Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Pa to si dobro reko ukusi su razliciti,meni je x adv ljepsi,al dal je bolji za 2h e vise doplate to nzm to sam htio rec,a forza ide ko metak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

E to je vec drugo, kazem on izgleda neobicno i nesvakidasnje ali ja licno vise volim ovaj drugaciji izgled koji podseca na r motore nego ovaj koji je vise kao enduro, adventure itd.Forza mi sad vise lici na skutere nego Integra iako mi se svidja vise sam voleo da su postojeci izgled Integre malo jos modifikovali jer mi mocno izgleda sa onim velikim farom (koji je slican kao kod VFR) i da tako ostane ali i ovako mi je bas lepa.Verujem da ide odlicno, kako ide u odnosu na AK posto ga vidim na slici pa da ih malo uporedis.Inace jako lep skuter a cuo sam i da je ovako odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Tek sad sam video da ima tema i o Forzi 750.

Ja je vozim, pa ako treba neki info, tu sam. 

Obećao sam poređenje BMW C400GT (vozio sam ga nekoliko godina) sa ovim motorom. Samo da uhvatim malo vremena i ispunjavam rečeno.

Inače Forza jeste drugačija od svakog drugog skutera. Lanac, brzine (kojih ima 6), može u AT modu a mogu i ručno da se menjaju. Teža, ozbiljnija ... baš se vozi drugačije.

Pozdrav svima

 

20240305_082641.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

🙂🙂BMW C400GT vs Honda Forza 750

Kako sam i obećao, evo mojih zapažanja između ova dva motora ili skutera, kako ko hoće. Jedino ću naglasiti da su to "moja" zapažanja, iz ugla nekog od 55 godina (ali i sa preko 40 god dvotočkaškog staža). Što će reći, meni treba nešto da je sigurno i dovoljno jako za mene i saputnika (ćerka/žena, tim redosledom ), da mogu da se spakujem da putujem, i da ne iziskuje previše napora i odricanja zbog vožnje. U prevodu, jedan hedonistički dvotočkaš . E da ... da ne izostavim da ga u sezoni skoro svakodnevno vozim u gradu i to mi je glavno prevozno sredstvo.

BMW sam vozio nekih 3-4 godine a sad imam Hondu.

Neko me je ovde pitao zašto sam zamenio motor ... 

BMW sam kratko opisao u nekom gornjem postu. Sve preporuke za motor takve vrste. Zaista. Odličan čak i vrhunski motor.

Udobnost i položaj sedenja stvarno jako dobar. Uz odlične vozne karakteristike.

Ali, ... kako sam već rekao, s obzirom da hoću da putujem (ćerka mi je napunila 12 pa sad mogu s njom), počeo sam da hoću jači motor i da mogu da putujem s njim. Sa obzirom da sam davno napustio motor gde nogom menjam brzine, gledao sam i dalje nešto slično ovome što sam već vozio. T-Max jeste korak iznad BMW (ali isti par čarapa što se tiče stila) ali ne za toliku razliku u parama. Levo, desno, gledaj ovo, gledaj ono ... i meni se svidela Honda. Probao je malo od nekog druga i odlučio se za nju. I odmah poručio i kofere.

Forza 750 je kudikamo ozbiljniji motor od BMW. Naravno da je jači ali pričam o osećaju. Vozi se mnogo ozbiljnije, osećaj je mnogo sigurniji i stabilniji. Nisam ja imao neki problem sa obilaženjem ni sa BMW, ali ovde skoro uopšte ne razmišljaš kad hoćeš da obiđeš.

Vibracije su potpuno drugačije (BMW je dosta mirniji) ali BMW 1 cilindar Honda 2, BMW kaiš Honda lanac, BMW CVT a Honda automatski menjač sa 6 brzina, i da nastavim sa poređenjem BMW 350 ccm Honda 745 ccm, BMW 34 KS Honda 58.6 KS, BMW 35Nm obrtnog a Honda 69 Nm, točkovi BMW napred 15/nazad 14 a Honda 17/15, ...

Razlika u međuosovinskom rastojanju je svega 1,5 cm (Honda veće). Kao duplo stariji brat. Ili ajde, rođak.

Težina BMW 214 kg a Honda 235 kg. U svakodnevnoj upotrebi se to čini da je mnogooo više. Sa Hondom se dosta teže manipuliše kad se ne vozi. Meni deluje kao da je razlika 50 kg. Apsolutno se ne usuđujem da silazim sa motora bez nogare što kod BMW nikad nisam radio. Sa Hondom moram imati apsolutno pun oslonac na nogama/nozi (mojim) kad bilo šta radim s njom. Imam utisak da kad bi prešla neku granicu u nagibu da bi mi bio ozbiljan problem da je zadržim od pada.

I ovo je stvar koja je važna za upotrebu u gradu. Jer ovo se odnosi, naravno i na provlačenje između kola koje sad baš izbegavam. I na često siđi/sedi ...

Sedim možda i za nijansu udobnije na Hondi a možda je to samo noviji osećaj pa zato kažem. Oba motora su izuzetno udobna za sedenje i imaju odličan položaj za noge i dovoljno mesta. BMW ima više mesta za noge. Kod Honde kao da su suzili nogostupe za jedno 3-5 cm i cela noga (po širini) teško staje tako da uvek malo viri. Što mi je potpuno bezveze.

Video sam neki crash bar za Hondu (Hepco), koji bi taman proširio koliko treba za noge ... Ali izgleda mi kao na piletu sise ...

Taj crashbar bi bio dobar samo zbog dobrog mesta za stavljanje dodatnih svetala (što sad vodim bitku kako da ih stavim).

Kad sam već kod svetala, Hondina (verovatno) nisu loša. Naravno da su LED svetla. Ali posle BMW svetala, sve je lošije. Zato i stavljam dodatna svetla. Stavljam ih i zbog moje namere da putujem pa svakako želim i da mene bolje vide.

Kočenje ... je naravno mnogo bolje kod Honde. Veći diskovi, veći točkovi ... i baš deluju sigurno. 

Naravno, moj stil vožnje je apsolutno rekreativan, što bi rekli penzionerski, pa verovatno ih i ne stavljam na neku ne znam kako ozbiljnu probu. Ali 240kg motor, plus nas dvoje (ja 100kg skoro), plus koferi ... masa je to. 

Prošli vikend sam sa bratom išao do Sombora. On je sektaš . R1250 GS ADV. Ali hoću da kažem da nisam bio inferioran u vožnji ni za zeru. Honda mi omogućava apsolutno sve, što bi vozaču mog kova, palo na pamet da radi.

Što će reći, zasad mi se čini da sam napravio odličan potez zamenom motora ...

Stavio sam odmah sva 3 kofera (originalna Hondina), zadnji je keyless, što je vrhunska stvar. Da je jeftino, nije. Naravno. Ali izgleda stvarno lepo (meni barem). Stavio sam nosač za navigaciju/telefon i izvukao struju. Stavio sam i nosač vizira koji omogućava podešavanje visine. Podigao sam ga nekih 2-3 cm i taman to mu je trebalo da mi baca sve preko glave.

Stavio širu stopu za nogaru. I još samo svetla da završim i ... to je to.

Dosta sam pisao .

Ako nekom mogu da pomognem sa bilo kakvom informacijom, tu sam.

Šerovaću ovaj post i na temu FORZA 750.

 

Pozdrav svima

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 14 minuta, Vandrokaš je napisao:

(Hepco)

 

pre 14 minuta, Vandrokaš je napisao:

nosač vizira koji omogućava podešavanje visine.

Ako možeš,kad stigneš linkove za ovo.

 

Mislim da si vrlo objektivno napisao poređenje.Prateći početni kontekst rečenice,bukvalno sekund, pre nego što dođem do narednog dela,posmislim isto to što si napisao u nastavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
pre 26 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

 

Ako možeš,kad stigneš linkove za ovo.

 

Mislim da si vrlo objektivno napisao poređenje.Prateći početni kontekst rečenice,bukvalno sekund, pre nego što dođem do narednog dela,posmislim isto to što si napisao u nastavku.

Crash bar

WWW.HEPCO-BECKER.DE

The black fairing protection bars are specifically designed for the HondaForza 750 (2021-).

 

Nosači vizira sa Alija

 

https://www.aliexpress.com/item/1005004543564557.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.589f1802bkymPw

 

image.png.8f8bd2024a47adae17b75313796bbe35.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 3 sati, Vandrokaš je napisao:

Crash bar

WWW.HEPCO-BECKER.DE

The black fairing protection bars are specifically designed for the HondaForza 750 (2021-).

 

Nosači vizira sa Alija

 

https://www.aliexpress.com/item/1005004543564557.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.589f1802bkymPw

 

image.png.8f8bd2024a47adae17b75313796bbe35.png

Idi kod @seba011 da ti napravi ovo(crash),ako hoćeš ..Pokažeš mu ovo,pa ako je izvodljivo dodaš i neke svoje modifikacije( i zamisli),doktor ti napravi sve..a i korektne su cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 7. 3. 2024. at 20:50, Vandrokaš je napisao:

......Inače Forza jeste drugačija od svakog drugog skutera.........

Potsecanja radi ili jos bolje mali test.

Oguli plastike sa X-ADV i sa Force... videćeš gotovo isto.

Preteča kreće od Integre uz modifikacije.

Pre bi nazvao da je Honda drugačija od drugih brendova.....dok ne izađu kopije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ta Integra je motor,skuter koji je napravio razliku,da postavljaju standarde,to i mi laici vidimo..Jbga imaju love za razvoj,prostor za greške,ispitivanje..veliki konglomerat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja