Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Po svemu što ja znam, ovo jednostavno nije istina. Ono što je poznato iz iskustva vozača jeste da se naša probna dozvola priznaje u BiH i Hrvatskoj a da se ne priznaje u Makedoniji, Bugarskoj, Grčkoj i Mađarskoj. Moje lično iskustvo kaže da se ne priznaje ni u Rumuniji.

Sve ovo je INFORMATIVNOG karaktera. Jedini način da budeš siguran je da se pismeno obratiš konzulatu/ambasadi zemlje u koju planiraš da ideš pa da odštampaš potencijalni potvrdni odgovor i poneseš ga sa sobom kao dokaz.

Jedino što se promenilo u poslednjih par godina je naš zakon koji je nekad branio da se sa probnom dozvolom izađe van zemlje.

E sad, ovde će ti mnogi reći da samo teraš i ne brineš, niko im nikad nije tražio dozvolu i slično.

Finalna odluka je na tebi.

Piši kako je bilo.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

Из праксе:

 

Паметна пандурка на Котроману није хтела да ме пусти у РС, јер "не могу да возим на пробну". Док је нисам слагао да идем само у Рудо. А стигао до Норвешке и назад. 

 

Прошао целу Европу на пробној. Додуше, нису ме много ни заустављали. Сада сам у Пољској и заустављали ме већ пар пута. Чак ми и казну писали. И ни реч нису приговорили што сам на пробној.

 

Како је у теорији - не знам.

 

Узгред, ја сам положио у јулу 2021. А траје ми до октобра 2027. Ко кога ту зај..., да ми је знати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 5 sati, rzbrzotrz je napisao:

Из праксе:

 

Паметна пандурка на Котроману није хтела да ме пусти у РС, јер "не могу да возим на пробну". Док је нисам слагао да идем само у Рудо. А стигао до Норвешке и назад. 

 

Прошао целу Европу на пробној. Додуше, нису ме много ни заустављали. Сада сам у Пољској и заустављали ме већ пар пута. Чак ми и казну писали. И ни реч нису приговорили што сам на пробној.

 

Како је у теорији - не знам.

 

Узгред, ја сам положио у јулу 2021. А траје ми до октобра 2027. Ко кога ту зај..., да ми је знати.

6 godina probne?

Kako to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

Убиј ме ако знам. Ја то нисам ни гледао, од кад сам је извадио. И сада стигло 2 године. А ја преко. И размишљам шта да радим, како то да изведем. Јер хоћу да мењам возачку за Пољску. Погледам. Кад оно 2027. Комплетни морони

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 2 sati, rzbrzotrz je napisao:

Убиј ме ако знам. Ја то нисам ни гледао, од кад сам је извадио. И сада стигло 2 године. А ја преко. И размишљам шта да радим, како то да изведем. Јер хоћу да мењам возачку за Пољску. Погледам. Кад оно 2027. Комплетни морони

Da li možeš molim te da mi slikaš to?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

У ствари је до 2025. Ја сам ћорав прочитао 2026. Тек сам сада на фотографији видео прави датум. А кад сам писао овде, био сам под утиском и стресом. Па додао још једну :)

 

Свеједно је лудост. Бар да су уболи датум :D

20230529_161811.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ta probna je najveca glupost.Ko garantuje da ces posle polaganja da sednes i vozis auto,motor dok ti traje probna.U stvari mozes decenijama da produzavas dozvolu bez predjenog kilometra.Da su nesto ogranicili godinama starosti pa da mozda i razumem:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

To sam rekao od kako se pojavilo, ako neko nema mozga ima izgine i na 50ccm ili autu od 1000 ccm u sred bela dana na livadi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2346 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ima smisla,malo više ostali pripaze na tebe,mislim na iskusnije učesnike saobraćaja.

Imao sam poz iskustva,uglavnom.Osim taksisti,oni bi da pregaze svakog ako mogu.

Neki se mozda i sklanjaju od početnika,pa ako je jaka uzbrdica znaju da se ne približe uz branik,pri kretanju.

Daju prostor početniku,ako pogreši.

Imaš manji fond poena,tj lakše se ostaje bez dozvole,pa i tu bude čovek malo obazriviji.

I da klinci ne bi noću izlazili svojim kolima,a piju ko smukovi,šta bi drugo.

 

PS.Sad vidim da je naslov teme probna za A kategoriju.Dzaba sam pisao ovo sve:lud:

Kako kazu   "brain fart" u svim kategorijama imam P pa brkam vozila:)

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 6 sati, rzbrzotrz je napisao:

У ствари је до 2025. Ја сам ћорав прочитао 2026. Тек сам сада на фотографији видео прави датум. А кад сам писао овде, био сам под утиском и стресом. Па додао још једну :)

 

Свеједно је лудост. Бар да су уболи датум :D

20230529_161811.jpg

Idi u sup kad budeš došao iz PL, ovo nešto nije u redu, probna se izdaje ili do 21e, ili u trajanju od 2 godine, pretpostavljam da imaš više od 21 godine jer imaš puno A, tako da je neko negde usrao pošteeeeeno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 19 minuta, Bojan82 je napisao:

Ima smisla,malo više ostali pripaze na tebe,mislim na iskusnije učesnike saobraćaja.

Imao sam poz iskustva,uglavnom.Osim taksisti,oni bi da pregaze svakog ako mogu.

Neki se mozda i sklanjaju od početnika,pa ako je jaka uzbrdica znaju da se ne približe uz branik,pri kretanju.

Daju prostor početniku,ako pogreši.

Imaš manji fond poena,tj lakše se ostaje bez dozvole,pa i tu bude čovek malo obazriviji.

I da klinci ne bi noću izlazili svojim kolima,a piju ko smukovi,šta bi drugo.

 

PS.Sad vidim da je naslov teme probna za A kategoriju.Dzaba sam pisao ovo sve:lud:

Kako kazu   "brain fart"

Ako vozač probne ima 0.01 promil, odmah se oduzima dozvola, tako da je u svakom slučaju besmisleno ta zabrana noćne vožnje, kad na putu nema nikog, bolje da su zabranili da se vozi za vreme špica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2346 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Isto mi glupo kao moras da vozis 10% ispod ogranicenja.I dovodis sebe u opasnost na neki nacin opet,jer nerviras onda svakog i samo te preticu

 

Nije skroz besmisleno,treba d aih navataju pre nego stignu u Stefan Braun:)

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Neko je na fejsu pitao, da li možeš voziti suvozača, jer u komentarima su 70%  njih rekli da ne možeš

 

Al nema nigde u ZOBS-u, bar ja nisam našao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bolje da su dali odredbu da se vozila pocetnika samo obeleže, ako ce da se napije to moze i u 8 uvece a do 10 moze da vozi, danas slusam dosta klinaca, sramota ih da nose P oznaku. 

Pametni su Bosanci, na P nalepnici ima broj vozacke ili tako nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Odem malopre da upišem klince za B kategoriju. Jedan ima AM i povoljnije uslove za polaganje drugi nema ništa i ide sve ful. Pitam kad položi za B, koliko košta za AM, kažu mi isto kao da nema kategoriju uopšte pošto će dobiti probnu za B :lud: i mora opet sve, 40 časova teorije, itd, itd. Za nepoverovati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2431 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, VLAD81 said:

Odem malopre da upišem klince za B kategoriju. Jedan ima AM i povoljnije uslove za polaganje drugi nema ništa i ide sve ful. Pitam kad položi za B, koliko košta za AM, kažu mi isto kao da nema kategoriju uopšte pošto će dobiti probnu za B :lud: i mora opet sve, 40 časova teorije, itd, itd. Za nepoverovati. 

pa da, jer B probna se smatra kao da je ni nema. Kad mu istekne probna i dobije redovnu onda mislim da se smanjuje broj casova koji je potreban

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Tako je. Malo mi neverovatno. Drugi sin, što je polagao za AM, dobio pravu dozvolu, ne probnu,i on ima benefite i to je ok, ali ovo mi je u najmanju ruku čudno. Izmišljeno da se uzimaju pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Previse je to komplikovano za njih da smisle da bi uzimali pare, bice da je nestrucnost.

Neko pisao zakon da moze da se tumaci kako ko hoce, ovi u supu protumacili tako da mogu da nas zezaju i to ti je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650
Tako je. Malo mi neverovatno. Drugi sin, što je polagao za AM, dobio pravu dozvolu, ne probnu,i on ima benefite i to je ok, ali ovo mi je u najmanju ruku čudno. Izmišljeno da se uzimaju pare. 
Ако могу мени од 50 лета, од тога 30 са Б категоријом + Ц и Е да дају пробну за А - сасвим је јасно да је циљ искључиво малтретирање људи и отимање пара.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Pa i ja sa 40+ dobio probnu, ista stvar. Sklapamo međunarodne sporazume o priznavanju vozačkih dozvola i slično a sami sebe ne priznajemo. Mogu da vozim u inostranstvu sa probnom(nekim zemljama) a kad treba da polažem za drugu kategoriju moja država ne priznaje ono što sam platio i položio za uslove koje je ista ta država propisala:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

pisao sam već, instruktor u a.školi, ima sve kategorije sem A, može da bude instruktor za sve kategorije koje poseduje, sutra da položi za A imala bi probnu dozvolu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: FZS 1000

Pozdrav ljudi,uskoro polazem za A kategoriju. I sudeci po komentarima zakljicih da ne dobijam probnu vozacku za A kategoriju jer sam istu posedovao kada sam polozio za B? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja