Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR 50 Water-Ditech (crkao motor)

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Water-Ditech

Pozdrav svima,imam problem i pitanje...
Imam Apriliu SR 50 Water-Ditech sa kojom sam i vise nego zadovoljan,prosto sam zaljubljen u nju,upravo juce mi je crkao motor.
Koji delovi su mi potrebni da ih kupim da bih ga doveo do savrsenog stanja,skoro pa fabrickog?
Cene delova mi nisu bitne jer imam neku ustedjevinu pa bih sve to ulozio u 'malu' Italijanku,tako da sto vise korisnih informacija bi mi mnogo znacilo,hvala unapred svima na odgovorima,savetima i informacijama,jos jednom veliki pozdrav!

IMG_4001.JPG

IMG_4002.JPG

IMG_4005.JPG

IMG_4006.JPG

IMG_4007.JPG

IMG_4008.JPG

IMG_4010.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kupi...... radilicu, lezajeve, semeringe, dihtunge, klip, karike, iglicasti lezaj, cilindar, glavu, srafove, termostat, antifriz, senzor temperature, pumpu za vodu, diznu vazduha, diznu goriva, kompresor, pumpu goriva, regulator pritiska, creva goriva, filter vazduha, akumulator, gume, plocice i diskove, lezajeve tockova i kormana, sajlu gasa, sijalice, rolnice, kais, variator, kvacilo.....kupi, sve to kupi i ponovo se zaljubi :ljubav:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Water-Ditech

Hvala puno na odgovoru,da li ima negde da se kupe svi ti delovi da su novi,tipa neka prodavnica po srbiji ili Apriliin ovlasceni servis? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Decko ima para ne pravi problem, gledaj icebet kako se radi motor.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Water-Ditech

Majstor mi je rekao da jednostavno samo ne pravi kompresiju,i to je to što sam čuo i što sam informisan,kao što sam naveo u tekstu gore,bilo mi je bitno da mi neko kaže koji mi delovi sve trebaju da ih kupim da bi radio kao sat,a ostalo ću sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad su otvoreni listići na flateru, motor takodje ima manjak kompresije tako da ne mora značiti da ti je crko motor, pogotovo ne na toj km.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Јa je vozim 13 godina i stvarno sam zaljubljem u nju...ko zna koliko njih sam vratio iz mrtvih...veoma zahvalan i odličan model...ne bi mogao sam da je središ, veruj mi...uglavnom mi dolaze na servis, posle "majstora" koji sve znaju...ona traži poseban tretman i specifično znanje...nije bauk, ali...ima dosta sitnica koje utiču na njen rad...ljudi mi je šalju iz cele Srbije...nijednu nisam vratio nepopravljenu...kako DiTech-a, tako i sve Purejet-ove...novi delovi su MNOGO (neisplativo)skupi, ali ima dosta polovnih...ja sarađujem sa čovekom već nekoliko godina i uvek uzimam delove prvo na proveru, pa onda plaćam...generalno, kod nje su dominantni pritisak i kompresija...treba samo definisati koji deo ne radi i rešen problem...a to je sex...evo ti kako izgleda moja:

DSCF9150.JPG

DSCF9154.JPG

DSCF9162.JPG

DSCF9164.JPG

DSCF9170.JPG

DSCF9177.JPG

DSCF9192.JPG

DSCF9193.JPG

DSCF9194.JPG

DSCF9197.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ne znam baš hemijski da objasnim, ali evo koliko znam (iz iskustva): da bi DiTech upalio, mora da ima odgovarajući pritisak i kompresiju (povezano)...kompresiju stvara kompresor, a pritisak pumpa i dizne...prilikom pravljenja kompresije, kompresor, kao nusproizvod pravi emulziju...ta emulzija, preko kućišta  regulatora pritiska i inektora(za benzin i vazduh), dolazi do klipa i tu dodatno sagoreva, pored mešavine...zamka za vodu (water trap) zaustavlja u svojoj posudi tu emulziju (nakon određene zapremine, sama ispušta)u samim tim omogućuje stabilniji i lepši rad motora...baška, ako ima i manomtar, onda pretiš stanje kompresije koje pravi kompresor...takođe, sve isto se odnosi i na sve Purejet agregate...

emulzija 1.jpg

emulzija 2.jpg

emulzija 3.jpg

emulzija 4.jpg

emulzija5.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

I na kraju se sve svede da se prepravi na klasiku-karburator. Jer dobijes rogove od zajebancije. Kad krene da te zeza igra bez granica. Zivci+brdo para. I u cemu je poenta???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

U jebote, uvek kad sam video te aprilie znao sam da im je taj ditech neki kurac ali nisam znao da je ovoliki.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre 14 sati, Dejan Bgd je napisao:

I na kraju se sve svede da se prepravi na klasiku-karburator. Jer dobijes rogove od zajebancije. Kad krene da te zeza igra bez granica. Zivci+brdo para. I u cemu je poenta???

Vidi ovako: DiTech (Direct Tehnology) je pravio tim stručnjaka sa Franco Morini-jem na čelu nekoliko godina i rezultat je očigledan...sa druge strane, u nekoj garaži, neki majstor to sve odbaci i konvertuje na karb u toki jednog dana...koliko misliš da ce to da traje ? Ne više od par stotina kilometara...sama konstrukcija DiTeka je kompletno prilagođena funkciji...čak im se i zadnje felne razlikuju, nisu kompatibilne, u odnosu na karb varijantu...na kraju, da ne dužim, zašto ne nosimo stare Nokia telehone, koji su izašli pre 20tak godina, nego svi jurimo nove Androide, zadnje generacije ! Tehnologije, bato !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre 13 sati, brdy je napisao:

U jebote, uvek kad sam video te aprilie znao sam da im je taj ditech neki kurac ali nisam znao da je ovoliki.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

To je ono što ljudi nešto načuju, ali nemaju kompletnu informaciju, pa onda komentarišu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
Pre 12 sati, boki_m je napisao:

Hvala Lenko,ja mislio da si ti nesto grunfovao,nisam znao da je fabricko resenje.

 

Water trap (vodena zamka) nije fabričko rešenje...to je, što bi se reklo, dodatna oprema, hehe...stečena iskustvom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Eto prava preporuka vlasniku ovog skutera, ima pravog coveka kog je tesko naci, da mu sredi skuter na pravi nacin.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Vidi ovako: DiTech (Direct Tehnology) je pravio tim stručnjaka sa Franco Morini-jem na čelu nekoliko godina i rezultat je očigledan...sa druge strane, u nekoj garaži, neki majstor to sve odbaci i konvertuje na karb u toki jednog dana...koliko misliš da ce to da traje ? Ne više od par stotina kilometara...sama konstrukcija DiTeka je kompletno prilagođena funkciji...čak im se i zadnje felne razlikuju, nisu kompatibilne, u odnosu na karb varijantu...na kraju, da ne dužim, zašto ne nosimo stare Nokia telehone, koji su izašli pre 20tak godina, nego svi jurimo nove Androide, zadnje generacije ! Tehnologije, bato !
Ovo sto si napisao nema veze sa realnošću. Peugeot skuteri takodje imaju taj sistem kao što znas i ne da je sranje nego je teško sranje pored toliko stručnjaka sa sve Franco M. na čelu.

Ne postoji skuter koji nema problema sa takvim načinom rada, popravka je poprilicno skupa i gotovo svi prelaze na karb.
Ko god je prešao na karb, nikad vise problema nije imao, a to da motor ne moze raditi na karb zbog toga sto je konstruisan za ditec..... nije istina.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
pre 19 minuta, Satelis je napisao:

Ovo sto si napisao nema veze sa realnošću. Peugeot skuteri takodje imaju taj sistem kao što znas i ne da je sranje nego je teško sranje pored toliko stručnjaka sa sve Franco M. na čelu.

Ne postoji skuter koji nema problema sa takvim načinom rada, popravka je poprilicno skupa i gotovo svi prelaze na karb.
Ko god je prešao na karb, nikad vise problema nije imao, a to da motor ne moze raditi na karb zbog toga sto je konstruisan za ditec..... nije istina.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

E, vala svaka ti je ko u Njegoša...pored tebe, ja stvarno nemam pojma, i ako, evo već 13 godina vozim mog Diteka, koga znam u dušu,  i ako sam ih ko zna koliko vratio na ulicu (što DiTech-a, što Purejet-ova)...stvarno ne bih više detaljisao, jer spram tebe vidim da nemam pojma...a o problematici DiTech- karb ne smem ni da pomislim, (ne znam ni jednog koji je prešao više od par stotina kilometara, a poznajem veliku većinu DiTech-a u Srbiji)jer ćeš me uvek poklopiti, kao i uvek do sada...ipak mi je realnije da brojim ovce, jer uvek ima POZNAVALACA, majstora koji znaju "bolje"...Zadovoljan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lenko, ja stavrno nemam nameru da se raspravljam, da merim ko koliko zna, da se nabedjujem nit da poklapam bilo koga.

Kao uvek do sada, iznosim samo ono u sta sam 100% siguran a siguran sam, da taj sistem ne valja.

 

To sto ga ti vozis tolike godine i sto ga znas u dusu nije merilo da li nesto valja ili ne.....ja ne znam samo koliko su Dejan ili Micko prepravili skutera na karb, mnogo bas mnogo. 

Mislis da bi oni to radili tek onako, da uzmu pare (nije mala suma) za prepravku koja ce trajati par stotina km kako kazes....nece da moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja