Jump to content

Moto Zajednica

Kako zalepiti nalepnice?

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Drugar je imao jedno malo isklizavanje, maske smo pokrpili, i stigle su original nalepnice.

 

E, sad, jel ima neko iskustva sa nalepnicama? Ne bih da zalepimo pa da se odlepe posle pranja, koja je procedura lepljenja, grejanje, priprema...???

 

Svaki savet dobro dosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Posto mi je to sastavni deo posla ( lepim foliju), posatoji par varijanti lepljenja. Prvo nemoj ih nikako grejati! Mogu da se rastegnu ko zvaka a onda nista nisi uradio. Podlogu na koju lepis treba da operes i ocistis od eventualne prljavstine i prasine da bi  se nalepnica sto bolje zalepila. Posto su to original nalepnice sigurno se nece skinuti posle pranja, kise, sunca...  E sad lepljenje... NAJBITNIJE je staviti zivce u dzep!! ako je nalepnica vecih dimenzija nek ti pomogne drugar, a ako nije mozes i sam. Ja to lepim ovako: prvo jedan kraj zalepim na povrsinu, onda onaj papir na kome nalepnica stoji podvijem i polako vucem jednom rukom. Koliko vucem-toliko ovom drugom rukom lepim(imam plasticnu spahlicu ali moze i bilo sta drugo da ti posluzi). Vodi racuna da ti se ne pojave mehurici vazduha(radi polako) Neki koji lepe folije podlogu pokvase vodom da se mehurici ne bi pojavljivali. Moze i tako ali ja radim polako i nemam problema. A ako ti se i pojavi neki mehur, uzmi skalper i samo ga "pipni" nozicem i prstom isteraj vazduh. Malo sam se raspisao ali nadam se da ce ti pomoci. Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja sam zalepio gomilu nalepnica bez problema.

Uzmi onu shtrcaljku ili kako se vec zove za sudove, u nju sipaj vodu i malo manje technosti za pranje sudova. Onda to naprskash gde hocesh da lepish, stavish nalepnicu koja po tome klizi da mozhesh do besvesti da centrirash i ako sluchajno ostane vazduh dok je to sve vlazhno ti ga isterash prstom, sachekash 2-3 sata da se osushi plastika ispod nalepnice i to je to. Drzhi super i imash mogucnost da centrirash u mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazi struchnjak Sith najbolje govori, ali on ih je nalepio na stotine, a ti prvi put lepis.Tako da te savetujem za kombinu sa vodom isto sam radio, mada sam stavljao vodu na nalepnicu, ali isto ti dodje i ne mozes bas do besvesti da centriras.Ok je ne skidaju se, a nisu originalne.Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Koristi tecnost za pranje prozora, nikako vodu. Ona mnogo brze ispari. Prvo doooobrooo ocisti povrsinu na koju lepis nalepnice od svih necistoca. Naprskaj povrsinu sa tecnoscu za prozore, i nalepnicu odlepi sa podloge i stavi na mesto gde treba da bude ali ne centriraj nista, nego samo nasloni kako ti odgovara najvise u tom trenutku. E kada si je postavio preko tecnosti, mozes da je setas po motoru kako hoces gde god ima tecnosti. Kada je nalepnica na mestu, najbolje je uzeti gumu za skidanje vode sa sofersajbne, nalepnicu uhvatiti prstom i pritinuti na uglu (ili ako je okrugla na obodu bilo gde) i lagano gumom istiskivati tecnost ispod nalenice. Ne bi trebalo da se ostavi bilo gde mehur ni vazduha ni tecnosti, jer ako i izbusis mehur skalpelom postoji mogucnost da se ipak odlepi i da krene bas od mesta gde si je izbusio jer ce na suncu prvo tu da se napravi prskotina na nalepnici. Kada istisnes svu tecnost, ostavi da se lepo osusi, odnosno da ipak ono malo tecnosti sto je ostalo ispod nalepnice ispari i da lepak lepo uhvati za podlogu.

 

To je sve.

 

Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Zemun, Obrenovac
  • Motocikl: Honda CB 500, onaj najbrzi plavi

posto su ti plastike prsle ili pukle predpostavljam da si ih i ofarbao. Nako lepljenja nalepnica je dobro i lakirati motor tj farbane delove.

ima nekoliko koristi, vise sija, lakse se pere, ali najvaznije: nemozes da zapnes noktom slucajno za nalepnicu jer je lak preko (a pogotovi deca koja ne znaju koliku si muku imao da sve dovedes u red a ona se igraju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja