Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Potraži nešto ovakvo:

http://www.kupujemprodajem.com/Kamperski-gorionik-mali-20211863-oglas.htm?filter_id=24172740

Naravno gledaj da bude u što boljem stanju, nekad su rusi to prodavali po pijacama. i povremeno se na oglasima nađe odličan primerak...

Radi na benzin i na petrolej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Potraži nešto ovakvo:

http://www.kupujemprodajem.com/Kamperski-gorionik-mali-20211863-oglas.htm?filter_id=24172740

Naravno gledaj da bude u što boljem stanju, nekad su rusi to prodavali po pijacama. i povremeno se na oglasima nađe odličan primerak...

Radi na benzin i na petrolej.

http://www.outdoors-forum.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=1122

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

 

Potraži nešto ovakvo:

http://www.kupujemprodajem.com/Kamperski-gorionik-mali-20211863-oglas.htm?filter_id=24172740

Naravno gledaj da bude u što boljem stanju, nekad su rusi to prodavali po pijacama. i povremeno se na oglasima nađe odličan primerak...

Radi na benzin i na petrolej.

http://www.outdoors-forum.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=1122

 

Pa zato i kažem :)

Nekom igrom slučaja tamo sam moderator :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Izgleda da je ovo što Lalajko preporučuje najbolje. Ja sam pitao i za taj gorionik na špiritus i za iskustva, verovatno je on OK, vrši posao ali mu više  treba da zagreje i veća mu potrošnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nedavno sam kupio na KP, samonaduvavajuću prostirku debljine 5cm, dva ventila. Nisam je još isprobao.

Znam da nema posebnog pomena u ovoj temi o njima pa da pitam ponovo.

 

Ima li neko iskustva sa kampovanja sa njima ? Da ponovim, u pitanju je deblja varijanta od 5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Jedan gorionik za tecno i gasovito gorivo koji se moze naci za oko 130 dolara, nov:

post-3429-0-21402100-1426620577_thumb.jpg

Naravno ima i drugih firmi koje prave takve sprave. Prednost ovakvih gorionika je jako mala tezina i dimenzije. Predvidjeni su za nosenje u rancu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Nedavno sam kupio na KP, samonaduvavajuću prostirku debljine 5cm, dva ventila. Nisam je još isprobao.

Znam da nema posebnog pomena u ovoj temi o njima pa da pitam ponovo.

 

Ima li neko iskustva sa kampovanja sa njima ? Da ponovim, u pitanju je deblja varijanta od 5cm.

 

Koji brend je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zaista sad ne znam, kod drugara mi stoji. Nemačka ili austrija.

 

Evo još jedne interesantne kupovine :

http://www.kupujemprodajem.com/Set-za-kuvanje-Kuvalo-na-spiritus-20270798-oglas.htm?filter_id=20431269

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam, meni to deluje tanko, bar za moju tezinu - ne vidim kako je ne bih spljeskao do zemlje :)

 

**

 

Ja sam kupio u IgluSportu Mammut Light Mump Mat. Spakovana je velicine boce od litra (malo manja u stvari, ali ajde) i prilicno laka (500gr). U sebi ima integrisanu pumpu koja te lisava nesvestice i sprecava da uduvavanjem vazduha iz pluca u podlogu ubacujes i vlagu.

 

mammut-light-pump-matelas_07.jpg

 

Spremna za " upotrebu" ima oko 10cm debljine i prilicno je udobna. Unutrasnjopst je ispunjena zvezdastim komorama koje sprecavaju dodir sa zemljom, cak i kad podloga nije naduvana na radni pritisak. Ima i jedan veliki ventil za brzo izduvavanje.

 

mammut-light-pump-mat.jpg

 

Preporuka za bajkere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ok je ta sa sundjerom. Ja sam koristio neke takve. Posluze za spavanje. Takodje moze se  koristiti i onaj dusek za vodu. Naduva se i opet je udobno. Jedino sto je potrebno paziti da se ne probusi jer su tanki zidovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dvoumio sam se između te samonaduvavajuće deblje podloge (ima i ona tanja, 2cm) i kombinacije Intex dušek+nožna pumpa (nisam hteo elektro a ni ručnu).

Na dušeku sam spavao i dovoljno je udobno ali me stalno 'izbacuje', mnogo se ljuljam.

 

Dušek+pumpa zauzimaju dosta mesta i teški su nekih recimo 2-3 kile (ispravite me).

A spakovana podloga je manjeg prečnika nego dušek samo što je duži paket (jer ne može da se presavije uzdužno na pola kao dušek ? ). Ali je značajno lakša (cenim oko 1kg) i nemam pumpu da mi zauzima mesto u bisagama.

 

Dimenzije ove podloge koju sam pazario su 188*66*5 cm a marku ću sutra napisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam od ovog lika pogledao sve video snimke, a neke i vise puta. Covek je genije :) Znaci sam snima, samo rezira i bas sve onako sto nama treba. Jako zanimljivo. Puno stvari sam naucio od njegovih snimaka. Verujem da ce i vama biti zanimljivo. Inace on organizuje i zajednicke voznje po Australiji. Bas je posvecen motorima.

Na ovom snimku prica o kamp opremi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Jedan gorionik za tecno i gasovito gorivo koji se moze naci za oko 130 dolara, nov:

attachicon.gif328894_multifuel_ex_01.jpg

Naravno ima i drugih firmi koje prave takve sprave. Prednost ovakvih gorionika je jako mala tezina i dimenzije. Predvidjeni su za nosenje u rancu.

 

Druže, gde ima ovo za 130usd (ili, još bolje za manje :lol:)?

 

To je najbolji gorionik koji sam ikada koristio (imaju ga dva moja drugara, stranci). Neverovatno funkcionalno, pogotovo kada kao taj moj drugar imaš i slavinicu za gorivo ;). Na dva gorionika smo pravili večeru za trojicu (pastu, kafu, supice) za 10-ak min ukupno!

 

 

Ja sam viđao do sada za oko >150e (gorionik i boca za gorivo), bilo mi uvek skupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja već nekoliko godina koristim ovu istu podlogu kao Lalajko. Mnogo sam je koristio, svuda redom i mogu da dam veliku preporuku. Čudo koliko je udobna i topla.

Verujem da je tako ali trenutno nemam čime da opravdam cenu. Biće jednog dana. Kao i ostatak opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovih dana nešto razmišljam da rešim i pitanje stočića (astala). U predhodnim stranama sam postavio nekoliko linkova za samogradnju ali meni i toliko predstavlja problem jer nemam poštenu radionicu.

Pa razmišljam o nekoj prostijoj varijanti, sa manje elemenata i manje posla oko izrade ;)

 

Recimo, običan plastični poslužavnik određenih dimenzija i oblika (da može da se stavi u bisagu), prosviraju se 4 rupe i dodaju drvene nogarice koje se fiksiraju šrafovima odozgo.

Ili PVC ploča, slično onim plastičnim kuhinjskim daskama, samo nešto tanje.

 

Mišljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Odlicna ideja, samo sto bi ja za nogare koristio one navonjne sipke fi 8 , dosta su tanje od drvenih nogara a jednako cvrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se stocicca tice, po meni je ultimativno resenje ovo:
 
ZV2CM_0105002200i01.jpg

Naravno, prvo treba imati alu kofere, a ova ploca izmedju prakticno ne zauzima ni malo mesta jer stoji vertikalno uz zid kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Lalajko mislim da ta ploča ne stoji vertikalno nego je staviš na vrh jednog kofera. Kako god ovo je odlično rešenje ko ih ima  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja