Jump to content

Moto Zajednica

Zašto postati drug član?

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@Bojan_Jgd

Pa nisam valjda nekome skakao po glavi zato što je u klubu, ne znam da sam nekoga direktno napao zbog toga, ne znam da sam ikoga napadao uopšte.

 

Kritike će uvjek biti, da li dolazi od nekoga ko samo želi da ti ukaže na grešku ili samo oće da kritikuje, to moraš sam procjeniti, jer prvog treba saslušati, a drugoga ne treba primjećivati.

 

Na forumu svako ima pravo da napiše svoje mišljenje, ja sam to pravo iskoristio, nepotrebno je da dalje insistiram da sam samo ja u pravu.

 

A kao što možeš primjetiti pojedini umjesto da daju svoje mišlljenje, napadaju one čije im se mišljenje ne dopada, tako se ne vodi diskusija, tako nastaje svađa.

Za tim nema potrebe osim ako je neko žešće nesiguran u sebe, pa napada druge. Ja jesam pisao negativno o klubovima i mom viđenju istih, ali nisam napao nekoga ko je iznjeo svoje pozitivno mišljenje, nisam tvrdio da je ovakav i onakav, nisam rekao "e vi i vaši klubovi možete da ....", nisam mu komentarisao sliku, radio lekturu, ništa. Nema potrebe za tim, čovjek ljepo iznjeo svoje viđenje, vjerujem da je on zadovoljan tako, nemam šta tu više da dodam ili da pokušavam da ga diskreditujem. Zašto bih, nije me ni na koji način ugrozio

 

@- el classico

Bez pogovorno, svakome sam spreman pomoći dok god se normalno ponaša, pa bio mi brat ili totalni stranac, nosio boje ili Fila papuče, to je ljudski

 

@Cvijanović

Vidi, zašto ne bi 10-15 drugara, poznanika, napravilo grupu, koja će da služi za podršku, znači da se ode na neku turu da vazda može da se organizuje ekipa da ne ideš sam na neki daleki moto skup, da vazda bude neko tu ko takođe vozi motor pa može da te podrži ako ostaneš u kvaru ili imaš nezgodu. Zašto ne bi napravili takvo nešto, organizovali ga kao moto klub da bi to moglo da raste, da se ljudi priključuju, da uvjek imaju nekoga da ga podrži u ovom prilično opasnom sportu kojim se bavimo. U planinarskim klubovima imaš planinare koje poznaješ i koje ne poznaješ i uvjek možeš naći saputnika za kojeg će ti neko garantovat da je sposoban. To je ono što je mene interesovalo, a malo je takvih klubova danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Zloboleon, onda ideš u neki klub, ili ne?

Nakon ovoliko postova u ovoj temi, kakvi je zaključak?

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zloboleon, onda ideš u neki klub, ili ne?

Nakon ovoliko postova u ovoj temi, kakvi je zaključak?

 

using tapatapa

Struja bi reka: "ko vodi"

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Mislim da su ljudi protiv moto klubova kada shvate da nece biti glavni tamo ukoliko postanu clanovi nekog od njih. Svi bi odmah da budu predsednici ili nista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Evo ja se izvinjavam u ime novosadskih JNA starješina koje su nanjele traume mladeži.

dali bi mogao mene novcano obeštetiti iz istih razloga. usput opusti se malo jer nema tu loših misli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da su ljudi protiv moto klubova kada shvate da nece biti glavni tamo ukoliko postanu clanovi nekog od njih. Svi bi odmah da budu predsednici ili nista!

A ne ne, to su ovi što osnuju svoj moto klub, iako ih u gradu već ima desetak :D Naprave boje i ne primaju nikog, da ih ne bi slučajno skinuli s vlasti :D

 

Nepotrebno je kritikovat ljude koji su protiv, ništa konstruktivno se ne postiže, dovoljno je reći vaš razlog za, sa što boljim opisom i što više primjera ;)

 

Namamite nas što nismo u klubu da poželimo da se učlanimo, a ne da nas prozivate i ponižavate, to kao prvo nije ljepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

 

Evo ja se izvinjavam u ime novosadskih JNA starješina koje su nanjele traume mladeži.

dali bi mogao mene novcano obeštetiti iz istih razloga. usput opusti se malo jer nema tu loših misli.

Normalno da nema loših misli, samo benigna zajebancija.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sam tipični individualac u svemu (pa i po pitanju motora i vožnje). Uz to ne podnosim "lidere" i trpim bilo čija naređenja.

Iz navedenih razloga najčešće putujem sam (ili sa suprugom kao suvozačem). Vrlo retko idem na grupne vožnje od desetak kilometara). Moto skupove ne obožavam, ali posetim poneki da bih se video sa nekim drugarom, ali se i tada ne zadržavam duže od par sati u mestu, a moto skup uglavnom iskoristim kao "odmorište" na nekoj turi.

A pri svemu ovome član sam moto kluba i uopšte mi to ne smeta da budem ovakav kakav jesam niti mi to ugrožava bilo kakvu slobodu.

Naprotiv, kao član kluba imam sigurnost da ću u slučaju nekog problema uz samo jedan telefonski poziv da dobijem svu moguću pomoć od klubskih kolega (ili od kolega iz drugih klubova sa kojima se družimo i sarađujemo).

Ima i klubova u kojima je prisutna hijerarhija i gde postoje i neka pravila koja ugrožavaju lične slobode ili gde moraju da se ponaša ili uradi i nršto što pojedinac ne bi želeo, ali onaj kom to smeta nemoj da se "hvata u kolo" u takvom klubu i nema problema.

A inače je normalno da neka pravila ponašanja moraju da pistoje i da se poštuju (čisto da neki dripac sa "bojama" kluba ne bi svojim nedoličnim ponašanjem ne bi brukao ostale članove ili da ne bi ugrožavao bezbednost tokom zajedničkih vožnji).

Zaista ne vidim razloga za ovolikom raspravom oko vrlo prostih činjenica.

Neko voli, neko ne voli, nekom smeta, drugom godi, .....!

Stvar ličnog afiniteta i izbora i nema razloga za ubeđivanjem ili vređanjrm sa bilo koje strane.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

Meni su svi ovi sa crnim koznim prslucima kriminalci.

 

Правду збориш Брдару, правду!   :lol:  :lol:  :lol:

 

a tek oni što se oblače u fluorescentna odela, kao da rade u Vinči sa nuklearnim otpadom. Ili su neki strani agenti... špricaju nas i prskaju nečim.

A i dosta su viši od proseka :)

 

prepoznace se jbt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Meni su svi ovi sa crnim koznim prslucima kriminalci.

nisam znao da sam kriminalac   dajem krv delim o paketice na svim akcijama smo prisutni gde se lije znoj,,,nemam dosije krimi policije ....sa policijom saradjujemo   hvala na etiketi...

 

nis ti kriminalac...ti s bukva. :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Mnogo gledaju americke filmove..Meni je to licno, obicno okupljanje ortaka,naprave kozne prsluke,pa se zajebavaju.Po manjim mestima ,svako selo ima mk.Gledam na moru,setaju rivom,sorc,majica i debeli kozni prsluk.Ali,dobro.Svakoga pustam da radi sta mu je volja,i postujem to.Mnogo je tu dobrih ljudi.E sad ima klubova,gde su ljudi prosti,nasilni itd.Tu se skrivaju iza amblema,a rade ono sto krimosi svugde rade...

P.s.Pablo,da si nam napravio kozne prsluke bjb,da i ja imam da se kurcim. :P

Oces da izgledas. kako si napisao , kao kriminalac!?  Frizura ti je taman, jos samo prsluk i  . . :takoje:   :jee3::lol:

 

ahahahahah,to je to. :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja sam tipični individualac u svemu (pa i po pitanju motora i vožnje). Uz to ne podnosim "lidere" i trpim bilo čija naređenja.

Iz navedenih razloga najčešće putujem sam (ili sa suprugom kao suvozačem). Vrlo retko idem na grupne vožnje od desetak kilometara). Moto skupove ne obožavam, ali posetim poneki da bih se video sa nekim drugarom, ali se i tada ne zadržavam duže od par sati u mestu, a moto skup uglavnom iskoristim kao "odmorište" na nekoj turi.

A pri svemu ovome član sam moto kluba i uopšte mi to ne smeta da budem ovakav kakav jesam niti mi to ugrožava bilo kakvu slobodu.

Naprotiv, kao član kluba imam sigurnost da ću u slučaju nekog problema uz samo jedan telefonski poziv da dobijem svu moguću pomoć od klubskih kolega (ili od kolega iz drugih klubova sa kojima se družimo i sarađujemo).

Ima i klubova u kojima je prisutna hijerarhija i gde postoje i neka pravila koja ugrožavaju lične slobode ili gde moraju da se ponaša ili uradi i nršto što pojedinac ne bi želeo, ali onaj kom to smeta nemoj da se "hvata u kolo" u takvom klubu i nema problema.

A inače je normalno da neka pravila ponašanja moraju da pistoje i da se poštuju (čisto da neki dripac sa "bojama" kluba ne bi svojim nedoličnim ponašanjem ne bi brukao ostale članove ili da ne bi ugrožavao bezbednost tokom zajedničkih vožnji).

Zaista ne vidim razloga za ovolikom raspravom oko vrlo prostih činjenica.

Neko voli, neko ne voli, nekom smeta, drugom godi, .....!

Stvar ličnog afiniteta i izbora i nema razloga za ubeđivanjem ili vređanjrm sa bilo koje strane.

Zile,ja nisam clan,a kad je frka ja okrenem Rajka struju...problem solved. :sampion:  :jee3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ljudi,braco,kolege.Svi mi imamo sopstvenu volju,hvala bogu,pa tako i postupajmo.Istovremeno,postujmo tudju.Kao sto rekoh,svako ima svoje razloge,nase je da nikoga ne osudjujemo.Ja imam dosta prijatelja,dobrih ljudi,elokventnih,i postenih,a zamislite clanova moto klubova.Hajde da ne generalizujemo ljude po opredeljenjima.Licno,sam bio na par moto skupova,i uopste mi se ne svidja ponasanje mnogih,prostakluk,i nekultura.Iz tog razloga,da ne bih nervirao samoga sebe,ne idem vise uopste na iste.Ove godine sam bio na jednom u HN,i bilo je ok.Sretoh prijatelje,ispricasmo se i super.Fanatizam,da bracni par,seta u kupacem i sa prslucima po plazi meni nije komotna ideja,ali ako je njima sjajno,sto bih im to kvario.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- MC je poseban svet . 

 

-  Moto klubova ima raznih.  formalnih i neformalnih, utvrđenih pravilnikom , komercijalnih / preduzetničkih, društvenih , pozorišnih...

 

Neko osnuje klub sa 3 člana i 2 motora a neko se vozi  u društvu sa 10 drugara  bez obeležja . 

Mnogi  klubovi počnu kao druženje prijatelja bez uslova i pravila.  Ponekad se desi da reše  da  malo  ozbiljnije počnu sa radom , pa preteraju...  zanesu se...

Uglavnom  klubovi, bili u njima ili ne , oni su kao ogledalo ,  svako u njima vidi sebe i to je teško  sakriti.

 

Što se mene tiče , individualci bi rekli: Ja nikada ne bi bio član nekog društva koji bi mene , ovakvog hteo za člana

ali eto i ja , kao i vi ostali ,  član sam ovog foruma. Prihvatio sam uslove , poštujem pravila , doprinosim zajednici (pozitivno / negativno) 

 

  Pitanje je bilo: Šta ljudi u klubovima rade ?

Razni klubovi , razne radnje ...   :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

@Cvijanović

Vidi, zašto ne bi 10-15 drugara, poznanika, napravilo grupu, koja će da služi za podršku, znači da se ode na neku turu da vazda može da se organizuje ekipa da ne ideš sam na neki daleki moto skup, da vazda bude neko tu ko takođe vozi motor pa može da te podrži ako ostaneš u kvaru ili imaš nezgodu. Zašto ne bi napravili takvo nešto, organizovali ga kao moto klub da bi to moglo da raste, da se ljudi priključuju, da uvjek imaju nekoga da ga podrži u ovom prilično opasnom sportu kojim se bavimo. U planinarskim klubovima imaš planinare koje poznaješ i koje ne poznaješ i uvjek možeš naći saputnika za kojeg će ti neko garantovat da je sposoban. To je ono što je mene interesovalo, a malo je takvih klubova danas

sve to može i na ne obavezujućoj osnovi...Hteo sam da navedem temu u pravcu benefita i novca kojime raspolaže osnivač i šta se sve ''protura''kao klubsko i potrebe kluba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

@Cvijanović

Vidi, zašto ne bi 10-15 drugara, poznanika, napravilo grupu, koja će da služi za podršku, znači da se ode na neku turu da vazda može da se organizuje ekipa da ne ideš sam na neki daleki moto skup, da vazda bude neko tu ko takođe vozi motor pa može da te podrži ako ostaneš u kvaru ili imaš nezgodu. Zašto ne bi napravili takvo nešto, organizovali ga kao moto klub da bi to moglo da raste, da se ljudi priključuju, da uvjek imaju nekoga da ga podrži u ovom prilično opasnom sportu kojim se bavimo. U planinarskim klubovima imaš planinare koje poznaješ i koje ne poznaješ i uvjek možeš naći saputnika za kojeg će ti neko garantovat da je sposoban. To je ono što je mene interesovalo, a malo je takvih klubova danas

 

sve to može i na ne obavezujućoj osnovi...Hteo sam da navedem temu u pravcu benefita i novca kojime raspolaže osnivač i šta se sve ''protura''kao klubsko i potrebe kluba....
Pa nešto ne vjerujem da mogu da zloupotrebe poziciju, nema toliko puno para koliko ima očiju koje kontrolišu njihov protok. Ko pokreće klub radi finansijske koristi, taj je budala, nema tu profita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Još pre dosta godina sam shvatio i potvrdio da se ovde (Balkan, srbija) mešaju babe i žabe po pitanju moto klubova. Po postavljanju definicije i doživljavanju istih.

I ova tema to dodatno bolduje i podvlači :)

Naši prvi MK su osnivani sa idejom druženja baziranog oko motocikala i vožnji istih i svega što ide uz njih. Vremenom se to malo (ja bih rekao malo više) izvitoperilo (Holivud i ostalo ?) i izbledela je definicija moto kluba. Mi balkanci kao narod nikad nismo imali želju za die-hard MC, više je to bilo fenserisanje i oponašanje prilagođeno našem mentalitetu i podneblju. U jednom trenutku se preteralo, dovedeno je stanje do apsurda. Kakvi smo, takvi smo pa je tako (bilo) tri kluba u dva sela, s jednim poluraspadnutim motorom, potreba za mikrovlašću, potreba pripadnosti itd. Razvodnilo se.

Treba praviti razliku između značenja strane skraćenice MC i naše MK jer to je možda bukvalni prevod reči ali značenje je različito. Ono što se podrazumeva pod jednim i pod drugim je samo površno slično i lako se pomeša. Ideja naših MK je više (bila) sličnija ako ne i ista 'njihovom' RC. A to je upravo ono što dosta učesnika ove teme pokušava da neprecizno objasni.

 

http://www.motorcycleridingclubs.net/2008/04/riding-clubs-motorcycle-clubs.html

http://www.rcvsmc.net/id3.html

 

Tako da, zašto postati drug član? I član čega?

 

A i ovi mi, u duhu teme 'nezavisni' iliti neopredeljeni vozači možemo da se vozimo isto tako lepo sa svojim društvom nezavisnih ali i opredeljenih, da delimo sve lepe i loše trenutke vožnji, da se družimo i kad se ne vozimo, da se pomažemo u nevolji na putu i van puta a bez obaveze pripadanja bilo kakvoj tematskoj organizaciji (dobro, možda neko plaća AMSS pomoć na putu  :D  ).

 

NAPOMENA - ističem da je ovo gore napisano (izuzev na ova dva linka, s čijim se sadržajem potpuno slažem) samo moje i isključivo moje mišljenje i stav. Iskreno se izvinjavam ako sam nekoga nehotice uvredio, zaista nisam namerno.

I slobodno neka me ispravi neko za bilo šta što sam pogrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pripisivali mi odrađene činjenice holivudu ili ne pojedine asocijacije-klubovi imaju izraženu kriminalnu narav i doktrinu, koje opet ne pripisujem generalno svakom klubu.

Pri tom mislim na događaje iz Skandinavije i njemačke.

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Prvo, jako mi je žao što je tema izazvala neke iskre. Nisam to želeo.

 

Još manje sam želeo da kažem "klubovi su sranje, bolje je biti vuk samotnjak". Iskreno, zapitao sam se "da li bih ja voleo biti u klubu", samo sam možda usrao ime teme ili nešto drugo. Želeo sam saznati šta se to tamo radi - vredi li se truditi da sebi pronađem mesto u jednom takvom klubu.

 

Sa druge strane, jako mi je drago što su ipak većina ljudi bili pozitivni i pročitao sam puno interesantnih različitih mišljenja o tome i samim tim dobio veću sliku. Po svemu sudeći nisam jedini koji se ovo pitao, pa čak i oni koji se nisu pitali su možda dobili novu sliku o nečemu o čemu su imali predrasudu.

 

Verujem da sam nekima možda zvučao kao drkadžija, ali moja radoznalost i direknost često daje posgrešnu sliku, što često iziskuje da ubeđujem ljude da sam ozbiljan. Da, ozbiljno sam pitao, bez ikakve namere da ikog zajebavam :)

 

Posle pročitanih odgovora, mogu čak da kažem da težim ka tome da provirim nosom u neki neobavezni, drugarski klub, takav kao što je Janko (jesam dobro zapamtio?) opisao.

 

Zajedničko gledanje trka zvuči dobro, učenje o motorima od onih koji znaju puno o tome isto zvuči dobro. Pa i neka vožnja može biti interesantna, iako se malo brinem o tome da bi me povukli da vozim izvan svojih sposobnosti  :moto2:

 

Ima neko predlog gde da provirim u Novom Sadu i okolini? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

... Ima neko predlog gde da provirim u Novom Sadu i okolini? :)

 

Druže Zloboleon,

postavio si obično pitanje ljudima na forumu i na devet strana nisi dobio konkretan odgovor. Sada ponovo pitaš ljude sa foruma u kojem klubu u NS i okolini bi da provjeriš sve ovo sa prethodnih devet stranica. Dobićeš opet svakakve savjete i preporuke. 

Ako te to stvarno interesuje obiđi ove godine moto skupove, žurke i slična dešavanja gdje se uglavnom okupljaju ljudi iz klubova, upuznaj ih i vidi o čemu se radi i da li ti to odgovara.

Sam donosi zaključke i sam donosi odluke, forum ti kaže sve i ne kaže ništa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@Guliver

 

Kao što rekoh, bez obzira na sve, pročitao sam svašta interesantno. Mislim da nije bilo tako strašno ovo putovanje kroz različita mišljenja. Možda malo prozivke, ali ništa vredno lomače.

 

Svakako planiram da posetim što više skupova ove godine, a izgleda ću i da zavirim nos u Jankov klub, kad uzmognem vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja