Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT VS. HONDA VARADERO karb. VS. APRILIA Caponord ETV1000 VS. YAMAHA TDM900

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa kako on moze da zna? :)

Ja bih isto voleo da dzapanizeri imaju 6-7 cifara

Kupis Varadero i na digitalnom satu lepo mozes i do deset cifara. Moj evo broji 120000 i ne vidim ja tu neke zamerke... prethodni bmw, doduse, je imao 153000 kada sam ga prodao i takodje je radio ko sat. Istina do te kilometraze mu je bio menjan dvaput lezaj kardana, sto i nije tako skupo ako racunas da lanac menjas na 20 hiljada, dodje cenovno na isto. Ma, kupi brate sta hoces, sve je dobro. Osim italijana naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa nije budzevina,kupis membranu samo,a to sto si ti bogat pa mozes da priustis ceo siber za te pare. .to je tvoj problem,na kraj krajeva u suzukiju ti je sam membrana kao zameski deo u originalu 19e,u kawi za gpz 17e,a posto li je za bmw neki stariji siber sa membranom. .

Evo srpske klasike u najboljem izdanju.Lako vama strancima što ste bogati pa možete sebi priuštiti membrane sa šiberima, zar ne?.....nisam dobro napisao ili namerno ne čitaš? HONDA NE PRODAJE SAMO MEMBRANE; VEČ SVE ZAJEDNO SA ŠIBEROM (bar za TA, jer te šaljem na balkan). Jel dosta jasno napisano? I nema veze sa mojim finansijskim stanjem, tako da mi nije jasno kako si uspeo da povežeš moje navodno "bogatstvo" i jebene membrane. Pričamo naravno o ORIGINALU. Ne možeš naručiti samo membranu, jer ne postoji kataloški broj za nju, več postoji kataloški broj za ceo sklop, membrana sa šiberom. I ja bi radije kupio samo membranu i poslao da se grunfuje, međutim ne postoji kataloški broj samo za membranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

pa nisam,japanci se neopterećuju predjenom kilometrazom bespotrebno. .

a da imaju svasta nesto bi se videlo pa bi se mnogi pokrivali usima. .

naravno da se ne opterečuju, kad ne prelaze do takve cifre.....zato i nemaju sat sa 6 cifara...... :P
pa nebi se slozio sa tobom ,al dobro,svaki ciga svoga konja hvali,

a vidim da su vozaci'tih kangrba dobro informisani oko cena delova. .sigurno zato sto ih ne kupuju

Inace u manuelu spomenute bmw kangrbe i pise da se na off road neide dalje od 150km ako nema servisa u tom radijusu. .

nije to bez razloga

 

Ne hvalim druže, svejedno mi je....od svih motora je najbolji NOV motor bilo koje marke jer ima garanciju....evo od svih spomenutih gore ja glasam za Caponord, jer je u toj kategoriji po mom mišljenju najbolji kompromis. to je jedan fantastičan motor,koji kad se mu otklone "itlijanski simptomi" i uz pravilno i redovno održavanje može da traje nehumano dugo.Taj motor je kod nas (a i kod vas) neopravdano potcenjen i na slabom glasu. Da nemam GS-a, sigurno bi ga posedovao puno pre nego bilo kojeg japanca.Fenomenalno je upravljiv, poteže ko lud,kočnice čista petica. Lično imam dve zamerke kod tog motora, a to je komandna tabla (armatura- meni lično ružna do bola, napominjem meni lično) i potrošnja (koja se hvala bogu sa drugim mapama može sniziti na prihvatljivu vrednost. Sve ostalo BP......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Najbolji je nov motor jer ima garanciju... kakva budalastina. Ti si ko moj cale koji je kupovao svake dve godine novog stojadina posto je nov, umesto da vozi 10 godina starog merdzu koji bi nadziveo sve te stojadine zajedno...

Ja bi pre vozio 10 godina starog GS1200, nego novog recimo Versisa ili neko djubrence tog tipa... ali dobro, ima nas raznih, ja se licno ne palim na nulu na satu, a da pritom vozim nesto sto mi dize kosu na glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

bmw, on 27 Sept 2016 - 11:59 PM, said:

 

bokilic, on 27 Sept 2016 - 8:34 PM, said:

 

bmw, on 27 Sept 2016 - 8:27 PM, said:

 

bokilic, on 27 Sept 2016 - 09:53 AM, said:

pa nisam,japanci se neopterećuju predjenom kilometrazom bespotrebno. .
a da imaju svasta nesto bi se videlo pa bi se mnogi pokrivali usima. .

naravno da se ne opterečuju, kad ne prelaze do takve cifre.....zato i nemaju sat sa 6 cifara......

pa nebi se slozio sa tobom ,al dobro,svaki ciga svoga konja hvali,
a vidim da su vozaci'tih kangrba dobro informisani oko cena delova. .sigurno zato sto ih ne kupuju
Inace u manuelu spomenute bmw kangrbe i pise da se na off road neide dalje od 150km ako nema servisa u tom radijusu. .
nije to bez razloga

 

Ne hvalim druže, svejedno mi je....od svih motora je najbolji NOV motor bilo koje marke jer ima garanciju....evo od svih spomenutih gore ja glasam za Caponord, jer je u toj kategoriji po mom mišljenju najbolji kompromis. to je jedan fantastičan motor,koji kad se mu otklone "itlijanski simptomi" i uz pravilno i redovno održavanje može da traje nehumano dugo.Taj motor je kod nas (a i kod vas) neopravdano potcenjen i na slabom glasu. Da nemam GS-a, sigurno bi ga posedovao puno pre nego bilo kojeg japanca.Fenomenalno je upravljiv, poteže ko lud,kočnice čista petica. Lično imam dve zamerke kod tog motora, a to je komandna tabla (armatura- meni lično ružna do bola, napominjem meni lično) i potrošnja (koja se hvala bogu sa drugim mapama može sniziti na prihvatljivu vrednost. Sve ostalo BP......

 

đunta, on 26 Sept 2016 - 10:26 PM, said:

Što se tiče naopakih očiju, smatram da je Aprilia bez razložno podcenjena u Srbiji, o Caponordu ne znam ništa al na oko mi je impozantan motor, i baš bi se dvoumio između pristrasnosti i tipa motora.

 

 

Ko što možeš da pročitaš, mi ne ciganišemo već naprotiv.

------------------------------------------------------

 

 

 

 

"vidis zile je menjao karike na trandzi na 60,000 km, sto je za dobrog trandzu nemoguce,imao je bar200.000km,", šta to znači, Trandža sa 200.000 km je dobar, sa 250.000+ super, a BMW sa 800.000 + ne valja, pređena kilometraža i to ne pod bilo kojim uslovima  nije merilo kvaliteta,  za BMW delovi ko zlato a za ostale džabe, ajde molim te, cifre ne lažu. Nikad nisam stavio, niti ću, bilo šta ako procenim da je lošije od OEM i to baš u izuzetnim slučajevima i mahom samo sebi. Jesam upoređivao Đurinu membranu sa originalnom, odlična, mehanički španer je mahom trkaća varijanta, sebi sam ugradio ipak hidrauličan zbog čistog komfora, a šta misliš koliki je rizik da nekom po sistemu diy učini da ga treba dotegnuti i pretegne pa posle belaj, jednako ko sa pravljenim i remontovanim, ne kažem da ne može al kao izuzetak koji potvrđuje pravilo.

 

 

 

Tvoj objektivni subjektivizam je razumljiv, zaiste ne mislim da je nečija visina išta drugo od iskazanog broja, Boliklice naš, malo i od mene od milja, omiljen si bio u mom kraju bar međ ženskom populacijom.

 

bokilic, on 24 Sept 2016 - 7:46 PM, said:

2 rt.a sam promenio i nekako. . . . .slabasan,meni ovako prirodno VISOKOM nije lego. .u to vreme 2006te delovi du bili skupi ko vatra,pumpa za gorivo ko da je od zlata bila,modul abs.a ko honda stara 3god. .sad je to drugacije,,nekazem da ga nebi vozio ali varadero mi je bolji. . .
Talijani ko talijani,doktori za vespe. .
Ma japanac je mama i tačka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Pa kako on moze da zna? :)

Ja bih isto voleo da dzapanizeri imaju 6-7 cifara

Kupis Varadero i na digitalnom satu lepo mozes i do deset cifara. Moj evo broji 120000 i ne vidim ja tu neke zamerke... prethodni bmw, doduse, je imao 153000 kada sam ga prodao i takodje je radio ko sat. Istina do te kilometraze mu je bio menjan dvaput lezaj kardana, sto i nije tako skupo ako racunas da lanac menjas na 20 hiljada, dodje cenovno na isto. Ma, kupi brate sta hoces, sve je dobro. Osim italijana naravno ;)

 

 

Nije dovoljno samo zameniti veliki ležaj iako je od istog proizvođača i na oko identičan, mora da se prekontroliše "šajbnovanje", sila pritiska, i po potrebi prepodesi, a moguće da ni fabrički nije bio dobro podešen, trebo bi da traje 200K. To za lanac i lančanike je tačno, prilčna cifra za zamenu više setova u toj kilometrtaži, plus određena količina sprejeva i srestava za pranje, to niko ne kalkuliše, na stranu zezanje sa održavanjem. I ono što vrlo retko ko kontroliše ili servisira je sama zadnja viljuška sa koskom na uobičajenoj viljušci, zamena svih ležajeva, bolcnova itd. košta prilično, otkači se amortizer i tek tad se vidi kako i koliko ljulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Najbolji je nov motor jer ima garanciju... kakva budalastina. Ti si ko moj cale koji je kupovao svake dve godine novog stojadina posto je nov, umesto da vozi 10 godina starog merdzu koji bi nadziveo sve te stojadine zajedno...

Ja bi pre vozio 10 godina starog GS1200, nego novog recimo Versisa ili neko djubrence tog tipa... ali dobro, ima nas raznih, ja se licno ne palim na nulu na satu, a da pritom vozim nesto sto mi dize kosu na glavi...

Zašto budalaština? I ja bi radije 10 godina starog GS1200 nego novog Versysa , ali to isključivo zbog toga jer mi  održavanje i eventuelna opravka motora ne predstavlja nikakav problem , dok  bi mi održavanje i eventuelna opravka nekog drugog motora predstavljala veliki trošak. Ali to sam ja.....Neko, ko nije vičan popravkama, ko nije tehnički tip, ko nema alata ni mesta gde bi vršio opravke ili održavanje, tome je najbolja opcija nov motor. Svi kvarovi se u garantnom roku besplatno otklanjaju.

GS1200 jeste dobar,jeste izdržljiv,trpi strašne torture, ali se ipak se može nešto pokvariti, pogotovu kod 10 godina starom motoru....a to košta na bilo kojem motoru bilo koje marke.Ako bi se palio na nulu na kilometar satu, več odavno bi bio nov GS u garaži, a ne 9 godina stara legenda.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Nego Bigi, šta si odlučio :-)

Како ствари стоје са ажурности тужилаштва у Руми... џаба ми све... до пролећа неће решити мој предмет. Сад када гледам ову тему...и даље сам у недоумици... видећемо! Бићете обавештени о свему!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Па да освежимо тему мало... жао ми је што у њој тренутно неће више моћи да учествује Бокилић,али ја се надам,даће Бог ,брзом опоравку...

Наиме,све је да кажем кренуло са мртве тачке... ускоро очекујем исплату одштете,олупину сам продао...

Колико сам ових пет месеци гледао по огласима,дошао сам до закључка да су горе наведени мотори  углавном прецењени...Рецимо BMW r1100rt,1996. год. људи знају да траже по 3500евра,што је по мени ван сваке памети... било је примерака који су имали пристојне цене,а то је да кажем са новим гумама,регистрован скоро годину дана цена је била око 2700евра...што је доста подношљивије. Исто тако и за HONDU Varadero... тек увежен без кофера,креш барова,старе гуме,нерегистрован...траже по 2900евра...TDM900 генерално прецењен такође...испод 3200евра га нема...Зашто ово пишем..зато што сам добио у понуду Suzuki gsx650f 2008.год са сва три Капа кофера,,повишеним визиром,спортским издувом и повишеним воланом за 3000 евра. Мотор који је купљен нов у Србији и који је прешао правих 45000км,а то знам јер се човек углавном са нама возио. Па сад ми реците,да ли су горе наведени мотори толико бољи од овог Сузукија да толико старији коштају исто!? Наравно волео бих да чујем мишљење људи који имају искуства са неким од поменутих мотора...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Suzuki je kao manji brat svim gore navedenim motorima. Svi gore pomenuti modeli se relativno lako prodaju ako ti nesto ne odgovara. Raus iz KV-a je prodavao svog rt1100, ne znam cenu ali je primerak za svaku pohvalu. Sto se suzukija tice ,pre bi se odlucio za malig stroma mego za gsxf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1119 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ne mogu ni ja da se slozim sa tim da je Caponord precenjen.

U ponudi na polovnim automobilima imas dva primerka koja su zaista ispod svake cene, Darko (debeljan sa foruma) prodaje svoju Apriliju za 2900 a ima i u Backoj Palanci crna 2005. god za 3600. Obojica su kupili novi motor i cenu maksimalno spustili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ја нисам рекао да је прецењен него да се тешко продаје. Али вероватно сам унео забуну јер сам говорио о моторима из наслова а не о онима које је Биги поменуо у последњем свом посту.

Ја сам најозбиљније размишљао о Дебељановом Капу али ми није посао да сада улазом у ту причу. Искрено мислим да је јако добра цена али опет стоји.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Да видиш о томе нисам размишљао... е сад ето још једног мотора о коме размишљам .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Е а има и једна лепа Априлиа Атлантик (АА) бордо јеси размишљао о њој?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 Бокилић,али ја се надам,даће Бог ,брзом опоравку...

.........................................................................................................

 

 

 

Колико сам ових пет месеци гледао по огласима,дошао сам до закључка да су горе наведени мотори  углавном прецењени...Рецимо BMW r1100rt,1996. год. људи знају да траже по 3500евра,што је по мени ван сваке памети... било је примерака који су имали пристојне цене,а то је да кажем са новим гумама,регистрован скоро годину дана цена је била око 2700евра...што је доста подношљивије. Исто тако и за

 

Pogledaj malo mobile.de, i tamo ima i te kakvih raspona cena kao i svuda, ne može da bude ista cena za različito stanje bez obzira na nove gume, registraciju, kofere, što je vidno, a nevidno može da košta naknadno  i preko 1.500€.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Па да освежимо тему мало... жао ми је што у њој тренутно неће више моћи да учествује Бокилић,али ја се надам,даће Бог ,брзом опоравку...

Наиме,све је да кажем кренуло са мртве тачке... ускоро очекујем исплату одштете,олупину сам продао...

Колико сам ових пет месеци гледао по огласима,дошао сам до закључка да су горе наведени мотори углавном прецењени...Рецимо BMW r1100rt,1996. год. људи знају да траже по 3500евра,што је по мени ван сваке памети... било је примерака који су имали пристојне цене,а то је да кажем са новим гумама,регистрован скоро годину дана цена је била око 2700евра...што је доста подношљивије. Исто тако и за HONDU Varadero... тек увежен без кофера,креш барова,старе гуме,нерегистрован...траже по 2900евра...TDM900 генерално прецењен такође...испод 3200евра га нема...Зашто ово пишем..зато што сам добио у понуду Suzuki gsx650f 2008.год са сва три Капа кофера,,повишеним визиром,спортским издувом и повишеним воланом за 3000 евра. Мотор који је купљен нов у Србији и који је прешао правих 45000км,а то знам јер се човек углавном са нама возио. Па сад ми реците,да ли су горе наведени мотори толико бољи од овог Сузукија да толико старији коштају исто!? Наравно волео бих да чујем мишљење људи који имају искуства са неким од поменутих мотора...

Msm necu da sudim koji je motor naj bolji od gore pomenutih jer mi se svi svidjaju i sam sam bio u slicnoj nedoumici.

Ja jedino mogu da kazem da sam ja odabrao TDM900 zbog stanja u kom je motor bio i nikako nisam zazalio za kupovinom .

Msm sto se tice zastite od vetra jeste tacno da nije odlicna ali kad se spremim za duze putovanje i obucem opremu stvarno mi nije ni potrebna neka ludilo zastita od vetra , bitno mi je da mi musice ne prljaju vizir na kacigi a to sam resio sa nastavkom za vizir .

Sve ostalo mi je vise nego dobro na tom motoru .

Msm siguran sam da je za duze puteve losiji i od BMW I Varadera i Capanorda ali nikako nije los .

Ali je zato univerzalni i mnogo mnogo manji potrosac.

Ja supruga i 3 kofera relacija moto skup u Herceg Novom tamo i nazad potrosnja sa voznjom od 110 do 140km 4.6l .

Mislim da mi je najveca zabelezena ikada bila malo ispod 6L a najmanja 4.1L .

Ko prelazi puno kilometara to je dosta bitno .

Ne kazem da trebas da uzmes TDM900 samo iznosim neke informacije koje ja imam vezane za njega.

Msm da bi sediste moglo da bude udobnije ali kome to smeta da se resiti sa gelom za 100ak evrica , meni ne predstavlja neki problem "navikao sam se".

 

Za koji god motor da se odlucis ako bude ocuvan bices prezadovoljan.

 

Toliko od mene , i srecna kupovina .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 871 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

GSXF 650 odlican motor. Ali mladji burazer svima pomenutima sto neko rece. Ja sam probao GSXF-a motor mi je tako nekako legao da mi se to ranije nije nikada desilo. Kao da sam ga vozio svaki dan. Doduse imao sam bandita pre bmw-a pa mozda zato :) ali stvarno je nekako pogodjen. Pre svega je lep,nizak povozan,zastita od vetra pristojna.Agregat 650ccm sa adekvatnih valjda oko 80ks. moje mislje je da se brzo preraste u smislu apetita za vecim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

na 10000km tdm 900  stedi 300e naspram Varadera garantovano. ako nekom znaci i potrosnja goriva.Mnogo kolega se zacudilo kad sam posle 400km dosuo nepunih 16L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja