Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Naravno da popusta koliko moze.

Nemoj da zaboravis vozace BMW koji posto poto idu pre svih u koloni i na semaforu,pa ih normalan covek ipak pusti .Nek idu ,vrat slomili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
41 minutes ago, ivica744 said:

Nisi skapirao ili nisam dobro objasnio,biciklista se provukao pored slepera (koji skrece desno) i desne ivice,rezultat je nazalost takav kakav jeste.

Naravno da sam razumeo ali sam prokomentarisao više sa stanovišta motora. Pretpostavljam da kamiondžija nije bio kriv što ga je ubio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
36 minutes ago, cezarpa said:

Auto vozi desnom trakom,prvi u koloni iza bicikl.Kako ti mislis da bicikl stigne auto i prodje sa desne strane izmedju auta i ivice puta?Auto se krece,bicikl se krece,od auta do desne ivice ima oko 0.5m.

Vozite u koloni auto prvi ,bicikl drugi.

Ako nema mesta desno, ima mesta levo. Onda bicikl stane ispred tebe da bi ga bolje video i opet nisi prvi i opet moraš da ga sačekaš. I šta sad? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

A kad ja kupim BMW i na semaforu te obidjem i stanem ispred tebe?Sta onda?

Onda cu biti proglasen za bahatog mamlaza?

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nisi me razumeo,vozim stizem na semafor ,stajem na liniju zaustavljanja.Ko god da obilazi mora da stane na pesacki.Nemam kompleks  da budem prvi na semaforu.

Ali kad vidim drkadziju ,ne mislim mu dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1697 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, СајберГастарбајтер je napisao:

Да, тачно. Превод је да бициклиста има увек право када аутомобил скреће и сече стазу или траку. Исто правило важи и и кад не постоји стаза или трака, бициклиста има предност у односу на возило које скреће десно

 

Ne vazi i nema prednost!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
14 minutes ago, cezarpa said:

Nisi me razumeo,vozim stizem na semafor ,stajem na liniju zaustavljanja.Ko god da obilazi mora da stane na pesacki.Nemam kompleks  da budem prvi na semaforu.

Ali kad vidim drkadziju ,ne mislim mu dobro.

Ahahahahaaaa pa dođe supruga fudbalera i stane sa Land Roverom opet ispred tebe... 

Sve sam te razumeo. Vidi se u više tema da ne misliš dobro, tu sam saglasan 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Te nafrakane burzujke sa mobilnim  uruci ,i naocarama za sunce obozavam.Jos kad imaju P nalepnicu ,to je desert.

Inace imamo neke slicnosti ti i ja.Obojica doobro mislimo.;)

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, cezarpa je napisao:

Jos kad imaju P nalepnicu ,to je desert.

U zadnje vreme imam utisak da se bahatije ponasaju ti sa P nalepnicom nego klasicni bahati mamlazi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre 5 sati, Marko05 je napisao:

Смем ли ја да поставим које питање активним бициклистима на форуму, првенствено намењено друмашима?:jee:

Aj brate, al nemoj neko tesko:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 43 minuta, ser je napisao:

 

Ne vazi i nema prednost!

 

У Србији не важи. Нисам ни рекао да у Србији важи. Ако погледаш слику, текст није написан на српском па се вероватно ни не односи на Србију.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 3 sati, Sharky - Alex je napisao:

Vozim se danas po ceskom autoputu, prolazim znak da su za par kilometara radovi na putu i da je moguca kolona vozila.

Ubrzo stizem kolonu, ali jako cudnu.

Jedna kolona u levoj traci uz levu ivicu, jedna kolona u zaustavnoj uz desnu ivicu, radovi se jos ne vide.

Milimo tako po sistemu kreni-stani nekih 15-20 min do radova posle kojih se nastavlja normalno saobracaj.

Shvatio sam da je sredina ostavljena cista za hitnu pomoc, policiju…. Ako zatreba i zamislite nijedan mamlaz se nije napravio pametan da projuri kroz sredinu i ako je bilo mesta da moze i šleper da projuri.

A mi ovde raspravljamo da li je po zakonu tupiti u desnoj traci i slicno, e srbijo zemljo nekulturnih, sebicnih i samozivih ljudi.

Pa video si valjda i u Austriji znakove (ako si išao preko Austrije)

image.thumb.png.9c5c080058b528aef4b0b6e2cc310cd4.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1715 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 2 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Нисам ни рекао да у Србији важи.

 

Čekaj, sad ćemo da raspravljamo i o propisima u drugim zemljama? Ali, da bude zabavnije, nećemo ni da kažemo da ne mislimo na Srbiju dok neko ne naglasi. A ni onda nećemo da kažemo o kojoj zemlji pričamo?

Na stranu što ta slika na koju se pozivaš pokazuje da važe ista pravila kao u Srbiji.

Daj neku na kojoj se vidi da biciklista ima prednost kad NEMA SVOJU TRAKU.

 

I bez upadica onih "Ako tako misliš ti ga zgazi" - niko ne priča o gaženju, već o propisima.

Bar se nadam da nismo dotle došli.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, Sharky - Alex said:

Vozim se danas po ceskom autoputu, prolazim znak da su za par kilometara radovi na putu i da je moguca kolona vozila.

Ubrzo stizem kolonu, ali jako cudnu.

Jedna kolona u levoj traci uz levu ivicu, jedna kolona u zaustavnoj uz desnu ivicu, radovi se jos ne vide.

Milimo tako po sistemu kreni-stani nekih 15-20 min do radova posle kojih se nastavlja normalno saobracaj.

Shvatio sam da je sredina ostavljena cista za hitnu pomoc, policiju…. Ako zatreba i zamislite nijedan mamlaz se nije napravio pametan da projuri kroz sredinu i ako je bilo mesta da moze i šleper da projuri.

A mi ovde raspravljamo da li je po zakonu tupiti u desnoj traci i slicno, e srbijo zemljo nekulturnih, sebicnih i samozivih ljudi.

Pa to je opste pravilo. Pisano ili nepisano, ne znam ni sam, al sam ga znao jos pre nego sto sam seo za volan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 6 minuta, zaludan je napisao:

 

Čekaj, sad ćemo da raspravljamo i o propisima u drugim zemljama? Ali, da bude zabavnije, nećemo ni da kažemo da ne mislimo na Srbiju dok neko ne naglasi. A ni onda nećemo da kažemo o kojoj zemlji pričamo?

Na stranu što ta slika na koju se pozivaš pokazuje da važe ista pravila kao u Srbiji.

Daj neku na kojoj se vidi da biciklista ima prednost kad NEMA SVOJU TRAKU.

 

I bez upadica onih "Ako tako misliš ti ga zgazi" - niko ne priča o gaženju, već o propisima.

Bar se nadam da nismo dotle došli.

 

Па и цело писаније сам кренуо напоменом да није у Србији.

 

Слика је илустрација, али текст који је поред слике и који сам превео објашњава да има предност када нема своју траку. Остаје ти да верујеш да моја свакодневна употреба француског је довољно добра и да нисам слагао при преводу.

 

Пост је био да се надовежемо о причу о генерално понашању у саобраћају и како се третирају бициклисти.

 

Искуства о саобраћајним прописима негде другде не могу бити лоша, јер долазе из земаља са бољом саобраћајном културом него што је код нас.

 

А принцип да најугроженији треба да буду најзаштићенији и да на њих треба посебно обратити пажњу би требало да је универзалан у цивилизованим земљама, каква ваљда желимо да будемо.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
9 minutes ago, zaludan said:

bez upadica onih "Ako tako misliš ti ga zgazi" - niko ne priča o gaženju, već o propisima.

Bar se nadam da nismo dotle došli.

 

 

Propis je da ne smeš nikoga da zgaziš ali pitanje da li važi i u Srbiji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2048 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Znali ste vi na zapadu da ce nasi pametnjakovici da prepisu zakon,jer nisu sposobni svoj da naprave.Pa ste zato pravili razne nebuloze,satro cuvate coveka i ljudska prava.Svi se prave fini ,kao da su prosli pored Finske ambasade.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли знаш али и БЈБ су питали (чисто ради реда или не) из Агенције за безбедност саобраћаја, ако се не варам, да дамо предлоге за нови закон о саобраћају и како да се регулише питање моториста.

Предлог промена, у коме сам учествовао, наводећи позитивне примере из других земаља Европе и како да Србија то испрати у будућности је послат преко Ивана, и за сад нема повратне информације скоро две године.

А било је ту неких добрих предлога за нас мотористе, бар по мом мишљењу, без измишљања топле воде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja