Jump to content

Moto Zajednica

Smederevski put 20.05.2018. 09.00h

Recommended Posts

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pre vise god vozio sam skuter glavnom ulicom,a na stop izleti balavac sa autom i udari sboka.Slomio sam ruku udario glavu a nogu je spasla plastika skutera.Na tomosu bi je slomio.Poenta da je posle nekogvremena njemu bilo smesno to sto se dogodilo.Znaci arogancija bezosecajnost surova brutalnost omladine.Ijos je kukao kako je ostetio auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Više puta sam slušao slične priče od ljudi koji ma se nešto desilo. I uvek su bile slične jer su ih ljudi pričali u toku tog dana kada su imali neki udes, nesreću. . .    Par dana kasnije, kad su se smirili, malo proanalizirali to dešavanje - i priča bi bila drugačija, tako da mislim da nemamo šta zameriti kolegi kome se dogodilo - to što mu se dogodilo. Bio je besan zbog samog događaja, a još više i zbog tog što niko od gomile ljudi nije hteo da svedoči .  Možda će još više da pobesni kad stvar dođe do suda ( ko zna šta će tad ta bakica da izjavi - što će je familija nagovoriti ). 

  Pre dvadesetak godina sam imao sličnu situaciju ( udario ženu motorom ). Na prvom ( i jedinom ) suđenju je izjavila da sam ja nju udario i da se ona ničega ne seća i da traži 30.000 nemačkih maraka odštete ( pukao mi far i napravio joj posekotinu od nekoliko santimetara na ruci ) . Svi smo razrogačili oči - i ja i sudija i daktilografkinja ( a bilo je još nekoliko ljudi - valjda porotnici ) . Sudija je pita kako je došla do te cifre, a žena kaže : " pa toliko mi treba da kupim sinu stan " . Šta reći ? 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako je isao 30km/h gde je gledao pa je nije video.Baba nije ptica trkacica da preleti par metara od trotoara do njegove putanje,mozda bi bilo bolje da ima reflekse kao pilot borbenog aviona.A na sudu kozna sta ce biti,zavisi od zapisnika .Dali je izlazio istrazni sudija? Imam utisak da nije isao brzo samo nije kocio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Vise puta napisano stoga i moja reakcija

Ništa onda, tjeraj dalje za iste pare.. :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Bravo pogodio si suštinu problema.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /
pre 49 minuta, cezarpa je napisao:

Ako je isao 30km/h gde je gledao pa je nije video.Baba nije ptica trkacica da preleti par metara od trotoara do njegove putanje,mozda bi bilo bolje da ima reflekse kao pilot borbenog aviona.A na sudu kozna sta ce biti,zavisi od zapisnika .Dali je izlazio istrazni sudija? Imam utisak da nije isao brzo samo nije kocio

Jel si pogledao snimak?

Baba je izletela na ulicu kao one seoske kokoske sto pretrcavaju put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 6 sati, dvlns je napisao:

Ja pitam a sta da je kulov ili pandur ili neki ustasa ili siptar ili ko god?

 

Zato sam i citirao Savu iz Kikinde, licimuri.

 

A sta da si bio ti?

Da li bi ova vecina tvojih istomisljenika osudila tebe ili vozaca? Sta mislis?

Pricaj mi o licemerstvu jos malo...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 7 sati, cezarpa je napisao:

Dali je izlazio istrazni sudijа?

Истражни судија више не постоји. Нисам сигуран, али мислим да полиција ради тај посао сада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mozemo o babi sve najcrnje,video sam ih puno da negledaju istrcavaju u svim situacijama ,ali nikog nisam lupio.Baba je istrcala stradala i ako ima preloma to moze da kosta.

 

I ja bi kad sam imao 20 god da sam imao takav super motor i lepu verenicu parao bih oblake a manje gledao gde vozim.To se desava uhvatio sam sebe 100 puta da su mi misli odlutale a paznja popustila.I to razumem

Ali bezosecajnost ,brutalnost,nedostatak ljudskosti arogancija? Nerealna slika da kad nekog zgazis da ce da ti nadoknadi stetu?

Da se razumemo osudjujem ponasanje.

neki dan stanem motociklom na semafor crveno uslovna na desno sleva vise pesaka,ja ih propustam.Iza mene 20m junosa na yamahi krece gas izmedju mene i pesaka,samo sto mi retrovizor nije zakacio.Eto ima nas i takvih

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 5 sati, Zuba87 je napisao:

Истражни судија више не постоји. Нисам сигуран, али мислим да полиција ради тај посао сада.

Ukoliko u saobracajnoj nezgodi ima povredjenih osoba, a posebno ako ima teze povredjenih, ili stradalih, na uvidjaj pored saobracajne policije treba biti prisutan i javni tuzioc.

Znam to sa sigurnoscu, jer sam nedavno imao nezgodu, a Javni Tuzioc nije nasao za shodno da se pojavi, jer je saobracajac istom telefonski javio da je motociklista udario u auto, i da je (motociklista) najverovatnije kriv za izazivanje nezgode. Javni Tuzioc je to prihvatio(la) kao dovoljan argument da se ne pojavi, i da joj tamo neka saobracajka ne remeti Subotnje poslepodne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ako je baka otišla na pregled posle događaja, moguće je da će izveštaj po službenoj dužnosti biti prosleđen MUP-u. To mi se desilo u Novom Sadu, kada je devojka po pljusku pretračavala ulicu, naletela na moja vrata, slomila mi retrovizor a sebe povredila. Bez obzira što nisam bio kriv a ona nije htela da me goni, pešački prelaz je pešački prelaz - dve godine i 5 saslušanja kasnije platio sam oko 100 evra raznih kazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 11 sati, dvlns je napisao:

Da sam bio ja izvinjavao bih se jos uvek coveku i zeni cije zivote sam ugrozio svojom nesmotrenoscu

Da, verujem da bi bas tako uradio...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
4 hours ago, Miloš A said:

Ako je baka otišla na pregled posle događaja, moguće je da će izveštaj po službenoj dužnosti biti prosleđen MUP-u. To mi se desilo u Novom Sadu, kada je devojka po pljusku pretračavala ulicu, naletela na moja vrata, slomila mi retrovizor a sebe povredila. Bez obzira što nisam bio kriv a ona nije htela da me goni, pešački prelaz je pešački prelaz - dve godine i 5 saslušanja kasnije platio sam oko 100 evra raznih kazni.

Procedura je takva da kad ima povredjenih ,"uvidjajna" ekipa ide u bolnicu i uzima izjavu odma neposredno posle toga koja se prilaze uz ostatak dokumenata. 

Cak i kada postoje izjave sa obe strane,na sudu se moraju dati ponovo,jer nisu isti organi(sud i mup)  

Tako mi je sudija objasnila kad sam davao ponovo istu izjavu...

Zbog povredjenog u udesu sudjenje je neizbezno. Cak i kad je jasna krivica 1/1,opet se ide na sud. 

U ovom slucaju mislim da ce 90% biti krivi oboje,a vrlo verovatno baba manje kriva od motoriste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 15 minuta, milos-v je napisao:

Procedura je takva da kad ima povredjenih ,"uvidjajna" ekipa ide u bolnicu i uzima izjavu odma neposredno posle toga koja se prilaze uz ostatak dokumenata. 

Cak i kada postoje izjave sa obe strane,na sudu se moraju dati ponovo,jer nisu isti organi(sud i mup)  

Tako mi je sudija objasnila kad sam davao ponovo istu izjavu...

Zbog povredjenog u udesu sudjenje je neizbezno. Cak i kad je jasna krivica 1/1,opet se ide na sud. 

U ovom slucaju mislim da ce 90% biti krivi oboje,a vrlo verovatno baba manje kriva od motoriste 

 

To je tačno. Sudski postupak je neizbežan po službenoj dužnosti. Moj ćale je vozio autobus, padala kiša i noć, neka baba išla avalskim putem da ne bi gazila blato i nosila raširen kišobran. Ćale zakači babi kišobran retrovizorom i povredi se baba. Bilo sudjenje 3 godine i ćale oslobodjen naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ne mogu da verujem da se jos raspavlja  o ovoj saobrcajki.

Baba je prosla na crveno.

Kraj.

Da je vozila automobil, sta bi se onda pisalo?

Da je ona naletela na motor i da je kolega pao, baba sigurno ne bi stala da proveri kako su ljudi , nego bi nastavila gde je krernula.

Napravila je gresku i za to platila, gluposti se u saobracaju placaju i glavom tako da je baba prosla super.

Nas zakon je kao i nasa drzava, smesan i pozivati se na njega je isto tako smesno.Ovde pravda i pravo nemaju bas nikakve veze.

 

Gospodji  zelim da se sto pre oporavi i nauci lekciju , kolegi da popravi motor.

 

Dezurnim supermenima sa refleksima kao macka i saznanjem kada ce potencijalni samoubica da im iskoraci pred tockove ne zelim da  prozive to iskustvo.

 

Zivi bili i cuvaj te se.:cirka1:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 41 minuta, Nemus je napisao:

Ne mogu da verujem da se jos raspavlja  o ovoj saobrcajki.

Baba je prosla na crveno.

Kraj.

Da je vozila automobil, sta bi se onda pisalo?

Da je ona naletela na motor i da je kolega pao, baba sigurno ne bi stala da proveri kako su ljudi , nego bi nastavila gde je krernula.

Napravila je gresku i za to platila, gluposti se u saobracaju placaju i glavom tako da je baba prosla super.

Nas zakon je kao i nasa drzava, smesan i pozivati se na njega je isto tako smesno.Ovde pravda i pravo nemaju bas nikakve veze.

 

Gospodji  zelim da se sto pre oporavi i nauci lekciju , kolegi da popravi motor.

 

Dezurnim supermenima sa refleksima kao macka i saznanjem kada ce potencijalni samoubica da im iskoraci pred tockove ne zelim da  prozive to iskustvo.

 

Zivi bili i cuvaj te se.:cirka1:

 

E čovek je sve lepo rekao. Svaka čast … kratko i jasno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
1 hour ago, dragan d said:

E čovek je sve lepo rekao. Svaka čast … kratko i jasno. :takoje:

...a taman smo se zagrejali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Baba je prosla na crveno ,to nije kraj.Ako je nesto slomila to moze da bude pocetak sudskog procesa. Pesacki prelaz je to,jeste crveno za babu ali pesacki prelaz.Tu pocinju problemi natezanja ,advokati ,odu zivci pare.I kad nisi kriv dok dokazes popizdis.Dok zeko dokaze da nije magare odu usi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не разумем две ствари:

 

1) Од када је семафор у подређеном положају у односу на пешачки прелаз?

 

2) Од када је пар метара испред пешачког исто што и пешачки?

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec



Pesacki prelaz je to,jeste crveno za babu ali pesacki prelaz.


Лепо рече колега у првом посту, баба се провлачила између аутомобила/колона.
А то није пешачки.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Sve tumači zakone i prekrajaju kako im odgovar.
Još malo pa ćemo morati biti vidoviti, dali ce piški ili neće da piški.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne brini kolega, nisi ti ništa kriv za situaciju koja se desila. Naravno očekuj suđenje ali nikako ne prihvataj ni podelu krivice. Ako ti treba veštak (a trebaće ti) javi mi se da ti dam kontakt čoveka koji je doktorirao na temu "učešće pešaka u stvaranju opasne situacije". Za početak spremi dobrog advokata. 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja