Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha yzf750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Decko mi nudi kao zamenu za moj motor a neznam nista o R motorima do sad sam vozio samo enduro i supermoto.Kaze da je to najaca verzija 130ks i da je extra ocuvan.Jel taj motor dobar za duza putovanja i sta mislite o tom motoru.1995 je godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ako je najjaca verzija onda je to yzf750SP on ima jedno sediste ako se ne varam za razliku od yzf750r koji ima dva sedista i neke druge razlike karburatori su moderniji kod SP verzije itd. Elem ako je u fabrickom stanju vredi ako nije ili je bilo sta sumnjivo ja bih zaobiso. Taj motor trosi kao hiljadarka i na putu se i ponasa kao hiljadarka ako volis brzinu i znas da to izvuces iz njega. Moze se putovati sa njim zasto da ne?

 

Tolko od mene za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

zavisi sta trazis od motora, ako trazis vozljivost i snagu onda ti je mnogo bolji yzf, ja imam gsxr1100 i pri brzini od 80 u najvecem stepenu prenosa potrosnja je malo preko 6 litra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako je najjaca verzija onda je to yzf750SP on ima jedno sediste ako se ne varam za razliku od yzf750r koji ima dva sedista i neke druge razlike karburatori su moderniji kod SP verzije itd. Elem ako je u fabrickom stanju vredi ako nije ili je bilo sta sumnjivo ja bih zaobiso. Taj motor trosi kao hiljadarka i na putu se i ponasa kao hiljadarka ako volis brzinu i znas da to izvuces iz njega. Moze se putovati sa njim zasto da ne?

 

Tolko od mene za sad.

 

Mozda je SP (prepoznaces je vizuelno sto Vladamir rece- jednosed i ima bljestavo zlatnu prednju viljusku).

 

Obicna je bila prodavana za nemacko trziste u varijanti 98ks. U otvorenoj ima 120 (ili par vise, nisam siguran).

 

Uglavnom, vozio sam ovu prvu od 98ks i nikako mi se nije dopala. Prvo zvuk motora. Neznam dal' svaka starija Yamaha tako treba da radi, ali brate, agregat zvecka k'o dizel. Kazu da su ventili& lanac ok, ali meni je ipak bilo sumljivo.

No, ono sto mi je stvarno zasmetalo je karakteristika agregata. Mozda bi taj otvoreni popravio misljenje, ali ovaj mi se ne dopada nikako. Vuce ok do 7-8000rpm, i onda kad ocekujes da eksplodira- nista! Cak imam osecaj da bi bio najbrzi kad bih ga saltao 3-4000 pre crvenog polja, jer se tu gore nista ne desava.

Za kraj, povecana tezina je osetna. I ima nekakav staromodni polozaj za volanom, sa ruckama blizu, kao kod starih GSX-Rova. Na ovoj sto sam vozio, neki genijalci su zavili opruge u prednjoj viljusci do kraja, pa je upravljivost bila 0, ali kad bi se malo poigrao oko toga, verujem da bih dobio solidno stabilan motor.

 

Enivej, mislim da je CBR F3 bolji izbor, 1. jer volim lagane motore 2. jer ima zivahniji agregat 3. jer je Honda (mislio sam da ovo nikad necu reci, idem da se pljunem u facu) 4. jer vise sluzi svrsi kao sportski motor, YZF 750 mi u danasnje vreme deluje kao turer sa mazohistickim polozajem sedenja.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Bolji ti je YZF600R Thundercat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja