Jump to content

Moto Zajednica

Тест половних мотора - тест вожња

Recommended Posts

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvinjavam se na upadici, ali upitao bih domacina je li isti zahtev postavio na svom kanalu?

 

Od 26 hiljada pratilaca bar 13 hiljada njih vozi motor, a da mu svaki cetvrti ustupi isti, to je vec 3.000. Da odbijemo skutere i neinteresantne modele, ostace 500. Malo li je?! Tri godine ima da snima, bez da se ponavlja!

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, Ausländer je napisao:

"Ја сам многи".

Olivere... vratio si se? :staa2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 4 sati, Svaler je napisao:

Као што сам и написао горе, али једноставно нико не ферма мој одговор него се и даље протеже да сам прећутао и да је због тога све јасно.

 

P.S - Стварно ми је жао. Заборавите да сам ишта писао и питао. Чим је почело да се протеже "дал имаш кинте" "дал немаш" "колико ће да заради" "он је пуниша" могу да замислим где ће се одвијати тек. А није да ми је једино место где могу пронаћи мотор. Мислим, није да немам базу која ће ускоро бити већа од овог форума emoji23.pngemoji3.png

 

b622dd8dcbd3fc683d969edb87fa1c76.jpg&key=bcf4c5b46e937887c7978757a08dd914acfc34f2f05f78b25cf4c15b53d56063

 

 

Ti si student,kapiram?Skupio si za 200d,da ti budu bolji snimci?Tesko da ces ti nesto da popravljas zlu ne trebalo.Gledaj,da ti dam motocikl,klincu kog ne poznajem,za dzabe,da pravi karijeru na tubetu,bez ikakve garancije?I ti se ljutis na mene sto sam postavio konkretno neuvredljivo pitanje?Pa decko,mene nisi impresionirao.Zelim ti svu srecu sa tim kanalom,da ti sto vise dobrodusnih ljudi ustupi motocikl,valjda je to normalno.Ja se takodje skidam sa ove teme.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec



Ja se takodje skidam sa ove teme.


Хвала.


Јесте, ја сам студент. Ти си масер, па?

Јесте, купио сам 200Д, задњи динар из куће што сам од мензе штекао, 13 кила ослабио док га нисам купио. Јесте, и мотор који возим сам добио. Послала тетка из Аустралије паре преко пејпала. Била велика провизија ал' боле ме уши, нису моје паре биле. Јесте, 16 људи сам зајебао, слупао им моторе док сам снимао, ал' то наравно никад нећу објавити. Рекао им да ми се испразнила батерија те се снимци нису сачували. Наравно, не бих имао да ти платим ако бих слупао твој пресвети мотор који нема мане. Можда би се лакше продао као хаварисан пошто је био дуже у огласима него ја ту на форуму.
Боже мој, ако је неко студент, откуд му паре? Студенти су ретарди који не знају динар зарадити него студирају 9 година и живе на туђој грбачи.


И немојте се више јављати да ми уступате моторе, свима ћу слупати и неко динара неће добити. А наравно ја ћу изградити огромну каријеру, згрнити огромне паре а вама ни кафу нећу платити. Јер, што бих?


Ај уздравље сви
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Таман помислим да је досадно на форуму ал увек се појави тема за жучну расправу с времена на време...  

 

Ја искрено верујем да још увек постоји оно добро у људима, да може да се верује и чини другима. Ако си човек и генерално неискварен, можеш да учиниш другоме...ако само желиш...па макар и здрав разум говорио другачије.

 

Ја мој мотор волим као и сви ви своје - па још мало преко тога. Купио сам га за живот, други не планирам нити ми треба. Јадранка (да, тако се зове) ми је друг, вентил за стрес, играчка и много преко тога. Болело би ме много да јој се нешто деси али и много више да се некоме на њој деси нешто лоше. 

 

А опет, давао сам је брату, другу у невољи, другу ван невоље и опет би је дао. И Швалеру би је позајмио, можда само у мало контролисанијим условима. Он на њу, ја на његов и идемо да се возимо. А и то само под условом да зажели да проба прави мотор ;) Ето, сад могу на спавање, лаку ноћ!

 

Мојих пет пара...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@WlayCo

 

Otprilike mislimo isto, napravise ljudi famu oko necega bez potrebe, ispade coveku neprijatno sto je i otvorio temu, na ovom forumu se i poklanjalo i cinilo dosta vise od pozajmljivanja motora na 20-30 minuta, pa, iskreno, ne vidim razlog da se dize na neki nivo. Ja sam pola zivota proveo na tudjem motoru, sada to izbegavam, jer imam svoj, eventualno ponekad uzmem od brace. 

 

Opet ko nece, ne mora ni ne treba da pozajmljuje, njegovo je pravo i nema govora o tome, ali ne treba ni da soli pamet drugima sto misle drugacije, nismo deca, svako neka radi kako misli da treba i kraj.

 

O recenici "sve makina do makine" nemam sta da kazem, svako ima koliko ima i vozi sta ima, ja s mojim krsem predjem mnogo vise od pojedinih kojima su motori 5ostruko skuplji, motor je napravljen da se vozi, a ne da mu se divimo, za to imamo Isusa, Alaha, Budu,... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4387 postova

Ja iskreno nikad nisam voleo da trazim "krug" itd...a i odbijao sam cesto, tako i zadnji put kad mi je drugar nudio tek kupljen nov auto iz salona. Ipak prihvatim ako vidim da neko stvarno od srca ponudi motor i slicno, ako je ok vreme nije nesto tipa zimsko, kisa itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Čitajući napisano do sada i gledajući nenapisano, povremeno u trenucima dvokolice, колико се халабуке  распламсало у овој теми око обичног предлога ,толико има и нормалних komentara..

 

инџој  :neznam:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja  motor koji ne mogu da kupim ne sedam ni da probam...

Tako daaaaaa....

....cesto ne probaVam :D

 

Elem, hocu da dam prijatelju motor, prijatelju!

Zasto dati strancu koji ce eventualnu stetu placati izdvojenim od dorucka? Tu bih se ja, a i on osecali lose...

Napisah iznad,  jedan motor bacih zbog naivnog davanja i "ne brini nista vozio sam ja svasta" .

Dao sam mu dobrovoljno i sem moralne odgovornosti drugu nema.

Takodje, situacija gde sam novac za popravku dobio, dosao covek da pazari skuter od mene, pao i slomio ga! Rec je o onom kineskom skuteru koji se u Metro-u prodavao za 60000din, 49 kubika, cetvorotaktni... Prodavao sam ga za 300eura, stetu mi je platio 50eura, koliko sam i trazio...

Od novog motorcica, koji je presao 1000km, napravih lupan i farban, pravac nikada vise drzao nije i ako mi je steta nadoknadjena!

Pitanje garancije je sasvim na mestu, ovaj odgovor kolege u afektu nije.

Mada, ko procita dva puta u stvari odgovor i vidi.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 8 sati, milomir22 je napisao:

@WlayCo

 

Otprilike mislimo isto, napravise ljudi famu oko necega bez potrebe, ispade coveku neprijatno sto je i otvorio temu, na ovom forumu se i poklanjalo i cinilo dosta vise od pozajmljivanja motora na 20-30 minuta, pa, iskreno, ne vidim razlog da se dize na neki nivo. Ja sam pola zivota proveo na tudjem motoru, sada to izbegavam, jer imam svoj, eventualno ponekad uzmem od brace. 

 

Opet ko nece, ne mora ni ne treba da pozajmljuje, njegovo je pravo i nema govora o tome, ali ne treba ni da soli pamet drugima sto misle drugacije, nismo deca, svako neka radi kako misli da treba i kraj.

 

O recenici "sve makina do makine" nemam sta da kazem, svako ima koliko ima i vozi sta ima, ja s mojim krsem predjem mnogo vise od pojedinih kojima su motori 5ostruko skuplji, motor je napravljen da se vozi, a ne da mu se divimo, za to imamo Isusa, Alaha, Budu,... 

Moram da repliciram.Ko vas shisha kad prozivate.Nije ovde stvar ko hoce a ko nece.Vozim motocikl od 3500 evra,tako da i ja spadam u "sve makina do makine",i nemam problem sa tim.Ali za tih 3500 evra mog uzitka,naradih se crnacki.I sa tim normalnim primanjima,trudim se da pomognem uvek kad mogu,pa svi ste svedoci.Poceli ste da me etiketirate da sam neki burzuj.Svaleru,reagujes mladalacki,sto je ok.Naravno da cemo uvek predpostaviti da ce sve biti u redu,ali moramo biti spremni za ne daj boze.U tom smislu ti jos nisi dao odgovor,tj.vesto ga izbegavas.Ponavljam,ne postoji covek koji ti ne bi otsrafio glavu da mu olupas motor,i ne nadoknadis stetu.To sto su svi andjeli na tastaturama,dobrocinitelji i sveci,to okaci macku o dzep.Ostane im polovna raspala guma,oni je prodaju po 20 evra na forumu.Naravno da brinem za tebe kao i za mog sina koji je tu negde tvoje godiste.Dam ti motor od 150 konja,normalno cu da brinem.Misljenje da ja zelim da ti trolujem molbu,dolazi samo iz nerazumevanja moje zabrinutosti,kako za tvoje zdravlje,tako i za sopstvenu imovinu,jer ako si zabrinut ti si automatski smrad i neprijatelj.Tako i nas precednik radi jbg.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

On reaguje dosta mladalacki sto se vidi, a vi stare konjine ga prcate pametovanjem :) 

 

I jos jedna stvar oko tih motovlogova i uopste youtube-a. Ja sam malo mladji pa imam neke poznanike koji se bave time. Da se ne lazemo - to je sve decurlija, oni najvise gledaju. Ti bi trebao da testiras skutere, 125ice eventualno do A2 kategorije maximalno ponekad I to je to. To sto imas 26 000 ljudi nije neki uspeh. Imam drugara koji ima 160 000k pa niti zivi od toga a niti mu je to neki plus bilo gde u zivotu osim trenutno kad okaci video. Ima ljudi I sa 800 000, I kod njih su opet klinci glavni, igrice I slicne teme... 

 

To nije dakle pravo merilo bilo cega, ko koliko subova ima. Kao sto nije ni merilo sto ce ti neko nesto reci na forumu da bi se vredjao. 

 

Na kraju krajeva ko je zeleo da ti da, ponudio ti je, ko nije hteo u startu, taj prica o garanciji. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 12 minuta, Pingvin37 je napisao:

On reaguje dosta mladalacki sto se vidi, a vi stare konjine ga prcate pametovanjem :) 

 

Na kraju krajeva ko je zeleo da ti da, ponudio ti je, ko nije hteo u startu, taj prica o garanciji. 

 

 

 

Jbg,hvala za matore konjine.:takoje:

Ovo drugo si lupio za medalju.:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 3 minuta, Ausländer je napisao:

А немаш ни мотор.

 

Ja ga kupio,ja ga odrzavam,na mene se vodi...E sad to sto sam dobar cale,pa glumim korisnika...eee da se svi calci ugledaju.:sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 3 minuta, Ausländer je napisao:

Моје искуство:  дао ми ћале старог ескорта, ја регистровао, измењао гуме, сервисе, радио, појачало, пресвлаке ... чудо.

Шеснес пута га узимао назад и враћао док нисам одустао.

Отад хвала...

moj je student bez prihoda.Za sad.Tebi alal vera.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@N.F.S.

Da se meni desilo to sto je tebi sa mz-om, veruj mi, ni najrodjeniji ne bi sedali na moj motor.

 

Inace, ne dajem motor svakome iz mnogo razloga, ne samo zbog materijalne stete, ali Svalerov kanal sam sporadicno pratio od kada je krenuo sa yt, cak sam ovde i video prvi klip, bas na bjbu, tako da imam osecaj kao da znam coveka iako se nikada nismo videli. Opet kazem, nema ljutnje, ko hoce- njegov izbor i deo rizika, ko nece-jasni su razlozi i niti je zbog toga los covek, niti ima mesta za ljutnju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima tu jos jedan ugao, a to je da nema besplatnog rucka... Drugim recima, gde sam tu ja?! Zelis da komercijalizujes moj motor? Moras da platis. Bukvalno, kesom. Das depozit u visini vrednosti motora koji ce ti biti vracen nakon test voznje, i platis simbolicnih 20 eura 20 minuta. Jer si student, dobar momak, clan foruma...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 6 minuta, milomir22 je napisao:

Da se meni desilo to sto je tebi sa mz-om, veruj mi, ni najrodjeniji ne bi sedali na moj motor.

Ehhhh drug, proziveo sam i mnogo teze, ono gde je materijalno zanemarljivo...

Imam osecaj da prijatelju usadih ideju kako je prevoz na dva tocka prava stvar, poslusao me je, polozio za punu A kategoruju, kupio motor,opremu....

....I te godine poginuo! (Dule, tvoj komsija)

 

Nisam mu ja gas drzao, izbor je njegov... Od tada pazim i sta govorim a kamoli da dam motor u ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Meni je dobar drugar automehanicar izbio 5000 evra iz ruku.Stradao ozbiljno,(poluinvalid)motocikl izgoreo potpuno.Iskreno nikad mu nisam trazio pare.Uspeo je 1200 da mi vrati,i to je to.On je prestao da zove,kad god sam ga zvao ili svratio  da vidim kako je,njemu bas nepeijatno.Jbg,izgubih prijatelja,a i motor.

Uvek kazem ne sudi nekome i o nekome dok nisi proziveo isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mislim da smo svi bukvalno shvatili riječ "test" :)  Ne pratim kanal, tako da moguće da griješim, ali mislim da se više misli na "preview" motora, a vožnjica, možda čisto par kadrova da se kaže u videu koja rečenica "iz sedla" ..I ja kad čujem "test", meni je u glavi ubrzanje, obaranje, forsirano kočenje, ponašanje u krivini. E to su već ozbiljne granične situacije, koje zahtjevaju ozbiljniju priču i ozbiljne garancije. Sumnjam da je ova vrsta testa, jer iziskuje visoku dozu znanja, uslova a i keša..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 28 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Mislim da smo svi bukvalno shvatili riječ "test" :)  Ne pratim kanal, tako da moguće da griješim, ali mislim da se više misli na "preview" motora, a vožnjica, možda čisto par kadrova da se kaže u videu koja rečenica "iz sedla" ..I ja kad čujem "test", meni je u glavi ubrzanje, obaranje, forsirano kočenje, ponašanje u krivini. E to su već ozbiljne granične situacije, koje zahtjevaju ozbiljniju priču i ozbiljne garancije. Sumnjam da je ova vrsta testa, jer iziskuje visoku dozu znanja, uslova a i keša..

Citiram"ohoho obaram ga ko da sam se srodio sa njim...a vozi 125 icu po nekom seoskom ataru...Tako da nije to ni malo bezazleno...Decko je daleko od nekog iskustva,evidentno je.Ali,opet samo govorim ono sto vidim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
17 hours ago, Jupiter said:

Izvinjavam se na upadici, ali upitao bih domacina je li isti zahtev postavio na svom kanalu?

 

Od 26 hiljada pratilaca bar 13 hiljada njih vozi motor, a da mu svaki cetvrti ustupi isti, to je vec 3.000. Da odbijemo skutere i neinteresantne modele, ostace 500. Malo li je?! Tri godine ima da snima, bez da se ponavlja!

Od 26000, pitanje je da li 2600 voze motor. To gledaju deca koja imaju zelju da voze pa mastaju, provode sate gledajuci takve stvari, sto jeste lepo i normalno. Zasto bi neki iole ozbiljan vozac motocikla gledao klip gde se objasnjava da posle zime treba proveriti pritisak u pneumaticima?! (taj klip sam nasumice otvorio da pogledam).

 

O reci TEST nema potrebe polemisati, ovde se prica o necemu sto nema veze sa testom, decko se provlaci kroz grad izmedju 5 miliona automobila i prica... nesto prica... (opet nasumice klip)

 

Ne treba se igrati sa tim stvarima, Sashac je sve lepo objasnio. Neko to shvati pre, neko kasnije. Neko mozda nikad.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja