Jump to content

Moto Zajednica

UPDATE: prijavljivanje za BJB RAFTING, jeeeeeeeeeej

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova

Pošto su me mnogi smorili :) ... napokon sam seo i skapirao kako (tnx lalajko (cc i snajka stižu :D )) ...

Ja sam prošle godine obavio sličnu turu sa dodadtkom mne i cro primorja, istina autom ... i sjajna je. Na dunavu sam se izlanuo i predložio i sad eto baco na papir-temu da vidimo kako ste raspoloženi.

Ja imam kombinacije organizacije raftinga, kao i smeštaja na zbaljaku (kamp i kućice) pa mogu to da pomognem da se sredi.

 

Elem, zamisljena je trodnevna tura ... kroz tri države :D dakle dozvole i zeleni karton su obavezne :) ... sve je na asfaltu i to 99.9% jako dobrom magistralnom, tako da mogu svi tipovi motora. Zbog dužine puta pogotovo povratka, predlažem da mašine budu putne ... putna brzina ala tura na dunavu 80-100 ... puno krivina na puno zanimljivih deonica ... Krenuli bi petak ujutru, vratili se nedelju uveče, od ovoga voznja je petak i nedelja a rafting i kuliranje cela subota ... rafting je u delu tare i u vremenu predvidjenom i idealnom za turističke ture. to je jul, druga polovina jula do polovine avgusta. tačan termin nije definisan ni u najavi :D ... do samog kampa gde se raftuje ima nekih pola km blažeg offroada, za slučaj da tvrdja ugibljenja ne mogu da prodju, njihove motore ostavljamo na granici zaštićene ... to nije problem ... rafting kamp je ... pa kamp :D šatori (vaši ili njihovi) ima i kućica ali se treba NA VREME javiti ... nešto poput dunavske ture bas.

 

prvi dan 350km: begrad, lazarevac, valjevo preko debelog brda bajina bašta, mokra gora, mitrovac (ako bude vremena vožnja oko jezera tare preeeeeeeedivna su), prelazimo u bosnu, višegrad ("na drini ćiprija" viče neko iz pozadine) ... prelepa magistrala uz drinu prepuna tunela ("dunavska tura" viče neko iz pozadine) ... goražde, foča ... nazad na granicu sa mne šavnik i tu smo ... tu je rafting kamp na ničijoj zemlji (ili bolje reći reci :D ) ...

 

day1.jpg

 

drugi dan: pa ... rafting, mozda ko bude raspoložen ga povedem posle na stenu malo da se penjete i spuštate k'o pravi :D

 

treći dan 560km: zahtevan, iron buts fazon, ali brutalno lep :) ... sa šavnika ili ti kampa idemo do pivskog jezera koje je prelepo, tu se odvajaju enduro od tvrdjih ... mi preko durmitora bukvalno kroz durmitor prelazimo do zabljaka, put je prelep okačiću fotke, pa ćete i proceniti ... nazalost pošto ima jedno 10 km offa, tvrdja ugibljenja bi bilo dobro da nastave asfaltom nekih 20 km duže od nas pa dodju asfaltom na zabljak (crveno na mapi je off) ... klopamo pored crnog jezera, mala šetnja oko durmitorskih jezera crno, zminje i tako :) ... dalje se vraćamo u srbiju ... ako budete raspoloženi svraćamo na np Uvac, da vidimo beloglavog supa :) (ne marsovca na motoru bwe nego ptičurinu onu veliku što jede krave :) ), one sa tvrdjim STOMAKOM vodim na hranilište supova :) ... izlazimo na zlatibor, klopa, ljig, klopa, lazarevac, klopa, beograd ... klopa :D

 

day2.jpg

 

napomene:

1. pošto je ovo long gay down serijal tura očekujte da ćemo se soko i ja izgubiti negde posle 40 km od beograda, i da ćemo naći put nazad, možda, ...  za nekih 3 sata  :D

2. što bi lalajko rekao OBAVEZNA OPREMA ZA KUPANJE :D

3. moguće je da ćemo u kampu se spojiti sa nekom studentarijom, ide u tom terminu i jedna ok ekipa pa da povećamo veselje :D

4. u kampu je zezanje OBAVEZNO! klope ima ...

5. za one koji nisu išli rafting nije nista strasna stvar, bukvalno je za ljude od 7 do 77 u tom terminu i na tom delu tare i toooootalno je supeeeeeeee :) ... opremu za raft obezbedjuje organzator ... rafting košta sa kampom mislim manje od 50 € ... to ću znati tačnije ovih dana, na raft mogu i neplivači mada nije preporučljivo :(

6. mrlja će poneti bigmu

7. soko će poneti pola radnje

8. ja ću poneti evli_zo -u 350-icu da ga zelja mine, i lalajku sve po dogovoru :D

9. druzićemo se i biće nam do 00 :D

 

 

 

a sad vi :)

 

idemo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Jako lijepo,ako ces od zabaljaka preko trse do pivskog jezera,vise nije makadam nego dobar asfalt

 

hm mislim na detalj preko mlječnog dola na durmitoru ... ovo baš sa fotke ... ispod vrha uvita greda, i vjetrenih brda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Piši jednog iron butsa, volim ovakve ture a i rafting, bio i probao  i mogu reći svima do jaja je provod pogotovo ako je spavanje u kućicama , mislim da imaš jedan kamp sa kućicama kad se odvojiš levo kod šćepan polja posle 2-3 km a 3 km pre brštanovice odakle ti kreće rafting ako sam dobro shvatio tvoj plan.  ;)

Neznam samo kako navatati br.tel da se najavimo? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
Neznam samo kako navatati br.tel da se najavimo? :(

 

UTEFTEREN!

 

organizaciju svega toga ja preuzimam na sebe

 

samo treba da opipamo da li ste zainteresovani ili ne pa da odredimo termin i lako ćemo za kampove. znam ljude koji rade raftinge barem 4 ekipe :)

 

Uh....mjesto gdje se Drina radja je fenomenalno. Ko nije...must see.

 

mudro zboriš! jel računamo na afriku :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Nisi stavio nikakav datum. Sve zavisi od toga.

 

zavisi od interesovanja i velikih BJB akcija, u principu kraj jula pocetak avgusta, tada je najbolji termin

 

termini otprilike:

 

1. 15-17 07

2. 22-24 07

3. 29-31 07

4. 05-07 08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa dobro.. ovo je jako lepo. Jos je daleko do druge polovine jula, ali ako finansije dozvole, ici cu. Problem je sto imam previse zacrtanih putovanja koje moram da rasporedim po vikendima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Pa dobro.. ovo je jako lepo. Jos je daleko do druge polovine jula, ali ako finansije dozvole, ici cu. Problem je sto imam previse zacrtanih putovanja koje moram da rasporedim po vikendima.

 

zacrtaj i ovo :) šta misliš zašto je la way point :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

u nachelu ja sam za,samo ako ne budem u finansiskoj depresiji  a najvise mi odgovara poceak avgusta, tad sam na odmoru :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

termini otprilike:

1. 15-17 07

2. 22-24 07

3. 29-31 07

4. 05-07 08

 

Odgovaraju mi svi datumi u julu, ako bude tad idem 100%

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

PredlAzem da, ko god moze, povede zenu.... ko nema, nek nabavi za tu priliku, jer.... BJBikers na Long Gay Down voznji.... hmmmmm, nesto tu nije u redu  :o :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nije dosta što je forum BJ, već i long gay BJ Bikers Rafting...  :o

benjamine reguliši!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

benjamine reguliši!  ;D ;D ;D

 

evo regulišem ...

 

Tko nije pazio na nastavi neka se vrati na utiske sa lalajkove dunavske bjb ture i GAY će biti razjašnjen

 

što se tiče ostatka plan je razvučen ...

 

za sada treba samo da odlucimo da li cemo ici petak ujutru ili popodne ...

 

dakle datum je 25.07.2008 polazak povratak 27.07.2008.

ne bi trebalo da se preklopimo sa bjb turom za jul .

 

plan je kako ne bi ništa razmisljali da se prikljucimo sudentskoj organizaciji Kabeza u njihovom raftingu ... www.kabeza.net pogledajte tamo da ne kopiram( http://www.kabeza.net/leto08/rafting4.html ) ... za nas bi cena (spavanje u njihovim šatorima, vrećama i rafting bila 45 €) ... hrane ima u kampu a ima i bungalova (ala kao na dunavu) za 3-4 osobe po ceni od 30€ po bungolovu na dan  >:( . cenim da nije problem da se ponesu nasi satori, ima tamo jos malo mesta da se podignu u kampu ali nisam jos uvek dobio informaciju o ceni kolika bi bila tada.

 

za sada ima mesta, ali bi valjalo barem da se utefterite ovde, kako ih ne bi iznenadili, oni ce naj verovatnije odvesti 2 busa tamo ... i biće ludilo zezanje garantovano ...

 

eto toliko, ko upada ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

....za sada ima mesta, ali bi valjalo barem da se utefterite ovde, kako ih ne bi iznenadili, oni ce naj verovatnije odvesti 2 busa tamo ... i biće ludilo zezanje garantovano ...

 

eto toliko, ko upada ? :)

 

U kampu sa 2 puna autobusa zajapurenih studenata....ovo će biti Longest Gay Down... za pamćenje... ;D

 

Mislim da ću zaobići ovog Geyjamina u širokom luku..... :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja