Jump to content

Moto Zajednica

MOTOROM NA KROV POLICIJSKOG AUTA

Recommended Posts

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Ponela se i poneli su se prema njoj kao da je - musko!  :)

 

Vecina devojaka koje ja poznajem bi se u ovoj situaciji isprepadale, smrzle od straha. Prvo sto nikad ne bi ni bezale od policije, a sigurno ne bi dalje provocirale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ne znam kako je sa svim ovim novim izmenama zakona i pravilima sluzbe ali ranije je to bilo malo drugacije. Cim bezis od saobracajca a pogotovo od ostalih uniformisanih policajaca (odbijas legitimisanje), imaju pravo da te jure, uhapse i privedu sudiji za prekrsaje, bez da progovore rec sa tobom. Pri tome to obicno ne bude bez razloga, pijanstvo, ne postovanje propisa ili jos gore stvari, pa ta prijava bude jos teza. Probajte da bezite u bilo kojoj drugoj zemlji van Srbiije pa cete videti kako se tamo lepo postupa. To da ne jure motoriste nije propisano zakonom, nego je samo cin dobre volje u smislu cuvanja zdravlja tih istih motorista. Znaci nemojte se cuditi ako vas pojure, imaju sva prava na to. Sto se tice penjajnja na krov i diranja mecke u p**ku, verovatko se naslusala prethodno kauboijskih prica i viceva o pandurima, ali nisu svi takvi, neki od njih su vrlo ponosni sto rade taj posao i kad im dirnes taj ponos... onda dobijes vaspitnu, vrate te u kolosek kojim treba da ides,malo ti otvore oci i posle postujes to sto oni postoje i bore se da ne zivimo jos dubljim g***ima nego sto jesmo. Govorim iz licnog iskustva, i ja sam popio par blazih vaspitnih u svoje vreme i mogu reci da sam im zahvalan zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja tu devojku malo poznajem, ali naravno da ne odobravam to što je bežala (a imala je uredno dozvolu), bila je malo prepotentna, bez preterivanja (na početku), ali oni su je odmah po silasku sa krova i te rečenice ''šta je momci ipak ste me uhvatili'', poludeli! Znači u samom startu su je udarili par puta, a za ono kasnije da ne pričam...ja ne znam šta uče te pandure u školi (da ne kažem kursu, jer znam neke ljude koji su išli na KURS pa su kao policjajci), ali treba da im uvedu predmet psihologija prestupnika. Ne smeju oni da prekorače svoja ovlašćenja, eeej...ona je bila u modricama totalno...morali su svoje frustracije i negativnu energiju nakupljenu ko zna gde i kad na nekome da iskale...dobro je ovde neko rekao., da su moju ćerku tako izbubetali pa JA  bi im presudila. Jesam za kaznu OK, red ima da se zna, ali tako nešto uraditi...to što oni imaju policijsku značku, n mora da znači da moraju da rade šta hoće (čast izuzecima ima njih pristojnih i normalnih)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovo se kod nas dovodi u red tek u poslednje vreme, ranije su tukli bez pardona. Da nije bežala, mogla je da ih vređa koliko hoćeš, ne bi smeli da je taknu, dakle samo da se ne opire, a neka priča šta hoćeš. Šta reći, ima tu policajaca koji jedva čekaju povod da nekog biju, kompleksaši. Čast izuzecima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ne postoji sud na svetu koji osuditi tu primenu sile kada je rec o poteri begunca. Samim cinom bezanja se svrstavas u kategoriju nad kojom se primenjuje sila po pravilu.

Stvar je samo u vremenu u kome smo odrastali i generalnom odnosu drustva prema policiji, necega sto nismo dobili prilikom vaspitanja od strane roditelja ili skole. To je usluzni servis gradjana koji treba da radi u nasu korist. Ako tu korist ne raspoznajemo, onda postoji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne postoji sud na svetu koji osuditi tu primenu sile kada je rec o poteri begunca. Samim cinom bezanja se svrstavas u kategoriju nad kojom se primenjuje sila po pravilu.

 

u pravu si

ali sto on da me juri ako ne moze da me stigne i ako cu ja bezanjem nekog da povredim ili ubijem?

zar nije lakse jednostavno da me upuca u ledja?

kad vec sme da primeni silu sto mu nisam stao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 918 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Mislim da je dobila sto je i zasluzila. Vrlo verovatno bi isto prosla i da se sve to desilo u Americi, Engleskoj ili nekoj drugoj zapadnoj zemlji. Nemoj me pogresno razumeti, ja mrzim bahate, bezobrazne policajce vise nego ista  ali cela ova prica sa bezanjem, penjanjem na policijski auto i dranjem i (verovatno) fizickim napadom na sluzbena lica se i nije mogla drugacije zavrsiti. Ukoliko ona misli da su policajci prekoracili svoja ovlastenja zato postoji Interna Kontrola kojoj ona taj slucaj moze (i trebala bi) prijaviti.

Meni licno nikada ni u snu ne bih palo na pamet da bezim od policije, bez obzira vozio ja motor, auto ili avion, a pogotovo mi ne bih palo na pamet da se ponasam agresivno u sred policijske stanice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ma, mozda su trebali bar da je potapsu po ramenu zato sto se zaustavila, makar i na krovu pandurskog auta. ;D

Dajte ljudi malo ozbiljnosti, teba sad da joj cestitamo sto se igrala zmurke s njima, i da svi koji citaju pomisle da to moze da prolazi. Kada se u kod nas budu vozili registrovani i legalnih motocikli, necemo sresti policajca mesecima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma, mozda su trebali bar da je potapsu po ramenu zato sto se zaustavila, makar i na krovu pandurskog auta. ;D

Dajte ljudi malo ozbiljnosti, teba sad da joj cestitamo sto se igrala zmurke s njima, i da svi koji citaju pomisle da to moze da prolazi. Kada se u kod nas budu vozili registrovani i legalnih motocikli, necemo sresti policajca mesecima.

 

 

 

 

 

Majstore da li ti citas sta pises.Ocigledno da je devojka kriva jer je bezala ali je toliko glupo opravdavati policajce sto su je tukli da bez obzira kako se ponasala.Jos gluplje je pretpostavljati da je ona napala policajace ui ometala u vresenjeu duznosti a da ne pricam kukavicki cin vrle nam policije i prebijanje u stanici ,tj tek posebna prica.

 

ZNACI CITAM I NE MOGU DA VERUJEM DA POSTOJE LJUDI KOJI MOGU DA OPRAVDAJU OVAKAV CIN POLICIJE.STA RECI NEGO SRAMOTA DA NEKO IZLAZI SA TAKVIM STAVOVIMA I OPRAVDAVATI PREBIJANJE BEZ OBZITA DA LI JE DEVOJKA BAJKERKA ILI BILO STA DRUGO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 918 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Cinjenica:

Receno je da ona policijski auto u tom trenutku nije videla i zato je zavrsila na krovu.

E sada sta da je umesto policijskog auta to bila neka starija zena ili malo dete, koje je slucajno tu prelazilo put, gde bi se situacija vrlo verovatno zavrsila sa teskim povredama ili mozda cak i smrtnim ishodom. Da li bi je onda neki od vas branili ovde na forumu. Zbog njene VELIKE gluposti mogao je vrlo lako neko neduzan da strada. Ako su je vec i uhvatili (kako tako) onda je bar trebala da cuti i pokrije se usima jer je svesna da je zabrljala ali ne,pametna  gospodjica je resila da glumi facu.

 

Bezanje od policije nije zabava (kao sto neki misle) vec ozbiljan krivicni prekrsaj. Lepo je neko vec ranije ovde rekao, svako bezanje od policije automatski povlaci upotrebu sile. Zamislite kako bi bilo kada niko ne bih stajao saobracajnoj policiji kada ih zaustavlja. Pa lepo uhvatimo tutanj pa kao mi bezimo a oni nas kao vijaju i zamisljamo da smo u nekom holivudskom filmu, krivina levo, krivina desno, pa skok preko tri parkirana automobila a kada nas na kraju uhvate a mi kao puj pike nevazi i svako nasmejan na svoju stranu. Pa na sta bih onda ovaj svet licio.

 

Stvarno ne vidim zasto bi me trebala biti sramota ovakvog mog stava. Mogu se samo iskreno nadati da je devojka nesto naucila u celoj toj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Pit@

Ne opravdavam policajce, nisam video njene modrice kao ni to kako je doslo do toga, samo kazem iz licnog iskustva da nikad nisam dobio po tamburi bez razloga. Licni stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ne znam, ali meni zaista cela ova prica nije najjasnija. Kako je uspela da se pone na auto, licno mislim da su za to potrebni malo idealniji uslovi,po prici je bio mrak, ona je tacno nacentrirala i popela se na auto. Onda je pakirala taj isti motor na krovu auta, lagano sisla i pricala sa policijom... Hm, za vas ne znam, ali meni ovo bas ne pije vodu. Svakako ne opravdavam prebijanje bilo koga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
ZNACI CITAM I NE MOGU DA VERUJEM DA POSTOJE LJUDI KOJI MOGU DA OPRAVDAJU OVAKAV CIN POLICIJE.STA RECI NEGO SRAMOTA DA NEKO IZLAZI SA TAKVIM STAVOVIMA I OPRAVDAVATI PREBIJANJE BEZ OBZITA DA LI JE DEVOJKA BAJKERKA ILI BILO STA DRUGO.
A što vičeš, što se nerviraš??

  Glupo je ovo... Još je gluplje ono... Sramota je to što...

  Jel ti nije palo napamet da je možda nekome glupo to što ti svaki put pljuješ po nekim delovima sistema, po većini stavova koji su za poštovanje većine propisa, što svaki put kad je tema ovakva ti najintezivnije hejtuješ na svih 16 ventila??Ili sramota? Ili je još gluplje? i tako mesecima... Iscooliraj malo

  I NEMOJ DA VIČEŠ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ZNACI CITAM I NE MOGU DA VERUJEM DA POSTOJE LJUDI KOJI MOGU DA OPRAVDAJU OVAKAV CIN POLICIJE.STA RECI NEGO SRAMOTA DA NEKO IZLAZI SA TAKVIM STAVOVIMA I OPRAVDAVATI PREBIJANJE BEZ OBZITA DA LI JE DEVOJKA BAJKERKA ILI BILO STA DRUGO.
A što vičeš, što se nerviraš??

   Glupo je ovo... Još je gluplje ono... Sramota je to što...

   Jel ti nije palo napamet da je možda nekome glupo to što ti svaki put pljuješ po nekim delovima sistema, po većini stavova koji su za poštovanje većine propisa, što svaki put kad je tema ovakva ti najintezivnije hejtuješ na svih 16 ventila??Ili sramota? Ili je još gluplje? i tako mesecima... Iscooliraj malo

  I NEMOJ DA VIČEŠ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Imam blagi utisak da imas nesto protiv mene licno samo ne znam sta ,imao si prilike uzivo da mi kazes sve sto te muci a propustio si to na rostilju u Ljigu ,verovatno je lakse ovako virtuelno da demonstriras silu

 

A sto se tice teme stvarno sam se iznervirao i ne mogu da verujem da ima ljudi koji opravdavaju upotrebu sile tj prebijanje ljudi u miliciji,ako to tebi ne smeta to je tvoja stvar ,meni licno smeta i ne vidim nijedan razlog da javno ne kazem to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Za ovo je krivo sudstvo u zemlji koje je samo oduzelo dozvolu  na dve godine i novo polaganje bez zatvorske kazne da drugom nepadne napamet. Policiju za upotrbu sile ne opravdavam i nema opravdanja, slucaj je trbalo tad prijaviti i sigurno se nebi lepo proveli .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Nema opravdanja za prebijanje u stanici ili bilo gde drugde ma sta da im je ona rekla! Mogu da je zatvore, ako je luda, da je savladaju i pozovu hitnu pomoc, da joj nakarikaju 100 prijava i slicno. Batine HE!  >:(

 

A.C.A.B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

A koji kros je vozila? I da li je pukla šoferka pošto pretpostavljam da se popela spreda, da li je ulubila pandurski auto i da li je ostavila motor na ćopavoj na krovu ili... Zvuči smešno ali me zanima jako  ;D

 

post-2656-12879002627224_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

A koji kros je vozila? I da li je pukla šoferka pošto pretpostavljam da se popela spreda, da li je ulubila pandurski auto i da li je ostavila motor na ćopavoj na krovu ili... Zvuči smešno ali me zanima jako  ;D

Da stvarno...i ja bi dodao jos samo : da li je odvalila rotaciju sa auta? I kakva je bila rotacija?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

kad si James Bond dok vozis budi James Bond i dok biju ...

Cinjenica : Da nije pobegla ne bi je jurili

Da nije glumila ribu ne bi dobila prve batine

Da je na vreme shvatila skim treba kako da se ophodi ne bi dobila ni druge batine

 

Neki ljudi uce na tudjim a neki na svojim greskama

policija je prekoracila ovlascenja i slazem se da bi trebalo da odgovaraju za to ali kad se pogleda svaku reakciju je ona izprovocirala sama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja