Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Daytona 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Evo ovako,posto nema bas puno o gore navedenom modelu resio sam da podelim neko svoje iskustvo i misljenje sa vama.U pitanju je Triumph daytona 600 2004 godiste.Posto mi je ovo prvi put da javno pisem na ovom forumu molim vas nemojte mi sta zameriti ako nesto prpoustim :) ovaj sajt je i meni puno pomogao,te bi hteo da se zahvalim svim clanovima pre svega koji izdvajaju svoje slobodno vreme da bi pomogli drugima!Pa da se vratimo na pocetak,moje ime je Jovan,clan sam moto kluba M.K. Chainbreaker Melenci.Vozim motore od svoje petnaeste godine sto je ukupno vec 15 godina.I imao sam razne modele,od copera,trkalica pa i enduro.Prosle godine sam resio da ponovim sebe nekim motorm koji do sad nisam vozio a da taj motor bude na neki nacin jedinstven i nesvakidasnji,jer sam imao Yamahu Fzx 750 i prijalo mi je kad ljudi dolaze da se raspituju oko tog modela jer su retki...Citajuci dugo po raznim sajtovima sto na nasim sto na stranim,zapadne mi za oko Triumph.Kod nas se slabo spominju jer malo ko ih i vozi,a oni koji voze cute o tome :) pa je bilo ono tipa,problem sa delovima,Daytona je sa tri cilindra,japanac je japanac i tako dalje.Neverovatno je koliko su ljudi ograniceni!S obzirom da je tehnologija napredovala i da ti internet daje mogucnost i pristup svuda u svetu,mislim na Ebay,Alliexpres i.t.d. Mnogi u Srbiji uvoze raznorazne delove preko napomenutih sajtova pa ih preprodaju ovde kod nas.Da ne duzim,odlucio sam se bas za model Triumph Daytona 600cc 2004 godiste jer ima regularni agregat,znaci nije sa tri vec sa cetiri cilindra.Najvise me je privuklo to sto je to Hondin Agregat,znaci svaki sraf,svaki deo je Honda dala licencu Englezima u saradnji da oni sklope prvog Engleza sa Japanskim delovima za trke Isle of Man i bili su prvi neko vreme.U pitanju je Hondin agregat od F4i koji je malo doradjen i poboljsan u skladu sa cbr 600 rr tada,ali svi delovi pasu od f4i.To me je prvo privuklo a posle naravno i izgled jer je dosta izgledao kao cbr 600 rr samo veci.U prilogu cu vam postaviti i slike da vidite o kom modelu je rec i kako on stvarno izgleda,i moja dalja iskustva sa tim motorom.

9a099c8e65f0-800x600.jpg

255eadcde79d-800x600.jpg

13986833cf7a-800x600.jpg

18921770_1564024616963327_4541733042835931658_n.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

To su slike sa sajta polovni automobili,a zadnja slika je moja koju sam ja uslikao na dan kad sam ga kupio.Istrazivajuci i dalje saznam da kao i svaki motor mora imati bar jednu boljku,ovde je u pitanju struja to jest regler.Triumphov regler nije toliko izdrzljiv kao Hondin pa sam prvom prilikom otisao kod eletricara da mi pregleda komplet instalaciju i ispostavi se da je regler vec menjan i stavljen od Honde,hvala Bogu :) Motor je imao klizanje sa desne bocne strane,nista strasno ko sto ume da bude i ja sam ga kupio sa tim saznanjem,video sam da je stavljena nova dekla i da su maske radjene da nisu original,ali moram reci ko god ih je radio uradio je majstorki posao!Jedino me nerviralo ta boja taxi zuta plus nisu ga ni ofarbali kako treba,al ok.Motor je presao ne punih 20,000 vise je stojao nego vozen za njegove godine.Promenjeno je ulje i filter,ja sam mu stavio nove gume i platio sam ga 2100 eura sto je i nekako realna cena za taj motor u takvom stanju a u Britanji vredi duplo vise.E sad pocinje zezanje :) resio sam da ga sredim bas po svom ukusu al nista preterano,jer posmatrajuci sa strane po moto skupovima sirom Vojvodine dosta ljudi je prilazilo i slikalo moj motor i raspitivalo se za njega jer nisu imali prilike da vide uzivo bas taj model i to me je navelo da sredim kako valja jer je steta da takva lepota bude nejednako ofarbana i ostale sitnice koje su me nervirale.Prvo sto sam uradio stavio sam mu led trake u plastikama koje sijaju zuto,duzina 30cm oko 300 din par me je iznelo.Namerno sam hteo zuto da ne istice se puno kontrast i da ne bode oci toliko.

IMG_20170624_214257.jpg

IMG_20170624_214308.jpg

IMG_20170625_015119.jpg

IMG_20170625_015134.jpg

IMG_20170701_204427.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Sledeca stavka je bila zatamnjivanje farova,jer sam planirao da mu stavim Angel eyes morimoto projektore koji kostaju oko 65 eura.Nesto u ovom fazonu.

maxresdefault.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Medjutim odlozio sam postavljanje Angel eye na neko vreme,u medjuvremenu sam mu stavio poluge kvacila i kocnice,zlatne boje sa brzim prenosom preko Alliexpresa 25 eura par,a ovde su mi trazili da napomenem 50 eura komad Hondine iste takve.I stavim Rizomine aluminijumske zastitne rucke kvacila i kocnice 4000 dinara par,a Baracudine rucice gasa i rukohvata 2500 dinara.

IMG_20170928_162426.jpg

IMG_20170914_175757.jpg

IMG_20170914_175748.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Promenuo sam sve tecnosti u njega,ulje kocnice prednje i zadnje,sipao nov antifriz,ostalo je jos ulje i filter,to planiram da sipam Morris ulje iz Engleske predvidjeno bas za njega,kupljeno je i bice promenjeno ovih dana,a u medju vremenu sam ocitio dizne i promenio svecice,nista od ovog nije bilo jos potrebe da se radi ali sam hteo radi sebe da ja ne razmisljam jer planiram ove godine duza putovanja...Odneo sam maske na farbanje,odlucio sam se za perla zutu boju sa zlatnim slokicama boja me je iznela 4000 600grama seta.

received_10208306483139262.jpeg

received_10208319449263407.jpeg

received_10208319449423411.jpeg

received_10208319450343434.jpeg

received_10208362756786068.jpeg

received_10208362757106076.jpeg

received_10208362757186078.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Posto me je nuzasno nervirao njegov fabricki auspuh koji sam ja nazvao oluk jer tako i izgleda a i zvuci kao da je neko okacio oluk na njega,resim i to da mu promenim i prvo kupim kopiju Akrapovic koja mi se inace nije svidela kako mu stoji jer je ulaz fi 50 a kod mene na cevi je fi 60 i nisam hteo nista da karabudzim sto se tice vara ne bi izgledalo lepo,priznajem zajebao sam se al tako to ide kad srljas :) sad imam Auspuh viska da prodam :) kupio sam Bodis Gpx2 Auspuhe dva u jedan koji su dosta kvalitetni i na dobrom glasu sto se svega tice,novi kostaju 700 eura i proizvode se u Madjarskoj.U prilogu cete videti slike kako izgleda fabriciki top i novi.

IMG_20170929_163000.jpg

IMG_20170929_163033.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Maske su stigle sa frabanja i vreme je da se odradi drugi deo posla,nalepnice namerno nisam hteo original posto motor vec radim takozvano custom zeleo sam da i nalepnice budu po mom ukusu da se zna da je sve tuningovano.Prva slika je fabricka nalepnica i boja,primeticete razliku ;) nalepnice su me iznele 30 eura.

IMG_20180217_184332.jpg

received_1637895346303205.jpeg

received_1638659779560095.jpeg

received_1637871106305629.jpeg

IMG_20180320_181414.jpg

IMG_20180320_200900.jpg

IMG_20180322_180203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Da umalo da zaboravim dok sam skidao rezervoar za farbanje,odvodni ventil goriva je bio napukao verovatno prilikom pada proslog vlasnika i eto sreca u nesreci inace ne znam sta bi me sve snaslo da je to popustilo u toku voznje negde Bogu iza nogu,pa sam morao i to g...no da porucim i iznelo me je 4000 dinara.

IMG_20180117_175137.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Dalje,kupim sprej za ciscenje i podmazivanje lanca i ukrasnu mrezicu za bocne maske.sprej motul 1350 dinara,Akra sa ciscenje 300 dinara,gril mrezica 1300 dinara.

IMG_20180319_191857.jpg

IMG_20180319_173325.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Toliko za danas,moram da idem na posao pa nastavljam dalje cim stignem.Nadam se da vam se svidja ovaj projekat i nemojte zameriti ako sam propustio nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Uglavnom ne volim trijumf, ali ovaj model im je lep.

 

Nadam se da si svestan, da kada budes resio da prodas motor, sav novac koji si ulagao u njega nece vredeti nista. Ja sam odustao od estetike na motorima odavno, samo mehaniku odrzavam.

 

Lepo je ispalo ovo sto si radio, uzivam u temi, cepaj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Motor ti je prelep. Ovo je prelep model. Bas dobro izgleda.

 Dok sam bio u DE tamo ih dosta voze, primetio sam da su Triumph motocikli prilicno gabaritni. 

A ovaj tvoj mi se bas dopada.

Ove led trake nemoj vracati, ne pravi cirkus od njega. Lep je, nije to za njega. To klinci stavljaju na Kineske skutere.. za njih jeste, za ovakve lepotane,ne prilici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7154 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lep ti Triumph :takoje: Obozavam ih, :care: 
Samo, neces se usreciti ni sa Hondinim reglerom, jer su i oni sranje, da znas ubuduce ako budes imao problem, javi se Joski sa foruma, njegovi regleri su ko nakovanj, neunistivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A i Zika56 koliko znam pravi reglere. Mada ti je Joska verovatno geografski blizi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Hvala vam na iskrenosti,drago mi je da vam se svidja.Svestan sam da necu izvuci pare kad ga budem prodavao,al nemam ni nameru da ga prodam jer se dobro pokazao i veoma sam zadovoljan njime a zelim da bude cakum pakum ipak kad nesto volis nije ti ni zao para,uskoro nastavljam temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep, takav zuti mi je ostao neprezaljen.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1016 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja bih te ledove ispod i sastrane skinuo,motor je lijep i bez toga...,mislim to je moj ukus,naravno ako se tebi svidja to je to!!  Ja vozim uglavnom crne motore,tako da nisam ni mjerodavan!!     ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
10 hours ago, Fzx 750 said:

Da umalo da zaboravim dok sam skidao rezervoar za farbanje,odvodni ventil goriva je bio napukao verovatno prilikom pada proslog vlasnika i eto sreca u nesreci inace ne znam sta bi me sve snaslo da je to popustilo u toku voznje negde Bogu iza nogu,pa sam morao i to g...no da porucim i iznelo me je 4000 dinara.

IMG_20180117_175137.jpg

Ovo su plasticni i to im je boljka #2, pored reglera. Imaju isti takvi kuplunzi ali od prohroma koji su daleko dugotrajniji i sigurno nece sami puci. Taj tvoj sto je pukao ne mora da znaci da je od pada, verujem da i nije jer je to malo uvuceno u ram vec samo od sebe. I sam Triumph je izbacio modifikaciju za te kuplunge pa te muske kuplunge su menjali za aluminijumske.

 

Inace na triumph rat forumu imas dosta informacija o njima a i clanovi su dosta prijatni i hoce pomoci ako imas problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja