Jump to content

Moto Zajednica

aprilia shiver 750 iskustva ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Steamer

Mog drugara (190 cm , 100 kg)  interesuju vasa iskustva sa doticnom masinom,

kakav je za duzi put, posebno za voznju u dvoje, pa samim tim i koliko je udobno suvozacko sediste ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj brat je narucio jedan primerak, jos na sajmu, stize za nekoliko dana.

 

Kupio je svu potrebnu opremu i eno ga, ceka ko ozeb'o Sunce.

 

Javljam cim stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Mog drugara (190 cm , 100 kg)  interesuju vasa iskustva sa doticnom masinom,

kakav je za duzi put, posebno za voznju u dvoje, pa samim tim i koliko je udobno suvozacko sediste ?

 

Motor je gabaritima, vizuelno, te koncepcijom slican Z750, tako da....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ja se za taj motor razmisljam vec mesecima. Cim isplatim kredit do septembra i ako Bog da sve bude u redu, Transalp ce dobiti drugaricu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

^ prokleti krediti :)

 

mene su gurali ka shiveru ali finansijska strana je pobedila... ipak je prevelika tranzicija sa liberty-ja od 800€ na 8000€ :) moracu manjim koracima da tezhim ka ovako nechemu.. stim shto mi se par sitnica ne svidja.. mozhda bolje ciljati manu 850:

 

p01685_0133.jpg

 

mada i shiver ne kaska shto se izgleda tiche.. samo me ovaj retardirani drhzach za tablicu nervira..

p01516_0130.jpg

p01664_0130.jpg

 

 

a uzhivo sam ga video jednom kod beogradske arene... i to je to... kapiram da pre sledece sezone i necu videti vishe ovih motora na ulicama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

na mani su svashta isprobali... dal sve radi, ostaje da se vidi... automatski menjach sa par modova (neshto tipa gradska vozhnja, putovanja, trkanje,...) stim shto mozhesh levom rukom da menjash manuelno (bez kvachila) izmedju 7 unapred definisinih mesta gde ce kajsh stajati pa imash virtuelne brzine... onda tu je tank od 15ak litara ispod sedishta a na njegovom standardnom mestu  "rupa" za normalnu full face kacigu... summa summarum: skuter sa 840 kubika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ali, kako pisu, vozi se i osecas se kao na "pravom" motoru. Zanimljiva sprava, imas test u Moto pulsu. Izgleda da ce Dorsoduro biti jos zanimljivije vozilo, na bazi Shiverke, samo u nekom suyper moto-soft enduro fazonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

offtopic se nastavlja :)

 

da, da... dorsoduro je teshka perverzija... 750 kubika, 92 konja ... uf.... moje omiljene yamahe, ktm-ovi  i bmw-i odoshe u zaborav :)

 

p01832_0134.jpg

p01846_0134.jpg

 

nego.. shiver je tema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, i nije neki off, posto je Dorsoduro na bazi Shivera, za koji imaju test casopisi samo pohvale osim na revolucionarni sistem komande gasa by wire, tj, elektronskim putem se daje gas, rucica mu dodje kao potenciometar, a servo motorici otvaraju i zatvaraju gas, fizicki. Zamerka je sto ima zadrsku u dodavanju/oduzimanju gasa, delic sekunde, ali Aprilijini tehnicari se kunu da sa drugim podesavanjem procesora /mapom/ moze da se dobije da radi identicno kao i da je na sajlu /navodno je to sredjeno kod Dorsodura/.

Inace, lezi savrseno, poteze odlicno, kazu da nije neudobna, kocnice izvanredne /mislim da su sa RSVa/ izgleda tako da ne treba komentarisati.... samo ne mogu da uzmem kredu, a kamo li da skupim kes :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

kredit je smrt svake slobode.. zarobish se da bi bio "slobodan" na motoru.. ne ide bre :) al shta cesh... ja za ovako neshto nema shansi da skrpim kesh.. eventualno ako odvajam sa strane 2 godine.. ali onda ce izaci neshto novo i tako stalno u krug :)

 

inache, shto vishe gledam ovaj dorsduro to sam vishe in love :) aprilia se bash dala u tehnoloshke inovacije (shto je prosechnom geek-u kao shto sam ja uvek zanimljivo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

kredit je smrt svake slobode.. zarobish se da bi bio "slobodan" na motoru.. ne ide bre :) al shta cesh... ja za ovako neshto nema shansi da skrpim kesh.. eventualno ako odvajam sa strane 2 godine.. ali onda ce izaci neshto novo i tako stalno u krug :)

 

inache, shto vishe gledam ovaj dorsduro to sam vishe in love :) aprilia se bash dala u tehnoloshke inovacije (shto je prosechnom geek-u kao shto sam ja uvek zanimljivo)

 

Au ...sve su te inovacije super, al cini mi se da preteruju sa tom silnom elektrikom, MEHANIKA RULLEZ!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

kredit je smrt svake slobode.. zarobish se da bi bio "slobodan" na motoru.. ne ide bre :) al shta cesh... ja za ovako neshto nema shansi da skrpim kesh.. eventualno ako odvajam sa strane 2 godine.. ali onda ce izaci neshto novo i tako stalno u krug :)

 

inache, shto vishe gledam ovaj dorsduro to sam vishe in love :) aprilia se bash dala u tehnoloshke inovacije (shto je prosechnom geek-u kao shto sam ja uvek zanimljivo)

 

Au ...sve su te inovacije super, al cini mi se da preteruju sa tom silnom elektrikom, MEHANIKA RULLEZ!

 

 

upravo tako, sve te inovacije lepo izgledaju i lepo zvuce ali nije to za nas srbe i nas budzet

mehanika je zakon, skoro svako moze da opravi pa cak i ja  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja