Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 21 sati, Jovan Ristic je napisao:

Da otvorimo još jednu raspravu, šta je umerena težina? :D 

Umerena težina je kad dvoje sednu na motor a on se mukica zadnjim krajem ne spusti na zadnji točak...u celu jednačinu ne ulazi veličina, nosa, sisa, dupeta i dužine kose, već samo živa vaga :D 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jeste...
Evo...
Imao 94kg kad sam kupio Bumblebee...
Oprema- 500 evra Mart 2020.

Sada...
106kg, kupio V-STROM DL 1000 MY 2015
Oprema 1000 Novembar 2021.

Definitivno je to skuplje...
I motor i oprema

Samo podkapa i aktivni veš ostalo isto... I obuća ...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 18.2.2022. at 19:04, John Wayne je napisao:

Zdravo drugari, 

Video sam da se TRK 251 prodaje ali ne znaam da li je ok za vožnju u dvoje? 

 

Ako želiš konkretan odgovor na tvoja pitanja odgovori nam i na ove tri stvari :

 

1. koliko godina imaš?
Nije isto jesi li u 20im, 30im ili 60im godinama svog života, jako je bitno kakvog si/ste zdravlja. Sve je lako kad si mlad.

 

2. koliko si težak/visok ti i suputnik? 
O tome ovisi koliko ima smisla taj relativno mali/slabi motor...

 

3. gdje planiraš sa motorom? 
Ako misliš udvoje pod punom opremom i prtljagom  do Mongolije i nazad - zaboravi...ukoliko planiraš samo po gradu, jednodnevni izlet u okolicu ili nekakva kraća onroad proputovanja po Balkanu - nema problema.

 

Ovako generalno, pod uvjetom da zadovoljavaš uvjete mladosti i gabarita, ne vidim razloga da taj motor ne odradi posao.

Već sa 20konja možeš pratiti promet ali i spušit kaznu za prebrzu vožnju.  ;)

 

Ono što mene odvraća od jednocilindraša su vibracije, a nigdje ne vidim maksimalnu nosivost za taj motor?

Ako ga natovariš preko mjere pate ti ležajevi, ovjes, lanac i lančanici i samim time povećavaš rizik od kvara na putu.
Pozdrav.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 20.2.2022. at 10:07, Alekre je napisao:

Što si teži to ti je bavljanje motociklizmom skuplje.

Bogami i nezgodnije, da ne kažem pain in the ass.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ima kolega iz CG 251, vozi se sa suprugom (ne znam da li je na forumu), nisu problem tvoje vise je kukao na neudobnost za suvozaca. Doduse sa slike koju sa video proceo bi da njegova lepsa polovina nema vise od 50kg :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Jos od letos kad sam video jedan beli na Sitoniji zaljubio sam se u ovaj motor, aj 500ccm, ako ife ko tmax i ok je, kolika mu je sada cena kod nas?, nesto se mislim pare tesko cu da skupim pa razmisljam o kupovini novog na kredit. Al sam napravio izbor od polovne pan evrope do novog benelija:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, gixxer750/94 je napisao:

Jos od letos kad sam video jedan beli na Sitoniji zaljubio sam se u ovaj motor, aj 500ccm, ako ife ko tmax i ok je, kolika mu je sada cena kod nas?, nesto se mislim pare tesko cu da skupim pa razmisljam o kupovini novog na kredit. Al sam napravio izbor od polovne pan evrope do novog benelija:stabre:

Da su realne cene polovnjaka pa i da se razmisli ali ovako je najbolja kupovina do 7k eura. Nekako mi je suludo dati 5k eura za motor 10 godina star i petocifrenu ili šestocifrenu brojku u kilometraži. Inače cena novog je sad 6700e.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ja majstore za odrzavanje kod mene svakako nemam, svaki kvar- kombi i u drugi grad, opet novo je novo a motor me izgledom odusevio, blenuo sam 10min u njega kad sam ga video prvi put, supruga na motor ne sme, a osim kuma koji jes malo krupniji ne volim nikog da vozim, tako da 80% voznje bi vozio sam, gledam oglase, cene su tragikomicne, bukvalno su pojedini motori skuplji nego kada sam se registrovao na forum a to je bilo pre 10god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, gixxer750/94 je napisao:

Ja majstore za odrzavanje kod mene svakako nemam, svaki kvar- kombi i u drugi grad, opet novo je novo a motor me izgledom odusevio, blenuo sam 10min u njega kad sam ga video prvi put, supruga na motor ne sme, a osim kuma koji jes malo krupniji ne volim nikog da vozim, tako da 80% voznje bi vozio sam, gledam oglase, cene su tragikomicne, bukvalno su pojedini motori skuplji nego kada sam se registrovao na forum a to je bilo pre 10god. 

U Nišu ima koliko se sećam sertifikovani serviser Beneli motora i baš ima pozitivne ocene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Pa svakako mi kombi ne gine, ali eto u Nisu ima za beneli i yamahu a blizu mi je, sta znam ako se sklope kocke uzeo bih 502, malo da sacekam i zbog ove situacije kako ce biti sa bankama i da malo konsolidujem svoje finansije uz neko ucesce kupio bi na kredit. Najpribliznije novom mi je bio auto star 2 godine, evo vozim ga vec 11 i prezadovoljan sam. Nemam iskreno vise zivaca za majstore a i ne prelazim mnogo km pa kapiram da bi bio miran duze vreme. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1467 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, mick said:

U Nišu ima koliko se sećam sertifikovani serviser Beneli motora i baš ima pozitivne ocene. 

Gde ? Koji servis ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, gixxer750/94 je napisao:

Pa svakako mi kombi ne gine, ali eto u Nisu ima za beneli i yamahu a blizu mi je, sta znam ako se sklope kocke uzeo bih 502, malo da sacekam i zbog ove situacije kako ce biti sa bankama i da malo konsolidujem svoje finansije uz neko ucesce kupio bi na kredit. Najpribliznije novom mi je bio auto star 2 godine, evo vozim ga vec 11 i prezadovoljan sam. Nemam iskreno vise zivaca za majstore a i ne prelazim mnogo km pa kapiram da bi bio miran duze vreme. 

Pazi...nas vlasnika TRK modela u Viber grupi ima bezmalo 40!

Svaki delić motora je sa njihove strane ispitan i iščačkan. Momci su toliko od pomoći da niti jedno pitanje ne ostaje neodgovoreno. Njih 39 i ja sa njima 40-i zaista ne možemo reći da je bilo ko od te ekipe imao nekih kardinalnih problema sa motorom a ima ljudi koji su 2019 godine kupili motore.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
48 minutes ago, Guliver said:

Alibaba i 40 Benelija :lol2:

svi zajedno presli 20k km :lol2:

 

Promenio član gavrela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja znam za jedan 15k km... Za 2 godine koliko se sećam

Svi kenjaju kako nešto ne valja, a nikako da se pomire da ima motora i proizvođača i pored onih starih

Svi nešto kenjaju kako ne valja, a voze leševe od 20 godina i "pravih 45.000", jer Bože moj, Japanac je to, Nemac je to...
Talijan, to đubre, Englez to đubre, nema delova...

Slatko sam sebe sada nasmeja.
Ajde bre ...

A ruke maaaaaasneeeeee od popravki i neće d' upali...
A ovi kineziiiiii, navozaše se za sve pare...
Ovaj sa Japancem pređe 4000 godišnje, a Kinez 8000.

Ovaj sa Japancem 4x kod majstora, Kinez na redovan servis ...
Ovaj sa Japancem 4x150 evra, Kinez 110 evra ...



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, gavrela je napisao:

svi zajedno presli 20k km :lol2:

 

Bolje da mozgaš kako ćeš po rizli da se voziš...koliko sam čuo neće biti sakupljanja iste ove godine. A tim bavarcima čuo sam da ne odgovara krljanje kamenčića me'đ sise! Ili je to do vlasnika? :tuzno:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, TAZZ said:

Ja znam za jedan 15k km... Za 2 godine koliko se sećamemoji6.png

Svi kenjaju kako nešto ne valja, a nikako da se pomire da ima motora i proizvođača i pored onih starih

Svi nešto kenjaju kako ne valja, a voze leševe od 20 godina i "pravih 45.000", jer Bože moj, Japanac je to, Nemac je to...
Talijan, to đubre, Englez to đubre, nema delova...



 

Ovo itekako ima smisla, jer se japanci & co vozaju i prelaze "pravih 45k" pa su motori presli boga oca i dalje se voze.

Dok je beneli sampion onaj koji je prebacio 7.5k godisnje, zamisli :lol2:

Nema bre jedan od tih 40 alibaba da vidis sa ozbiljnom kilometrazom, da vidis da li moze da guli kao ostali 100k i kakvo je stanje onda.

Prvi ovaj mick je klasican internet bajker koji hvali kineze na sva usta po forumu je presao za 2 meseca mozda 200km i u fazonu "TEBRA 0 PROBLEMA SA BENELIJEM, UZMI BENELI PLS VERUJ MI NAJJACI MOTOR I ODNOS CENA KVALITET UZMI BENELLI PLS VERTUJ MI TEBRA".

Silni i mocni  adv kad ga covek vidi, a ono masina od 46 konja koji kad natovaris 3 kofera moras da prebacis 4 nize da bi obisao Yuga.

Nemam nista protiv motora, super pocetnicki motor koji sluzi za prelazak na nesto vece i sjajna cena pre svega, problem je u sveznalicama koje kao gorepomenuti koji su najdalje otisli do Deliblatske pescare u avanturicu i predstavljaju ga kao ne znam sta.

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ovo itekako ima smisla, jer se japanci & co vozaju i prelaze "pravih 45k" pa su motori presli boga oca i dalje se voze.

Dok je beneli sampion onaj koji je prebacio 7.5k godisnje, zamisli 2:

Nema bre jedan od tih 40 alibaba da vidis sa ozbiljnom kilometrazom, da vidis da li moze da guli kao ostali 100k i kakvo je stanje onda.

Prvi ovaj mick je klasican internet bajker koji hvali kineze na sva usta po forumu je presao za 2 meseca mozda 200km i u fazonu "TEBRA 0 PROBLEMA SA BENELIJEM, UZMI BENELI PLS VERUJ MI NAJJACI MOTOR I ODNOS CENA KVALITET UZMI BENELLI PLS VERTUJ MI TEBRA".

Silni i mocni  adv kad ga covek vidi, a ono masina od 46 konja koji kad natovaris 3 kofera moras da prebacis 4 nize da bi obisao Yuga.

Nemam nista protiv motora, super pocetnicki motor koji sluzi za prelazak na nesto vece i sjajna cena pre svega, problem je u sveznalicama koje kao gorepomenuti koji su najdalje otisli do Deliblatske pescare u avanturicu i predstavljaju ga kao ne znam sta.
Sve si u pravu!
Ajde sad idi i ostavi nas pokineže mukice da se divimo Benelli-ju, a ti uživaj u gledanju svog Dorata.

Drugo
Mick-a uzimaš u usta?
Pazi da se ne zagrcneš, dok smo sedeli u kafani, posle pića, u klonji videh slučajno da je čovek obdaren... Svaka tebi čast kad možeš da ga turiš u svoja usta ...

Nemoj Mili da se gađamo pepeljarama u kafani, nekome će se raspolutiti lobanja bezveze.

A ako stvarno toliko voliš da nas uzimaš u usta, samo operi zube posle drugih, kad mene uzmeš...

Ajde putuj.


Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk




  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja