Jump to content

Moto Zajednica

Bosna sever-jug

Recommended Posts

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Imam jednog drugara, krece na, za njega, dalek put, pa reko' valjda je red da se drugari isprate, jelte...

Inace taj drugar je iz Crne Gore, i ne zna za ove obicaje, ali sta ces. Ne treba zbog toga i ja da ispadnem necovek ;D

 

Pitanje. Kada se krece iz Slavonije kroz Bosnu, koji je lepsi put. Da li ovaj preko Tuzle do Sarajeva ili ovaj preko Zenice. I posle Sarajeva, dal da se ide preko Mostara ili preko Tjentista i Trebinja.

 

I de je Caprljane. Znam da je juzno od Sarajeva ;D

Jel to ovo ispod Mostara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nisam razumio sta je destinacija. Tuzla-Sarajevo vodi kroz Olovo preko planinskog prevoja (Nisicka visoravan) sa dosta krivina i dobrim putem. Nesto slicno romanijskom putu Vlasenica-Sokolac, sa ponesto frekventnijim saobracajem i skoro obaveznom policijom. Put Zenica-Sarajevo je dosadan, jako frekevntan i dijelom je cuveni bosanski auto-put u izgradnji. Zaobidjite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Tuzla-Sarajevo-Tjentiste-Trebinje (ako brzina nije imperativ) Ovaj drugi put je sada zakrcen turistima koji idu u HR na more, mada je deonica Sarajevo-Mostar-Metkovic jako lepa i ima se sta videti (narocito janjetina sa tzv. hidroraznja posle Jablanice).

 

U Hercegovini, uz  put Tjentiste-Trebinje (deo Republike Srpske) ima radarskih kontrola skoro na svakom ulazu-izlazu iz naseljenog mesta gde je ogranicenje 50km, tako da oprez, posle npr. Gackog na izlasku iz mesta postoje dugacki i lepi pravci na kojima su na snazi ta idijotska ogranicenja. Veoma su revnosni po pitanju ubiranja haracha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Nije to samo Bosna, ima tu i Hercegovine  ;)

 

Ako se odlučiš za put preko Tjentišta, Gacka do Trebinja, nacrtam ti ja sve radare. Inače, policija nije revnosna, samo poštuješ naseljena mjesta i ograničenja u njima 40 ili 50, drugi dijelovi puta ih uglavnom ne zanimaju.

 

Nego reci ti nama, gdje on tačno ide, pa da mu nacrtamo mapicu do tamo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Nije to samo Bosna, ima tu i Hercegovine  ;)

 

Ako se odlučiš za put preko Tjentišta, Gacka do Trebinja, nacrtam ti ja sve radare. Inače, policija nije revnosna, samo poštuješ naseljena mjesta i ograničenja u njima 40 ili 50, drugi dijelovi puta ih uglavnom ne zanimaju.

 

Nego reci ti nama, gdje on tačno ide, pa da mu nacrtamo mapicu do tamo :)

 

 

A Fočaci?  ::)

 

Inače, ni meni nije jasno kuda ustvari taj ide i odakle dolazi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Fočaci su na relaciji Sarajevo - Trnovo - Foča - Tjentište, ali nije problem, nacrtam mu i tu mape, jer to je taj put :P

Samo da on nama kaže gdje zapravo hoće da dođe.

 

Za gornji dio puta, mislim da mu je Boban dao najzanimljiviju trasu. Za ovaj drugi dio, pošto ne znam kuda ide, mogu samo reći da ja volim put preko Tjentišta, jer se može nadisati svježag zraka i nagledati lijepih planina. Malo je uz Čemerno potijesno i jači je uspon, ali autom tuda zmijugaš bez većih problema. I par odmorišta sa dobrom vodom nisu za baciti... ovo razmišljam kao bajker, pa planiram trasu da dosta odmora :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ne, ne, ne nisi me dobro razumeo. Taj moj drugari, a i vas, ide tamo negde, kao daleko, na sever, a ja hocu do njega da dodjem tuda, da ga ispratim na put ;D

Dakle ja ocu Beograd-Podgorica da napravim tuda ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

OK. Got it now ;D. Dakle ovako: Brcko-Tuzla-Sarajevo-Foca-Gacko-Bileca-Trebinje-Niksic-Podgorica. Sjajna tura i nosi foto aparat obavezno  ;). Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Neeeee. Ni slučajno...

Sarajevo-Foča-Šćepan polje (granični prelaz u CG)-Nikšić-Podgorica...

Od ulaska u CG ideš kanjonom Pive, preko vještačkog jezera i preko HE Mratinje. Predjeli fenomenalni, a možeš, ukoliko imaš vremena da se prije Plužina Popneš na Durmitor i izadješ na Žabljak, pa se onda preko Mojkovca i kanjonom Morače spustiš na Podgoricu. Taj put preko Durmitora je freško asfaltiran a ide na 1940 metara...

eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bio sad pre nekoliko dana od Trebinja do Niksica pa kanjonom Pive do Scepan Polja i Foce, a pre toga i na Durmitoru. Sve sam vrh! Ne znam gde je lepse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Ne, ne, ne nisi me dobro razumeo. Taj moj drugari, a i vas, ide tamo negde, kao daleko, na sever, a ja hocu do njega da dodjem tuda, da ga ispratim na put ;D

Dakle ja ocu Beograd-Podgorica da napravim tuda ;D

 

 

Ja cu njih da ispratim kako i dolikuje, u kafani  ;D

Nego, htio bih te pitati dvije stvari: Kad kreces? Ako nisi vec krenuo, mozda bih te zamolio da mi doneses neku lovu ig BGD-a. Ali da ih ne stavljas u novcanik, nego nedje u Aziji twin, valjda nju neces da... jelte... znas...  ;D

A druga stvar, kad planiras da udjes u CG i kuda... Da razapnem sator nedje i tu se sretnemo, moze i u Bosni na pola puta ili na Zabljaku, da se naspavam ko covjek, u Podgorici je navece 30stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ne, ne, ne nisi me dobro razumeo. Taj moj drugari, a i vas, ide tamo negde, kao daleko, na sever, a ja hocu do njega da dodjem tuda, da ga ispratim na put ;D

Dakle ja ocu Beograd-Podgorica da napravim tuda ;D

 

BG - :)- Bijeljina - :)- Zvornik - :D -  Milići -  :D -  Vlasenica - :D -  Han Pijesak - :D -  Sokolac - :D -  Rogatica - :) -  Foča - ??? -  Šćepan Polje - :D -  Nikšić  :D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Krecem u nedelju, kad se probudim, posto imamo neku proslavu u subotu vece ;) sank u bazenu, potoci alkohola i tako to...

Planiram u nedeju da dignem sator na nekoj cuki, u Bosni, malo meso da crvci po tiganju i u ponedeljak da budem u Podgorici, kod znas vec koga, koji mi je nasao znas vec sta, tako da dobro razmislis dal ja da ti donosim bilo sta ;D ;D ;D

 

Tako da se mozemo dogovoriti za neki logor negde...

 

'Fala Obelix, ako neko poznaje te krajeve, onda to moras biti ti... Samo izgleda da bi Focu trebalo preskociti ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Krecem u nedelju, kad se probudim, posto imamo neku proslavu u subotu vece ;) sank u bazenu, potoci alkohola i tako to...

Planiram u nedeju da dignem sator na nekoj cuki, u Bosni, malo meso da crvci po tiganju i u ponedeljak da budem u Podgorici, kod znas vec koga, koji mi je nasao znas vec sta, tako da dobro razmislis dal ja da ti donosim bilo sta ;D ;D ;D

 

Tako da se mozemo dogovoriti za neki logor negde...

 

'Fala Obelix, ako neko poznaje te krajeve, onda to moras biti ti... Samo izgleda da bi Focu trebalo preskociti ;D

 

Sav put je OK.

Bijeljina - Zvornik : zanimljiv put,solidna do vrlo dobra podloga.

 

Zvornik - Milići: put uz jezero,nekoliko tunela,ravna ali uglačana,klizava podloga

 

Milići - Vlasenica : odličan put,kombinacija zanimljivih krivina,umjerena visinska razlika.

 

Vlasenica - Han Pijesak - Sokolac: odličan put,divni predjeli,kombinacija oštrih ( ponegdje klizavih ) i dugih "brzih" krivina,PAŽNJA KRAVE i ono što ostavljaju iza sebe" :D,veća visinska razlika.

 

Sokolac - Rogatica - Ustiprača : dobar put,nekoliko tunela ( na Ustiprači je obavezno fotorgrafisanja  ;) )

 

Ustiprača - Goražde - Foča : dobar put, PAŽNJA RADARI,obavezno poštovati ograničenja,naročito na području Goražda.

 

Foča - Šćepan Polje: podloga,UH  ??? tu ne pomaže ni hard enduro ,pažnja kamioni i ostale diabole ( nije mi jasno zašto to mjesto zovu Šćepan POLJE  :D

 

Šćepan polje - Nikšić :uz Pivsko jezero i dobar put do Nikšića,brzo ćeš zaboraviti na prethodnu dionicu i pomisliti da je vrijedilo pomučiti se da bi uživao u pogledu,obavezno fotografisanje.Vrijedi  planirati i posjetu manastiru Ostrog.

 

Kroz cijelu Crnu Goru : "Kud si poša'...đe tebe kaciga...kolk'o ti košta motor...đe žuriš jadan..." :D :D :D ... ništa strašno,strpljenja sa policijom,poštuj ograničenja i uživaj.

 

Ako se odlučiš za ovaj pravac,mislim da se nećeš pokajati...naprotiv. Srećno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Foca  - Niksic sam prosao pre 2 meseca...

 

A kako je ako udarim od Zvornika ka Tuzli pa onda preko Sarajeva dole?

 

Ili od Bratunca ka Milicima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Foca  - Niksic sam prosao pre 2 meseca...

 

A kako je ako udarim od Zvornika ka Tuzli pa onda preko Sarajeva dole?

 

Ili od Bratunca ka Milicima?

Zvornik - Kalesija - Tuzla - Sarajevo : Na auto - kartama izgleda ljepše nego što jeste. ;D

Tuzla - Kladanj - Olovo : Veoma opterećen,ne baš sjajan put,česta iznenađenja od zaostale rizle ( Karaula ),radarske zasjede Tuzla - Đurđevik,Kladanj...

 

Nije dobra varijanta doći do Bratunca uz Drinu srbijanskom stranom.

Bolje je : Zvornik - Konjevići ( Konjević Polje ) - Milići. Nemoj da te bune karte,osim malo klizavije dionice uz Zvorničko jezero,put je od Drinjače pa do Sokoca odličan.

Dalje : Vlasenica - Han Pijesak - Sokolac ,pa ako želiš da zakačiš Sarajevo,od Sokoca u Podromaniji idi desno - Mokro - Sarajevo. Put je veoma dobar i nije previše opterećen - kombinacije srednje dugih i oštrih krivina sa blagim usponom. U Sarajevo ulaziš kod Vijećnice i bukvalno na Baš Čaršiju. 

 

Ako se odlučiš za ovu varijatu,javi da ti dam kontakte "naših"  :D :D :D pa da planiraš gdje da se malo okrijepiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac ti je jedna od ljepsih dionica za voznju ako nebude kako sam rekao zovem pice na Sokocu a ako bude opet zovem pice na Sokocu  ;) +38765458787 je broj na koji ces dobiti to pice pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja