Jump to content

Moto Zajednica

Posao po jaknu i pantalone, a kupio GARMIN :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ima mesto Golibinci, a nema mog Zablja :(

 

 

 

 

 

Eh Kawa brate koj ce koga ako ne svoj svoga. ::) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima mesto Golibinci, a nema mog Zablja :(

 

Pa piši Garminu da nisi zadovoljan i obavezno napiši ser. br. karte ;)

Biće, biće... samo malo strpljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Markone@

 

Al komsiji KAWI nisi napisao koliko ces da ga oderes za novu kartu !

 

Ako je od tebe i Garmin-a ima da ga jako boli i da pizdi od bola......... ;D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone@

 

Al komsiji KAWI nisi napisao koliko ces da ga oderes za novu kartu !

 

Ako je od tebe i Garmin-a ima da ga jako boli i da pizdi od bola......... ;D

 

 

 

 

 

Misliš kao što si ti mene odrao za alarm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Evo isao danas za KG da vidim neku opremu i mogu vam reci da nisam zadovoljan sa GPS-om. Setao me po BG-u, ali srecom ja sam znao gde treba da se odvojim na auto put, pa sam iskljucio GPS. Inace bi me vozao po raznim ulicama. Isto tako kroz KG. Vracao sam se istim putem kojim sam i dosao, ali po KG, je on meni pokazivao razne ulice. Ja sam bez njega izasao mnogo brze iz KG-a. Davao mi je razna obavestenja, kao negde da skrenem, ali tu nije ni moglo da se skrene.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo isao danas za KG da vidim neku opremu i mogu vam reci da nisam zadovoljan sa GPS-om. Setao me po BG-u, ali srecom ja sam znao gde treba da se odvojim na auto put, pa sam iskljucio GPS. Inace bi me vozao po raznim ulicama. Isto tako kroz KG. Vracao sam se istim putem kojim sam i dosao, ali po KG, je on meni pokazivao razne ulice. Ja sam bez njega izasao mnogo brze iz KG-a. Davao mi je razna obavestenja, kao negde da skrenem, ali tu nije ni moglo da se skrene.  >:(

 

 

 

 

 

Jesi siguran da si ukljucio prave gradove  ;) ;)mislim da nisi umesto Kragujevca ukucao Kraljevo. :-\ ::) ??? 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

markone@ 

 

  Tebi bi i badava bilo skupo (jos bi ja tebi trebalo da platim sto sam ti ugradio alarm ?)  ;D  ;)::)

 

 

kawa@

Sigurno nisi pravilno podesio parametre na GPS-u  dal si pesak,biciklista i sl, neka ti markone objasni bolje jer Garmin definitivno za sad ima najdetaljniju kartu Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Podesio sam ja sve dobro. Stavio sam da idem autom. Usao sam u BG, sa pancevackog mosta i onda je GPS poceo da me zavlaci te levo te desno, ali srecom ja sam znao put i moji drugari tako da sam morao da iskljucim GPS i dosao do auto puta najkrace kuda je moglo. Da sam isao po GPS-u vrteo bi se jos pola sata duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Setih se mog drugara koji je tvrdio da je Quattro mnogo koristan program! Zasto je koristan? Kad ti zafali mesto na disku, ti obrises Quattro i eto slobodnog mesta.

 

Tako i GPS...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Podesio sam ja sve dobro. Stavio sam da idem autom. Usao sam u BG, sa pancevackog mosta i onda je GPS poceo da me zavlaci te levo te desno, ali srecom ja sam znao put i moji drugari tako da sam morao da iskljucim GPS i dosao do auto puta najkrace kuda je moglo. Da sam isao po GPS-u vrteo bi se jos pola sata duze.

 

Za neupućene: KAWA koristi nuvi 250 i SCG Route 1.5 (koja nema licencu).

 

Da je KAWA kupio legalnu ver. 1.6 SCG Route sve njegove muke bi bile rešene ;)

Jer uz legalnu verziju bi dobio pravo na update, i kompletnu podršku.

 

Ali nije...

A možda bi dobio i uputstvo za upotrebu na Srpskom jeziku? Možda ne bi morao da se žali po forumu? Već bi pozvao ili došao kod Garmin dilera koji bi proverio u čemu je problem i rešio ga ili podešavanjem uređaja ili prosledio prijavu greške u karti ekipi koja radi na razvoju te karte, koja bi to opet u sledećoj verziji ispeglala?

 

Nagradno pitanje: Šta je KAWA uštedeo? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kawa je ustedeo 11.163 din jer update radi i za nelicenciranu verziju 1.5 (ako ima odgovarajuci 25to brojni unlock code za koji mora malo da procacka po net-u)

 

Sta je nagrada, sta sam dobio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

aca-pn@

 

Sta si dobio ?

 

Dobio si bes Garminovih dilera kojima uzimas hleb iz usta....................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam samo rekao sta postoji, niti sam davao linkove niti uputstva za upotrebu istih, tako da ne vidim razlog zasto bih nekog razbesneo. Jos treba da me caste sto ih obavestavam sta postoji, da bi poradili na zastiti. Sigurno ih je vise razbesnelo uputstvo koje je Danko postavio u jednoj temi o nabavci Garmin uredjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da InfoTim i Garmin imaju problematicnu politiku cena, imaju (mada ja nisam strucnjak za tu oblast), ali Markone je za to najmanje kriv. Covek je izuzetan strucnjak u svojoj oblasti i siguran sam da je u pravu: da uredjaj ima "ciste" mape, sigurno ne bi gresio. Ali sve ovo je off za ovu temu, pogotovo je off upucivati nekog na pirateriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lalajko, jesi li procitao uopste sta sam napisao ? Daj mi citat gde nekog upucujem na pirateriju. Odakle Markoneu pravo da javno na forumu kaze da neko ima piratsku verziju necega (sto je krivicno delo), odatle i meni pravo da javno kazem da postoji i novija piratska verzija, tj kljuc za nju, sto ne znaci da nekog upucujem da to koristi. (vecina ljudi ne bi ni znala da ga primeni, cak i da ga ima, medju kojima si i ti, cim si toliko siguran u razliku izmedju "cistih" i "necistih" mapa, ocigledno ne znas na koji nacin to funkcionise)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko, jesi li procitao uopste sta sam napisao ? Daj mi citat gde nekog upucujem na pirateriju. 

 

Ne, nisam u opste procitao, napisao sam tek da nesto napisem :) A da ja pitam tebe u istom demagoskom stilu: gde sam ja tebe pomenuo u svom postu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Jedina razlika između 'čistih' i 'nečistih' karti je u tome što u prvom slučaju InfoTeam zaradi 150 evrića, a u drugom ne zaradi ništa. Funkcionalno su potpuno iste, i updateuju se potpuno isto... Onaj ko kaže drugačije ili namerno šiti dezinformacije, ili nema pojma o tome šta priča.

 

A InfoTeam-ov support je neprocenjive vrednosti... Naprosto te oduševi... Ja ih zovem telefonom da bi pitao jedno sasvim banalno pitanje na koje mi mogu dati odgovor za par sekundi, i da mi u potpunosti pomognu i reše problem (Pitanje je bilo kako resetovati internu memoriju na StreetPilot-u). Nakon igranja omiljene igre "prebaci slušalicu nekom drugom", dođem do tehničkog lica koje mi stručno odgovara da se to nikako ne može rešiti preko telefona, i da moram doneti uređaj kod njih... Znači treba da izgubim pola dana da se docimam do bulevara, pa da blejim tamo kod njih, pa opet pola dana nazad, i sve to zbog toga što podrška preko telefona neće da ti kaže koju kombinaciju tastera/ekrana pritiskaš da bi resetovao memoriju... Svaka im čast, podrška da se usereš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jedina razlika između 'čistih' i 'nečistih' karti je u tome što u prvom slučaju InfoTeam zaradi 150 evrića, a u drugom ne zaradi ništa. Funkcionalno su potpuno iste, i updateuju se potpuno isto... Onaj ko kaže drugačije ili namerno šiti dezinformacije, ili nema pojma o tome šta priča.

 

Mozda si u pravu kada govorimo o funkcionalnim razlikama, ali postoje i moralne dileme :) za koje jos od teme sa placanjem putarine znamo da mnogi nemaju. Infotim je ulozio napor da napravi mape, imaju svoj menadzerski tim koji je uzimajuci u obzir potraznju i konkurenciju odredio cenu i to je to. Niko nikoga ne tera na kupovinu, ali ni BJB nece podsticati pirateriju.

 

Infotim podrska? Nemam pojma, nemam Garmin uredjaj, i necu ga skoro imati...

 

Mislim da se KAWA zgranuo dokle mu je stigla tema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Molio bih sve da se suzdrze od bilo kakvog vida promocije nelegalnog softvera, linkova za skidanje istog, kodova i slicnih stvari, zbog kojih bi ovaj sajt, njegovi vlasnici a posredno i svi mi, mogli da trpe posledice.

 

Svi postovi koji na bilo koji nacin sire ili podsticu pirateriju, bice obrisani (bar cu ja da ih brisem  :) )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Potpuno se slazem sa djurom, sajt je poprilicno porastao, kao i broj clanova, samim tim bi bilo kakvo podsticanje piraterije i/ili drugih nelegalnih radnji moglo imati ozbiljnije posledice po vlasnika sajta...

 

U krajnjem slucaju, ako smatrate da cete nekome pomoci ukazujuci na "jeftina" resenja, mozete to uraditi i privatnom porukom, ili indirektno skrenuti paznju da potrazi sam "alternativno" resenje...

 

Sticajem okolnosti i sam koristim vise "necistog" nego "cistog" softvera, i nemam nista protiv pomoci bilo kome oko nabavljanja i jednog i drugog... samo to nikad necu raditi direktno i javno.

 

S druge strane, primetno je preterano reklamiranje legalnih (i prilicno skupih) resenja, sto po mom misljenju izaziva revolt kod velikog broja forumasa, i samim tim i ovakve rasprave...

 

btw. ovaj topic je vec zasao u debeo off, izvinjavam se sto sam i sam doprineo tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

totalno je otislo u off.

Kawa se pohvalio sta je kupio a RG sta je prodao.Daljnje rasprave oko karata i slicno vodite u temi o GPS-u.

Tako da.............LOCK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja