Jump to content

Moto Zajednica

MUP-presretaci!

Recommended Posts

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Evo ja cu biti realan: tamo gde je ogranicenje 40, vozim do 50-60kmh, gde je 60 vozim do 80kmh, a na autoputu gde je 120 vozim do 150kmh. Mislim da ova prekoracenja policija vecinom tolerise, kada su u pitanju motocikli. Ako bas naletim na nekoga ko radarom hvata motocikl, i ko ne zeli da tolerise prekoracenje, snosicu posledice jer sam kriv. Nece mi biti kriv ni Janko ni Marko vec samo ja.

 

Sumnjam da cu ja ikada biti posao za nekog od presretaca. Ja sam za njih sitna riba.

zato mene jedva cekaju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

da probam da vam dam odgovore na neka pitanja.

 

policija tolerise brzinu do 10 % od dozvoljene. znaci na auto putu je 120 i niko vas nece zaustavljati to 132.

 

sto se prastanja tice tesko da ce sta biti od toga jer u nove radare i u presretace ugradjuju memoriju koja se ne brise

 

tesko je da ce se presretacem zaustavljati vozila koja su malo prekoracila brzinu jer ti radari rade pomocu GPS i on ocitava brzinu presretaca a kad vidimo da neko ide dosta brze od nas naravno da ce on da se snima, dok sa ovim stacionarnim radarima nije bilo moguce, jer je trebalo  sto bi nas narod rekao "od oka" proceniti brzinu pa ako mislis da je dosta prekoracio snimas ga ali oko ponekad i zavara pa se snime i manje brzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@ zlatar

A da li je tacno da od kad su se prosle - predprosle godine i momak koji je bezao na motoru i marsovac koji ga je na motoru jurio zakucali u auto koji se nepropisno isprakiravao da ste dobili naredjenje da vise ne jurite motoriste koji beze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

A ovaj lik ide u zatvor na 15 meseci , a dozvola mu se uzima na 3 meseca ... pa slobodno mogu i dozvolu da mu uzmu na 15 meseci ... ne verujem da ce mu trebati u zatvoru  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

A ovaj lik ide u zatvor na 15 meseci , a dozvola mu se uzima na 3 meseca ... pa slobodno mogu i dozvolu da mu uzmu na 15 meseci ... ne verujem da ce mu trebati u zatvoru  ;D

Tacno tako u zatvoru nece on da vozi

Vozice neko njega  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

nas dve smo za presretače  ;) i  mislimo da će to biti koliko toliko delotvorno na ponašanje učesnika  u cirkusu.

Kad  šibnu po  džepu a u tu  Srbina najviše boli videćemo da li će opet tu  istu glupost da uradi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

sto se prastanja tice tesko da ce sta biti od toga jer u nove radare i u presretace ugradjuju memoriju koja se ne brise

 

To ce da potraje dok se ne ucita nov firmware :)

U cro je moguce prastanje za pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Znaci i to smo pokupili od Amera... Ocekujemo uskoro snimke na TVu u holivudskom stilu 'highway chase' scene .... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

budimo realni pa recite dal na auto putu ili na nekom magistralnom putu gde je put odlican postujete ogranicenja,i jos nesto mislim da bi bilo vise dosta policije sa kursevima

 

Bar neko da kaze  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Vidite kazne npr u GB:

 

 

Englezi ne praštaju brzu i opasnu vožnju MOTO-BERZA [2008-08-21]

 

Christopher O’Donovan je u Engleskoj kažnjen sa 15 meseci zatvora i oduzimanje dozvole na tri meseca, zato što je sa svojim Kawasakijem ZX-6R uhvaćen kako vozi čak 214 km/h. Sudija koji mu je presudio je zaključio da je opasan po sebe i druge suvozače.

Potera je trajala punih 40 kilometara a sve je krenulo kada je O'Donovan pretekoa neoznačeni policijski automobil sa 152 km/h. Policija je krenula u poteru a Christopher je pokušao pobeći i pri tom je vozio čak 214 km/h. Potera se završila pojavljivanje helikoptera i tada je Christopher O’Donovan rešio da odustane i mirno se predao policiji.

 

A zar ovo nije apsurdno ?!

 

Kaznili su ga zatvorom zbog brzine od 214 km/h . A Christopher je vozio tom brzinom zato sto su ga policajci jurili ... da ga nisu jurili on bi i dalje vozio samo 152  km/h ...

 

Mene ovo podseca na onaj vic kad skinhead juri cigu i kaze mu : " cigo stani ! " , a ciga odgovara : " ma stani ti , tebe niko ne juri " ...

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Svi znamo kako se vozi po nasim putevima i u kakvom su stanju i sta to na kraju donosi. Cinjenica je da postojanje raznih vrsta kontrola u saobracaju (pa i presretaca) uz rigorozne mere smanjuje broj nesreca, ali sa druge strane takodje je istina da postoji veliki problem sa zloupotrebom polozaja. Sto se tice samih presretaca (to je tema), moje misljenje je da je njihova pojava u saobracaju pozitivna jel je dokazano da deluje preventivno i ljudi kada znaju da nekim putevima krstari presretac odma opreznije i voze ali nisam pristalica nacina na koji se presretaci upotrebljavaju, smeta mi zato sto koriste "provokacije" da bi bukvalno iznudili prekrsaj od nekog vozaca. Na licnom primeru sam osetio provokacije presretaca, prvo ti se velikom brzinom zalepi za branik pa vozi blizu tebe, pa svaki cas izviruje da te pretenkne i daje zmigavac, cesto ti amblenduje i svira pa na kraju na tvoje oci pretice preko pune.... Taj nacin rada mi se ne svidja a pogotovo zbog toga sto sve to rade da bi na kraju mogao da ih castis i prodjes bez prijave, znaci cista provokacija radi licnih interesa.

Jedino sto uvek naglasavam i podrzavam jesu sistemi za zastitu od radara i presretaca i svega zivog, i da ako je vec moguce uz pomoc mita resiti problem bezbolnije onda ne treba izigravati budalu, nego casti i vozi dalje. Ovaj moj stav nekima nije ispravan ali oni mene ne razumeju kao ni ja njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

A zar ovo nije apsurdno ?!

 

Kaznili su ga zatvorom zbog brzine od 214 km/h . A Christopher je vozio tom brzinom zato sto su ga policajci jurili ... da ga nisu jurili on bi i dalje vozio samo 152  km/h ...

 

To je produkt poznate americke logike... I umesto jedne budale koja juri 150 imas jednu budalu koja juri 250 i jos jedno 10 pandurskih auta koji takodje jure 250.

Iz razloga sto su se takve potere uvek zavrsavale tragicno, cesto i za druge a ne samog begunca, u mnogim americkim drzavama (npr Floridi i Kaliforniji) je policajcima zabranjeno da zapocinju takve potere.

Jedino cemu te potere doprinesu su zabava i materijal za emisije zanra "The World's blankiest blank" ... Worlds scariest car chases itd.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Zanima me samo koliko brzo taj presretač ide?

Šta će se desiti kada on nekoga pojuri (ako će uopšte da juri ili samo da slika) ko je mnogo jak i krene žurka pa dodje do neke nezgode.

Šta će tada biti izveštaj nezgode?

Moj lični utisak je da se prvo treba raditi na podizanju svesti i kulture vožnje na putevima kod nas, poluispravna i neispravna vozila ne mogu u javni saobraćaj, kamioni koji se kreću 50km/h po magistralama i uduvavaju u tvoja pluća garež od izduvnih gasova, kada se ukine kao svuda u svetu saobraćaj teškim vozilima vikendom,dobri putevi, oznake itd tek tada kada sve bude potaman logično je krene novčano sankcionisanje vozača koji ne poštuju pravila saobraćaja.

Ovo mi deluje kao mi vama ne dajemo ništa a kaznićemo te ako ne poštuješ pravila.

Koliko traje vožnja od Užica do Beograda nedeljom popodne po pravilima saobraćaja?

Pretpostavljam jedno 4h za 220km a zašto pa zato što teškaši idu 50km/h pa ga ti obidji kao možeš kada je kolona do njega 500m.

Posle njega imaš 2km čisto i opet isto, opet kolona sa novim kamionom koji puši kao termolelktrana!

Posle toga imaš nezgodu jer je neko popizdeo i napravio sranje obilazeći kolonu.

Zastoj....ideš dalje posle 50km opet zastoj, čovek iz čistog mira stao u svojoj traci i gleda nešto levo desno i došlo do lančanog sudara.

Kako će presretač njih da kazni, ili kamion koji se kreče sporije nego što je neko propisao za taj put a pri tome ti pravi rak pluća?

 

Definitivno sam za pravila na javnom drumu ali presretač je mašinerija za punjenje budžeta i ništa više.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

A zar ovo nije apsurdno ?!

 

Kaznili su ga zatvorom zbog brzine od 214 km/h . A Christopher je vozio tom brzinom zato sto su ga policajci jurili ... da ga nisu jurili on bi i dalje vozio samo 152  km/h ...

 

To je produkt poznate americke logike... I umesto jedne budale koja juri 150 imas jednu budalu koja juri 250 i jos jedno 10 pandurskih auta koji takodje jure 250.

Iz razloga sto su se takve potere uvek zavrsavale tragicno, cesto i za druge a ne samog begunca, u mnogim americkim drzavama (npr Floridi i Kaliforniji) je policajcima zabranjeno da zapocinju takve potere.

Jedino cemu te potere doprinesu su zabava i materijal za emisije zanra "The World's blankiest blank" ... Worlds scariest car chases itd.... :)

pa i to je nesto samo da je zabavno  ;D

GixxerK6  je u pravu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Zanima me samo koliko brzo taj presretač ide?

Šta će se desiti kada on nekoga pojuri (ako će uopšte da juri ili samo da slika) ko je mnogo jak i krene žurka pa dodje do neke nezgode.

Šta će tada biti izveštaj nezgode?

Moj lični utisak je da se prvo treba raditi na podizanju svesti i kulture vožnje na putevima kod nas, poluispravna i neispravna vozila ne mogu u javni saobraćaj, kamioni koji se kreću 50km/h po magistralama i uduvavaju u tvoja pluća garež od izduvnih gasova, kada se ukine kao svuda u svetu saobraćaj teškim vozilima vikendom,dobri putevi, oznake itd tek tada kada sve bude potaman logično je krene novčano sankcionisanje vozača koji ne poštuju pravila saobraćaja.

Ovo mi deluje kao mi vama ne dajemo ništa a kaznićemo te ako ne poštuješ pravila.

Koliko traje vožnja od Užica do Beograda nedeljom popodne po pravilima saobraćaja?

Pretpostavljam jedno 4h za 220km a zašto pa zato što teškaši idu 50km/h pa ga ti obidji kao možeš kada je kolona do njega 500m.

Posle njega imaš 2km čisto i opet isto, opet kolona sa novim kamionom koji puši kao termolelktrana!

Posle toga imaš nezgodu jer je neko popizdeo i napravio sranje obilazeći kolonu.

Zastoj....ideš dalje posle 50km opet zastoj, čovek iz čistog mira stao u svojoj traci i gleda nešto levo desno i došlo do lančanog sudara.

Kako će presretač njih da kazni, ili kamion koji se kreče sporije nego što je neko propisao za taj put a pri tome ti pravi rak pluća?

 

Definitivno sam za pravila na javnom drumu ali presretač je mašinerija za punjenje budžeta i ništa više.

 

 

 

U potpunosti se slazem sa Gixxerom, samo bih jos da dodam da ima i bolida koji voze putnicka auta  40-50 km/h kako na Ibarskoj tako i na ostalim magistalnim i regionalnim putevima. E, njima bi ja j... mamicu.Tu treba policija da reaguje i ako nije sposoban da ide brze neka ga iskljuce iz saobracaja ili stave na slep sluzbu, naravno o njegovom trosku. U par slucajeva sam bio svedok kako ih preticu prikolicari puni uglja iz Vreoca. Ja razumem kamiondjije, (jer sam i sam to nekada bio) ipak na kamionu ima 50 - 60 tona tereta pa i da hoce ne moze brze,jos kada vidimo koje krseve voze ali ovakve bolide NE!

Evo na primer jedan slucaj od jutros na gazeli. Posto radim na NBGD-u svako jutro idem pored sajma i penjem se na gazelu, naravno sa mukom, jer se tu uvek nadje neki pandur da kao on regulise frekvenciju saobracaja, a u stvari napravi jos vece sranje kada zaustavi nas sto dolazimo sa sajma. Elem, dokopam se ja gazele kad ispred mene BOLID u Fordu ide 25-30 na sat u srednjoj traci a ispred njega na 300 metara nema nikog. I naravno, sta rade vozaci, pretucu ga sa svih stana i iz desne i iz leve u srednju, ko musice bez glave. Gde je tu policija da odreaguje i sankcionise takve kretene. E takvi kreteni prave sranja i i sudare i jos vece guzve. Ne treba valjda da pominjem da na takve slucajeve naletim barem 10 X dnevno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Odaljiste se vi od teme sa tom ''minimalnom'' brzinom. Taj pojam postoji samo na auto-putu i putu rezervisanom za saob. mot. vozila. Po gradu i na lokalnim putevima pojam ''minimalna brzina'' ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

O tome i pricamo. Ibarska je bas to, put rezervisan za saobracaj motornih vozila a gazela je autoput. Ako nisi znao,sa skuterom do 50 ccm ne smes preko gazele, samo sto to policija tolerise .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da nisi u pravu za Gazelu, u jednu ruku ;D ...pre neki dan ja skuterom pređem Gazelu prema NBgd, na bus stanici stoji pandurska 307-ica, ne budem lenj, stanem pored njih i lepo pitam da li sa SO tablama mogu preko Gazele?

Kažu ljudi: po zakonu, autoput koji ima uključenja, nema ogradu i prolazi kroz naseljeno mesto smatra se putem rezervisanim za saobraćaj motornih vozila, što znači da može sa SO tablama...

 

Može da bude, a ne mora da znači, sutradan vidim ispod mostarske petlje kako organ na motociklu piše kaznu skuterašu, opet ne budem lenj, stanem pored i raspitam se, piše mu kaznu zbog toga što je vozio auto-putem sa SO tablicama ;D ;D

Lepo mu kažem šta su mi juče njegove kolege rekli, kaže on da nisu u pravu i da nemaju pojma (toliko o kolegijalnosti....) i da ne zabadam nos u tuđe poslove jer će i meni da napiše kaznu......

 

Pa ti vidi sad ko je u pravu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Zanima me samo koliko brzo taj presretač ide?

Šta će se desiti kada on nekoga pojuri (ako će uopšte da juri ili samo da slika) ko je mnogo jak i krene žurka pa dodje do neke nezgode.

Šta će tada biti izveštaj nezgode?

Moj lični utisak je da se prvo treba raditi na podizanju svesti i kulture vožnje na putevima kod nas, poluispravna i neispravna vozila ne mogu u javni saobraćaj, kamioni koji se kreću 50km/h po magistralama i uduvavaju u tvoja pluća garež od izduvnih gasova, kada se ukine kao svuda u svetu saobraćaj teškim vozilima vikendom,dobri putevi, oznake itd tek tada kada sve bude potaman logično je krene novčano sankcionisanje vozača koji ne poštuju pravila saobraćaja.

Ovo mi deluje kao mi vama ne dajemo ništa a kaznićemo te ako ne poštuješ pravila.

Koliko traje vožnja od Užica do Beograda nedeljom popodne po pravilima saobraćaja?

Pretpostavljam jedno 4h za 220km a zašto pa zato što teškaši idu 50km/h pa ga ti obidji kao možeš kada je kolona do njega 500m.

Posle njega imaš 2km čisto i opet isto, opet kolona sa novim kamionom koji puši kao termolelktrana!

Posle toga imaš nezgodu jer je neko popizdeo i napravio sranje obilazeći kolonu.

Zastoj....ideš dalje posle 50km opet zastoj, čovek iz čistog mira stao u svojoj traci i gleda nešto levo desno i došlo do lančanog sudara.

Kako će presretač njih da kazni, ili kamion koji se kreče sporije nego što je neko propisao za taj put a pri tome ti pravi rak pluća?

 

Definitivno sam za pravila na javnom drumu ali presretač je mašinerija za punjenje budžeta i ništa više.

 

Potpuno si u pravu.Dodje ti crni pasat na auto putu i zalepi se odmah iza tebe na 1,2 metra.I tera te da dajes gas.I tako te namami na prekrsaj.Takozvani iznudjeni prekrsaj.Bezobrazni su do daske.A svi ti panduri isto krse saobracajne propise svaki dan.Ja to najbolje znam.Komadir SUP-a ,mi je drugar i ima Hayabusu.Dize mi se kosa na glavi kad vidim kako vozi.

PS>GixxerK6 -izbrisi sanduche za privatne poruke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

O tome i pricamo. Ibarska je bas to, put rezervisan za saobracaj motornih vozila a gazela je autoput. Ako nisi znao,sa skuterom do 50 ccm ne smes preko gazele, samo sto to policija tolerise .

 

Spominjano je vec nekoliko puta u razlicitim temama,cak mislim da se jedan kolega  raspitivao u MUP-u ili gde vec oko toga i receno mu je da Gazela NIJE autoput,da se vodi kao i svaka druga ulica,tako da je prelaz skuterom od 50cc slobodan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Panduri su uvek u pravu, naravno!.Po zakonu svi sa SO tablicama bi trebali ici ili na Brankov ili na stari most. Kazem jos jedanput da panduri tolerisu SO table preko gazele, verovatno zbog "viska mostova" u Bg. Kada izadjes na gazelu, tj na svakom ukljucenju videces znak da je to autoput. A posto jeste autoput, zasto se onda zove Bulevar Arsenija Carnojevica!  

Izvinjavam se svima sto sam malo otisao u OFF!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Potpuno si u pravu.Dodje ti crni pasat na auto putu i zalepi se odmah iza tebe na 1,2 metra.I tera te da dajes gas.I tako te namami na prekrsaj.Takozvani iznudjeni prekrsaj.Bezobrazni su do daske.

pa u cemu je problem?

stavis kuku pozadi pa kad ti to uradi ti zabodi kocnicu da ga naucis pameti

ne previse da te ne odvali ali dovoljno da ga uplasis i da drzi odstojanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Mos i tako a mos i da ne budes lozac pa da ne teras ti jos vise :). Sta neka se lepi pozadi ako cukne kriv je ako je ne sposoban da pretekne neka upija moje izduvne gasove a voziti brze necu sigurno :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja