Jump to content

Moto Zajednica

prerada mog XLa!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

evo ovako da napisem sta cu da radim na mojoj hondi xl u naredno vreme. posto je ona enduro, meni se ne svidja taj starinski debeli rep i prednji blatobran. tako da sam resio da to promenim, mislio odavno sam to razmisljao, ali nije bilo para, nije bilo delova...a sad sam spremio sve, skoro.

 

th_32645_DSCN0135_122_461lo.jpg

th_32650_Image139_122_486lo.jpg

 

 

ovako, prednji blatobran. uzeo sam novi blatobran od KTMa najnoviji, znaci sto stoji na motorima za 2009tu godinu, meni je preteran i svidja mi se jako. ima i narandzasta boja, ali ja sam uzeo belu jer ce mi pasovati lakse kad budem farbo. neznam da li da ga celog ofarbam u crveno ili da ostavim ovo crno vec kakvo jeste. to nisam resio sad jos. pasuje na sraf.

 

 

 

th_31842_Image321_122_972lo.jpgth_31848_Image322_122_140lo.jpgth_31850_Image323_122_364lo.jpg

 

 

dalje. zadnji blatobran, tj. rep. uzeo sam isto novi blatobran za HONDU, neznam koji model, isto nove generacije. mislim da ce pasovati, a ako ne, bice malih budzeva.

 

 

 

th_32029_Image324_122_908lo.jpgth_32036_Image325_122_1012lo.jpgth_32043_Image326_122_343lo.jpg

 

 

onda, ova navlaka za korman, cim sam je video odma sam je spazio, i uzeo, svidela mi se bas kako izgleda. to ide na korman.

 

th_32308_Image327_122_797lo.jpg

 

dalje. auspuh. uzeo sam ga sto je bio jeftin. a znam koliko kosta kod nas... mnogo, mnogooo vise. pa cu videti, dal da ga stavim na hondu, ili na atva, ali mislim da ce na hondu ici, i onda onaj sa honde sto grmi, stavljam na atv, da on malo prndaci... hehe.

 

th_32420_Image219_122_369lo.jpg  th_33253_Image221_122_410lo.jpg

 

dalje. imam zadnju gumu kuci kramponku, nije losa, ima dosta sare po sredini jos, nju cu da stavim, i treba da uzmem prednju kramponku i da stavim napred, da budu obe kramponke.

 

th_33047_tkc80_uv_122_639lo.jpg

 

malo cu masinu da osvezim, promenim ulje, sredim kvacilo, malo proklizava, i predihtujem glavu, jer malko curka ulje, po koja kap, nervira me, izgleda dihtung otiso. taman usput cu prestelovati ventile, i ocistiti karbove.

 

sad ide farbanje, posto je masina crna, i farba je negde izguljena, ofarbacu masinu u mat crno, i grane auspuha takodje. kuci vec imam sprej i pastu za auspuh. uzmem jos jedan takav otporan za temperature i s njim ofarbam masinu.

onda tu oko masine je ram izgreban i gadan, tu bi trebalo da se ofarba isto u crvenu, ali to cu videti kad skinem masinu dole, i onda na kraju sve plastike, znaci rezervar, bocne, maska oko fara, rep i blatobran, sve u ferari crvenu boju. taman cu i skinuti ovu gadnu nalepnicu sa rezervara.

 

a posle ako vidim negde povoljne one stitnike za ruke, uzecu i njih.kao ovakve na primer.

th_32935_TIGER_1050_HANDGUARDS_122_595lo.jpg

 

to bi bilo to za sad, ima tu nekih sitnica jos necu da pisem, nesto sitno da se farba, ali to je nebitno. uglavnom to mi je u planu i sad videcemo kad i kako ce da teku radovi pa da sto pre zavrsim, ali kvalitetno.

 

sa hondom cu da se zanimam dok mi ne stigne SV iz amerike, pa taman kad zavrism hondu kako treba ako Bog da, taman ce mi stici SV.

 

sta mislite, komentari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Bice dobro,taj top obavezno stavi na XL-a jer je ovaj fabricki smesan,ti stitnici su od KTM-a i nisu bas jeftini al nazovi 021/6791016(motobox) mislim da imaju Polisport crvene(izgledaju pristojno) a cena je negde 2000-2500din,za ubuduce da probas da ubudzis neku drugu masku napred da deluje malo modernije i da stavis lepse zmigavce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

trenutno je na xlu auspuh neki protocni, glasno se cuje, i nije los.

 

stitnike cu uzeti neke slicne tome, samo sam sliku stavio.

 

a za zmigavce neznam. jer ovi su fabricki na njoj, i dosta puta ih cuknem negde, savitljivi su malo, pa ne pucaju, a ako uzmem neke lepe, moracu da pazim stalno, i ako pukne, onda uzimam stalno novi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

a posle ako vidim negde povoljne one stitnike za ruke, uzecu i njih.kao ovakve na primer.

th_32935_TIGER_1050_HANDGUARDS_122_595lo.jpg

Imam ti ja bas te KTM-ove sa slike, nove, javi ako si zainteresovan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Samo 20 blatobran?! Ja sam mislio da je to malo skuplje. Inace i ja planiram da nasminkam malo ovu moju kozu i bas mi trebaju svi ti delovi koje si ti uzeo sa sve auspuhom i prednjom gumom! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pocela je prerada. bitno je da se radi!  :P

 

danas sam skinuo tockove, tacnije pre nekih 2 sata. sutra ujutro cu ih odneti da vulkanizer namesti kramponjare. nabavio sam i prednju. sad ima i prednju i zadnju kramponku iste. juhu!

 

namestio sam blatobran, malo je nazad bio duzi, pa je radila brusilica, al se ni ne primecuje da je skracen pozadi za koji cm. treba da ga ofarbam u crveno.

 

rep taj novi sam prodo. kad sam video koliko zajebancije ima, nisam hteo da se cimam bas toliko.

 

a auspuh doso drug, uzeo srada, i navalio. prodaj, prodaj... i sta cu. dao pare covek, dobre, i auspuh sam prodo josimuru. tako da ce ostati ovaj gromovnik.

 

sad polako ovih dana idem postepeno, sta primetim da treba to cu da sredim, i ima da bude ko bombona!

 

evo slike neke iz garaze.

 

 

 

post-2028-12879003704028_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Ja bih i te zardjale grane sad sredio....

 

naravno. o tome sam pricao jos pre par meseci. i kupio sam sprej otporan na temperaturu, smirglu, zivcanu cetku za busilicu, wurthovu pastu za auspuhe... sve. i stoji u garazi. sad kad sam kreno da radim. uradicu sve sto treba.

 

evo upravo sam se vratio od vulkanizera, namontiro sam kramponke na tokove, veceras motor staje na noge.

 

ja doso po gume kod vulkanizera, kad ovaj sto montira, prednju gumu okreno naopcke, nije gledo strelicu, i kao meni sto nisi reko. pa sta imam da ti govorim, valjda sam treba da pogledas smer okretanja tocka... i okreno je gumu kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ниси можда глед'о неке штитнике за предње виле, мислим да би то био пун погодак овиим нашим магарцима уместо манжетни?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ima fino motorce da ispadne kad se zavrsi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

evo upravo se vratih iz garaze. prao sam se u 3 vode.  :)

 

namontirani su tockovi. znaci, motor izgleda mnogo zajebano sa ovim gumama, bas jako dobro, i jos ovaj prednji blatobran spicasti. bas mi se svidja.  sad ostaje da se srede sitnice, neka sitna farbanja. i tako nesto slicno.

 

video sam ovde za hondu, znaci pasuje na ovu. acerbis valjda. kod viktora u PRIMOTO. kostaju 50e. sve komplet sa nekim srafovima i budzevima za ucvrscivanje. ako mislis ono za rucke.

 

sad neznam dal cu to uzimati jer treba da kupim zubcanik za kmh, a to malo govno, komad plastike kosta 30 i nesto evra...  a da sam znao u americi 20$, al dobro. uzecu to i onda ce biti kompletno.

 

sta jos bi mogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ne vara te dvogled. namestio sam ga na kantu, i dizalica pridrzava da se ne mrda. stojalo je ko babin zub, al je radilo poso. idem sad da se malo provozam, da probam kako ide. i da ga operem, pa kacim koju sliku da vidite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

odlicno odradjeno. bravo ja!

mozda su malo glasnije ove gume od proslih. ali je uglavnom isto. nema onog trzanja, kao pre sto je bilo, jer sam resio to oko jastucica. sad ovih dana da ofarbam grane i auspuh, i da ofarbam blatobran i neke sitnice.

 

evo koja slika. e da, sad sam ga opro i naglanco. nekako mi steta da ceo motor farbam, ipak je ovo prva farba i nije nigde izguljen ili iscukan, nekako mi steta da farbam sve. samo blatobran u crvenu i bice do jaja.

 

 

 

th_08797_Image441_122_370lo.jpgth_08800_Image442_122_1088lo.jpgth_08807_Image443_122_495lo.jpgth_08810_Image444_122_909lo.jpg

th_08832_Image445_122_830lo.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja