Jump to content

Moto Zajednica

Kymco servis problemi

Recommended Posts

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

To je sve ista banda neradnika i improvizatora koja ce upropastiti odlican imidz i izvanredan kvalitet KYMCO motora i skutera.

Danas sam se cuo sa glavnim serviserom....kaze nemaju nista od delova,al su ih narucili i stizu za 10 dana pa da im se javim malo ranije tj za 12 dana >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Muke sta drugo reci.

I potvrdjuje se prica da niko delove nema.

Radi se o tome sto ne zivimo u pravno jakoj drzavi inace bi svi uvoznici morali da imaju delove, cak i za modele koji su izasli pre 7 godina.

Ovako opet trpimo posledice kapitalizma u povoju.

Sto se tebe Saxi tice.... Zelim ti da sto pre ovo zavrsis i da ti ovaj dogadjaj brzo izbledi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Najnovija informacija iz KDM-a :

DELOVI STIZU IDUCE GODINE, JER DRIPCI IZ NS-a NEMAJU KAMION ZA ISPORUKE DO IDUCE GODINE ??? ??? ???

 

Ovde ce neko zestoko da najebe, cekam samo da me prodje nekoliko talasa besa, a onda cu da vidim kako najefektivnije da im uzvratim!!!!!!!!

Pozove me jutros glavni serviser Nesa i objasni da su ga uvoznici iz NS-a sve vreme zamajavali i poturali delove od Grand Dinka prethodne generacije koji ne pasu na mog i tek sad su mu rekli da je sledeca isporuka iz Austrije tek iduce godine ???

 

Dao mi je telefon Nika iz NS-a koji je odgovoran za ovo zestoko bezobrazno zamajavanje......pa nece im proci ovaj pu >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ne daj se druže! Zovi tržišnu inspekciju pod hitno!

 

Pod obavezno da se obratis trzisnoj inspekciji. Ako ti ne otklone nedostatke uocene za vreme garantnog roka,u roku od 60 dana od dana prijave nedostatka, u obavezi su da ti daju NOV proizvod. A oni neka i dalje izigravaju ozbiljnu firmu.

Da li imas dokaz kada si im prijavio nedostatke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Posto mi pola familije radi u tuzilastvu vrlo brzo sam dobio pravNi savet, koji mi je i Arakis preporucio ;D Svaki motor koji je pod garancijom (a  moj jeste do juna2009) mogu da drze u servisu 45 dana, nakon cega su duzni da daju nov ili vrate pare 8)

Pa sam ja fino pozvao KDM i samo sam ih pitao na sta pristaju od ova dva resenja, pa su resili da se malo konsultuju.U medjuvremenu sam razgovarao sa trzisnim inspektorom koji mi je rekao da mu odnesem papire o kupovini i prijemu u servis i da ce mi on sve resiti svetlosnom brzinom ukoliko se KDM necka da ispuni svoje obaveze!!!

 

@ deki59

naravno da imam sve papire ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mogu ti reći da su današnji tržišni inspektori mnooogo ažurniji nego nekada (izgleda imaju, kao i policajci, minimalni broj prijava da odrade, od toga im zavisi stimulacija) tako da su baš srećni kada dobiju ovakve slučajeve....

 

Ne vredi, kupac se danas teško može izboriti sa uvozničko - serviserskom bandom, mora zvati državu u pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Posto Djekna jos nije umrla, a kad ce ne znamo.....angazovala se i trzisna inspekcija :)

 

Jurili su se sa direktorom KDM-a, listali zakone i dosli do zakljucka da diler nema ama bas nikakvih obaveza oko nabavke delova i davanja garancije, za to je uvek i iskljucivo nadlezan uvoznik tj. u mom slucaju ova banda iz firme MILANO iz Novog Sada.Pri tom je Dejan-direktor KDM-a obecao da ce on licno da ide po delove i donese ih do kraja oktobra ::)

 

Od ponedeljka krecemo u drugu i zavrsno poluvreme ove ne sportske utakmice bez kraja :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

E bre ja ne znam cime se ti bavis al ja bi do sad potrosio 5l benzina i kutiju sibica po njima.

Alal vera na zivcima i zelim ti da sto pre resis agoniju koja traje i traje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako je prošlo 45 dana od početka ove zajebancije traži im NOV MOTOR. Nema priče, zakon je na tvojoj strani i ja bi im j..o mamu samo tak

 

Smradovi uvezu 100 motora i od toga rasture 1 za delove i oni su sad firma do jaja  >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Problem je sto po slovu zakona krajnje konsekvence snosi uvoznik, a u mom slucaju je to firma MILANO iz Novog Sada, pa je predmet otisao u Novi Sad, a kako ja nisam bio tu i nisam imao vremena za guranje istog, a poznato je kako nasa birokratija funkcionise ovo se i dalje vuce, ali sam se pobrinuo da koliko vec sutra iz tuzilastva iz Beograda "poguraju" malo slucaj ;D

A kad je trzisna cesljala KDM onda se gazda Dejan ubi od objasnjavanja trzisnom inspektoru kako smo nas dvojica drugari i kako ce on o svom trosku do kraja oktobra privatnim kanalima meni da zavrsi motor ::) Jos jedna bedna laz, dodao bih ja na citavu ovu tarapanu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam koji su problemi uvoznika posto sam jedan od njih , ALI MI JE POTPUNO NEVEROVATNO da nemogu da ti daju jedan deo koji nekosta vise od 10 eura za koji pritom hoces da im platis.

 

Da je u pitanju neka elektronika ili deo koji mora da se ceka od fabrike to bi razumeo

ALI ovolika zajebancija oko par desetina eura mi je potpuno neverovatna.

 

Pa nevozis ti ferari pa nema delova na lageru , oni su do sada prodali najmanje 300 komada bas tog modela....

 

u svakom slucaju NEMOJ da se nerviras

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Danas me zvao vlasnik KDM-a licno i kaze stigao ti "ovaj" plasticni deo, pa bi mogli da ga ove ili sledece nedelje montiramo, a ja ga pitam sta je sa jos preostale 2 plastike ??? Kad on u cudu, kaze pa ne znam da jos nesto treba, a ja ga podsetim da imaju zapisnik u kom sve lepo pise, a on poce tuc-muc, pa ne znam ja to nisam citao, pogledacu sa serviserom ::) i bese to razgovor sa puno reci bez ikakvog znacenja :(

 

dal da pomenem da se sve ovo desava nakon sto su prijatelji iz tuzilastva u Beogradu digli na noge trzisnu u Beogradu i Novom Sadu i nikako nisu uspeli da udju u trag inspektoru koji  se bavi mojim problemom, al su zato obavili razgovor sa seficom ovde i sutra ce im se inspektor javiti,a ova spanska serija dobiti nove epizode :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Koliko sam cuo Kymco nije nikakav izuzetak sto se ti ce ovih nasih uvoznika. Ista prica kruzi i za Keeway, a pretpostavljam i za ostale. Ode ti deo u garantnom roku, ti odes u servis a ovi nemaju rezervni deo da ti zamenu. Moras malo da pricekas na deo, ili pak da se malko snadjes i improvizujes. Ako je tako onda ne treba time ni da se bave i treba ih zatvoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Covece pa ovo ce da ima vise epizoda nego Dinastija ....... Uzas .....Uzmi advokata daj sve njemu da zavrsi kakva inspekcija i ostali bakraci. Neka im sve zivo naplati nov motor, stres,nerviranje sede na kosi sto su se pojavile, bubuljice sto su iskocile ,ne daj boze i kur da se ne digne od nervoze.Nadji advokata neka ti izdejstvuje nov motor preko suda sve ostalo sto napalti neka uzme on i zavrsi posao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Posto je u trzisnoj inspekciji doslo do usijanja telefona od strane vec zestoko revoltiranih tuzilaca koji nikako nisu mogli da doznaju gde mi se zaturio predmet, usledio je ljubazan poziv inspektora iz trzisne, a potom i servisera iz KDM-a koji me je obavestio da je sve stiglo i da dodjem sutradan da to srede za cas 8) Ja im po 1000-ti put spomenem plasticne maske sa strane koje po zapisniku treba da se ofarbaju, a pre toga zalepe i fixiraju zabice, a oni opet meni nude usluge vrsnog majstora bez firme, sto ce reci da platim ja iz svog cepa, jer osiguranje ne posluje sa fizickim licima.Ja im predocim da sam se dogovorio sa nasim prekaljenim i iskusnim clanom foruma Brrkom iz Mladenovca (koji inace od njih uzima robu za svoju radnju moto opreme) da on obavi sve plasticarske i farbarske poslove, napravi profakturu i da mu Dunav posteno isplati sve :) I serviser mi potvrdi da ce sad on da zovne Brrku pa da se dogovore da odma uzme maske u rad.

Zapucam ja izjutra do KDM-a.Posle suvisne papirologije (ponovnog popunjavanja radnog naloga i evidentiranja od strane glavnog servisera) jer su opet izgubili zapisnik iz Dunava, obaveste me da ce oni to sve zavrsiti verovatno danas ??? Bese mi to malo nestvrano al ajd i to da vidimo, jer na pitanje dal ste zvali Brrku, daju odrican odgovor, pa dodaju aj ga ti zovi sad i reci mu da dodje  ??? U medjuvremenu Brrka je zvao al nisu odgovarali na njegov poziv. Ne lezi vraze, posle 3 sata me zove serviser Nesa da objasni kako on nista ne moze da sklopi od delova dok se sve ne ofarba i ne fixiraju zabice na bocnim maskama  ::) Al mi velikodusno nudi opciju da mi nabudzi zadnji branik pa nek stoji kako-tako, samo da im maknem motor iz servisa jer verovatno nemaju mesta  ::)

      Naravno da nisam pristao da posle meseci cekanja odvezem skuter kuci sa sve delovima ispod miske  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja