Jump to content

Moto Zajednica

Mozda nekom za nauk..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

citajuci teme crne hronike, ljubav prema motorima mi se na par minuta ugasi, jednostavno, volim svoj zivot i ne zelim da poginem, logicno..

 

 

e sad je problem sledeci.. ta ljubav mi se vrati posle par trenutaka, pa zaboravim na posledice..

 

ipak postoje i slucajevi koji me odvuku od motora, kao na primer tatin pad, koji ja nisam video ali sam cuo, bio sam na 150m od mesta sudara, njega je sam Bog spasio, motor zguzvan skorooz a njemu, hvala Bogu nista.. da li ce i mene Bog pomilovati..?

 

nemojte da miste da sam teski egoista, ali jednostavo zelim da znam kako Vi razmisljate..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Svako ima trenutke krize kad se desava nesreca nekom koga poznaje ili nekom njemu bliskom. I to je najnormalnija pojava. Pokojni Senna je u jednom intervjuu (kad su ga optuzili za ludacku i pogibeljnu voznju na stazi) govorio kako se normalno plasi i kako bi se zabrinuo da se neplasi jer samo se budala ne plasi.

E sad ide ono ALI ... ako eliminisemo onu grupu koja se ne plasi iz opravdanih razloga (nemaju mogucnosti za to) ostaju nam dve grupe koje se plase ali razlicito reaguju na strah to jest razlicito to pokazuju. To je ono bitno, neko se plasi i gura dalje (pomiri se sa cinjenicom da se jednom nece vratiti kuci) a neko se plasi i u jednom trenutku (neko pre-neko kasnije) digne ruke i prestane da upraznjava ovaj nas jako rizican hobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

kad gledam i proucavam lica ljudi dragih ljudi [koji ne voze motore] sa kojima pricam o voznji, opasnostima, povredama i pogibijama, vidim da je nekima bas bolna ta mogucnost da i ja jednog dana budem povredjen...

 

 

e sad, druga situacija, drugar pao sa skutera usred grada, 50ccm, mala brzina, naglo kocenje taksija ispred njega, zabadanje kocnice, proklizavanje i gubitak kontrole = lom casice kolena...

 

on je pre par meseci kupio sajlu za zadnju kocnicu i nije je zamenio tako da je radila samo prednja...

 

elem, pola nase ekipe sada mu prica da treba da proda motor a covek je planirao da uzme nesto ozbiljnije [KLE ili nesto sl.]

 

ja se tkao nadjoh u situaciji da mu u bolnici pricam kako treba da iskulira povredu i cim se oporavi da kupi normalan motor, i NARAVNO, da ga vozi iskljucivo ispravnog.

 

pola prisutnih je bilo u fazonu da sam lud, sta li...

 

 

nema pravila, to je jedino tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma ja se plasim i kad krenem u kupatilo da se ne okliznem na plocice da nepadnem,,,pao sam jednom bile mokre klizave pa sam se ceo usinuo,, :D,

a voznje motora se ne  plasim,,neplasim se sebe i svoje voznje , nego voznje  drugih ucesnika u saobracaju,,,, ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

neko se plasi i gura dalje (pomiri se sa cinjenicom da se jednom nece vratiti kuci) a neko se plasi i u jednom trenutku (neko pre-neko kasnije) digne ruke i prestane da upraznjava ovaj nas jako rizican hobi.

 

Ne spadam ni u jednu od ove dve grupe. Po ovome ili si samoubica sa odlozenim paljenjem, ili si se opametio.

 

Niti sam kupio motor da su sa istim ne daj Boze osakatim, niti da ga se "manem" kad shvatim da je opasno. Kupio sam ga da se vozim, da uzivam, da putujem, da se druzim ....... tako da niti sam samoubica niti sporo kontam. Ja je rizicnije nego automobil, verovatno da jeste, ali je i lepse.

 

Ne znam samo sta su onda rudari, alpinisti, padobranci ...... verovatno kompletni ludaci :)

 

P.S. A kad se ne vratim kuci, nadam se da sam ostao kod neke devojcice :) I onda se vratim, ali ujutru !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Postoje ozbiljne studije o opasnosti upravljanja motociklom u saobracaju i koliko j e PUTA to opasnije i motociklisti ugrozeniji u saobracaju u odnosu na vozace automobila recimo. Ako te interesuje ili neznas konkretne podatke, potrazi i procitaj malo, iznenadices se koliko su brojke protiv nas i koliko smo ugrozeni zaista. Prema tome dabome. Ko misli da se njemu nikad nece desiti neizleciv je optimista. Ja vise volim da budem realan a i u pravu. Znam da je crno al zasto se pretvarati da nije?

Rudarski pozdrav!

 

P.S.

Bio sam ucesnik ovog poslednjeg rata, drugog dana rata sam se pomirio sa tim da se verovatno necu vratiti kuci. Ostatak rata sam mnogo lakse podneo. To sto sam se pomirio sa sudbinom mi nije smetalo da se posle rata vratim kuci citav.

Neznam sto sam ovo napisao... moze nekom da koristi... u svakom slucaju, nemoze da skodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

P.S. Kad smo kod ratovao ucestvovao sam, da ne duzimo o tome.

 

Ja UVEK planiram da prezivim !!! Statistike su kako kazu kao tanga gace, pokazuju ouno , ne otkrivaju najbitnije! Objasni nekom ko je izgubio bliskog prijatelja ili rodjaka da je to samo 0,0001 % ukupno poginulih ?!?!?

 

Znam ja da brojke, vozaci automobila, panduri, zivotinje na drumu, losi delovi, stanje puteva i ko zna sta sve ne radi PROTIV nas, mislio sam da je ideja ovog i slicnih foruma pored druzenja i razmene znanja i ideja i neka akcija ZA nas !!

 

A kad se vec hvatamo "statistike" nisi u pravu :

 

Prošle godine zabeležen je najmanji broj poginulih u saobraćajnim nesrećama od 1980. godine, kada je uvedeno statističko merenje.

"Poginulo je 297 vozača, koji su najugroženiji, 204 pešaka i 170 putnika, 90 vozača bicikala, 42 vozača traktora i 36 dece ",
rekao je načelnik  uprave saobraćajne policije MUP-a Srbije Stojadin Jovanović.

 

Pogledajte crnu hroniku stradanja u saobraćaju Srbije u poslednjih nekoliko godina. Šta ovo znači, zaključujete li nešto ?

Godina     Broj nezgoda     povređeni     poginuli

2001        61.711               19.906         1.275

2002        52.177               14.760         854

2003        55.660               15.953         868

2004        62.356               17.557         954

2005        61.958               16.872         841

2006        63.913                18.405         900

 

dakle realno gledano ukoliko podelimo vozace na vozace motocikla, putnickog vozila, teretnog vozila i autobusa, najgore ili ti najrizicnije po statistici je biti PESAK pa onda SUVOZAC ....

 

 

Eto sta kaze STATISTIKA ! U 2006 godini sam ja jedan od tih 18.405 povredjenih, a poznajem jos cetvoro dakle da se nije desilo sta se desilo bilo bi 18.400 ..... Pusti statistiku, ne zelim NIKADA VISE da budem deo takve statistike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Mislio sam globalno gledano... Neke svetske studije (a ne samo statistika) kazu da je upravljanje motociklom 70 puta rizicnije po zivot nego upravljanje automobilom. Ali nema veze...  Kako ti kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Veliki deo nas vozi pored motora i automobil.Pogledajte samo na sta obracate paznju kada vozite auto, a na sta kada vozite motor.Razlika u razmisljanju je ocigledna.Sva ta povecana paznja na motoru je odraz veceg broja faktora rizika od nesrece kada si na 2 tocka sto upravo i zadovoljava statisticke podatke u broju povreda i nesreca u voznji auta i motora.Motocikl znaci, sam po sebi je rizicnije prevozno sredstvo i toga bi trebalo da bude svestan svako ko sedne na njega.Oni koji to ne shvataju,obicno se posle kraceg vremena uvere u to.Ako smo svesni rizika i ne zelimo da ga prihvatimo od pocetka,onda bolje i da ne sedamo na motor.Razlika je veoma velika od trenutka sedanja na sediste pa na dalje.Koliko njih je palo sa motora a da nije ni krenulo iz mesta,a ko je ispao iz auta kada je samo seo za volan? Znaci svest o povecanom riziku mora da postoji od samog sedanja na motor pa do parkiranja u garazu (ili vec bilo gde).Zato moramo da budemo spremni i da se suocimo sa stravicnim nesrecama i povredama koje dozivljavaju motoristi.Mislim da je za voznju motora najbitnija psihicka priprema i zato neformirane licnosti,nedefinisane i neizivljene osobe svojim ponasanjem ruse ugled i kvare statistiku "finim momcima" koji znaju cilj i posledice svojih razloga voznje dvotockasa.Svaka nesreca bi trebalo da ima, pored svojih negativnih posledica koje su neizbezne i edukativni karakter i da svojim primerom doprinese da bar jedan motorista, poucen tudjim iskustvom izbegne slicne posledice na svom primeru.Nazalost,veliki broj razlicitih faktora rizika i spleta okolnosti ne moze da ispuni ovaj odnos 1:1 jer ne postoji ista problematicna situacija cak i ako se nadjes na istom mestu, u istim vremenskim uslovima i na istom motoru.Bice dovoljno ako bar za 20% svojom svescu smanjis bar jedan od mnogobrojnih faktora rizika.U velikom broju slucajeva je to brzina i nju najlakse mozemo da kontrolisemo.Zato bajkeri, "olabavite" malo gas,to ce se sigurno malo odraziti na statistiku,ako ne na opstu,onda makar na licnu,sto je meni ipak najvaznije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Neki tamo rekao: "Dok vozim motor svakog pesaka gledam kao samoubicu, a vozaca automobila kao ubicu"

E sad, jbg pa kad uzivas. Mada ipak ovo treba imati na umu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

ja dosta dugo vozim bicikl i mogu da kazem da sam ovladao njim.. kada sednem na bicikl osecam se kao na svojim nogama.. jednostavno nemam frku da cu pasti.. dok na motoru se osecam ne sigurno i bojim se da ce motor da uradi nesto sto ja ne zelim a to prouzrokuje udes.. mozda zato sto je laksi? nemam izvozane kilometre? a sve bih dao da mogu da kazem da umem da vozim motor kao i bicikl..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Svasta se po ulicama i putevim desava,ali znas kako nas narod kaze, Ko se cuva i Bog ga cuva.

 

 

Ovo potpisujem mada ako krene naopako....... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

ma ja se plasim i kad krenem u kupatilo da se ne okliznem na plocice da nepadnem,,,pao sam jednom bile mokre klizave pa sam se ceo usinuo,, :D,

a voznje motora se ne  plasim,,neplasim se sebe i svoje voznje , nego voznje  drugih ucesnika u saobracaju,,,, ;)

 

Tako nekako.

 

Rizik uvek postoji, i kada se vozite motorom, kolima, kada setate trotoarom... Nikad se ne zna. Jedino se trudim da bas ne izazivam sudbinu, dok vozim pokusavam da sprecim vecinu rizicnih situacija koje se uglavnom dogadjaju, ali ne moze se sve predvideti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kažu veća je statistička verovatnoća dfa te pogodi meteorit u glavu, nego da dobiješ na lotou 7 icu. Ja znam momka koji je dobio sedmicu i čou sam ješ za desetak ljdi, ali nisam čuo da je nekoga pogodio kamen iz svemira u glavu. Odnosno zajebi verovatnoću, nego kako je kome sudjeno tako mu je, a mi možemo da mislimo da je naš rok trajanja duži ili kraći. Poštenije je podleći ranama sda motorcikla nego crći ko pas od side. Moje vidjenje ne silim nikog da me razume, niti da misli isto kao ja. Čista demokratija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2885 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima nesto i u tom srpskom "sudjeno mu bilo". Meni se desilo da sam, potpuno bez ikakve logike, tri puta pao za dva sata. Dva pada su bila takva da se tesko i racunaju u padove, pri 0,xxxkm na sat, a onda sam pri trecem padu /pri oko 20-30km/h - varijanta nisam te video / polomio dva vratna prsljena, razneo palac na nozi i imao tezak potres mozga. I danas ne znam zasto sam ona dva puta pao, sve je bilo potpuno bez veze, bila mi je to treca godina na motoru, nije cak ni neiskustvo, jednostavno, ne znam. Ali dok sam lezao u bolnici, iskocio sam kroz prozor /parter/ uzeo od ortaka MZ, i sa sanc kragnom, zamotanom noigom, napravio dva kruga po krugu bolnice.Da tada nisam seo na motor, verovatno bi strah bio pojacan i nikada vise ga ne bih vozio. Ne znam, mozda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Smederevo

kad sednem na motor zaboravim da imam porodicu, zaboravim da je zivot samo jedan, zaboravim na sve. nije ovo bas pohvalno, pa s obzirom da se po silasku sa motora zapitam da li sam bas skroz normalan, odlucih da se skrasim na trajku. mislim da je to prava prica za mene. nije da je sto posto bezbedno, ali bar ne izazivam previse sudbinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pažnja, oprez i iskustvo su glavne tri stvari. Sa srećom ili bez nje se rađaš, a ove tri stvari učiš. Kad u glavi u svakom trenutku imaš 70 različitih kombinacija tipa- da li će ovaj skrenuti levo ili desno, jel onaj džukac video onu mačku prekoputa pa će kreunti da je povija, da li je iz onog kamiona ispao šljunak i sl., onda ti do dosta smanjuje rizik od sudara ili pada. Zaštitna oprema smanjuje rizik od povrede. E onda ako nemaš sreće...tu već ništa ne možeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd

"ma ja se plasim i kad krenem u kupatilo da se ne okliznem na plocice da nepadnem,,,pao sam jednom bile mokre klizave pa sam se ceo usinuo"

 

"Ja znam momka koji je dobio sedmicu i čou sam ješ za desetak ljdi, ali nisam čuo da je nekoga pogodio kamen iz svemira u glavu."

 

"Koliko njih je palo sa motora a da nije ni krenulo iz mesta,a ko je ispao iz auta kada je samo seo za volan?"

 

"Ja UVEK planiram da prezivim !!!"

 

Ja sam se jednom opekao na vruce mleko.. pa sad i u jogurt duvam... Svako cuva svoju glavu... slabo ce to neko drugi uraditi za nas...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

Plasim se naravno..Ali ne drzi me dugo taj strah ,jeste frka kad cujes poginuo taj i taj motorom trala la..Ali razmisljam ako cu svaki put da se tresem kad sedam na bajk,jebes ga,uzecu bajs pa se necu bojati..mada su sanse da gines sa bajsom u ovoj drzavi iste kao i da gines motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Kada vozim po gradu,vozim svesno,i uvek razmisljam da li cu moci da ukocim ako mi neko izleti,drzim nogu i ruku na kocnicama,i uvek sam spreman da odreagujem na eventualnu nepredvidjenu situaciju.Na otvorenom putu je drugacije,vozim opusteno,jer znam da je mnogo manje stvari na koje moram da obracam paznju nego u gradu.U svakom slucaju,moje misljenje je da sedanje na motor nosi rizik sa sobom,ali da mi ne treba da sami sebe dovodimo u jos veci rizik vozeci prebrzo na mestima gde nismo potpuno sigurni da neko nece izleteti sa strane,ili naglo skrenuti levo,desno ili uraditi nesto trece.Takodje se trudim da uvek imam zastitnu opremu na sebi.Naravno da se plasim dok vozim - jer sam svestan da mogu da nastradam ja,ali da i moze neko drugi da nastrada od mene,i to ne mojom greskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Evo malo statistike (bila ona realan pokazatelj ili ne):

 

"Zaštitne kacige smanjuju težinu povreda, verovatnoću smrti i ukupne troškove lečenja nakon nesreće. Dizajnirane su tako da oblože i zaštite glavu vozača od udara pri sudaru ili padu. Baš kao i sigurnosni pojasevi u automobilu, kacige ne mogu potpuno zaštititi vozača od povreda glave ili smrti, ali uveliko smanjuju njihovu mogućnost.Statistike motociklističkih nesreća pokazuju da kacige oko 29 %  sprečavaju smrtonosne povrede.

 

Istraživanje američkog National Highway Traffic Safety Administration-a pokazuje da je 40 % veća verovatnoća da će vozač bez kacige imati smrtonosne povrede glave i 15 % veća da će u slučaju preživljavanja imati teže posledice nego vozači koji nose zaštitne kacige.

 

Povrede glave prve su na skali uzroka smrti pri motociklističkim nesrećama. Istraživanja CODES-a pokazuju da kacige 67% sprečavaju povrede mozga, pa je 3 puta veća verovatnoća da će vozači koji ne nose kacige imati teške povrede.

 

Nošenje kacige odgovarajuće veličine omogućava vozaču da bolje čuje spoljašnje zvukove dajući glavi aerodinamičan oblik i tako smanjuje buku koju stvara šum vetra. Kacige sprečavaju povrede očiju i smetnje od insekata, kao i  prašinu koju stvaraju druga vozila na putu.

 

Po pređenom kilometru, motociklisti imaju 26 puta veću verovatnoću da će poginuti i 5 puta veću verovatnoću da će biti povređeni nego vozači i putnici u putničkim automobilima (Istraživanje NHTSA, 2002.). Bolničko lečenje i posledice mnogo su veće kod vozača koji ne nose kacige nego kod onih koji ih nose."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja