Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 16. 8. 2023. at 12:28, djolji je napisao:

Prošle godine smo isli putem of Njeguša- Čevo-Danilovgrad . Put od Njeguša ka Cetinju je nova magistrala, fantastična za brzu vožnju po krivunama. Na tom putu je skretanje za Čevo i kreću muke, stari  i uzan asfalt od kad je napravljen više od 50g. raduješ se u retkim trenucima kada ubaciš u treću brzinu. Na nekim delovima ima radova jer se pravi nova magistrala koja treba da poveže pomenutu raskrnicu i put NK-Vilusi. Dalje od Čeva prema Danilovgradu ista pesma stari mestimično krpljen put. Od Čeva prema NK nisam išao, ali možeš pogledati na google street view

 

Da referišem ovaj segment puta, da se još neko ne za*ebe kao ja: put P23 koji vodi od posle Danilovgrada prema Čevu je 27 kilometara katastrofe! Uzan puteljak, prepun rupa, odronjenog kamenja, šljunka i rizle, uzbrdica, nizbrdica, nepreglednih lakat krivina punih divljeg šiblja gde nemaš pojma da li neko dolazi (a izleteo mi dva puta kamion prepun drva i legendarna golf 2). Mislio sam da ću iseći gume na tucanik a okolo vukojebina! Kada sam konačno stigao na Čevo, navigacija se pogubi i ja izađem na put u izgradnji Cetinje - Čevo-Nikšić... Odem desno do kraja - nema dalje. Odem levo - nema izlaza ka Njegušima. I tako par puta levo -desno, nigde žive duše, sve dok nisam naleteo na nekog čuvara putarske mehanizacije koji mi je (vrlo nemušto) objasnio gde je izlaz za Njeguše. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 38 minuta, DraganNS je napisao:

Kada sam konačno stigao na Čevo, navigacija se pogubi i ja izađem na put u izgradnji Cetinje - Čevo-Nikšić... Odem desno do kraja - nema dalje. Odem levo - nema izlaza ka Njegušima. I tako par puta levo -desno, nigde žive duše, sve dok nisam naleteo na nekog čuvara putarske mehanizacije koji mi je (vrlo nemušto) objasnio gde je izlaz za Njeguše. 

Sve isto kao i prosle godine kada sam ja zalutao oko ponoci.

Ti bar imao srece da naletis na cuvara a ja zvao hitnu pomoc da pitam za savet, tad mi se svi smejali a ja molio boga da ne iscepam gume po onom krsu i kamenjaru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 43 minuta, DraganNS je napisao:

izleteo mi dva puta kamion prepun drva 

Jel zuti fap ... Ili zeleni tamic

Promenio član travelman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dva su bila, jedan noviji 5-tonac, nisam obraćao pažnju na marku a ovaj drugi bi lako mogao da bude tamić. Ovaj sa autom (ipak mislim da je bio VW pasat B5), kada smo se mimoilazili (btw. samo što me nije pokupio) čuo sam da je viknuo kroz otvoren prozor: "otkud ti ovde"! :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ma ipak je bio G2, sem njega na toj dzadi nista drugo ne moze da opstane i raspada se odma ...

IMG20230828215803.jpg

....

Pre 10ak godina je taj stari put od danilovgrada preko čevo do njegusa bio sasvim ok i primamljiv za voznju.

IMG20230828220500.jpg

...

Danas je taj put za izbegavanje a bogme i ti i ja smo imali srece sto se nismo olupali i isekli gume u onoj vukojebini.

Jedna stvar mi je privukla paznju a to je da tragova olupanih kartera ima duz cele trase.

Toliko o tom putu.

IMG20230828215841.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Planiram sutra da obidjem iz Niša Žiču, preko Kraljeva, i nastavim ka Studenici i preko Josaničke Banje i Brusa nazad. Mislio sam da obidjem tvrdjavu Maglič jer mi je usput.

 

Medjutim, vidim da mora da se predje reka jer je sa druge strane Ibra.

 

Postoji li prilaz motorm do tvrdjave ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5524 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@MaxiS

 

U podnožju tvrđave ima skela koja prevozi posetioce na drugu stranu, a to sve od kada je most pre neku godinu srušilo nabujali Ibar.

Preko puta tvrđave je odlična kafana, "Jerinin grad", a specijaliteti su pastrmka, jagnjetina i teletina ispod sača, kao i rolovana teletina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Prosao danas. Nisam imao vremena da svratim. Mogu reci da deluje impozantno! I svakako cu u buducnosti ici da je posetim. Sa puta deluje kao neki "engleski" dvorac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mislim da sam pre nekoliko godina išao do Melnice da gledam jedan motor. Put je bio okej za prevesti se, ali ništa neko uživanje.

 

 

 

 

Jel neko vozio u Bosni put R442a?
image.png.2c983cf64c786714955abebdd26c4e45.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 967 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Pozz ekipa, kakav je put od Petrovca do Kuceva preko Melnica i Kucajne? 
Skoro kad smo bili u Kučevu bila je tabla da su neki radovi, @Sale-VFR trebalo bi da zna

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 5 sati, Krmco je napisao:

Skoro kad smo bili u Kučevu bila je tabla da su neki radovi, @Sale-VFR trebalo bi da zna

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Prosle godine je na nekoliko deonica bilo bez asfalta a nisu bili radovi, put je jednostavno propao a nije se popravljao godinama. Hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5524 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
19 hours ago, Forsberg said:

Mislim da sam pre nekoliko godina išao do Melnice da gledam jedan motor. Put je bio okej za prevesti se, ali ništa neko uživanje.

 

 

 

 

Jel neko vozio u Bosni put R442a?
image.png.2c983cf64c786714955abebdd26c4e45.png

Deo od Lukavice do Bjelašnice je OK, mada nije u reprezentativnom stanju, kao i deo prema Hadžićima.

Od Bjelašnice na dalje, prema Konjicu uključujući i Lukomir je solidan makadam.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, jel išao neko skoro kroz Bugarsku do Grčke (Soluna) ? Posle Simitlija - koliko još ima bez autoputa do granice ? I jel su popravljali onaj prvi deo kroz Grčku, do Seresa ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@MaxiS za jednodnevni izlet Vidin ti je super. Simpatican gradic. lepo setaliste pored reke, tvrdjava Baba Vida, Staza zaljubljenih, Trougao tolerancije“.... Tako je nazvan jer, na razdaljini od stotinak metara se nalaze verski objekti tri religije. Mi smo bili pre par godina i ostao nam je u lepom secanju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

@MaxiS bio sam proletos do Vidina i lepo je mesto, usput nije lose da odes i do Belogradcik tvrdjave, na drugu je stranu ali imas vreman lagano da u jednom danu odes tamo i posle do Vidina. Jedino lose u secanju mi je ostao jedan deo puta 15ak km posle granice kada ides za Belogradcik, to nije put nego kao da je Marko Kraljevic orao po njemu, sva sreca taj los deo nije mnogo dug.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@nemanja2468

 

Jel nije to ovo? Ja sam planirao njime da se vratim. Da idem direktno za Vidin, u povratku za Belogradchik i pravac Srbija

 

Screenshot_20230906_145614_Maps.thumb.jpg.8606982baf9810d15d164341dc608d72.jpg

 

Znaci, morao bih da se vratim za Vidin, pa Zajecar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

@MaxiS e gledaj ja nisam iso odma ovaj sto ima da skrenes desno ubzo posle granice nego sam iso ovim drugim jer sam bio do prvog sela da sipam gorivo i onda nastavio na dalje. Znaci u Kuli sam sipao gorivo i onda nastavio za Gramadu i onda na dalje i ukljucio se na ovaj magistralni pravac. Tu oko Gramade je jedan deo bas los. E sad ti mozes ici i ovamo odma posle granice desno ali mi drug koji je proso dan kasnije od mene tamo rekao da je i tamo los put. U sustini samo nema potrebe zuriti i malo vise vodi racuna. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 967 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
@nemanja2468
 
Jel nije to ovo? Ja sam planirao njime da se vratim. Da idem direktno za Vidin, u povratku za Belogradchik i pravac Srbija
 
Screenshot_20230906_145614_Maps.thumb.jpg.8606982baf9810d15d164341dc608d72.jpg
 
Znaci, morao bih da se vratim za Vidin, pa Zajecar
Ako ide preko Rakovice, to je taj

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5524 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima par kilometara (ako se dobro sećam 4km) utabanog tucanika, kao da je spremljen za asfaltiranje, ali nije asfaltiran. Ostalo dobar put.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja