Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Za njega sam te i pitao je li na prodaju, bas za ovog drugara o kome Milomir pise.

Tigar (1050) ima tako lep agregat da sam opcinjen ( i to se vidi). Milomir zaboravlja da on ima totalno "custom" mapu koju smo razvijali Branko i ja ( pa kasnije samo ja).

Presao sam 1000km samo stelujuci taj motor, racunar u koferu logovao parametre koje sam kraj puta menjao.

Да да сећам се. Ова слика је баш то вече сликана када је мотор скинут са камиона. Врло је близу био да га одмах прода, пошто смо ујутру одмах отишли да гледамо тенеру 1200, али како није је пазарио остао је на Версису

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, Gile je napisao:

Nemojte me paliti sa tim Tigerom sad kad se razmisljam da promenim motor, jos mi je samo on falio. 🤣 A onaj 1200 sto lici na GSa? Vredi li cemu?

Тај 1200 сам ја гледао да купим пре Версиса. Тад сам ишао код Бране из Сурчина, увози моторе. Био је тамно плави металик, када сам га упалио помера пломбе из зуба, деловао ми баш моћно. Нисам га пазарио из разлога што му је задњи крај био ушинут. За око је много леп али то је већ ствар укуса.. ако гледаш 1200 испрати само по шасији пошто има нека серија проблема са самом главом мотора ( ово сам касније после читао по нету)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 27 minuta, Немања je napisao:

Тај 1200 сам ја гледао да купим пре Версиса. Тад сам ишао код Бране из Сурчина, увози моторе. Био је тамно плави металик, када сам га упалио помера пломбе из зуба, деловао ми баш моћно. Нисам га пазарио из разлога што му је задњи крај био ушинут. За око је много леп али то је већ ствар укуса.. ако гледаш 1200 испрати само по шасији пошто има нека серија проблема са самом главом мотора ( ово сам касније после читао по нету)

Prve dve godine proizvodnje i ja sam odustao od tog motora zbog toga. Mada iskreno nije taj problem nesto učestalo, samo ko da razmišlja.. Inace sam ga vozio,  motor prebija kako ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 17 minuta, ProMaster je napisao:

Prve dve godine proizvodnje i ja sam odustao od tog motora zbog toga. Mada iskreno nije taj problem nesto učestalo, samo ko da razmišlja.. Inace sam ga vozio,  motor prebija kako ide...

Па није, али ко ће да размишља, као што кажеш… нешто гледам и размишљам, све више ме привлачи нова Афрка, тубилес фелна, предњи точак вратили на 19инча, мало проширили предњи крај…жена није обавештена да ће прећи на редуковану исхрану, паштету од 37дин🤣

  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Moja zena samo zna da ima tri motora u garazi, sad koji su i koliko kostaju i ne bas. 🤣 Tako da mogu uvek da kazem da sam se menjao glavu za glavu.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

... ponovo zveci maska oko sata napred, cim je zahladnelo 🤔

Vozio bez kacige :D 

Ipak nije plastika, mreza na stitniku hladnjaka, dobila je lepak i po sredini, iza kawasakijevog znaka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 40 minuta, ProMaster je napisao:

Prve dve godine proizvodnje i ja sam odustao od tog motora zbog toga. Mada iskreno nije taj problem nesto učestalo, samo ko da razmišlja.. Inace sam ga vozio,  motor prebija kako ide...

2013.? Ima li taj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko sam ja upoznat to je jedan od pouzdanijih agregata na trzistu!

Neki su pricali o kidanju faznog lanca pa to napravi havariju, verujem da se moze desiti posto specifikacija kaze neverovatnih 100nm pri niskih 2500 obrtaja!

 

https://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/triumph/trophy-1200/2012/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 46 minuta, Немања je napisao:

Па није, али ко ће да размишља, као што кажеш… нешто гледам и размишљам, све више ме привлачи нова Афрка, тубилес фелна, предњи точак вратили на 19инча, мало проширили предњи крај…жена није обавештена да ће прећи на редуковану исхрану, паштету од 37дин🤣

Isto brate moje, isto..  😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Mene nesto ne privlače velike zapremine... radije gledam nešto tipa 900 GT Pro.

 

Hoće neko da kupi velikog Versysa? 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zdravo drugari, evo opet mene.

Ubih proslog vikenda 1200 km kao iz sale sa Versisom, obidjoh Sarajevo, Mostar, Dubrovnik, H.Novi... i vratih se kuci i sve to za 3 nepuna dana...

Odlicno sam prosao i sa vremenom i sa motorom, potrosnja se kretala od 3.7 do 5.8l na 100 km, (punio od cepa do cepa pa proveravao potrosnju)

Ono sto sam ustanovio kad sam stigao kuci jeste da je svukao oko 100ml ulja za tu deonicu i ulje doslo nabonom prozorcetu do minimuma, a kad sam krenuo bilo je oko polovine(kao kad sam ga uzeo iz servisa), e sad da li je to normalno posto ima samo 23000 km na satu?20240909_111352.thumb.jpg.ae72715999a8144d194f35c765edf474.jpg20240909_074047.thumb.jpg.71040aab75b675dcbd40cc3fd936c048.jpgIMG-e1da03107a99adc81f7a195dfb2c9815-V.thumb.jpg.12e9555b81b233463db200fc3216aa56.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ne verujem da je potrosio, proveri ti to opet. Jako je tesko pravilno videti nivo bez centralnog stendera.

 

P.S. Lep motoric, nema sta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Ako si uspeo da nateras malog V na potrošnju preko 5l onda mi i nije cudno ako ti je trosio ulja. Treba ga ozbiljno brzo voziti da bi on trosio toliko benzina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@grafigopa bilo je deonica gde sam ga bas natezao, od Visegrada ka Sarajevu tu sam zabelezio najvecu potrosnju goriva a izmedju ostalog tu sam ga bas i zestoko vozio...mada i temparatura je bila velika i kretala se od 37 do 40°C mozda je malo i to uticalo 🤔

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koje ulje je u pitanju? 

Ja sam sipao drugaru u SW400 motul, isao na voznju od 1500km, jeste ga "przio" i  hondica je potrosila ulja koliko i tvoj motor. Ne curi nigde... Dal" sam kupio fals ili sta pojma nemam. Shell nije trosila. Jesu temperature bile nenormalne a ulje kao i sve tecnosti isparava! Pogotovo "tanja/redja" ulja koja se dugorocno izloze velikom naporu...

 

Znaci, uslovi su takvi da agregat koji ne trosi ulje moze da ga "ispari" u odredjenoj kolicini.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm, kvalitetno ulje i jos ga motorex reklamira kao "Low evaporation loss / low consumption".

Licno sam vise za punu sintetiku, ipak se ovaj agregat dosta vrti da bi isao.. Kada bude 40c, 10w50 viskoznost je taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Videcemo sta ce biti narednom periodu, svakako cu ga manje voziti i temparature biti nize al praticu stanje pa cu vas obavestiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm

Ne sme taj agregat da trosi toliko.

 

Koristio sam Eneos 10w40 i znao je da krene da ga trosi nakon 4000km, kada ga "razbije", ali nikada se nije desilo da do 6000km, kada sam radio zamenu, padne ispod pola.

 

Zameni obavezno ulje posle zime, pa isprati na proleće sa nekim drugim kako će biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

to mu dođe oko 7-8 deci na 10000

 ako ima iznad 70-80 hiljada malo poveća potrošnju na jedno pola litre  što mi je jednom i cule potvrdio

ja bi probao  od motorexa top sped i njega menjao na 10000 a za polusintetiku je to mnogo

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
Pre 15 sati, Lesa Arso je napisao:

posto ima samo 23000 km na satu?

 

pre 17 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ako ima iznad 70-80 hiljada

Daleko manje, zato kazem da ne sme ovo da se desava..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto sam uvek voleo da se vozim po kisi ovoga sam pura cvrsto odlucio da do petka ne perem motor!

Moje pranje nije samo to, vec procedura od 3 sata, dok sve osusim, pa ima sta podmazujem raznim mazivima... 

... pa mi bude zao da takvog usijanog na mokro isteram!

 

E sada neces, ima da se vozim i uzivam ali cu pojacati podmazivanje, lanac namackan dobro, obrezao foliju dodatno levo/desno na rezervoaru (sada nosim deblju jaknu ciji snir pipa rezervoar).

Sajla kvacila se podmazuje, i tako... ( Ovo nije preradjeno ulje, vec novo menjacko sa MOS2 aditivom).

 

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 187 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Po savetu kolege sa foruma da stavim i ovde oglas za originalne Kawasaki bocne kofere za manje od pola cene novih,mozda je neko zainteresovan 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

bocni koferi Z1000SX, za: Kawasaki, Motocikli delovi i oprema, Torbe i koferi, Touring, Ada. Cena 480 € - Polovni Automobili

Novi su oko 1200 Eu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja