Jump to content

Moto Zajednica

Hidraulicni kocioni mehanizam

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

...stara boljka 99% MZa, pa tako i mog. Nekad se pitam postoji li uopste MZ  kome potpuno dihtuje klip u kocionom cilindru.  :-\ Ja sam pokusavao vec par puta da ga zadihtujem, pokusavao je i majstor, ali dzaba. Drzi neko vreme i onda procuri. Kako ste vi resili taj problem (ako ste ga uopste resili)? Da li je moguce staviti kompletan mehanizam od nekog drugog motora (rucku i rezervoar), a zadrzati klesta i od kog motora? Mozda imate neko drugo resenje? Samo da nije "kupi nov za 77 evra."  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je umesto spoljnje gumice stavljen semerig i drzi,e sad to je boljka mza pohaba se tj oksidise povrsina cilindra i cepa gumicu a nov cilindar komplet je oko 80-90e,najjeftinije je resenje da se stavi druga komplet rucica sa nekog japanca,moze se naci za dosta manje pare recimo od nekog starijeg modela,samo ako je potrebno da se uradi reducir za spajanje creva ako navoj ne odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da i9 meni je procurio klip tj propada mi rucica i nemogu je niklak ozracit da razmisljo sam radije da nbajdem od nekog japanera rucku i cilindar i napravim redukcije na crijevu  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kod mene ništa ne curi i sve radi, na ovom motoru nisam radio ništa na kočnicama sem redovnog održavanja (ulje, pločice). Sada planiram da zamenim sisicu mada nije neophodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam se isto tako mucio bezuspesno krpeci stari pa na kraju kupio restauriran i sad sam prezadovoljan. Ako se ne snadjes, pusti mi pp pa cu da probam da iskopam telefon od tog lika.

 

Srecno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala vam na savetima, cim prodje ispitni rok moracu da se pozabavim time. Verovatno ce biti rucka od Japanca + reduktor, ali videcu jos... Vujadine, ako ne resim nista sam kontaktiracu te za broj tog majstora. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Ja sam taj problem riješio na način da sam kupio novu gumicu koja ide na kočioni klip, i zamjenio sam brtvenu gumicu klipa semeringom.

I radilo je, čak je i predobro brtvilo (velko trenje na klipić pa nije vraćao odmah do kraja).

Tebi preporučam da kupiš novi klipić sa pripadajućom novom brtvom, i vanjskom brtvom (ako ne nabaviš onda ubaci semering), i miran si narednih 20 godina  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozda bi pomoglo ako bi sipali LHM ulje za citroeniva vozila. Nisam suguran ali mi je to palo na pamet. Ulje je radjeno tako da ne nagriza gumu i metalne delove, inace stari modeli citroena koce samo sa tim uljem. Probajte ali oprezno muguce da uopste i ne koci kada ga sipate a mozda i koci mnogo bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mozda bi pomoglo ako bi sipali LHM ulje za citroeniva vozila.

 

Taman kada pomislim da ti je nestalo inspiracije za budževine a ono eto...

 

Sumnjam da ima značajne razlike između AT i LHM ulja, Citroen je modelom GS osvoio titulu automobila godine 76'-77' godine, CX i Ajkula su ga koristili i ranije ali samo pojedini modeli a tada tehnologija nije bila baš toliko napredna da ovo ulje bude naznam kako drugačije od bilo kog drugog hidrauličnog ulja. Sistem je bio nov i originalan, ulje nije sem što je bilo basnoslovno skupo a te 77' godine niko ga u SFRJ nije imao u prodaji pa je moj otac zbog curenja ovog ulja prodao auto sa nepunih godinu dana.

 

Probajte ali oprezno muguce da uopste i ne koci kada ga sipate a mozda i koci mnogo bolje...

 

Ne bih ja to probao jer nema razloga za tim, neznamo koliko nagriza dihtunge i gumice LHM ulje pa je ekperiment sa neizvesnim ishodom čak i da koči dobro. A da li će kočiti dobro zavisi i od viskoziteta koji takođe neznamo.

 

Nego imaš li ti neko to ulje, na flaši (bila je limena kozerva) je naznačen viskozitet a probao bih i da li nagriza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    Mozes probati da stavis semering umesto dihtujuce - spoljne gumice .  Naravno pre montaze je potrebno ispolirati najbolje sto mozes ( najfinijom smirglom ) spoljni deo klipa ( onaj sto prolazi kroz semering ). Vremenom se tu stvori malo patina, malo korozija, prasina i ko zna sta sve, pa to cepa gumicu i ulje flisuje . U Madjarskoj se mogu kupiti novi cilindri, ali po recima jednog trgovca - na deset prodatih imaju sedam reklamacija - valjda ih sad pravi mala privreda il Turci ( il Turska mala privreda - najgora kombinacija ) tako da sam ja vise za opciju repariranja originalnog cilindra.  Neki momak me je zvao prosle godine - trebao mu je nov cilindar, a kasnije mi se javio da mi kaze da je resio problem i da je pazario nov cilindar od nekog kineskog skutera i da ga je platio 30 evra i da odlicno radi ! ( nije znao da mi kaze od kojeg modela skutera !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Mozda bi pomoglo ako bi sipali LHM ulje za citroeniva vozila.

 

Taman kada pomislim da ti je nestalo inspiracije za budževine a ono eto...

 

Sumnjam da ima značajne razlike između AT i LHM ulja, Citroen je modelom GS osvoio titulu automobila godine 76'-77' godine, CX i Ajkula su ga koristili i ranije ali samo pojedini modeli a tada tehnologija nije bila baš toliko napredna da ovo ulje bude naznam kako drugačije od bilo kog drugog hidrauličnog ulja. Sistem je bio nov i originalan, ulje nije sem što je bilo basnoslovno skupo a te 77' godine niko ga u SFRJ nije imao u prodaji pa je moj otac zbog curenja ovog ulja prodao auto sa nepunih godinu dana.

 

Probajte ali oprezno muguce da uopste i ne koci kada ga sipate a mozda i koci mnogo bolje...

 

Ne bih ja to probao jer nema razloga za tim, neznamo koliko nagriza dihtunge i gumice LHM ulje pa je ekperiment sa neizvesnim ishodom čak i da koči dobro. A da li će kočiti dobro zavisi i od viskoziteta koji takođe neznamo.

 

Nego imaš li ti neko to ulje, na flaši (bila je limena kozerva) je naznačen viskozitet a probao bih i da li nagriza.

 

Kako sui mi rekli LHM ulje se koristi upravo zbog toga sto ne neagriza gumice. Vozim dijanu i jedino to ulje koristim. Zbog toga sam morao da kupim ceo litar( jer nema manjih pakovanja) a trbalo mi je 70 ml. Ulje je zeleno kao detergent za pranje sudova, umalo nisam sipao jednu bocicu u posudu za tecenost za pranje stakla (sreca pa sam primetio da je u posudi kocionog cilindra ista tecnost). Pogledacu na flasi pa cu javiti viskoznost i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Mozda bi pomoglo ako bi sipali LHM ulje za citroeniva vozila. Nisam suguran ali mi je to palo na pamet. Ulje je radjeno tako da ne nagriza gumu i metalne delove, inace stari modeli citroena koce samo sa tim uljem. Probajte ali oprezno muguce da uopste i ne koci kada ga sipate a mozda i koci mnogo bolje...

to nemoze da se sipa u kocnice,,,,,,znaci iskljucivo at ulje.........ili uk 2 .....

moze i naftu da sipa i testerol al kad mu je naceta to jest pojedena  hilznica unutra i klipcic nece nista da mu pomogne......

jedino da razbusi hilznicu i da ubaci drugu ili da je razbusi,napravi novo klipce,nova gumica veca naravno od standarne to jest za onoliko kolko je povecao klipcic i resena stvar...ali najednostavnije je da stavi rucku od japanca.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Trebam komplet nosac za pednju kocnicu! Normalno za disk, moj je NEKAKO prsao, donji deo gde je rucica?? Kko je prso nemam pojma? (zadnji put sam tresnuo kao i obicno na levu stranu hahahah). Dakle gde ima i kolika je cena? Nude mi  za japanski motor cena 50eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Trebam komplet nosac za pednju kocnicu! Normalno za disk, moj je NEKAKO prsao, donji deo gde je rucica?? Kko je prso nemam pojma? (zadnji put sam tresnuo kao i obicno na levu stranu hahahah). Dakle gde ima i kolika je cena? Nude mi  za japanski motor cena 50eu.

 

Nisam razumio šta ti treba, misliš nosač ručice na volanu ili dolje kod čeljusti. Ako ti trebaju čeljusti imam jedne na lageru, pa ti ih mogu dofurati do Temerina, Vuja ih može donjeti do Beograda, a onda dalje ćete se snaći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ne celjust, vec nosac posude i cilindra.

 

Ako ti je samo puknuo nosač odnesi nekom tko može variti aluminij da ti zavari. Posao gotov za 10minuta maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

ma njemu i gumica propada,,,,mislim propada mu kocnica,cas propada cas radi...a i pukla je  :)

Pa pocela da propad (rucica) kad je ono prslo. A ko ovde to moze da zavari?? 'si video da kada je rucica gore malo povucena ne propada, veliki luft ima pa ne naleze lepo na klipce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa zavari kod srdjevica ili u big bon  :) mozes i kod alu pante,,,ja kod nekog od njih uvek varim jer mi crko onaj drugi aparat,a komplikovano mi da menjam zicu bocu itd da bih sa mojim vario auminijum...l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sa gusanim elektrodama vari se i gus, ja vario stegu i eno je jos drzi!!Mada je aluminjum malko zajeban, mora da se greje mnogo i mora varilac bas da zna posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Imao sam isti problem sa curenjem. Naravno, dotrajao materijal ali i los kvalitet novih gumica! Resio sam problem na prost nacin: podmetnuo platnu istih dimenzija kao sto je i gumica znaci prvo klip pa gumica pa platna pa osigurac. Tako sam nabio gumicu za debljinu platne usled cega je nabubrila. Drzi i samo pita ima li jos! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja