Jump to content

Moto Zajednica

Put kroz vreme (Senjski rudnik, Ravna reka)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nasao sam staru sliku Senjskog rudnika iz pedesetih godina, po mojoj proceni. Nedavno sam tamo prolazio i pokusao sam da snimim isti motiv, pa uporedite...

 

 

gallery_468_125_74738.jpg

 

gallery_468_125_22362.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Znaci stepenice sa stare slike su zatrpane ispod stuba sa ogledalom ? I ceo drugi red baraka, iznad strazare/portirnice vise ne postoji, ili se na tvojoj fotki ne vide od drveca?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

gallery_468_125_52096.jpg

 

Danas sam prosao ponovo ovom ulicom i na kucici ove bake je zalepljena umrlica... Bas danas je bio 40-dnevni parastos. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Tenere 600 3AJ, Varadero XL 1000V

E druze bas si me ganuo! Imao sam prilike da budem dva puta u Senjkom rudniku dok sam sluzio vojsku u Kragujevcu 2002 pa smo isli na vezbe na Pasuljanski livade inace najveci vojni poligon u staroj Jugi! I jedne prilike usred loseg vremena gore na Pasuljanama sisli smo u Senjski rudnik da nadjemo mesto za spavanje  na 10-tak dana, i nadjosmo ga upravo tamo sto si ti i slikao dom penzionera, samo je to tad bilo ruinirano kao ono gde si fotografisao one peci, sad je vidim sredjeno malo i okreceno doduse spolja! Imao sam prilke i da se kao vojnik okupam  tu u rudniku u rudarskom kupatilu i taj prizor nikada necu zaboraviti! Inace prepesacio sam i uzduz i popreko taj kraj jer sam u vojci bio izvidjac snajperista! I prosto ne mogu da verujem da si mi osvezio secanje i vratio u vojnicke dane. neverovatno!

Pod utiskom sam, jos ne mogu da verujem!

 

Hvala ti za ove slike i pricu, i sto si me vratio za trenutak tamo!

Hval ti!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4480&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=83a497e3af67f84946f59f950a74beeb

 

Danas sam prosao ponovo ovom ulicom i na kucici ove bake je zalepljena umrlica... Bas danas je bio 40-dnevni parastos. :(

 

Podseca likom a i "govorom tela" na moju pokojnu baku. Sta ti je zivot...nije jadna (bila) svesna da je pored sveg njenog mukotrpno-carobno lepog zivota u Senjskom rudniku, prozivela i jedan skroman, kratak ali upecatjiv virutelni zivot... i to ni manje ni vise nego na jednom bajkerskom Internet forumu.

 

Bog da joj dusu prosti, nek pociva u miru i spokoju kako je (pretpostavljam) i zivela   :(

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

U covece gde si se samo setio da posle skoro dve godine pogledas u tu kucu i vidis umrlicu i to ovde jos da napises.

Bas bas iscekivanje i eto ti sta ti je sudbina. :'( :'( :'( :'(

Au Lalajko tebe da nema trebalo bi te izmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Eh.............Lalajko..........Lalajko.................pre dve godine sam procitao ovaj putopis i.................odusevio si me.

 

Sada ga ponovi citam................i opet isti osecaj tuge  :'(  i odusevljenja  :)  istovremeno.

 

Baki ................neka je laka zemlja.

 

Sjajno si ispricao pricu kojom ide Srbija.................nazalost.

 

Nadamo se da ce nam krenuti ............i to svima nama jednog dana.

 

Veliki pozdrav..........prijatelju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Pre mesec dana sam polagao za licencu turistickog vodica i put nas je vodio i do manastira Manasija i Ravanica, zahvaljujuci Lalajkovom putopisu i pre svega slikama koje su ostavile jek utisak na mene, posebno sam pripremio pricu o Senjskom rudniku i njegovoj istoriji. Na celom itinereru postojale su 3 stvari koje sam zeleo da pricam i prezentujem ,jer su mi nekako drage ili sam vezan za njih Beograd, Senjski rudnik i Studenica.

Imao sam prilike da ispricam pricu o Senju.

 

I posle godinu dana od prvog citanja osecanja su ista, hvala Lalajko odlicna prica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Juce sam citao i jos sam pod utiskom,tamo kao da je vreme stalo ili je to povratak u proslost.Moracu pod hitno da odem tamo,nesto me vuce.

Hvala Lalajko za ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Do Senjskog Rudnika maksimalni uspon je bio 33 promila, a između Senjskog Rudnika i Ravne Reke uspon je dostizao i 46 promila, dakle čak malo više od zupčanice preko Komara.

Iako je bilo mnogo polemika oko ovakvo velikog uspona, čak su i mnogi stručnjaci tvrdili da je na tom delu nemoguće napraviti klasičnu železnicu i predlagali žičaru, u praksi se to nije pokazalo kao problematično. U stvari pošto je tovareni pravac bio "nizbrdo" na ovoj pruzi je bilo mnogo više problema sa kočenjem vozova nego sa vučom.

Dok su se koristile male troosovne lokomotive bilo je više teških nesreća zbog problema sa kočenjem vozova. Zato su na ovoj pruzi suvereno vladale Malet (SDŽ 391 - 402, JDŽ 90) lokomotive, a bila je i domicil (domaćin) jedinim lokomotivama sistema Hagans (SDŽ 381, JDŽ 193) i Majer (JDŽ 90 - 008) na JDŽ/JŽ.

I po još nečem je ova pruga bila posebna.

Na njoj vagoni nisu bili opremljeni klasičnim "bosanskim" kvačilom već takozvanim "senjskim" kvačilom. Ovo kvačilo je preuzeto sa Saksonskih Železnica kad je pruga građena i zadržano sve do kraja. Naravno standardno "bosansko" kvačilo i "senjsko" su mogli međusobno da se spajaju.

 

Na ovu prugu se naslanjala industriska pruga iz Sisevca (koloseka 0,60 mm) i brojni industriski koloseci i žičare iz rudnika.

 

Izgradnjom pruge dobijena je mogućnost jeftinog transporta uglja i od tog vremena razvoj ovog kraja je krenuo krupnim koracima napred.

Na ovoj pruzi su saobraćali i putnički vozovi, dva puta dnevno, a u sastavu kompozicije, pored teretnih bilo je i nekoliko putničkih vagona. Vozom su stanovnici iz ovih krajeva putovali u Ćupriju da pazare, ali i da nastave putovanje drugim vozovima u ostale krajeve zemlje.

Ćirom su dolazili novi radnici sa svojim porodicima iz Vranja, Dalmacije, Hercegovine, Slovenije i drugih krajeva, ali i seljaci iz Senja, Stubice, Jovca,... koji su na pijac donosili svoje poljoprivredne proizvode.

Preko 70 godina voz je vijugao ovim prostorima. Sa njime se živelo, uz njega su odrasle mnoge generacije, mnogima je u životu to bilo prvo prevozno sredstvo, sačekivan je sa radoznalošću i radošću.

Voz je dovezao svet u ove krajeve, ali je mnoge i odvezao u svet.

Stvaranjem novog rudničkog centra u Resavici i izgradnjom pruge normalnog koloseka 1960. godine iz pravca Markovca do Resavice, prestala je potreba za senjskom prugom.

Prevoz uglja iz jame u Senjskom Rudniku do separacije u Resavici organizovan je jamskom železnicom kroz novosagrađeni Južni potkop.

Poslednji pisak lokomotive, koji je odlazio u nepovrat desio se 1962. godine, kada je ukinut deo između Ravne Reke i Senjskog Rudnika, a zatim 1967. godine i deo od Senjskog Rudnika do Ćuprije. To je izazvalo snažnu reakciju lokalnog stanovništva koji su smatrali da je ova pruga njihova najvažnija veza sa svetom. Scena iz filma "Petrijin venac" kada sve žene iz mesta oblače crninu i plaču kao na sahrani kada je zadnji voz polazio iz Senskog Rudnika je preuzeta iz stvarnog života.

 

Narednih godina pruga je demontirana, a 1974. godine Vojska je tom trasom sagradila put koji se sada koristi za saobraćaj, koji je kraći i sa manje uspona od onog starijeg i koji se kraće putanjom kojom je jedan čovekov životni vek tutnjao „senjski ćira“.

Inače nekoliko lokomotiva serije 90 i 88 je nakon ukidanja deonice Ravna Reka - Senjski Rudnik poslato u Bosnu u ložionice Dolac, Jajce i Drvar.

Ostaci pruge su vidljivi i danas sem u ravničarskom delu između Ćuprije i Senja jer je taj deo dosta urbanizovan, a na njemu nije bilo ni većih objekata.

Lokomotive sa ove pruge su na žalost isečene, čak i Majer (ex Saksonska IVk lokomotiva, JŽ 90 - 008) koja je dugo stajala u Ćupriji da bi bila sačuvana za muzej.

Ipak 2 takve lokomotive sa ove pruge su sačuvane, jedna je čak i u voznom stanju ali u Češkoj i Slovačkoj.

Radi se o 2 od 4 lokomotive koje su na kraju prvog svetskog rata ostale na području Čehoslovačke i koje nisu nikad vraćene u Srbiju. Tamo su dobile oznake U 47 001 - 004.

Kada su povučene iz službe njima su bile dovoljno interesantne da ih sačuvaju za muzej što kod nas očigledno nije bio slučaj.

 

Klasični ambijent - primer prelepe klisure, sa strmim stenovitim gromadama, bogatom bukovom šumom i pitomom rečicom Ravanicom,.

Na raskrsnici tzv. “Stranac“, za Sisevac i do tog mesta je postojala pruga uskog koloseka iste namene.

 

Preko Topolovca, dolazi se u centar Senjskog Rudnika.

 

199255_101907389890845_100002147523542_13772_6647761_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3501 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Lalajko, izvanredan opis. Ovi predeli su mi relativno blizu a nisam ih obišao. Čim bude neki vikend bez padavima idem u skitnju do senjskih rudnika.

Nego, jel potroši onih hiljadu evrića zbog kojih si i krenuo u ovu avanturu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3501 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

lalajko user_popup.png

Postavljeno Danas, 12:57 PM

 

 

Nisam nikad ni dobio te akcije. :)

Ma znam nego sam se našalio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

 

Evropska unija finansira izgradnju potpuno novog muzeja (!?) i sve ove masine ce uskoro biti poslane na restauriranje. Radovi su vec poceli i to je bar jedna svetla tacka u svemu ovome. Ulaz na slici vodi skroz do sadasnjeg okna za kopanje uglja, Planirano je da se osposobi jedna od kompozicija vagoncica i lokomotiva i da se posetioci muzeja voze ovim hodnikom duboko u rudnik, gde ce biti jedna od centralnih muzejskih prostorija. Planirano je da ovaj muzej bude najveci tog tipa na Balkanu. Nadam se da ce se zaista i zavrsiti te da cemo mozda za godinu dve organizovati bajkerske posete ovom mestu.

 

gallery_468_125_71409.jpg

 

http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Novi-zivot-Senjskog-rudnika.lt.html

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:373292-Uskoro-rekonstrukcija-Senjskog-rudnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Svaka cast Lalajku na putopisu. Sjajan je. Nekako je prozet setom ali i dostojanstvom.

Bas sam se rastuzio nekako... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Fantastičan putopis, baš sam se uneo... Retko ko je uspeo da nam ovoliko "približi" situaciju ovim putem :)

 

Dok sam čitao, ova pesma je bila u pozadini, mislim da se baš uklopila :aha:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja