Jump to content

Moto Zajednica

Pojacane kontrole - VOZITE OPREZNO

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

[Za Djenerala: Samim ucestvovanjem u tuci bio kriv ili ne dobices prekrsajnu prijavu nezavisno ko je izazvao.PROVERENO NA LICNOM PRIMERU.

Definicija tuce je sasvim drugacija od definicije nuzne samoodbrane. Mene su napala dva lika, mlatnuli me metalnom sipkom, ja sam se odbranio i savladao ih...policiji dao izjavu i nikad me vise niko nije nista pitao. U ambulanti je bio policajac koji je docekivao sve slucajeve i upisivao ih pa je naravno stigao i do mene. Pricali smo par minuta na temu : sta dalje. Rekao mi je da po zakonu ako te neko napadne imas puno pravo da se branis, ali nikako ne smes preci taj prag samoodbrane. Ako izbije kafanska tuca (primer opet iz licnog iskustva) onda ces zaista proci sa prijavom. Sama prijava ne znaci da si kriv ali znaci da ti sledi zajebancija u dokazivanju da nisi kriv. Na sudu je za "privedene" drugove ustanovljeno da su se branili pa su oslobodjeni odgovornosti ali su dva druga nahebala jer su napadace gadjali flasama i stolicama usput razbivsi pola lokala. E njih dvojca su dobila uslovno i novcanu kaznu i naravno dosije.

 

 

 

 

 

 

Pa o tome se radi ja sam dobio prijavu za narusavanje JRM od strane policije i kod sudije za prekrsaje oslobodjen krivice.Ali sada recimo prilokom provere na putu u centrali policije stoji podnesena prijava protiv lica za ucestvovanje u tuci i narusavanje JRM .A trebalo bi posto sam oslobodjen krivice da se i to brise al sta ces......tranzicija bate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

podnosenje prijave je policijska stvar i potpada u njenu dokumentaciju. Odbacivanje prijave kao neosnovane, nedostatak dokaza ili dokazivanje nevinosti su stvar sasvim drugog resora, Pravosudja konkretno.

 

Prema tome, sve mora stajati i u jednoj i u drugoj arhivi bez obzira na ishode. Ovo svoju logiku trazi u mogucnosti recidiva gde se traga i po prijavama a ne samo po zakljucenim sudskim slucajevima. Mnogi od tih slucajeva potpadnu i pod zastarevanje a sudbina prijave je tada otprilike ista iako cak nije ni moglo doci do istrazivanja slucaja. E za takve stvari i sluze evidencija prijava i privodjenja sa sve clanovima zakona i zakonom po kome su prijave podnosene.

 

Eto, tako stoje stvari i potreba za njima.

 

Da li se moze covek ni kriv ni duzan usled rutinske kontrole osecati neduzno?

Naravno da moze i naravno da takvih zloupotreba ima, pa cak i sve vise. Verovatno onaj maliciozni deo policije na ulicama koji je uzivao u blagodetima policijske znacne iz devedesetih nalazi sebi nove nacine kompenzacije za ozaljenim vremenima.

 

Moze li rutinsko zaustavljanje biti neugodno cak i ako se sve odradi kako treba i po propisu?

I ponovo je odgovor - moze. Razlozi, i to veoma realni, vec su navedeni.

 

Dobro, da se slozimo oko toga.

Hajde sad posle tog slaganja da vidimo sta treba da radi policija. Da prestane da nas zaustavlja apriori ili da zaustavljanje ogranicimo na nosenje kacige ili ne?

 

Pa da vidimo, procenat pronadjenih motocikala posle kradje u Beogradu je zapaznjujuce visok, cak preko 90%. Naravno, i ovaj podatak treba uzeti sa rezervom jer je dosta od tog broja ustvari nadjeno posle napustanja motocikla koji je ukraden usled zelje da se samo provoza par dana i gotovo, ali da vidimo koliko bi se tih motocikala i ostavljalo uopste kada ne bi vrebala realna opasnost da ce u rutinskoj kontroli biti pronadjen i motor i lopov.

 

Eto, ne zaustavljaju nas vise ako nosimo kacige, retko kad nas uopste zaustavljaju. Zasto bi lopov onda odbacio "vrucu robu" kada je sansa da bude pronadjen u dvomilionskom gradu izuzetno mala?

 

Ja uglavnom nemam losa iskustva sa zaustavljanjem ali znam za tudja takva iskustva i mogu da ih razumem i bez da to dozivim, ali nekako te osecaje kompenzujem ovom statistikom naprimer. Ustvari me strahovito iritira kada ne zaustavljaju motoriste/skuterase bez kaciga, e to je ono sto im realno zameram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pa o tome se radi ja sam dobio prijavu za narusavanje JRM od strane policije i kod sudije za prekrsaje oslobodjen krivice.Ali sada recimo prilokom provere na putu u centrali policije stoji podnesena prijava protiv lica za ucestvovanje u tuci i narusavanje JRM .A trebalo bi posto sam oslobodjen krivice da se i to brise al sta ces......tranzicija bate.

E vidis to je sr*nje. Ako si oslobodjen sta ima da ti to stoji u dosijeu?  Ali nije to izgleda uvek slucaj, neki ne dobiju dosije neki dobiju. Ovi sto su oslobodjeni su isto dobili a po logici nebi trebali. Jedino sto iskreno nisam znao da se posle zbog toga moze imati problem. Njima je receno da je to, navodno, pro forme i da nikako ne mogu posle imati probleme zbog toga. Ali eto...Srbija je to  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa o tome se radi ja sam dobio prijavu za narusavanje JRM od strane policije i kod sudije za prekrsaje oslobodjen krivice.Ali sada recimo prilokom provere na putu u centrali policije stoji podnesena prijava protiv lica za ucestvovanje u tuci i narusavanje JRM .A trebalo bi posto sam oslobodjen krivice da se i to brise al sta ces......tranzicija bate.

E vidis to je sr*nje. Ako si oslobodjen sta ima da ti to stoji u dosijeu?  Ali nije to izgleda uvek slucaj, neki ne dobiju dosije neki dobiju. Ovi sto su oslobodjeni su isto dobili a po logici nebi trebali. Jedino sto iskreno nisam znao da se posle zbog toga moze imati problem. Njima je receno da je to, navodno, pro forme i da nikako ne mogu posle imati probleme zbog toga. Ali eto...Srbija je to  ::)

 

 

 

 

 

 

Izvinjavam se za off .Ma nisam imao probleme samo mi smesna malo ta evidencija.Vidi sad ovo glupost.Pre10 godina nocu me zaustavi plicajac i posle kontrole licne karte pita za zanimanje.U tom momentu ama bas nigde nisam bio zaposljen i aj da se zazezam kazem BESPOSLICAR.Policajac to ubelezi i pusti me .Pre 7-8 godina krenem u Bugarsku i previdim da je pasos istekao mesec dana i policajac me normalno ne pusti ali je nesto EVIDENTIRAO.I sad uz onu jednu tucu ispada cirkus.Zaustavlja me nocu policija pre dve tri godine i sve u redu aj mala provera preko motorole.Ja s ovim drugim pricam najnormalnije ,kad stize provera.Sta ima za ovog naseg druga ovde ''Sta nema sve jedna tuca ,pokusaj ilegalnog prelaska granice ,jedno besposlicarenje.Uuu bog te mazo rece ovaj drugi i odmaknu se od mene .Tad kad se nisam upiso od smeha nikad necu.Aj pozdrav i ziva nam bila Srbijo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Pit je potpuno u pravu, na zalost, zakoni su totalno nelogicni, drzavi je najvaznije da u svakoj situaciji ima krivca (koji njopj placa kaznu) i to je to.  Mene su napali i tukli petorica ljudi, a sad se vodim kao ucesnik u tuci, bravo za pravednu drzavu ??? Za drzavu nije dovoljan podatak da je bilo pet na jedan i da jedan nikad ne napada petoricu, ali.....nasao si se u pogresno vreme na pogresnom mestu. Ako ti lopov udje u kucu ne smes da ga pipnes, smes samo da zoves pandure ??? Jedino ako se uveris da je okrenuo cev prema tebi imas pravo da se branis??? Znaci, pitas ga da li je dosao da te ubije, ili samo da opljacka kucu! Ziveo sam u Juznoafrickoj Republici, na svakoj kapiji stoji upozorenje "na neovlasceni ulazak odgovaramo rafalnom paljbom" i slicno. Po tamosnjem zakonu, ako ti neko preskoci zid i udje u dvoriste, imas pravo da ga ubijes, javis muriji, napisu zapisnik uz izvinjenje o uznemiravanju i finish. To je realna sigurnost, kod nas je "novi svetski poredak", znaci anarhija, lopovi i razne bitange ubijaju i imaju ljudska prava, iako nisu ljudi, svako je kriv dok se ne dokaze suprotno itd, itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

STRASNO!  :'(  >:(  :'( Ko moze njih da kazni? Nije ukljucio rotaciju, nije dao migavac, verovatno nema ni upaljena svetla... Nema ni olaksavajucih okolnosti. ::)  I kolika bi bila kazna po zakonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Da se vratimo na temu... Pojacane su kontrole, oprezno vozite, vidite cega sve nema... (juce, Ibarska):

 

bA1ZU_picture012800x600dd8.jpg

 

a i ovaj što je slikao je počeo da gazi liniju ili mi se čini.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da se vratimo na temu... Pojacane su kontrole, oprezno vozite, vidite cega sve nema... (juce, Ibarska):

 

lmSsa_picture012800x600dd8.jpg

 

a i ovaj što je slikao je počeo da gazi liniju ili mi se čini.  ;D

 

 

 

 

 

 

 

Lalajko ko ovo gazi punu liniju :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

xexe ja je gazim da bih se postavio u bolji ugao za snimanje. Zbog vas sam se zrtvovao i reskirao kaznu, a vi tako... dobro, dobro! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja