Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1066 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Da li neko zna kakav je put u BiH od ski centra Vlasic prema Jajcu?Tacnije interesuje me kojim putem da idem a da je asfaltni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

R 413 za Turbe, potom M 5 preko prevoja Komar za Donji Vakuf, i istim putem do Jajca. Kod Vinca obrati pažnju na nekropolu stećaka kraj puta

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Informacija za nekog ko je eventualno nameravao deonicom izmedju Rožaja i Novog Pazara.

Apsolutno za izbegavanje dok ne završe radove.

Desetak semafora, naizmenično propuštanje saobraćaja, odroni zbog kopanja radi proširenja, na mnogim delovima asfalta i nema, tamo gde ga ima u očajnom je stanju, tuneli u rekonstrukciji, mašine, kamioni.. Tih 20, 30 kilometara kao ratna zona.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Išao bih za Negotin, kakav je put od Požarevca prema Kučevu i Majdanpeku, vozio sam dunavskom stranom i vrh je, ne znam da li da rizikujem preko brda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 970 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Požarevac - Kučevo korektan
Kučevo - majdanpek-rudna glava ODLIČAN

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

OK je put. Malo dosadan do Turije, dosta naseljenih mesta i ograničenja, ali od Kučeva do Negotina je super. Put je u velikoj meri rekonstruisan. Nisam siguran za deo od Klokočevca, ali predeli su baš super.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1066 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kakav je put od Niške banje, Gadžin han, Babušnice, do kanjona Jerme? Ima na googl view ali su slike iz 2014, pa da li je možda nešto obnavljan asfalt?

Promenio član djolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1586 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Do Babušnice odličan i prelep za vožnju. Posle toga ima jedan deo koji je u suštini loš. Asfalt ali sa puno rupa, rizle itd. , pa postaje malo bolji kako se spuštaš niže. Ako nastaviš dalje ka Pirotu posle opet ima jedna lepa deonica skoro presvučena. Ne sećam se tačno, ali mi se čini da nije mnogo dugačka ta loša deonica. Vredi proći, ako mene pitaš.
edit2: Ja sam bio prošle ili pretprošle godine i od Babušnice na dalje bilo je tako kao što se vidi na street view.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
pre 27 minuta, djolji je napisao:

Kakav je put od Niške banje, Gadžin han, Babušnice, do kanjona Jerme? Ima na googl view ali su slike iz 2014, pa da li je možda nešto obnavljan asfalt?

Ja sam letos prošao tu deonicu ali iz suprotnog pravca, put je loš na deonici od Poganova do Babušnice, ništa nije obnavljano. Ostatak rute je odličan za vožnju.

Promenio član ivchaNB
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Zamolio bih za predloge rute od Šapca do Čačka, po mogućnosti da je zanimljivo za vožnju, da nije preopterećeno saobraćajem i da je solidan asfalt. Mape mi nude da idem ŠA - Ub- Lazarevac i dalje Ibarskom do ČA...

Idem, zapravo, u ponedeljak službeno iz NS za Vrnjačku banju, i hteo sam da iskoristim lepo vreme pa da odem motorom. Moram stići do 14h najkasnije a ne bih kretao pre 9 h. Autoputem se stiže za oko 3 sata ali hteo sam da ga izbegnem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1991 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Zamolio bih za predloge rute od Šapca do Čačka, po mogućnosti da je zanimljivo za vožnju, da nije preopterećeno saobraćajem i da je solidan asfalt. Mape mi nude da idem ŠA - Ub- Lazarevac i dalje Ibarskom do ČA...

Idem, zapravo, u ponedeljak službeno iz NS za Vrnjačku banju, i hteo sam da iskoristim lepo vreme pa da odem motorom. Moram stići do 14h najkasnije a ne bih kretao pre 9 h. Autoputem se stiže za oko 3 sata ali hteo sam da ga izbegnem...

 

Zavisi kad misliš da kreneš iz NS. Što se predela tiče najlepša je ruta Šabac - Valjevo - Divčibare - Tometino polje - Duškovci - Bogdanica - Pranjani - Čačak. Međutim pošto si u stisci sa vremenom s obzirom da su jutra hladna onda Šabac - Valjevo - Mionica - Ljig - Ibarskom koja je dušu dala za vožnju od kada je otvoren Miloš veliki do Čačka - Starim putem do Kraljeva i onda do Banje magistralom koja je prilično opterećena i puna ograničenja i radara.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Razmišljao sam baš o ovoj prvoj ruti koju si predložio ali ne bih mogao da krenem pre 9 sati, a po mapama mi treba pet ipo sati do Banje pa mi je malo nategnuto. Po svemu sudeći biće ova druga varijanta, hvala! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1991 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nema na čemu tu smo da se pomažemo!:zdravo:

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Do Mionice autoputem, a od Mionice udaris preko Struganika, Ravne Gore, Brajica ,Teocina, Leusica, Kostunica i kanjonom Cemernice do Cacka.

Nema saobracaja, put je asfaltni, negde i nije bas nesto, ali su predeli prelepi.

Tu ces izgubiti satak vremena nego autoputem uz kaficu na brzinu.

Postoji jos verzija, ali ne bih da te pozurujem. Nije ni bezbedno ni uzivanje.

Od NS do Lajkovca autoputem meni treba kolima sat vremena.

Ja bih ipak posao i malo ranije i ostavio lufta za uzivanje u voznji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1991 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 5 sati, slave74 je napisao:

Do Mionice autoputem, a od Mionice udaris preko Struganika, Ravne Gore, Brajica ,Teocina, Leusica, Kostunica i kanjonom Cemernice do Cacka.

Nema saobracaja, put je asfaltni, negde i nije bas nesto, ali su predeli prelepi.

Tu ces izgubiti satak vremena nego autoputem uz kaficu na brzinu.

Postoji jos verzija, ali ne bih da te pozurujem. Nije ni bezbedno ni uzivanje.

Od NS do Lajkovca autoputem meni treba kolima sat vremena.

Ja bih ipak posao i malo ranije i ostavio lufta za uzivanje u voznji.

Čovek ide za Vrnjačku Banju a ne samo do Čačka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
8 hours ago, Arso said:

Čovek ide za Vrnjačku Banju a ne samo do Čačka.

Pa od Cacka ce da ide kud je planirao. Ako pazljivo procitas , deonica puta , koju sam predlozio menja najduze sat vremena ukupnog vremena planiranog za put.  A mozda ni toliko, jer ce ustedeti vreme autoputem do Lajkovca.

Ja ne gledam mape kada predlozim nesto, gledam zadovoljstvo koje mi put pruza. Evo na primer ti si mu predlozio rutu preko Rume i Sapca, a zatim Divcibara i Pranjana preko Bogdanice, kojom takodje cesto prolazim.

Ti nisi svestan koliko bi mu to produzilo putovanje samo do Cacka.

Do V. Banje nisam isao cesto, tako da nisam ni pokusao da predlazem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1991 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 12 minuta, slave74 je napisao:

Pa od Cacka ce da ide kud je planirao. Ako pazljivo procitas , deonica puta , koju sam predlozio menja najduze sat vremena ukupnog vremena planiranog za put.  A mozda ni toliko, jer ce ustedeti vreme autoputem do Lajkovca.

Ja ne gledam mape kada predlozim nesto, gledam zadovoljstvo koje mi put pruza. Evo na primer ti si mu predlozio rutu preko Rume i Sapca, a zatim Divcibara i Pranjana preko Bogdanice, kojom takodje cesto prolazim.

Ti nisi svestan koliko bi mu to produzilo putovanje samo do Cacka.

Do V. Banje nisam isao cesto, tako da nisam ni pokusao da predlazem.

 

Ako si pažljivo pročitao čovek je napisao da hoće da izbegne auto put pa sam napisao da je ta deonica privlačna što se tiče predela ali da zahteva više vremena pa je stoga prihvatljivija ruta preko Mionice i Ljiga. Od Lajkovca do Divaca gde se skreće ka Mionici je put opterećen kamionima koji prevoze materijal za brzu saobraćajnicu koja će spojiti Valjevo sa auto putem. Osim toga vožnjom do Mionice bi se bespotrebno vraćao nazad. Put od NS do Šapca je takođe optetećen ali je Šabac - Valjevo dušu dao za vožnju, em je dobar asfalt em nema mnogo saobraćaja.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 764 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
Pre 3 sati, miljan_tracer je napisao:

Da li neko zna kakav je put Pirot Knjazevac Boljevac ?

Pun rizle,posebno poslednja deonica pre Boljevca. Dosta hladovine i vlaznog puta bas tamo gde ne treba. Idi na neku drugu stranu ,bolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1586 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
3 hours ago, miljan_tracer said:

Da li neko zna kakav je put Pirot Knjazevac Boljevac ?

Pirot - Knjaževac super, a Knjaževac - Boljevac nisam bio. Ali jesam preko Sokobanje, i taj put je baš lep za vožnju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Izvezao danas NS - VB rutom preko Valjeva, Divčibara, Tometinog polja, Duškovca... Sve usput super, uživanje maksimalno. I tu se, jednog momenta posle Duškovca, zajebem: poništim sledeću "stanicu" u navigaciji (neko selo) i navigacija me povede do sledeće stranice (Pranjani) nekim seoskim puteljcima širokim metar ipo - dva, prepunim rizle, gore -dole, nigde nikoga da pitam... Na jednom račvanju krenem desno pa se predomislim i vratim, međutim, usko skretanje kroz oštar ugao, pa još strmo... Stane motor, ja van balansa sa sve koferima, i motor krene da pada na levi bok, postrance nizbrdo. Uspem da ga zadržim da se osloni na kofere a ja napravim kolut unazad.  Ustanem brzo i ugasim motor, pokušam da ga podignem - nema šanse. Probam par puta menjajući hvat ali ni makac. Ne smem ni da preforsiram jer sam već jednom imao discus herniu. Šta da radim, razmišljam dok mi u glavi kuva i prolaze raznorazni scenariji, uglavnom svi o moju glavu. Okrenem se oko sebe od muke ne bih li nekog pozvao upomoć i vidim jednog momka kako baca nešto po njivi. Pozovem ga, dođe čovek, pomogne mi da uspravim motor.... Malo sačekam da se ulje slegne, upali odmah, pogledam da li ima nešto slomljeno (mislio sam da je kofer stradao), međutim kofer samo malo ogreban sa donje strane. Uf, baš sam imao sreće! Zahvalim se paoru i poželim mu se dobro koje mi je učinio vrati desetostruko, te nastavim ka Pranjanima prema instrukcijama mog neznanog prijatelja, i potom prečicom do Vrnjačke Banje.

Za mene danas naravoučenije:

- ne poništavaj "sledeću stanicu" u navigaciji dok na istu ne stigneš;

- nema čoveku, do čoveka! :popovanje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja