Jump to content

Moto Zajednica

CUSTOM MADE MOTORCYCLE - da li je moguća registracija i kako to ide?

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Interesuje me jedna stvar..

Moj matori hoće da sklapa sebi bajk (ima čovek 2m i nešto malo preko) i hoće da pravi motor sebi pošto ne može da nađe nešto što mu neće ubiti kolena..

Da li je u Srbiji moguća registracija i legalizacija takvog motocikla i kako to ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Adresa za sva pitanja oko legalizacije pravljenog bajka, trebalo bi da bude mašinski fakultet u Beogradu (ili je bar bio) kada sam ja radio nešto slično. Atestiranje, licenciranje itd. svakog dela ponaosob, ugradnja, slanje na testiranje materijala  a nakon toga odobrenja raznorazna koja sam vadio na Banovom brdu, čini mi se institut za plemenite metale ili tako nešto, pa ponovo mašinski fakultet, plaćanja taksi i licenciranih profesora, dok sam sve uradio.... zaboravio sam zašto sam i tražio sve to …..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ukoliko koristi neki legalan ram i masinu za osnovu, kod nas se jos uvek mogu registrovati prerade/kastomizacije. Jer, cim promenite bilo sta na motociklu, far, guvernalu, oklope, sediste, zakonski bi trebali vaditi sto atesta za sve to, medjutim, u praksi smo jos uvek malo povlasceniji u odnosu na vlasnike cetvorotockasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ma sve je to moguće ali zavisiš od nečije dobre volje i na idućem tehničkom opet. Imao sa par preradjenih ali sam ih prvo registrovao pa onda prerada i to je nekad tako funkcionisalo ali sad kad krenu sa slikanjem pitanje šta će sve biti.

 

Sent from maj el dži ge-2 manji

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ma opet i tu veeeliki problem ako bi agregat bio drugačiji od onog što je bio na ramu,odmah mora atest a još ako agregat nije ugradjivan na takav model onda sve džabe.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

dobar dan, ja bih da registrujem - moze - hvala dovidjenja. secen i prepravljan zadnji deo rama...

IMG-32f17a8e3372b60a87ab1f68c5963852-V.thumb.jpg.8564c94c0d69820c4050cee81cc2fdeb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 498 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Da za sada ali će morati da idu na obuke i licenciranje, vremenom će ti ljudi koji ne znaju svoj posao na tehničkim pregledima nestati jer je predviđeno i trajno gubljenje licence. 

Možemo se samo nadati da će u međuvremenu pronaći neko rešenje koje će olakšati atestiranje prerađenih vozila ali će svakako morati biti proverena i upisana u dosije kao takva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

mislim da si potpuno u pravu...palo nam na pamet pre jedno godinu dana da pravimo buggy od bube, kad smo se raspitali sta je sve potrebno, od inzenjera i nacrta, do atesta i goooomile para za sve to, hvala dovidjenja ideji...a nekad si to mogao opusteno...za sad nas ne diraju, ali sam svestan da ce jednom i tome doci kraj...nadam se samo da ce nas drugi scrambler projekat (moja cb400n) ugledati svetlost dana legalna pre svega toga... IMG_20171212_113134.thumb.jpg.d80602434e7e1ea6d95300266699d4c4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 11 sati, Protulsr je napisao:

Da za sada ali će morati da idu na obuke i licenciranje, vremenom će ti ljudi koji ne znaju svoj posao na tehničkim pregledima nestati jer je predviđeno i trajno gubljenje licence. 

Možemo se samo nadati da će u međuvremenu pronaći neko rešenje koje će olakšati atestiranje prerađenih vozila ali će svakako morati biti proverena i upisana u dosije kao takva. 

 

To je vec pocelo, vec rade na tehnickom ljudi koji se razumiju u ono sto im dodje na pregled. Drugar u Federaciji otjerao na tehnicki Hondu CX500 prepravljenu u Cafe Racer i nisu mu htjeli raditi tehnicki bez atesta. Samo je imao srecu sto ga je znao vlasnik tehnickog pregleda i uz odrzanu mu lekciju da ce proci samo sto ga poznaje i zna da je motor ispravan prosao je tehnicki. Tako da ce to polako zazivjeti i kod nas. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja