Jump to content

Moto Zajednica

02.11.2017 Jurija Gagarina-crni CBR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Ako, ne daj Bože, sledeći put budeš u sličnoj situaciji (da pas npr samo i pojuri motor) slobodno možeš da se zaustaviš. Agresija u tom trenutku prestaje, čak i kod onih nezgodnih (veliki pastirski kerovi u radno vreme , tj. dok čuvaju stado). NE brini, neće ujesti. Jure točak koji se okreće, ne tebe. A i malo empatije nikada ne škodi, veoma, veoma mali rizik da te ujede nije vredan saznanja da si možda ostavio povređeno biće bez pomoći.
 
Sve najbolje ti želim i puno bezbednih km na motoru!
 
 
Deluje da si ubeđen u ovo što si napisao. Da li si spreman i da snosiš odgovornost u slučaju da se priča drugačije završi?
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 hours ago, kole24 said:
6 hours ago, severian said:
Ako, ne daj Bože, sledeći put budeš u sličnoj situaciji (da pas npr samo i pojuri motor) slobodno možeš da se zaustaviš. Agresija u tom trenutku prestaje, čak i kod onih nezgodnih (veliki pastirski kerovi u radno vreme emoji4.png , tj. dok čuvaju stado). NE brini, neće ujesti. Jure točak koji se okreće, ne tebe. A i malo empatije nikada ne škodi, veoma, veoma mali rizik da te ujede nije vredan saznanja da si možda ostavio povređeno biće bez pomoći.
 
Sve najbolje ti želim i puno bezbednih km na motoru!
 
 

Deluje da si ubeđen u ovo što si napisao. Da li si spreman i da snosiš odgovornost u slučaju da se priča drugačije završi?

Tebe psi baš ujedali u takvoj situaciji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 7 sati, severian je napisao:

Ako, ne daj Bože, sledeći put budeš u sličnoj situaciji (da pas npr samo i pojuri motor) slobodno možeš da se zaustaviš. Agresija u tom trenutku prestaje, čak i kod onih nezgodnih (veliki pastirski kerovi u radno vreme :) , tj. dok čuvaju stado). NE brini, neće ujesti. Jure točak koji se okreće, ne tebe. A i malo empatije nikada ne škodi, veoma, veoma mali rizik da te ujede nije vredan saznanja da si možda ostavio povređeno biće bez pomoći.

 

Sve najbolje ti želim i puno bezbednih km na motoru!

 

 

Ovo provereno nije istina...  U Višnjičkoj me je džukela pojurila kad sam izašao iz perionice, i pošto je na semaforu bilo crveno, stao sam, a zlotvor me je ščepao za čizmu.  Srećom po moje čizme i mene, to je bio neki ujed za petu pa nije probio, a ja sam ga tako lepo zveknuo po njušci da je pobegao cvileći....

Tako da da, uješće te ako staneš, ili te neće ujesti, ali nema pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 8 sati, severian je napisao:

 

Druže, da li ovo dobro vidim ili nešto grešim - udario si psa izgleda i nisi se ni zaustavio da vidiš kako je?

 

 

Što da se zaustavi? Pa nije ga on namerno udario već mu je pas izleteo pod točkove - čovek je mogao da se slomi ili pogine. Da se meni ovo desilo zadnje što bi mi palo napamet je da brinem o džukeli. Da si postavio pitanje kako je kolega nakon udara, ima li povrede itd.pa da razumem da pomeneš i psa. Ovako tvoj post zvuči veoma optužujuće i bezveze.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, .milke. je napisao:

Ovo provereno nije istina...  U Višnjičkoj me je džukela pojurila kad sam izašao iz perionice, i pošto je na semaforu bilo crveno, stao sam, a zlotvor me je ščepao za čizmu.  Srećom po moje čizme i mene, to je bio neki ujed za petu pa nije probio, a ja sam ga tako lepo zveknuo po njušci da je pobegao cvileći....

Tako da da, uješće te ako staneš, ili te neće ujesti, ali nema pravila.

Da nisi mazao cizme slaninom?   :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
20 minutes ago, markonitogen said:

Što da se zaustavi? Pa nije ga on namerno udario već mu je pas izleteo pod točkove - čovek je mogao da se slomi ili pogine. Da se meni ovo desilo zadnje što bi mi palo napamet je da brinem o džukeli. Da si postavio pitanje kako je kolega nakon udara, ima li povrede itd.pa da razumem da pomeneš i psa. Ovako tvoj post zvuči veoma optužujuće i bezveze.

Nema minusa pa da ti posvetim jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

I ja i moj sin,smo ujedeni dok smo stajali.Duki je gore prosao,ali ni ja nisam mnogo lakse.Tetanusi,infektivna.Oba puta smo stali,i jos kao dodji kuuuco,ovo ono.Vlasnici smo pasa preko 30 godina,pa smo i puni ljubavi i empatije prema njima.Nemojte da stajete,vec gas i odmaknite se od njih.Vecina ce vas dohvatiti,jer ste na njihovoj teritoriji,kakvi crni tockovi...

4378E227-05D3-4168-8960-D758DBC67D4D.jpeg

017CE733-29A2-4A42-8807-FF21B54F2411.jpeg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Ne može niko sa sigurnošću da tvrdi da li će pas napasti ili neće.

Ja sam odlučio da ne stanem baš zato što imam veliko iskustvo sa psima, sa kacigom i opremom, ja psu izgledam kao uljez na njegovoj teritoriji, nisam hteo da proveravam koliko će žestoko braniti teritoriju s´   obzirom na iskazanu agresivnost.

 

Jedino što znam sigurno je da psima, bez nadzora, nije mesto na ulici!

Psi lutalice- nedopustivo za gradske sredine, nisu krivi psi nego oni koji misle da su psi igračke pa kada shvate da su pogrešili, ostave psa na ulici (obavezno na drugom kraju grada).

Ja sam uradio kako sam uradio a svako nek sudi po svome.

Ovaj pas i dalje nasrće na bicikliste i motocikliste, na istom mestu. Ne bi me iznenadila vest ˝motociklista iz još neutvrđenih razloga skrenuo u suprotnu traku...... ˝.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma samo gas i gazi, ko mu yebe mater ludu, bolje da ja njega zgazim nego da on mene ujede, i sto neko rece gore, ni jedan od tih lutalica nije vakcinisan...
Ja sam imao par situacija, i ono , malo usporis da vidis kakva je situacija, i ako skontam da nece da odjebe i da ce napasti, samo zavrnem gas, ne pada mi na pamet da se cimam s dzukelom.
 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 12 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ovaj s videa gore je saban, kog vraga je stao??  i sta je ocekivao da ce da se desi kad stane?

 

Verovatno je očekivao:

Pre 8 sati, severian je napisao:

Ako, ne daj Bože, sledeći put budeš u sličnoj situaciji (da pas npr samo i pojuri motor) slobodno možeš da se zaustaviš. Agresija u tom trenutku prestaje, čak i kod onih nezgodnih (veliki pastirski kerovi u radno vreme :) , tj. dok čuvaju stado). NE brini, neće ujesti. Jure točak koji se okreće, ne tebe.

Ali se očigledno prevario.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Stao im na zicer, i to jos dva velika psa, pa koliki moron moras biti....

Ili optimista :lol: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
9 hours ago, severian said:

 

Druže, da li ovo dobro vidim ili nešto grešim - udario si psa izgleda i nisi se ni zaustavio da vidiš kako je?

 

 

Nije kolega udario psa, vec je pas sa strane izleteo na ulicu sa prvenstvom prolaza, i udario u kolegu. I, pri tome, yaj isti cetvoronozac nije prilagodio brzinu kretanja uslovima na putu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovaj pas i dalje nasrće na bicikliste i motocikliste, na istom mestu. Ne bi me iznenadila vest ˝motociklista iz još neutvrđenih razloga skrenuo u suprotnu traku...... ˝.

I sva moguca empatija treba da se fokusira na ovaj pasus gde ipak može nešto bitno da se promeni. I po samo kuče i za prolaznike.

Sad će neko da kaže da moja misao nije sud :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pišam uz vetar, očigledno, ali ...u čemu je draž ako se ne zaliješ :) Možda čita neko ko nije zadrt i nema iskustva u ovakvim situacijama pa nije za badava.

 

Najgluplja stvar koja se da uraditi je da kada vidiš psa koji ti izleće - i očigledno seče putanju - da samo dodaš gas u pokušaju da ga nadtrčiš. Ubrzavaš i koriguješ putanju a neminovno fokus je na psu a na na događanjima ispred tebe. Vrata za katastrofu, mnogo veću nego što je lagani kereći gric su širom otvorena. Posebno u gradu.

 

Psi na ulici ili drumu su za motociklistu velika opasnost. Baš oni (uz ovce, prasitje, krupniju pernatu živinu) su jedan od glavnih razloga što na drumu nikada ne vozim 100%. Jednog sam, nažalost, poslao u večna lovišta. Jedan me je, jedared, gricnuo za čizmu (u pokretu !). Svaka je situacija pomalo za sebe i traži razum a ne kruta pravila.

 

Nekada je lagano dodavanje gasa dovoljno da se problem eskivira. Najčešće, valja dobrano usporiti kako bi se moglo reagovati na iznenadnu promenu pravca kretanja životinje. Često, najbolje je učiniti baš ono što je Severijan napisao. Ko misli da se silom, tj. naglim ubrzanjem, turiranjem ili sirenom rešava problem, neka pokuša taj trik sa kravom pored puta koja ima tele; a može i sa ovnom ili markantnim ratobornim jarcem; ja mu to ne bih preporučio. Mogao bi da sazna da su kuce - mačiji kašalj ;).

 

Kada ti životinja izleti onako kako se to dogodilo smiljketu, prvo što gledaš je kako da ostaneš na točkovima i da ne gađaš u neki stub, auto, ...Primarno je ne povrediti se.  A to što veliki broj ljudi ovde zaustavljanje nakon incidenta ili empatiju prema psećem životu rangira daleko ispod svoje ljubavi prema malo metala i plastike - to me pomalo žalosti, malo iritira ali me ne iznenađuje. Znam gde živim.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pišam uz vetar, očigledno, ali ...u čemu je draž ako se ne zaliješ..


Bas sam postao popularan za  veoma kratko vreme na forumu. :lol3:
Sve sto covek treba da uradi je da kaze nesto sto vecina ne misli i jos ako ih malo pecne... Mora da se ovako postaje internet zvezda ,bloger ili sta vec. Samo treba da prenesem ovo na neki visi nivo.




Znaci..zar i ti???

:D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 42 minuta, drs je napisao:

A to što veliki broj ljudi ovde zaustavljanje nakon incidenta ili empatiju prema psećem životu rangira daleko ispod svoje ljubavi prema malo metala i plastike - to me pomalo žalosti, malo iritira ali me ne iznenađuje. Znam gde živim.

 

 

Opet morališemo i pričamo svoju priču "uz vetar". Niko ovde nije pisao da mrzi i manje vrednuje pse, već da imaju drugačije mišljenje od tvog (pomalo sa određenim etitjudom, ako me razmeš ;)). Ali ni ovo što ti pišeš mene ne iznenađuje, pošto i ja znam vrlo dobro gde živim kao i ti. Nažalost u zemlji u kojoj su trenutno glasniji ljubitelji i negovatelji psećih života i prava od ljudskih. Toliko.

P.S.

Čuvam ne jednog, već dva psa.

 

Pozdravljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Ne mogu da razumem neodgovornost prema kucnom ljubimcu u ovom slucaju pas. Svakog treceg u mesecu odrzava se Rumski vasar, a to je idealna prilika da se neki ljubitelji pasa oslobode istih. I tako Ruma postane bogatija sa sa xxx ljubimaca. Juce sam video u coporu pet koje kakvih i to u centru grada., koji se jure po ulicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde je poenta,da ukapiramo da ne treba da se zaustavljamo,vec da nastavimo voznju ako nas pas juri.Ako smo udarili neduznog psa,ostali nepovredjeni,trebamo pomoci tom psu,jer smo ga mi i povredili.Ne znam sta bih vise dodao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja