Jump to content

Moto Zajednica

Dajte predlog za izmenu ZOBS-a!

Recommended Posts

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Upravo sada, Patriota je napisao:

Zato sto nije kasko,redovno osiguranje je u stvari osiguranje treceg lica,ne tebe 

Jasno, ako ti nekom napraviš štetu, tu je osiguranje da pokrije to. A ko će nama da pokrije padove usled loših puteva, rupa i rizle. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 8 minuta, Paljevina je napisao:

Jasno, ako ti nekom napraviš štetu, tu je osiguranje da pokrije to. A ko će nama da pokrije padove usled loših puteva, rupa i rizle. :D

Putari, za sve nepravilnosti na putevima su oni odgovorni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Upravo sada, yogibear je napisao:

Putari, za sve nepravilnosti na putevima su oni odgovorni.

Naplatio sam prošle godine 30.000 din za jednu izbušenu gumu i drugu sa klobukom usled rupe. Jes da im je trebalo 6 meseci da plate, ali platili su. No, šta li bi se desilo da sam pao s motora i oljuštio se na tu rupu? Ne verujem baš da bi mi refundirali ceo motor i platili povrede, i ove dve gume su jedva iskeširali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Bi, deru ih ljudi, samo treba strpljenja. Drugar proklizao na neko ulje proliveno po putu... sve im je naplatio. Zoves policiju na uvidjaj, udjes u proces i to je to.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Samo je bitno insistirati da se to nadje u zapisniku,posle dobar advokat,i strpljenje.Promenilo se to u zadnjih nekoliko godina,sad i placaju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova

čitam danas o predlogu za oduzimanje vozila.Obilaženje ili preticanje vozila koje stoji da bi propustilo pešaka i oduzima se vozilo.To bi značilo da ko god se provlači između vozila što je takođe zabranjeno i došlo na pešački i pošlo pešački i snimi te kamera ode motocikl.

Ta kolona može biti i  od 20 vozila da ti i  ne vidiš da li oni uopšte čekaju pešake .

Ovo je pogubno za nas motocikliste.Verovatno policija neće dirati ali sve što kamera zabeleži smo naderali .Ostaće svi bez vozila u roku od godinu dana ako ne i za 5 dana.

Teba tražiti obavezno da se dozvoli provlačenje na semaforu.

Bez toga nove dopune zobsa ne smeju da stupe na snagu.Ako stupe obavezan bojkot saobraćaja šta god to značilo.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

 

Ta kolona može biti i  od 20 vozila da ti i  ne vidiš da li oni uopšte čekaju pešake .

 

Шта ти ово значи - најбоље да и не видиш шта чекају па онда лепо и покупиш неког пешака??? Где је уопште кренуо да прелази улицу на пешачком прелазу. 

Јбг али ниси баш у праву. Ипак би безбедност свих учесника требала да буде на првом месту.

За провлачење никад нико неће бити кажњаван, али ебига, пред пешачки ипак мора да се стане.

 

А то са одузимањем возила је мало нереално и неодређено коме и на колико одузимају... Боље и поштеније би било да се цене казни удвостручују за сваки следећи исти прекршај.

Па ако си богат татин син и боли те пишица што си за неки прекршај добио казну типа 10к, и настављаш по старом, следећи пут иде 20к, па 40к, па 80, 160, 320, 640... Па изволи.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, sasa ns 1 said:

čitam danas o predlogu za oduzimanje vozila.Obilaženje ili preticanje vozila koje stoji da bi propustilo pešaka i oduzima se vozilo.To bi značilo da ko god se provlači između vozila što je takođe zabranjeno i došlo na pešački i pošlo pešački i snimi te kamera ode motocikl.

Ta kolona može biti i  od 20 vozila da ti i  ne vidiš da li oni uopšte čekaju pešake .

Ovo je pogubno za nas motocikliste.Verovatno policija neće dirati ali sve što kamera zabeleži smo naderali .Ostaće svi bez vozila u roku od godinu dana ako ne i za 5 dana.

Teba tražiti obavezno da se dozvoli provlačenje na semaforu.

Bez toga nove dopune zobsa ne smeju da stupe na snagu.Ako stupe obavezan bojkot saobraćaja šta god to značilo.

I treba. Dva puta mi se desilo da propuštam pešake i da neki magarac krene da šika gas i pretiče. Taj koji to radi definitivno je debil i ne sme da ima vozilo.

 

Inače, u poslednje vreme u Smederevu policija DERE sa kaznama. Pogotovo na mestima gde pale sva četiri da pazare i blokiraju saobraćaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
Pre 5 sati, SurdaBg je napisao:

Шта ти ово значи - најбоље да и не видиш шта чекају па онда лепо и покупиш неког пешака??? Где је уопште кренуо да прелази улицу на пешачком прелазу. 

Јбг али ниси баш у праву. Ипак би безбедност свих учесника требала да буде на првом месту.

За провлачење никад нико неће бити кажњаван, али ебига, пред пешачки ипак мора да се стане.

 

А то са одузимањем возила је мало нереално и неодређено коме и на колико одузимају... Боље и поштеније би било да се цене казни удвостручују за сваки следећи исти прекршај.

Па ако си богат татин син и боли те пишица што си за неки прекршај добио казну типа 10к, и настављаш по старом, следећи пут иде 20к, па 40к, па 80, 160, 320, 640... Па изволи.

Uopšte nemoraš da vidiš da li ima pešak jer je daleko i cela kolona stoji da bi ga pustila, ti zaobiđeš zadnje vozilo 50 metara daleko od raskrsnice i ode motor jer si obišao vozilo koje propušta pešaka ili se možda računa samo onaj prvi koji ga pušta. To mi nije jasno. 

Takođe kolona preko pune. Nek digne ruku ko to van grada ne radi stalno i ćapi te murija. 

Ponoviš prekršaj kako je u predlogu zakona i ode motor.

Čak i da sve vreme razmišljaš da ne ponoviš prekršaj to ćeš sigurno uraditi jer jednostavno voziš motor a ne traktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 22 minuta, sasa ns 1 je napisao:

.......

Takođe kolona preko pune. Nek digne ruku ko to van grada ne radi stalno i ćapi te murija. 

Ponoviš prekršaj kako je u predlogu zakona i ode motor.

Čak i da sve vreme razmišljaš da ne ponoviš prekršaj to ćeš sigurno uraditi jer jednostavno voziš motor a ne traktor

A da mi ipak zatražimo da za vozače motora ne važe nikakvi propisi i ograničenja, pa kad naiđe baja na motoru da se zna red ("kavezari" da beže na trotoar, a pešaci da se kešaju po drveće i po stubovima).

A ako nam to ne odobre, da blokiramo saobraćaj (i obavezno da tražimo smenu predsednika).

Edit:

Što se mene tiče na punoj liniji vrlo retko pretučem, a kolonu NIKADA (bez obzira da li je puna ili isprekidana), jer pojma nemam šta namerava onaj prvi ili drugi iz kolone (a koje nemam šanse da vidim).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova

Možete da se zezate na moja zapažanja ali još uvek neznam ko će da čeka kolonu u redu a da baš ne mora i ko ne obilazi kolonu u predelu gde ima krivina pa kad se naiđe na pravac da može bezbedno da se obiđe a linija je puna. Ako ima mesta za normalno i bezbedno obilaženje motorom maltene svi će obići bez obzira da li je puna. Verovatno ne uvek ali skoro uvek

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Alekre je napisao:

Beograđani se izuzimaju. Voze slalome između kolona. Ja kad vidim krstim se i divim se kolike testise imaju za te manevre.

Mislim da mešaš veličinu testisa i manjak mozga. ;)

Nije to ista kategorija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Beograđani se izuzimaju. Voze slalome između kolona. Ja kad vidim krstim se i divim se kolike testise imaju za te manevre.

To je previše opasno i zato i nije uopšte za vožnju motora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Možete da se zezate na moja zapažanja ali još uvek neznam ko će da čeka kolonu u redu a da baš ne mora i ko ne obilazi kolonu u predelu gde ima krivina pa kad se naiđe na pravac da može bezbedno da se obiđe a linija je puna. Ako ima mesta za normalno i bezbedno obilaženje motorom maltene svi će obići bez obzira da li je puna. Verovatno ne uvek ali skoro uvek

Onomad kod Merošina kolona (na pravcu) usporila da prvi iz kolone skrene levo (čovek uredno dao migavac), a jedan pametnjaković smatra da su svi ispred njega debili i punom brzinom ih prešiša (i zakuca se u ovog koji upravo skreće levo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Onomad kod Merošina kolona (na pravcu) usporila da prvi iz kolone skrene levo (čovek uredno dao migavac), a jedan pametnjaković smatra da su svi ispred njega debili i punom brzinom ih prešiša (i zakuca se u ovog koji upravo skreće levo).
Poznanik ostao bez noge od kolena na niže invalid za ceo život.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Na istu foru je mene udario auto, da kažem preciznije - zakačio. Neki sekund nas je delio od toga da i ja ostanem bez leve noge, jer mi je istu očešao vratima. "Izletela si mi, nisam te video..." Više nikom ne može da vrati nogu ili život. Daleko bilo...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

Onomad kod Merošina kolona (na pravcu) usporila da prvi iz kolone skrene levo (čovek uredno dao migavac), a jedan pametnjaković smatra da su svi ispred njega debili i punom brzinom ih prešiša (i zakuca se u ovog koji upravo skreće levo).

Ima i drugih načina pored "punom brzinom"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ima i drugih načina pored "punom brzinom"...

Izvini, ali opisao sam ono što se dogodilo (gledao sam video snimak), a nisam napisao kako i šta se može na drugi način.

Mada ne verujem da preticanje kolone (na bilo koji način) može da bude bezbedno, (iz mnogo razloga).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
pre 13 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ima i drugih načina pored "punom brzinom"...

i ja sam lepo napisao ,,bezbedno,, iako nikad nije baš 100% bezbedno jer može neko iz kolone naglo da promeni mišljenje pa da kad obilaziš skrene..Pre svega sam mislio na otvoreni put van mesta ,bez nekih kuća ili slično sa strane i gde se svi kreću recimo 80 po propisu a ti hoćeš da ih obiđeš baš zato da bi u narednim kilometrima bio bezbednji zbog pregleda puta i manje nervoze zbog vožnje iza automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Na skoro svim mogućim usponima (planine, brda) sa serpentinama, zavojima, 80% je puna linija..i šta ja treba da taljigam iza nekog šlepera 80% vremena..ajte molim vas

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Prica o oduzimanju vozila vuce se pooodavno,problem je nastao kad su umesto obavezne kazne zatvora uveli novcane kazne pa sad bogati i bahati mogu da plate.E sad,i ovo ce trajati dok ne naleti neko dovoljno jak da se to promeni (na zalost tako je).A predlog zakona kao predlog zakona,sluzi da kome sta padne na pamet ubaci u predlog bez i da razmisli.I tako se nasao i taj deo gde preticanje nekoga ko pusta pesaka povlaci oduzimanje vozila.neko je tu verovatno mislio na one ludake koji u punoj brzini lete kojekuda ali to nije precizira.Kao i gro stvari kod nas,sve se radi na pamet pa posle kad praksa pokaze da ne moze tako,daj da ispravimo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 minute ago, SlobodanR1 said:

Na skoro svim mogućim usponima (planine, brda) sa serpentinama, zavojima, 80% je puna linija..i šta ja treba da taljigam iza nekog šlepera 80% vremena..ajte molim vas

Da,treba,zato sto i njemu stoji odredba u zakonu da ako usporava saobracaj mora da se skloni i propusti kolonu na prvom prosirenju.J*be se njemu,automatski tera tebe da ga obilazis posto piz*is iza njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 43 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Na skoro svim mogućim usponima (planine, brda) sa serpentinama, zavojima, 80% je puna linija..i šta ja treba da taljigam iza nekog šlepera 80% vremena..ajte molim vas

Pa ti nemoj da taljigaš, imaš svoju ličnu svest i postupaj kako ti ona nalaže (pod uslovom da budeš spreman i da snosiš posledice za to i da pri tome ne ubeđuješ druge i ne tražiš njihovu podršku za to što radiš).

I ja često kršim propise i uradim nešto što ne bi trebalo, ali ne smatram da je to ispravno, niti se bunim kad "dobijem po ušima".

Moja odluka, moj rizik od posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja