Jump to content

Moto Zajednica

Zamalo Yugo da me raspali

Recommended Posts

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Vozim se ja lagano po Vracaru (pravac iz Kornelija Stankovica ka raskrsnicom u kojoj se seku Lamartinova,Mihajla Gavrilovica i Djordja Vajferta gde su zbog skorih radova promenili dosadasnji redosled znakova STOP pa se ljudi po navici zalecu ne gledajuci ko ima pravo prvenstva prolaza).Ukljucujem se i ja u raskrsnicu ( iz pravca iz Djordja Vajferta) u kom imam pravo prvenstva prolaza kad me zdesna iznenada napada zenska u Yugu pravac na mene  (nije videla znak STOP) i da bih izbegao cukanje dam gas i zbrisem u suprotnu traku a ona se ukopa u mestu i ja pokusam da joj ukazem da je mogla da me ubije i da je imala znak STOP STO ZNACI OBAVEZNO ZAUSTAVLJENJE,a ona ce mrtva ladna pa dolazim ti sdesne strane ??? i nastavi dalje :o

Ja lagano nastavim za njom i kad je stala kod gradica Pejton na semaforu ja joj pridjem i objasnim da je morala da stane na znak STOP i da nije u redu da vozi na silu jer sam jako ugrozen takvom voznjom kad sam na motoru, aona ce opet da je isla sdesne strane i da sam ja kriv ali ono maximalno drsko i bezobrazno i tu ja pocnem da odbrojavam da ne bi palo ono cuveno zavrtanje retrovizora i ponovo ja u pricu da kad nema znaka onda ide pravilo desne strane a ona ce drsko e pa ja kao ne znam ,ma ajde molim a ja sam kao polagala pre 25 godina(mlada devojka oko 25-30 godina je upitanju).I tu meni padne mrak i posto vidim da sbudalom nemam sta da pricam, azensko je u pitanju a i upalilo se zeleno ja dam gas i odem >:(

I sad se kajem sto joj nisam fino odlomio retrovizor mislim da bi joj to osvezilo pamcenje ili makar ponovno upoznavanje sa propisima ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Mislim da bi otkidanjem retrovizora samo pogoršao stvari, jer ga ona verovatno ne bi skoro zamenila, a ovako valjda bar ponekad baci pogled da vidi da li ima nekog iza nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Vozim se ja lagano po Vracaru (pravac iz Kornelija Stankovica ka raskrsnicom u kojoj se seku Lamartinova,Mihajla Gavrilovica i Djordja Vajferta gde su zbog skorih radova promenili dosadasnji redosled znakova STOP pa se ljudi po navici zalecu ne gledajuci ko ima pravo prvenstva prolaza).Ukljucujem se i ja u raskrsnicu ( iz pravca iz Djordja Vajferta) u kom imam pravo prvenstva prolaza kad me zdesna iznenada napada zenska u Yugu pravac na mene  (nije videla znak STOP) i da bih izbegao cukanje dam gas i zbrisem u suprotnu traku a ona se ukopa u mestu i ja pokusam da joj ukazem da je mogla da me ubije i da je imala znak STOP STO ZNACI OBAVEZNO ZAUSTAVLJENJE,a ona ce mrtva ladna pa dolazim ti sdesne strane ??? i nastavi dalje :o

Ja lagano nastavim za njom i kad je stala kod gradica Pejton na semaforu ja joj pridjem i objasnim da je morala da stane na znak STOP i da nije u redu da vozi na silu jer sam jako ugrozen takvom voznjom kad sam na motoru, aona ce opet da je isla sdesne strane i da sam ja kriv ali ono maximalno drsko i bezobrazno i tu ja pocnem da odbrojavam da ne bi palo ono cuveno zavrtanje retrovizora i ponovo ja u pricu da kad nema znaka onda ide pravilo desne strane a ona ce drsko e pa ja kao ne znam ,ma ajde molim a ja sam kao polagala pre 25 godina(mlada devojka oko 25-30 godina je upitanju).I tu meni padne mrak i posto vidim da sbudalom nemam sta da pricam, azensko je u pitanju a i upalilo se zeleno ja dam gas i odem >:(

I sad se kajem sto joj nisam fino odlomio retrovizor mislim da bi joj to osvezilo pamcenje ili makar ponovno upoznavanje sa propisima ::)

 

Trebao si da je vodish na pice....

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja lepo rekoh što veći krš, to više pažnje obrati. Ako je imala 25-30 godina, trebalo je da je kazniš, ali ne otkidanjem retrovizora  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ja bih zenama kad poloze uz vozacku dozvolu davao nalepnice ZENA ZA VOLANOM, da nalepe na kola i onda kad to vidis, dodatan oprez  :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

 

Ma uhvatis za gusu i kazes.... gde blenes @#$%^&*() itd, itd.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

 

Ma uhvatis za gusu i kazes.... gde blenes @#$%^&*() itd, itd.  ;D

a pa to nije lepo....nisam bas toliki grubijan ;D ;D ;D mada je vreme da postanem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

 

Ma uhvatis za gusu i kazes.... gde blenes @#$%^&*() itd, itd.  ;D

a pa to nije lepo....nisam bas toliki grubijan ;D ;D ;D mada je vreme da postanem...

 

Samo grubo nego sta  ;D  ;D  ;D, a ne tu dolazim s desne strane ovo, ono, za gusu pa ce sledeci put da vidi stop znak  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

 

Ma uhvatis za gusu i kazes.... gde blenes @#$%^&*() itd, itd.  ;D

a pa to nije lepo....nisam bas toliki grubijan ;D ;D ;D mada je vreme da postanem...

 

Samo grubo nego sta  ;D  ;D  ;D, a ne tu dolazim s desne strane ovo, ono, za gusu pa ce sledeci put da vidi stop znak  ;D  ;D  ;D

ma za kaznu ja bi je isfacao za sve delove,,,a ne samo za gusu. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

e nezgodni su retrovizori na meckama ja probao da otkinem jedan al nije islo, ??? ??? ??? :-X :-X :-X.. al bre bar na jugu si mogao lagano da ga otkines i da joj ga das u ruke da ima cime da se sminka za volanom ;D ;D ;D

 

Ma uhvatis za gusu i kazes.... gde blenes @#$%^&*() itd, itd.  ;D

a pa to nije lepo....nisam bas toliki grubijan ;D ;D ;D mada je vreme da postanem...

 

Samo grubo nego sta  ;D  ;D  ;D, a ne tu dolazim s desne strane ovo, ono, za gusu pa ce sledeci put da vidi stop znak  ;D  ;D  ;D

ma za kaznu ja bi je isfacao za sve delove,,,a ne samo za gusu. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

E onda ce joj sve biti jasnije  ;D  ;D  ;D. Eto jos jedne prednosti kacige - ne moze samar da ti udari -  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

Ja bih zenama kad poloze uz vozacku dozvolu davao nalepnice ZENA ZA VOLANOM, da nalepe na kola i onda kad to vidis, dodatan oprez  :D.

Bravo care!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Ovo bi mogla biti nova tema: uvek me zanimalo kako se ljudi koji nisu iz bgd-a snalaze u njemu na motoru, jer se mnogi i u kolima poprilicno zbune, mozda i pomalo uplase? ne misim nista lose ni o kome, zanima me samo vase vidjenje situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

HA HA pa ona ne gleda ni napred a kamoli u retrovizor, trebao si da joj iscupas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovo bi mogla biti nova tema: uvek me zanimalo kako se ljudi koji nisu iz bgd-a snalaze u njemu na motoru, jer se mnogi i u kolima poprilicno zbune, mozda i pomalo uplase? ne misim nista lose ni o kome, zanima me samo vase vidjenje situacije.

Nisam iz Bg-a, ali sam proveo ceo vojni rok na ulicama u vojnom autu, presao blizu 10.000 km uglavnom po gradu, tako da kad odem autom ne osecam se ni malo zbunjeno i neprijatno, ali zato kad odem motorom ziv se use*em :) i to uglavnom zbog citanja ove rubrike. Vozim izuzetno pazljivo, ne probijam se izmedju kolona, nego kako svi, tako i ja... mogu reci da mi je voznja motora po Bg-u maksimalno neprijatna, tu motor vozim samo kad moram (citaj: kad ga kupim pa dok se ne dokopam autoputa, posto sam sve moje motore kupovao u Bg-u :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Vozim izuzetno pazljivo, ne probijam se izmedju kolona, nego kako svi, tako i ja...

 

Tako sam i ja vozio pa me zveknuo debil kod Ade. A posle čitam američku studiju ("The Hurt Report", poznatiju kao "Motorcycle Accident Cause Factors and Identification of Countermeasures", obavezno štivo) - statistički manje udesa su imali motoristi koji se provlače izmedju kolona od onih koji drže svoju traku.

 

Mislite o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Tako sam i ja vozio pa me zveknuo debil kod Ade. A posle čitam američku studiju ("The Hurt Report", poznatiju kao "Motorcycle Accident Cause Factors and Identification of Countermeasures", obavezno štivo) - statistički manje udesa su imali motoristi koji se provlače izmedju kolona od onih koji drže svoju traku.

 

Mislite o tome...

 

Procitao sam ga i ja, samo mislim da se to odnosilo na autoputeve sa vise traka i kada je saobracaj gust i spor, a ne na gradski saobracaj.

 

A slazem se da bi trebalo svi da ga procitaju. Link: http://www.clarity.net/~adam/hurt-report.html

 

P.S: Jedan interesantan podatak iz tog izvestaja, da rol barovi (ili engine guard, kako ko to zove), NE pomazu u smanjenju povreda prilikom pada, nego se smanjenje povreda clanka i potkolenice (bez njih) kompenzuje vecim povredama kolena i natkolenice (sa njima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Hehehe.... Moj drug je, dok smo bili u srednjoj, mami na kola nalepio nalepnicu "Paznja! Zena za volanom"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja