Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ispred NS Ridersa, jel to Djoletov motor? Sećam se nekog BMW kad sam bila na otvaranju kluba...jojj ljudi dali ste mi dosta informacija, moram sve zapisati, pa u potragu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Search nisam se ja odlučila za Enduru to me forumaši bombarduju informacijama a ja za sada merkam (a više bi volela da sve to probam a ne da sedim:).

Sledeću žurku mog kluba ima pametnije  da provedem  ::), kad se okupi mnogo motora na jednom mestu, ih milina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

ovaj GS je strava motor, mozda je moj sledeci jednog dana, ali on je dosta visok i tezak za prvi motor. preporucujem nesto manje, nize, mada ne znam koliko je Olja visoka. Ja sam 170, meni je GS malo visok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ma uzmi kineza, i taman dok se ne naucis, drndaj njega...

 

P.S. nisam citao prethodne postove, mrzelo me  :P :P  :P :P , pa ako sam lupio neka sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ju, Kalina ako je tebi to visoko i meni je (ja sam još kraća od tebe :D). A baš je lep motor, pitaću Penezića nek mi da neke merdevine da se popnem ili da mi drži lopovske, ha, ha, čisto da malo probam jedan krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ju, Kalina ako je tebi to visoko i meni je (ja sam još kraća od tebe :D). A baš je lep motor, pitaću Penezića nek mi da neke merdevine da se popnem ili da mi drži lopovske, ha, ha, čisto da malo probam jedan krug.

Ma hoklica je zakon!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Olja, baci pogled...

 

Oglas na moto berzi: http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=20543&trazi=1&ur=1&model=60&m=Kawasaki-ZZR

 

Fotke modela imas ovde: http://www.bikepics.com/kawasaki/zzr250/

 

 

Sto se tice hoklice, ja sam vec sa Bendzaminom ugovorila. Uz Transalp pod obavezno ide hoklica! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis

Moj prvi motor je bio jamaha ybr 125 sto bi i preporucila za pocetak.Jer je dosta lak i okretnjiv kao kada vozis biciklicu.Kasnije posle godisnjeg iskustva i putovanja po skupovima sa ybr-om,odlucila sam da uzmem nesto dosta ozbiljnije.To je bila honda shadow 600 i koja je mnogo teza i duza od ybr-a.Svi su mi govorili to je dosta tesak motor za tebe s obzirom da imam samo 50kg.On jeste tezak ali s vremenom se naviknes i to ne prestavlja nikakav problem,a i njegova pogodnost je sto je teziste sedenja nisko pa imas ravnotezu da drzis motor.Znaci za pocetnika (devojke) moj predlog bi bio ili ybr ili neki coper manje kubikaze jer je pogodan zbog niskog sedenja. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A koji za decake?  ::)

 

100 djevojaka, 100 motora.

 

Juce sam sreo jednu na GSXR-u 600 sa gumama bukvalno spaljenim po rubovima. Nemoze se pratiti, jednostavno ode... :)

...a ja mislio da sam 46...hehe

 

Pitanje bi trebalo vise da glasi kao "koji motor za (lagane) pocetnike?".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Pozdrav

 

Ovo nisu samo komntari sa zadnjeg sedišta.

 

Pre dve godine sam bila u dilemi šta da kupim, šta bi mi odgovaralo. Za duža putovanja i onako uvek sam samo saputnik. Trebalo mi je nešto za grad. Skuter je bio najlogičnije rešenje. Kupili smo skutera - novog Španca koji je napravljen u Kini, četvorotaktnog koji troši bezolovni. To je bio moj zahtev. Nije da nebih mogla naučiti da sipam mešavinu, nekada sam vozila i APN 4 i T 14, ali sada sam želela nešto jednostavno za upotrebu. Pošto sam građevinac velika mi je potreba bila da obiđem sva gradilišta, kao i najstrože delove centra grada gde su kancelarije opštinskih službi za građevinarstvo. Ja se u popravke ne razumem a pravo da vam kažem i neželim da svaki put kada treba da sednem na motor prvo ga moram popravljati (kao sastavni deo moje školske peronice je bio šrafciger za zatezanje jednog šarafa na menjaču brzina kod rogove 10-to brzinke).

I rezultat je sledeći. Kinski skuter jako lepo izgleda, prvih trista kilometara je išao jako lepo. Male "neznatne" popravke su mu obavezne bile potrebne kada bi išla na gradilište. Na putu imam prelaz preko 2 pruge i jednu deonicu od 200 m turske kaldrme. Rezultat je da retrovizore nemogu koristiti jer se okreću bez veze. Svaki put ih muž namesti i zategne pre nego što krenem od kuće i majstori na gradilištu pre nego što krenem kući. Kineski akumulatori su fantastilni. Traju oko 200 km i onda ih treba menjati. Problem rešen - maknula mužev akumulator sa Yamahe, on ga samo isprobo da li radi tako pa ga lepo upakovao u prostor ispod sedišta jer je veći pa nestane u fabrički ostavljen prostor. Lakše je prebrodio kupovinu sebi novog akumulatora nego moju vrisku kada treba da idem a on neće da upali. Isto položaj plovka je takav da ako imam bezina ispod polovine rezervoara nema šanse da upali, a hoće i da se tokom vožnje ugasi ako se nedaj bože naglo zakoči.

Snaga? Prvo sam rekla pa šta će mi više snage od onog što daje  50 ccm. Za gradsku vožnju je to više nego dosta, jer tamo ionako nesmeš voziti brže. I ovo mišljenje je bilo dobro sve do momenta kada sam moral ići iz betonske automešalice nekih 10 tak km i stgla kući prekrivena slojem betona, jer nisam imala dovoljno snage da ga obiđem a na toj deonici mi nije bilo moguće da negde stanem.

 

Momci upravu su devojke ako vas malo čudno pogledaju ako im predložite kineske motore. Vama možda ne predstavlja popravka za minut, ili možda samo štelovanje nečega. Ja mogu samo da sednem i plačem (čitaj zovem nekog da popravi). Ako sam se ja mučila pola sata da upalim, Vladi je trebalo 1 minut. Devojkama početnicama treba ISPRAVAN kvalitetan motor. I neka vas ne začudi da one već unapred tačno znaju šta ustvari žele ili u gorem slučaju šta ne žele. I svaki drugi predlog će prihvatiti, ali na kraju će ipak biti kako su i na početku smislile.

 

E sada dok ne kupimo drugi motor mužu, ja se moram patiti sa ovim, pošto mi je želja MP3 koji nije nimalo jeftin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@abby

 

Kineza ima pouzdanih, ali i nepouzdanih, ali skoro svaki trazi neku sitniju intervenciju u prvih par stotina kilometara i to se uglavnom sredi na prvom servisu, sto iako mozda bezazleno, vama sigurno predstavlja veliki problem.

 

Po pitanju motora, vec su se pokazali neki modeli, tako da ih nije problem preporuciti ni za devojcice. (btw. uglavnom kineski motori(ne skuteri) obiluju nesto izrazenijim vibracijama  ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

E sada dok ne kupimo drugi motor mužu, ja se moram patiti sa ovim, pošto mi je želja MP3 koji nije nimalo jeftin.

 

Kinezi mozda nisu dobri u motorima, ali su zato dobri sa poslovicama.

Evo npr: Koliko para, toliko muzike!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Italijan i tachka!

 

Polovan Piaggio Free za dame sa PSP-om ili Piaggio Liberty 125 za one koje imaju A kaegoriju.

Malo para, lak i jevtin za odrzavanje, vishe nego dovoljno snage za grad, a  i sahranice 10 kineza...  i tachka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

re: Blackbite

 

Skuter je bio i na prvom garantnom servisu posle 100 km, i na drugom nakon 1000 km. Ali nažalost problemi su ostali isti. Sada kada više nije u garantnom roku, Vlado ga je doveo u vozno stanje.

 

re: GhostMile

 

Znam ja za tu poslovicu odavno. Samo posle 20 godina nesedanja na motor, za početak je bio dobar i ovaj. MP3 je samo 7 puta skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Italijan i tachka!

 

Polovan Piaggio Free za dame sa PSP-om ili Piaggio Liberty 125 za one koje imaju A kaegoriju.

Malo para, lak i jevtin za odrzavanje, vishe nego dovoljno snage za grad, a  i sahranice 10 kineza...  i tachka.

 

 

 

Liberty mozda, zenstveniji je motor, ali Free-jevi osim sto su izuzetno odvratni, vecina koji se voze su i polusahranjeni.

Doduse ne volim Piaggiov dizajn generalno (osim par izuzetaka), pa sam mozda malo i subjektivan, ali sam primetio da mnogi smatraju free za gadost.

 

@ abby

Nazalost istina je da i u servisu cesto ne znaju sta treba da rade, iako su najcesce sitnije stvari u pitanju, a imamo na forumu i 50ccm 4t skuter sa 15-ak hiljada, bez znakova umora. Moj je tek na oko 7000, tako da jos ne mogu da tvrdim nista, osim da je u fabrickom stanju(ne racunajuci akumulator, jelte).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja