Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

 

 

Naglasavam da je jako bitno da bude kvalitetna jer sam svedocio problemima koje mogu da stvore jeftine (poput Nordkapove iz Luisa). Dakle oprezno i pri kupovini gore spomenutih...

 

Pa Nordkap stvari u Louis-u su najskuplje :stabre:

 

Koje ti preporucujes brendove i gde nabaviti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Posto planiram na leto sa devojkom malo duzi put (oko 10.000 km), sinoc sam se malo vezbao u garazi da vidim kako izgledam kad sam natovaren. :moto3: Top case - 46l, 2x bocni koferi - 33l, 2x meke torbe - 50l i gore na gepeku sator. Sve ukupno izadje preko 210l sto i nije tako lose. A ici ce jos i tank torba od 15l. Moracu jednu probnu voznju da napravim, da vidim kako se sve to ponasa na putu. Mislim kad se to sve dobro naspanuje i zategne da ce biti dobro.

 

4azrBUm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve je to ok, ja samo mrzim ono uskakanje na motor koje je neophodno sa ovoliko opreme :)

 

PS. Jel' ti ovo garaza?

Lalajko druze, probavao sam sinoc sedanje na motor sa ovom opremom i nije nesto komplikovano. To je jednino resenje kako mogu da se napakujem. Uglanom svi koji putuju daleko i natovare se za visenedeljno putovanje imaju samo ovakav izbor pakovanja.

Jeste, moja je garaza, sto?

Tu sam cesto preko zime, slusam muzikicu, prelistavam moto kataloge, uvek nesto brisem, cackam oko motora, sredjujem alat itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Odlican ti je smestaj za motor! :)

Hvala :) Iza su police sa raznoraznom opremom i alatom :) Ja sam ti kao hrcak, samo nesto kupujem od opreme i alata. Pola od toga nikada nisam koristio, ali volim da imam, pa nek stoji :takoje: Meni je garaza jako bitna, jer se tu osecam kao dete u igraonici :lol: To i nije klasicna garaza, nego sam napravio kao neku sobu u kojoj provodim dosta vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Gari,svaka cast za garazu bas deluje udobno,da svaki motor pozeli da je tvoj :)

 

...i slike uramljene na zidovima,fantazija ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Evo jednog korisnog sajta koji nudi mnogo dobrih informacija u vezi kamperske opreme, planinarenja i putovanja uopšte.

 

http://www.mojaplaneta.net/

 

Ja odavno svaki mesec dobijam pdf izdanje njihovog časopisa, po meni veoma koristan izvor dobrih informacija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Evo kako ja pakujem za put od 700-800k.U boćnim  koferima je isključivo hrana

a u top kase koferu je torba/frižider za zaledjenom hranom.U torbi je potrebna garderoba.

 

 

ZhMpoc.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Evo i po jedna i od mene i buraza inace moj je plavi sv.

od opreme standardno sator,vreca dusek na naduvavanje, pumpa,sarorsko krilo,jastuci,stvari za tri dana,ali tad su bile bisage a sad sam presao na givi kofere pa sam povecao prostor :)

post-31646-0-34295700-1425321035_thumb.jpg

post-31646-0-81420800-1425321140_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja sam kupio ovaj prvi, za te pare radi posao, pa čak iako malo vetar duva. Skuvao sam tri supe, par kafa i dalje ima plina. Ne znam koliko može da traje, ali kontam da je to ok za jednu patronu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jasno. Taj prvi sam koristio u kućnoj upotrebi i radi posao za sve pare. Traje ne pitaj...koristio nekad u stanu samo za kafu i isplati se. Nešto me privlači ova druga varijanta sa špiritusom. Lakše se pakuje,ponese se 2 L špiritusa iz apoteke(ništa nije pod pritiskom) al neznam kako je u upotrebi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Kupi mali plinski uređaj sa kartušom, ali izbegni ovaj koji si linkovao...

Na njemu se plinska patrona buši i ne može se demontirati dok se ne potroši osim ako ne želiš da ti ode plin. A to takođe nije ni poželjno da ostaviš u koferu na letnjoj vrućini.

Potraži kombinaciju gorionik/kartuša koja se spaja navijanjem. Em je demontažno, em bezbednije.

 

npr http://www.kupujemprodajem.com/Gorionik-primus-za-kuvanje-u-prirodi-19951054-oglas.htm?filter_id=20443514

Naravno, ovaj link gore ti je samo primer, ne preporuka za prodavca i sl

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Aha. Hvala na savetu. Još da ukapiram spajanje i kakva je boca? Klasična se buši. A ovaj sistem? Kako se navije? Da li su druge vrste boca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Druga vrsta boce. Veća od ove pijačne za 100 dinara, koja je meni dovoljna za nedelju dana kampovanja, u smislu dve - tri kafe i dve supe po 1 litar dnevno plus jedno podgrevanje gotovog jela. I ne potroši se dok se vratim kući.

 

Tačno je sve ovo što Strider kaže, za sunce i demontiranje ali za 100 dinara baš me briga i ako iscuri. A eksplodirati neće. Uvek nosim još jedan rezervni kartuš. I rešetku za roštilj, šerpicu i džezvu pa mogu i bez plina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To je sve djubre, a nije bas ni bezbedno. Dzabe ti primus koji treba da cekam 10 minuta da provri vodu za kafu. Od drmusanja u koferu hoce to sve da se raspadne, a onda eksplodira kofer, kao sto se meni dogodilo na Kucaju.

 

Imate u IgluSport Primusove primuse :) za par hiljada dinara, koji koriste boce sa navojem na vrhu. Em su jaki, em su mali, em su sigurni. 2.5KW  snage zgreje vodu za kafu za nekoliko sekundi, a litar vode na mom Primusu provri za 60 sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

 

lalajko ti si se bas opremio. U kartusu koju kupite na pijaci spakuju butan, a u onoj koju navijate ili samo skljocnete (ima i taj sistem, takodje demontazni) prodaju propan butan. Dakle jace gorivo u kombinaciji sa jacim gorionikom (Primus ima nekoliko modela razlicitih snaga) daje bolje rezultate. Naravno da je i cena drugacija. Inace ti gorionici koje koriste planinari su obicno vrlo lagani (180g) i cesto imaju sistem za paljenje smese bez upaljaca, sibica...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moj ovaj pijačni, korišten na nekoliko srednjih tura (po 1500-2000km), držim ga u bisagi i ništa mu ne fali. A da li će da provri za 60 ili 180 sekundi mi tek nije bitno. Kad raspakujem kuvalo i džezvu, onda je odmor od pola sata-sat. I ne krećem se samo po asvaltu.

Lalajko ima razlog za te ozbiljnije naprave jer putuje i po inostranstvu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja