Nemam poima da li je to istina ali sam čuo da se ulje u njemu bolje rastvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ista kolicina ulja  2% (kako ko). Bolje ide, ne davi se, bolja tacka paljenja goriva i tako to, bar mi tako objasnili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ja koristim bezolovni i koliko mogu da primetim motor se primetno bolje ponasa i lepse radi...prvo paljenje u toku dana iz 3ceg puta a svaki sledeci put upali iz prve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Prosto receno, klasican super je jaci benzin od bezolovnog, dok je bezolovni najslicniji nekadasnjem "obicnom" benzinu za koji su predvidjene nase masine!!

Dok sam vozio Wartburga, jedan deda koji je radio u nekadasnjem "Kosmaju" u Jagodini iskljucivo na dvotaktnim masinama mi je rekao da je za dvotaktni motor najbolji "obican" benzin, e posto je to bilo vreme sankcija i benzina u flasama, kantama, teglama i sl. ja sam sipao sta sam imao, bilo da je grcki, rumunski ili turski benzin sa 1:30 ulja...(litar ulja na 30 litara benzina). Sta sam primetio, kada su se zavrsile sankcije, nakon par sipanja benzina (supera)na drzavnim pumpama meni Wartburg zariba!! I to riknu, oba lezaja na srednjem klipu i lezaj izmedju treceg i spojnicke!!E sada, je** li ga da li je od jakog benzina, da li je od starosti ili od frustracije u toku sankcija...

Bilo kako bilo, taj deda me je nakon nekih konsultacija sa njim savetovao da koristim iskljucivo bezolovni benzin sa 20%  sintetickog ulja. Ako ipak koristim mineralno ulje da pravim mesavinu kako preporucuje proizvodjac, odnosno kako pise na poklopcu rezervoara ili u servisnoj knjizici jer u vreme kada su ta vozila pravljena nije bilo sintetickih ulja. Wartburgu je bilo preporucljivo praviti mesavinu 1:30...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izgleda da niko nije primetio da je benzin pojeftinio na oko 97 dinara.

 

To jeste čudno ali mi je još čudnije što su pumpe prazne, nema logike.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja