Jump to content

Moto Zajednica

Motor od 500cc sa "najjeftinijim" odrzavanjem

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

ma nemam ja nista protiv kineza,jefin za kupovinu-jeftin za odrzavanje,al ljudi ih tolko pljuju da sam i ja nesto kao malo protiv-al samo malo ;)

mozda udje u kombinaciju na kraju krajeva i onaj cini mi se :quinqui 200qy supermoto,ili asia wing 200 tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

svi se kvare i novi i stari

jedno peoredjenje vozim kavu 90 god. ove sezone dosad 13600kolometara bez kvara i najmanjeg a ukupno 63000 i nesto

pusti brate price i kupuj sta mozes pa posle polako koliko mozes

vise od pola srbije vozi stare motore i nisi mogao da procitas da je neko

pginuo sa starim motorom (mozda neki) a sa novim otvori crnu hroniku i videces

to nema veze sa motorom nego sa psihom

nego ti kupi sta mozes i vozi se

,oj predlog od ta dva koja si naveo kawa gpz mali potrosac mala registracija i lepo ce se vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kupuj slobodno stariji i jeftiniji motor, tako je velika vecina nas pocela. Ja sada vozim Afriku Twin, da sam skupljao pare za nju kao prvi motor znas kad bi ih skupio - nikad ! Al da ti ispricam kako sam dosao do njega, mozda ti pomogne prica

 

Jednog dana dunu meni da hocu da kupim veci motor, u steku sam imao celih 300 e :) Jurio, trazio i nasao enduro od 125 cc, 89 god, mehanicki savrseno ispravan, ali su mu sve plastike bile polomljene jer je imao zestok pad. Bio je stranac sa papirima.  Uzajmim se 100e i kupim taj motor za 400e. Sreci nikad kraja :) Neko vreme ga vozio samo po planinama i dolinama dok nisam skupio pare da platim carinu, porez i registraciju. Kad sam to isplatio, skupio jos malo parica, iskrpio polomljene plastike kako valja, ofarbao ceo motor i u oglase. Naravno, vozikam se sa njim svaki dan. Prodam ga za 1100e.

 

Uletim u zestok minus u banci, dodam to na onih 1100e i kupim Transalpa '89 god u ne bas sjajnom stanju, ali je bio skoro najjeftiniji od svih u ponudi. Vozim se Transalpom, kako padne neka parica ja mu nesto cacnem i napravim ga da bude mehanicki i vizuelno skoro besprekoran. Do kraja te sezone vratim veci deo minusa. Transalpa neplanirano prodajem, dizem kredit, refinansiram preostali minus u banci, aostatak para iz kredita  dodajem za Africu Twin. Kredit je na 2 godine, pa ga fakticki i ne osecam mnogo, skoro da me ne opterecuje. I sad konacno mogu da kazem da imam motor koji zelim, koji nije krs i sa kojim smem da se uputim na kraj sveta. Svaki motor sam imao kod sebe jednu sezonu, znaci cela ova prica traje 3 god.

 

Zasto ti sve ovo pisem ? Zato da znas da postoji varijanta da i bez mnogo para dodjes do prvog motora, a kasnije kako budes jos ustedeo ili vratio kredit za prvi motor, mozes da ga zamenis za bolji ili noviji, a poenta je da sve vreme imas motor i vozis se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

jeste brate upravo tako ;)

za nas koji ne mozemo da pljusnemo 2-3-4000 eu od jednom,a ocemo na 2 tocka :( :( :(

aj ako ti nije greda daj neki "odgovor" na naslov,cisto da stavim jos neki poen na jednu stranu :-\ :-\

znaci masina oko 1000eu ??? ??? ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако неко чита што сам напис'о по разним темама, гарантовано би ме турио у "кинезофиле", али испада да би теби Djokic-у, по ономе што пишеш да ти треба, најбоље лег'о неки "Кинез": иде брзо баш колико тражиш, троши мало, јефтино је одржавање и регистрација и не заборави -  купујеш нов моторић.

 

Имаће неко да дода и покији минус за такву опцију, али ето - да имаш и њих у обзир.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Od 500cc i nije neki izbor motora... KLE - odlican za pocetnika, ali nema ga ispod bar 1500e i to ako te zeestoko use*e, dominator 500 - radi se za austrijsko trziste i nije bas zastupljen, tesko se nalazi, GPZ500 - ako volis sportske motore odlican izbor za pocetak. Ali moraces da se bas pomucis da nadjes motor od 500cc za 1000e, tesko je, ali ne i nemoguce. I jos jedan savet - kad kupujes motor gledaj da bude tehnicki ispravan, da nista ne zvecka, lupka i krcka u masini, a u drugi plan stavljaj estetiku. Sa polomljenom plastikom mozes da se vozis, sa polomljenom klipnjacom tesko :)

 

Kineza bi ja u startu izbacio iz kombinacije jer ce ti sigurno dosaditi (zeleces da predjes na japanca) za godinu, dve, a tada ces moci da ga prodas za skoro duplo manje para koliko si ga platio. Veliki je to trosak za nekog ko hoce da ima pristojan motor. Sa druge strane ako kupis japanca u losem stanju, vozis ga i paralelno sredjujes da bude ok, mozes cak i da zaradis na njemu ili u krajnjoj liniji da izvuces sve pare koje si ulozio. Jedino ako si maler pa ti rikne masina, ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Kupuj slobodno stariji i jeftiniji motor, tako je velika vecina nas pocela. Ja sada vozim Afriku Twin, da sam skupljao pare za nju kao prvi motor znas kad bi ih skupio - nikad ! Al da ti ispricam kako sam dosao do njega, mozda ti pomogne prica

 

Jednog dana dunu meni da hocu da kupim veci motor, u steku sam imao celih 300 e :) Jurio, trazio i nasao enduro od 125 cc, 89 god, mehanicki savrseno ispravan, ali su mu sve plastike bile polomljene jer je imao zestok pad. Bio je stranac sa papirima.  Uzajmim se 100e i kupim taj motor za 400e. Sreci nikad kraja :) Neko vreme ga vozio samo po planinama i dolinama dok nisam skupio pare da platim carinu, porez i registraciju. Kad sam to isplatio, skupio jos malo parica, iskrpio polomljene plastike kako valja, ofarbao ceo motor i u oglase. Naravno, vozikam se sa njim svaki dan. Prodam ga za 1100e.

 

Uletim u zestok minus u banci, dodam to na onih 1100e i kupim Transalpa '89 god u ne bas sjajnom stanju, ali je bio skoro najjeftiniji od svih u ponudi. Vozim se Transalpom, kako padne neka parica ja mu nesto cacnem i napravim ga da bude mehanicki i vizuelno skoro besprekoran. Do kraja te sezone vratim veci deo minusa. Transalpa neplanirano prodajem, dizem kredit, refinansiram preostali minus u banci, aostatak para iz kredita  dodajem za Africu Twin. Kredit je na 2 godine, pa ga fakticki i ne osecam mnogo, skoro da me ne opterecuje. I sad konacno mogu da kazem da imam motor koji zelim, koji nije krs i sa kojim smem da se uputim na kraj sveta. Svaki motor sam imao kod sebe jednu sezonu, znaci cela ova prica traje 3 god.

 

Zasto ti sve ovo pisem ? Zato da znas da postoji varijanta da i bez mnogo para dodjes do prvog motora, a kasnije kako budes jos ustedeo ili vratio kredit za prvi motor, mozes da ga zamenis za bolji ili noviji, a poenta je da sve vreme imas motor i vozis se.

 

 

eto tako smo vecina nas poceli da vozimo jedino sto kod nekog prica traje mnogo duze kod drugih krace sve u svemu jedan iskren odgovor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ma nemam ja nista protiv kineza,jefin za kupovinu-jeftin za odrzavanje,al ljudi ih tolko pljuju da sam i ja nesto kao malo protiv-al samo malo ;)

mozda udje u kombinaciju na kraju krajeva i onaj cini mi se :quinqui 200qy supermoto,ili asia wing 200 tako nesto

Najvise se kvare onima koji ih ne voze (ne poseduju), ako kapiras na sta mislim ;)

Cinjenica je da nisu neko egzoticno cvece, ali za te pare mnogo dobro mirisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

  Ajd da probam i ja malo da pomognem. Posto si se vec "navuko " na kawu evo nekih podataka iz prve ruke. Gpz 500 nije preterano skupa masina za odrzavanje, Prednje plocice 22 €, zadnji dobos verovatno nikada neces morati da radis jer su paknovi dosta trajni, svecice 7 €, sto se ulja tice nije bas osetljiv po tom pitanju tako da ne moras da kupujes najnoviju sintetiku dobro podnosi i malo slabija ulja ( pri tom ne mislim na optimu :) ) , lanac i lancanici ce te kostatiti 120 € ( uz malo srece mogu se naci i za 70 ), gume necu da komentarisem jer i ja mislim da su nove gume jako bitna stvar na motoru. Sve u svemu masina koja ce te lepo voziti uz jeftino odrzavanje i malu potrosnju goriva, jedino na sta treba da obratis paznju kod kupovine jeste struja. Svaki GPZ i KLE starije generacije pre ili kasnije ima taj problem, desava se da se magneti odlome i slome i stator, a ako se tako dugo vozi, ode i regler i akumulator, to je vec poprilicno veliki izdatak. Mozda ce te prodavac gledati cudno ali ti ipak insistiraj da proveris punjenje i to napravi bas pravu dijagnostiku, ako je sve u redu lepo ces se voziti.

 

Pozdrav od Darka

 

P.S. ako su ti potrebne jos neke informacije u vezi GPZ-a slobodno se javi, pomocicu koliko mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

hvala na iscrpnom odgovoru ;)

nije to bas mnogo para za odrzavanje ,ako se menja jedno po jedno.kod mene ce tako i biti,nema sanse da ja "izvadim" odjednom 400-500 eu i sve izmenjam.kad vratim kredu bice druga prica :D

a jesam nekako vise za kawu,kad sam bio klinja moj buraz je imao gpz500,samo jednom me provozao al TO je biloTO! :D :D

vidim da ima gpz500,gpz500s,i cini mi se gpz 500r.ima li tu neke velike razlike??il neki koji da izbegavam?? :-\

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

To su ti sve isti agregati, inace jako pouzdan agregat koji se ugradjivao ( i jos uvek se ugradjuje) u dosta modela, GPZ, KLE, EN, ER-5. Inace jos uvek se ugradjuje u GPZ-a za americko trziste, to se tamo valjda zove Ninja 5 R ili tako nesto. Inace kod nas ces ga verovatno naci i pod imenom Kawasaki EX 500 sve je to ista masina sa razlikom u oznakama za pojedina  trzista.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

hvala na iscrpnom odgovoru ;)

nije to bas mnogo para za odrzavanje ,ako se menja jedno po jedno.kod mene ce tako i biti,nema sanse da ja "izvadim" odjednom 400-500 eu i sve izmenjam.kad vratim kredu bice druga prica :D

a jesam nekako vise za kawu,kad sam bio klinja moj buraz je imao gpz500,samo jednom me provozao al TO je biloTO! :D :D

vidim da ima gpz500,gpz500s,i cini mi se gpz 500r.ima li tu neke velike razlike??il neki koji da izbegavam?? :-\

 

Hajde i ja da se javim. Vidim da je bilo reci o mom motoru. Sada je kasno jer je vec nasao novog vlasnika. :(

 

Postoji GPZ500s. Kada kazu GPZ500 misle na ovaj 500s.

 

9yglM_gpz500sfd7.jpg

 

 

Postoji i GPZ500r ali je veoma redak. 500r ima 4 cilindra za razliku od 500s

 

Z8hXU_gpz500r2ve5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

...

nije to bas mnogo para za odrzavanje ,ako se menja jedno po jedno.kod mene ce tako i biti,nema sanse da ja "izvadim" odjednom 400-500 eu i sve izmenjam.kad vratim kredu bice druga prica :D

...

 

 

Ti proveri prilikom kupovine u kakvom je stanju sve, pa nemoj kupiti ako treba sve da menjas jer ako vlasnik  nije menjao do kraja potrosene plocice, gume, lanac, ulje, taj nije vodio racuna ni o cemu, pa ko zna u kakvom je stanju agregat, menjac, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

slazem se,al odrzavan(na kome ne treba odmah sve menjati) tesko da ima za 1000eu,moracu jbg za pocetak nesto za tu sumu :( ne bezim ja od toga

e sad:ugovorio sam sa covekom da prodam onog cuvenog "keca" za neku sicu,pa mozda dodam neki eu preko 1000

u svakom slucaju verovatno cu povesti komsiju koji se razume u te stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

za pocetak bih ti GPZ-a definitivno preporucio! odlican za duze voznje(udoban korman), mala potrosnja. i da kucnem u drvo 5000km koliko sam do sada sa njim presao, nije pravio nikakve probleme...a i mozes iz Nemacke da ga uvezes za male pare ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

o tome nisam bas razmisljao,videcu za koji dan za koje pare moze da se uveze tako nesto.mada kod uvoznika polovnih motora dominiraju uglavnom novije masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pogledaj na: mobile.de , ja kada sam gledao mog, nasao sam tamo GPZove za 600-700 eur...samo uracunaj na cenu carinu,pdv i prevoz :-\...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

+ 50-60%...

Pa nije bas tako.

 

Ti mozes motor da platis negde vani i 100e, a mozes i 1100e (ovde mislim na ove motore o kojima pricamo). Racunaj da bi ti troskovi bili 600-800e. Plus registracija, redovan servis,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

18% pdv i ja mislim 8% carina(posto je ispod 500ccm), carinski torskvi oko 1% i prevoz oko 250 eur...gledao sam uvoz vrlo ozbiljno i zamalo da uzmem neki iz Nemacke, ali mi uleteo ovaj, mnogo povoljnije i drugacije je kada ti sednes i provozas motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

18% pdv i ja mislim 8% carina(posto je ispod 500ccm), carinski torskvi oko 1% i prevoz oko 250 eur...gledao sam uvoz vrlo ozbiljno i zamalo da uzmem neki iz Nemacke, ali mi uleteo ovaj, mnogo povoljnije i drugacije je kada ti sednes i provozas motor...

jer pod ovim troskovima za prevoz od 250 evra mislis da je to regularna cena da ti neko istrese motor do Beograda, carine ili  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

I ja sam skorije uvezao motor,suzuki  gs 500e, iz nemacke. Naravno da sam imao coveka da ga tamo pogleda i isproba....

Da ne duzim, nije preterano skup za odrzavanje, barem moj nije jer sam ga za 900e dobio sa novim gumama, akumulatorom i u stvarno dobrom stanju. A sto se tice daljih troskova, carina,pdv,spediter,prevoz,registracija i jos po koji neplaniran izdatak i taj motor izadje na 1500e. Kasnije sam ga  pronasao i kod nas za iste pare, ali ni u priblizno dobrom stanju. Nadam se da ce ti i ovo malo pomoci u izboru i  da ces uskoro  pronaci ono sto trazis.

;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

18% pdv i ja mislim 8% carina(posto je ispod 500ccm), carinski torskvi oko 1% i prevoz oko 250 eur...gledao sam uvoz vrlo ozbiljno i zamalo da uzmem neki iz Nemacke, ali mi uleteo ovaj, mnogo povoljnije i drugacije je kada ti sednes i provozas motor...

jer pod ovim troskovima za prevoz od 250 evra mislis da je to regularna cena da ti neko istrese motor do Beograda, carine ili  ::)

 

Sam transport motora od npr Nemacke do Bg-a je 250e...

 

Ovom pricom prelazimo sumu novca sa kojim Djokic raspolaze. Ali 1500e za transpost, carinu, PDV, registraciju,.. mi deluje previse. Kao sto rekoh 600-800e + registracija + redovan servis (ako je potreban).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja