Jump to content

Moto Zajednica

xtz 750 super tenere

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

juce sam posle 3 meseca trazenja endura u skladu sa  mojim budzetom kupio teneru.imam 115kg(+suvozacica) i potreban mi je veci motor.nadam se da nisam poggresio.jedino me interesuje neki predlog kako da eventualno smanjim potrosnju?

 

Neka ti je sa srecom i sit da se navozas ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

juce sam posle 3 meseca trazenja endura u skladu sa  mojim budzetom kupio teneru.

nek je sa srecom motorce!

Teneristi,mogli bi da napisete nesto o teneri,teh.karakteristike,mane,ajd i vrline ;D..link za manual,itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

juce sam posle 3 meseca trazenja endura u skladu sa  mojim budzetom kupio teneru.

nek je sa srecom motorce!

Teneristi,mogli bi da napisete nesto o teneri,teh.karakteristike,mane,ajd i vrline ;D..link za manual,itd

 

Bolje da ne pisemo, razocaracete se u te vase rage, al aj kad si navalio ;D ;D ;D ;D

 

Ovo je sto se tice moje ST

90-to godiste, putni enduro 69 KS, 750 ccm, dva cilindra u liniji, 5 ventila po cilindru, zicane felne, napred dva diska (koci ko lud) pozadi jedan. Prednja guma 90/90/21, zadnja 140/80/17, veoma udoban motor za voznju, rupe ne oseca, snage na pretek, povlaci u 5-oj i na malim obrtajima. Odlican obrtni momenat. Potrosnja do 5000 o/m oko 5 lit preko toga zna da ode i do 6,5 - 7 lit. Pali na alnaser, nema kurblu.

E sad, ima i neku manu bar sto se mene tice,

malo je tezak na volanu i nije za zesci off road ali jos mi vise smeta sto nema 6-tu brzinu koja bi odlicno dosla na duzim pravcima. Nema merac za gorivo i migavci nemaju biper( nedostatak je uspesno otklonjen zahvaljujuci kolegi Arakisu).

Sve u svemu jako, jako dobar motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NTV 650

Cao svima, imam FZR 600 koji sada prodajem i uzimam XTZ 750.

I ja sam cuo da ima vecu potrosnju pa me je to malo trglo, ja sam cuo da ne ide ispod 8l a da dogura i do 10l/100km!!

To za te tube ima logike, ipak on ima 2 cilindra po 375 ccm, sto znaci da ima pulsno usisavanje do nekih obrtaja od 5000 ako se ne varam.

a za sve to vreme dok ne predje te obrtaje on pulsno usisava i razglavljuje te tube (vodjice) u karburatorima.

A posto ima velik obrtni momenat redje se vozi na vecim obrtajima, pogotvu u saznanju da puno trosi onda svi voze na manjim obrtajima kao stednja itd. Ne kazem da treba da se vrti, ipak je to veca kubikaza ali mislim da je 8l velika potrosnja. Da li neko moze da mi pojasni tacnije sta i kako sa tim tubama? Hocu da uzmem ovu makinu jako mi se svidja.

Evo manuala za ST. tu ima i brdo drugih sve je dzaba.

 

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

 

PS. Ja sam nov pa jos nisam sredio profil ali bice sve. Inace se zovem Misa i iz Zrenjanina sam.  poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5535 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja mogu samo da ti kazem da kad je dobro nastelovana ide oko 6l/100km. Moj drugar je kupio ST i tada je isla oko 9l, a posle stelovanja je sisla potrosnja na 6l. Jedino sto je kod nje, izgleda, to osetljivo pa mora cesce da se proverava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ja mogu samo da ti kazem da kad je dobro nastelovana ide oko 6l/100km. Moj drugar je kupio ST i tada je isla oko 9l, a posle stelovanja je sisla potrosnja na 6l. Jedino sto je kod nje, izgleda, to osetljivo pa mora cesce da se proverava.

Tvoj TDM je meni trosio 5l na putu za K.Mitrovicu!Tenera mi je trosila malo ispod 7 u proseku grad,otvoreno!Snaga na usta ulazi!

post-4620-12879053343737_thumb.jpg

post-4620-12879053344167_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5535 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja mogu samo da ti kazem da kad je dobro nastelovana ide oko 6l/100km. Moj drugar je kupio ST i tada je isla oko 9l, a posle stelovanja je sisla potrosnja na 6l. Jedino sto je kod nje, izgleda, to osetljivo pa mora cesce da se proverava.

Tvoj TDM je meni trosio 5l na putu za K.Mitrovicu!Tenera mi je trosila malo ispod 7 u proseku grad,otvoreno!Snaga na usta ulazi!

 

To ti pricam. Tenera ide oko 6 do 7, ali je daleko od 9-10. TDM mi je isao oko 5,5-6 u proseku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NTV 650

OK. Hvala vam na informaciji, idem da jurim neku ST a u medjuvremenu ako cujete da neko hoce FZR 600 iz 94-te. Javi te, a ima ga i na moto berzi, sto pre ga prodam to pre mozemo da se okupimo kao Super Tenerci :-) pozdrav. MIsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam totalno odustao od TDM-a, iako je nenadjebiv, ipak je mali za mene.

Ajde ulecite sa savetima na sta da obratim paznju kad odem da gledam teneru.

Po ovom kijametu ne moze ni da se vozi, al ajde otoplice valjda.

Pre neki dan sam jednu gledao, sve to meni OK, ali ortak koji je majstor nije mogao da podje.

Ove po nasim oglasima su, cini mi se, malo precenjene...

A i Nikola se slaze sa mnom.

Sta vi mislite, koliko dati za 90-91? Prosek neki, bem li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Juce se mislim sta cu da kupim,

uzo kintu brzo da skupim,

resih da kupim za sebe Teneru,

da je vozim ne samo u jednom smeru,

po celom svetu snjom da me vide,

kad je kraj mene ne plasim se side,

poso po ledu da je si pazarim,

gavroliniju resih zabavu da kvarim,

uzo je od njega strpo u svoje garaze,

sad se secam jedne stare fraze,

 

KOJ SAM QURATZ KUPIO ZIMI MOTOR,

SAMO MOGU DA GA GLEDAM...

 

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Svaka ima problem sa strujom!Obično prepunjava pa prokuva akumulator.

Važno je dobro naštelovati karburator,inače troši kao luda...navodno se pojebu neke dizne pa provlači više goriva!

Nisam majstor ali ovo su problemi koje sam imao.

Vrhunski enduro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

pa trosi od 5na otvorenom  do 8 u gradu,,ali tolko trose i drugi..plus ide 195kmh...malo li je..

 

Boklicu prijatelju pa pre neki dan ti je isla ST preko 200 izgleda moras nesto na njoj cacnutu jer 195 je malo hehehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Grocka

Cao.

Imam jedan problem sa mojom S.Tenerom. Na leru ne radi dobro,na malom gasu puca i trza, neko mi kaze da je do karburatora,a neko ..da je do ventila.Da li neko ima slican problem,ili je vec imao takvo iskustvo?Sto se tice potrosnje,trosi mi oko 8 po lokalu, a oko 6 na otvorenom.Zadovoljan sam ponasanjem na putu,udobna je za dalja putovanja,i ima dovojno snage.Letos sam isao za C.Goru,Lepenski Vir,i dosta sam putovao po Srbiji,a posle 2000km su mi nastali ti problemi,mada je od pocetka potrosnja bila ista.Unapred zahvalan.-bradica-  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mož lako da budu karburatori (loša smeša pa ima te mini explozije) jedno štelovanje bi trebalo da može da sredi... javi se Bokilicu

 

 

ps-e da - kucaj malim slovima, ovako ispada kao da vičeš  ;D

 

ps2 - ima tema AT vs ST (afrikanci vs stenerasi) pa se prikljuci opstoj za#ebanciji  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Cao.

Imam jedan problem sa mojom S.Tenerom. Na leru ne radi dobro,na malom gasu puca i trza, neko mi kaze da je do karburatora,a neko ..da je do ventila.Da li neko ima slican problem,ili je vec imao takvo iskustvo?Sto se tice potrosnje,trosi mi oko 8 po lokalu, a oko 6 na otvorenom.Zadovoljan sam ponasanjem na putu,udobna je za dalja putovanja,i ima dovojno snage.Letos sam isao za C.Goru,Lepenski Vir,i dosta sam putovao po Srbiji,a posle 2000km su mi nastali ti problemi,mada je od pocetka potrosnja bila ista.Unapred zahvalan.-bradica-  ;)

Treba proveriti emulzione tube u karburatorima, koje su cesto potrosene kod motora koji su presli preko 40ak hiljada. Delovi kostaju oko  50-60 evra + ruke.

Ventili se proveravaju na 42000 i uglavnom im ne treba stelovanje na toj kilometrazi, tako da ne verujem da je do toga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja