Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

@GileProveri ti burazera, udji mu u istoriju pretrazivaca, ko zna...  😆 

harley-men-v0-xxxu77mpto9c1.thumb.jpeg.711f4feb0cc9b147c18f4d109fa021f9.jpeg

Promenio član Rider000
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ma jok, ozenio se, sve regulare, nego izgleda nema tu neku zicu.Ozbiljniji je i zreliji on u 28 nego ja u 43. 🤣

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

..trotinete sam kupio iskljucivo i samo da se trkamo! Cisto da se razumemo :D 

Moj se slomio vec posle drugog puta, klinac njegov jos uvek drnda, vise je presao na zadnjem tocku nego na oba.

 

Do prosle godine smo se nedeljom okupljali u kragujevackom "Velikom parku" gde je staza. 

Moj je klinac izleteo i u drvo udario, drugi za njim... Naprsla lobanja (odrastao covek), tada smo batalili...🤕

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Huligani... Okupljaju se i parku i pale gume na trotinetima... 

Salim se ja, ne uzimajte me za ozbiljno. Pogotovo kad stavim smajli. 😅 

 

Nije to za zezanciju, pogotovo oni e-tron trotineti, kako li se vec zovu... Ide kao pobesnelo a 1 kamencic i naglavacke letis...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da u temi ostanemo,  preko Rtnja pa na vrhu puta kroz neko selo levo (iz pravca zajecarskog puta), ka putu za Knjazevac... Kao stvoren za taj tip voznje, promena pravca pravo uzivanje, ogibljenje dugog hoda.

Sediste odgovara samo tako, bez naslona za krsta ne bi bilo to To!

viber_image_2024-09-21_12-01-07-354.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Iiii, nakon 5 godina Kawasaki je izbacio novi veliki Versys. Prvo pojavljivanje ce biti u Kelnu, na Intermot sajmu, pocetkom decembra. Sredinom decembra bi trebao da vec bude u salonima.

 

Celnici Kawasakija su, izgleda, resili da uposle samo 3 radnika pri izradi novog velikog V. Mislim da je jedan iz sektora razvoja motora, a jedan prakticar koji je to sproveo u delo. Treci i najbitiniji je iz sektora marketinga koji treba da ubedi potencijalne kupce sirom planete da je ovo novi model. Nijedan od njih nije iz sektora dizajna. Mozda neki jaran koji je zaduzen za nalepnice jer sve sto je promenjeno je nalepnica "1000" na kojoj sad pise "1100".

 

Dizajn je ostao potpuno isti, bukvalno. Nadam se da Japanci nisu dosli do toga da misle isto kao i Rusi da je dizajn Lade Nive jedini ispravan i da tu ne treba nista menjati sledecih 30 godina. Za sad je tako, sta da se radi.

 

Onaj iz sektora razvoja motora je dosao do zakljucka da kada vec motor ima preko litre zapremine (1043 kubika), da to stvarno bude sledeca veca mera, tako da su produzili hod klipa za 3mm i dosli do 1099 kubika. Da se ne lazemo, jos su nesto malo cacnuli oko usisa i oko profila bregastih tako da je sveukupno snaga podignuta za 15ks na 135ks. Sve to je i dalje ostalo na 9000 obrtaja, kao i na prethodnom modelu. Slicno vazi i za obrtni moment koji je otisao za nekih 9% na 112Nm pri 7600 obrtaja (ranije je bilo 102Nm pri 7500). Hmm, mozda sve to i nije lose. Zapremina podignuta za 5,5%, dok je snaga otisla gore za 12,5%. Da, i kompresija je otisla sa ne tako strasnih 10,3:1  na sportskih 11,8:1. Fun fact, sto bi rekli Ameri, je da je 11,8:1 bila kompresija i na 1000 SX koji je razvijao 140ks. Kazem bila jer bi trebao da se pojavi i novi 1100SX, ali njegove specifikacije jos uvek ne znam.

 

Uz to su jos dodali i hladnjak ulja, tezi zamajac (samo da nije plivajuci :)) i jos jedno vratilo unutar motora da jos malo smanje vibracije. Onaj cikica iz marketinga kaze da su i promenjeni odnosi u menjacu koji vise pristaju novoj snazi i obrtnom momentu, a ono sto je vidljivo na prvu loptu je da su skinuli jedan zub sa zadnjeg zupcanika.

 

Jos jedna bitna promena je uvedena. Ne, nije to tezina. I dalje je to tesko krme sa skoro 260kg zive vage. Nisu ni tockovi, ostali su i dalje 17 inca i predvidjen je da se vozi strogo po asfaltu bez obzira sto spada u ADV segment. Vesanje je ostalo isto, obicno na osnovnoj i S verziji, a elektronsko na SE. Satovi su ostali isti, analogni obrtomer i monohromatski LCD na osnovnoj verziji. S i SE imaju "colour TFT side panel" i ako je u stvari on samo visebojni, a ne pravi kolor displej.

 

Promena o kojoj pricam je USB-C na sva tri modela, bato moj...

 

 

image.png.179d48158c26c54f4d81479278ffe6ca.png

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da bar neko nastavi proizvodnju agregata sa cetiri redna klipa! Svi se prebacise na socijalu i polutke, pravi motor mora da ima cetiri redna sa bar po 250ml zapremile, ma sta resto neuki govorili. :D 

 

Prebacujem moju naklonost (polako) sa Honde na Kawu!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nosace stitnika rukohvata sam plastificirao u boju guvernala i njegovog nosaca a sada sam i gumene zastite odradio, 5mm debljine, nisu izgled narusili, zalepljeno na isturenim delovima (ako neko na parkingu otvori vrata npr. ili tako nesto..)

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3298 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 10 sati, grafigo je napisao:

 vazi i za obrtni moment koji je otisao za nekih 9% na 112Nm pri 7600 obrtaja (ranije je bilo 102Nm pri 7500). 

 

Kako bih voleo da ga probam, samo da uporedim torque, Nm... 

Govorim o Suzuki gsx 1250 fa... 

 

si6jZmg.jpeg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1650 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

@DAR'C NSjedan disk ne znaci i lose kocenje. Dva su svakako bolja,ali ovde kad se sve nastima ,koci,ubija. 

 

Ja nisam osetio puno voznju u dvoje,ali sam primetio da to nije to...Kocenje,upravljivost,ubrzanje,pogotovo sto je moja NC bila na A2. 

 

Versys 650 noviji model je po meni ok izbor. 2015/6 + ... Gadjaj odmah da ima sva tri fabricka kofera. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Stigle mi led pozicije još zimus i nikako da se nakanim.. Danas se igrao, cilj je bio bez ikakve prepravke da ih montiram, iskoristio sam šrafove koji drže bočne plastike, napravili male nosače, matica kao dištancer, ofarbao, plus skinut sa pozicije, elektrirač u firmi mi to sve lepo povezao i uala... 

 

IMG_20240928_135042.thumb.jpg.6aeb8ed325327518f2e1b40941e290b2.jpgIMG_20240928_131647.thumb.jpg.0ac8b70da05ce3e4612eabe935575c93.jpgIMG_20240928_131603.thumb.jpg.e28fc5bb4bb4a92d2f2909f198b693d8.jpg

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9346 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slika je da se vidi razlika u velicini, ova ti sto si stavio i ove koje cu ja... Vezem uz dugo svetlo mada imam i lep aluminijumski prekidac za guvernal! 

10.jpg

11.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 20 minuta, N.F.S. je napisao:

Legendice! 🤣

 

P.S. Meni uopste ruzan nije, Marina ne moz" da ga smisli... :) 

Meni bio najlepši i najbolji na svetu dok je bio moj, mada mi je i sad favorit... 😍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zavisi... Ako je skup onda nije ružan. Kako kažu: "Ne razumeš ti to". Ako je jeftiniji onda je ružan jbg. Kao bogat i siromašan debeli. Jedan je meda a drugi vepar :D

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1487 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja pokusao ove male led da postavim na srafovima ispod retrovizora, nije se uklopilo i mislim da sam ih bacio. Moracu da pogledam.

 

Danas sam menjao ulje u kocnicama, stigla mi ona vakuum pumpa sa Temu-a, pokusavao, bacene pare na pumpicu i ulje, zvao zenu da stiska kocnicu i uspesno isterao vazduh 🤣

 

U sustini, mora i dalje jedan da prati posudicu da ne ostane bez ulja, a na samom crevu mora da se veze zica ili mala selna, jer sa one siskice ne povlaci dobro. Oni umetci za to ne pasuju... 

 

Da, porucio i mrezu za sediste, ali je premala. Porucicu drugu. Vecu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Nyborg, Danska
  • Motocikl: Kawasaki versys 650gt - 2021

Imam jedno pitanJe vezano za nivo rashladne tecnosti na Versys-u. Nadam se da je pitanje na pravom mestu🫣

 

Da li treba nivo antifriza da bude na MAX ili je bitno da bude izmedju MAX i MIN? 

 

Mozda zvuci glupo, ali da objasnim... 

Posto je moj motor jos uvek u fabrickoj garanciji, isao sam kod jednog privatnog mehanicara da zakazem swrvis, koji je inace

autorizovan serviser za Kawasaki, i koji mi je rekao da je NORMALNO da nivo bude izmedju MIN i MAX, cak blize MIN😮. Ja se ne slazem sa tim, jer gomilu auta sto sam promenio, 10 god vozio kamione, i sad radim kao kamionski mehanicar, i na svim vozilima antifriz na MAKSIMUM... Imam knjigu od motora i u njoj pise RADI OPTIMALNOG HLADJENJA ANTIFRIZ NA MAX. 

 

Zbog te njegove izjave, zakazao sam servis u ponedeljak u drugom servisu. 

 

Screenshot_2024-10-02-21-00-25-259_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Promenio član Vujka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Taj ti je majstor dobro rekao. Ne bi postojao raspon izmedju Max i Min da tecnost ne treba da varira i da mora da je stalno na Max. Antifriz u boci je samo rezerva tecnosti, proces hladjenja se obavlja na drugom mestu. Vozi to i ne lomi glavu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja