Jump to content

Moto Zajednica

namestanje retrovizora

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nesto sam razmisljao o ovom da slobodno kazem problemu. Naime, ja se dosta u voznji bilo automobila , bilo motora oslanjam na retrovizore, voznje bez njih mi je nezamisliva. Kako vi stelujete retrovizore? Tacnije, ja sam primetio da ih za gradsku voznju stelujem na jedan nacin, a za otvoreni put na drugi. Za grad ih namestim da mi se lepo vidi do najvise nekoliko metara iza mene da bih u cestom i brzom prestrojavanju video da li je neko u blizini iza mene. Za auto put je potrebno da ih vise podignem i da vidim da li ima nekog na 10, 20, 30 metara iza mene. ja bih licno na moj motor stavio retrovizor sa busa (busman donesi mi par komada), jer kada sam vozio Mercedesov kombi furgon, kao kamionce, odusevio sam se preglednoscu istih. Kakvo je vase iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zavisi i od položaja i od veličine retrovizora. Ja recimo na mom motoru ne diram retrovizore, a kada sam vozio drugarov GSR ubio sam se dok sam ih namestio i ili su jedno 400 puta manje pregledni nego na ovom mom. Tako da ima i tu neke nauke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Desni mi namesten kad za blize, a levi za dalje... Ali o5 ih stelujem po visini, kad vozim uspravljen(grad) i kad se sagnem( na otvorenom putu)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ih nastelujem,a oni od brzine se saviju ka meni..... ;D ;D ;D,nisam ih u zglobu dotegao

a i nace ih nastelujem tako da ne moram ja da se namestam da bih video sta se desava iza mene.

Namesteni su tako da lepo vidim ko mi dolazi i sa leve i sa desne strane. ;D ;D,valjda zato i sluze.

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Uh, Mrle, ne znam kakko je kod tebe, ali ja mislim da su retrovizori na gpz-u katastrofa. Ja nikako ne mogu da ih namestim, a da ne moram da se saginjem u voznji da bih video sta se desava tacno iza mene... ili da dizem levu ruku pa da gledam "ispod pazuha". Razmisljam da postavim neke, kako da kazem, "distancere" da bih poboljsao stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo mi mozda trebalo da je u Motoristi na drumu, ja sam mislio da se radi o nacinu pricvrscivanja retrovizora, a ovde se radi o koriscenju.

 

Ja moram da priznam da cesto pravim gresku sto ne gledam bas previse u retrovizor. Dogodilo se da me par puta iznenade automobili koji me preticu. Zakljucio sam da je to zbog loseg polozaja levog retrovizora koji je gledao "uz rukav". Sad sam ga postavio tako da hvata malo dalje u kolovoz, tako da primecujem mnogo bolje vozila iza mene. U voznji mi je podjednako koristan, mozda cak i vise, desni retrovizor, jos uvek ne mogu da objasnim zasto. Primetio sam da ga vise koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Distanceri se mogu kupiti u Louisu

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028955&typ_id=RJ031%2F03

 

Ali pošto su skupi, mogu se i napraviti od drveta (ubodna testera, bušilica, šmirgla) i obojiti sprejom u crno ili boju po želji. Ili možda od neke plastike. Malo je suluda cena od 50-tak evra za ovako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

I ja vise koristim desni, mozda zato sto na desnom imam mnogo bolji pregled, kao da je bolje podesen, mada mi nije jasno kako je moguce, posto bi trebalo da su simetricno namesteni.

Nego, razmisljam, da li bi pomoglo, a verovatno bi, da stavim neko parce necega, debljine par centimerara i duze srafove, pa da tako dobijem na "sirini", tj. mogucnosti da ga podesim da bih video ko covek.  Probacu, pa cu javiti jel pomoglo i koliko.

Inace, juce sam seo na neki kineski krsh skuter i odusevio se kako je dobar pregled u retrovizorima  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Distanceri se mogu kupiti u Louisu

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028955&typ_id=RJ031%2F03

 

Ali pošto su skupi, mogu se i napraviti od drveta (ubodna testera, bušilica, šmirgla) i obojiti sprejom u crno ili boju po želji. Ili možda od neke plastike. Malo je suluda cena od 50-tak evra za ovako nešto.

 

E to, to! Znaci setio se toga neko pre mene, majku mu  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
E to, to! Znaci setio se toga neko pre mene, majku mu  :D :D :D

 

Ja sam razmišljao o ovome dok sam vozio R6. Bukvalno sam morao da savijam rame kako bih video da li ima koga pozadi. Naravno, kada se vozi brzo, recimo na autoputu, ovo može da predstavlja veliki problem. U međuvremenu sam prodao R6 i kupio Fazera na kome nema tih problema. Retrovizori su visoki i široki i sve se lepo vidi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Kada mi se polomio desni retrovizor sećam se da sam odvrnuo levi i stavio ga na mesto desnog, pošto mi je uvid u situaciju sa moje desne strane pomoću retrovizora korisniji nego sa leve strane. Jednostavno, uvek ima automobila/vozača koji hoće da te preteknu, obižu ili se "umuvaju" sa moje desne strane i važnije mi je da takve uvek imam na oku i pod kontrolom. Sa leve strane je kudikamo normalno očekivati brža vozila, preticanje, obilaženje  i tu pre nego što bilo šta preduzmem mora da padne okretanje glave. Levim retrovizorom utvrđujem treba li okretati glavu. Sa druge strane, okretati glavu u desno svakih par sekundi, samo da bi se utvrdilo ima li onih koji su po dobijanje dozvola pritisli Delete na sve ono što su naučili o pravilima ponašanja u saobraćaju je mnogo nebezbednije nego raditi isto to pomoću retrovizora. Jednostavno - brže je i imaš više vremena za druge stvari. Svakako da su retrovizori tek jedan korak u sticanje uvida u situaciju oko sebe i da ne treba biti lenj i bacati pogled preko ramena kad god to treba ili "osetiš" da treba.

Položaj retrovizora, po mom iskustvu, ipak treba da jednim delom "ide uz rukav", pošto samo tako možeš da vidiš one ( kod nas ih ima ko pleve, i jako su opasniiji) koji su se iznenada stvorili i voze na pola metra od registarske tablice i samo čekaju kada će da krenu u preticanje na par centimetara od tebe. Ako su ti retrovizori okrenutu više ka spolja, a nisi primetio onoga ko ti je u repu imaš velike šanse da nastradaš (on krene u preticanje, a ti se u isto vreme pomeriš za pola metra u stranu kako bi izbegao rupu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

U voznji mi je podjednako koristan, mozda cak i vise, desni retrovizor, jos uvek ne mogu da objasnim zasto. Primetio sam da ga vise koristim.

 

na motoru mi je podeseno tako da na desnom retrovizoru više gledam šta se dešava iza mene na blizinu, tj da li mi se neko nabija. levi mi služi za preticanje i gleda daaaleko, gotovo da ne vidim kola kada stoje na metar iza mene. ja sam tako namestio i super mi odgovara.

 

u kolima, mi je podeseno identično za grad i van, ali su retrovizori stvarno sjajni pa hvataju ogromno područje sa sve mrtvim uglovima (sva tri zajedno) a i vozim karavana :) tako da to ima svog udela u povećanoj preglednosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

I mene na GPZ-u su u pocetku nervirali retrovizori. sada sam se navikao. Malo, malo pa moram da sklonim lakat da vidim lepo. Srecom i ja nisam nesto krupan pa ne zaklanjam vidik. Hteo sam da uzmem neke druge retrovizore pa da zamenim postojece. Cak sam i nasao par novih koji su za neke kineske skutere a duzi su nego ovi moji na motoru, ali nikako da ih zamenim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ha, a ja mislio da samo ja imam problem sa retrovizorima. Čak sam i razmišljao da kupim one male retrovizore koji se lepe na retrov. kola kao za bolju preglednost, ali bi mi oni prekrili skoro pola ovog postojećeg sa kojim se oper slabo vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Druga stvar je što su kod čučavaca retrovizori nisko postavljeni u odnosu na endurače pa je i niža vizura gledanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja