Jump to content

Moto Zajednica

Srusli mi motor ispred kuce :(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ispred garaze parkiram jutros motor na 5 min udjem u kucu i tetka koja je bila jod nas izlazila sa parkinga preko puta i obori mi motor,otisla bocna paastika,zadnji rukohvat,izgrebana oba zmigavca desni retrovizor,desni tegic i rucica kocnice ogrebani,bio kod majstora po farbarama niko ne moze pogoditi yamahinu boju,u platneru da zamene te sve delove je omo 70000 din...Jedino mi ostaje da popunim evropski obrazac i tako naplatim stetu nevidim drugo resenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Nema ona te pare vozi korsu iz 99,jedino evropski pa da mi njeno osiguranje pokrije stetu ako budu hteli i to su cigani

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Пошто је сад за полициски записник "прош'о воз" (то је увек најбоље решење у оваквим случајевима), преостаје ти само "европски протокол". Осигурања на основу истог плаћају "добровољно" до 500 ЕУР. За све преко тога би морао да се тужиш. У сваком случају, нека ти тетка потпише европски протокол, добро нацртај скицу саобраћајне ситуације и нека она у својој изјави у протоколу потврди своју кривицу. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Popuni evropski i pravac platner,tetku ce osiguranje izaci 200€ vise na cetiri godine,mozda ni toliko,isplati joj se obzirom da joj se smese dve čađave dvocevke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa koliko je bilo tetaka kad su ti "srusili" motor? :)

 

Treba da imas u vidu da tetku moze kostati ta naplata. Gusari ne vole biti donji, pa to ti je.

 

Ne mogu vjerovati da je tolika steta :(. Imas neku sliku?

 

Mozda bi mogao ignorisati te ogrebotine, odnosno "tragove koristenja"? :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

60% ce biti uvecana polisa osiguranja i tako dve godine,posle se umanjuje po 5% godisnje,ako jos nekog ne srusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

E druze bas mi je zao . Znam kako ja puknem kada negde zakacim a kamoli da me neko obori .

Moze to sve da se sredi samo treba da nadjes dobrog majstora . Malo plastika da se zakrpi i ofarba ,

zmigavci ispoliraju . Kod nas mi boju za auto i motore uglavnom svi rade u Duga Color . Pogadjaju skoro

do 100% . Mora da ima i kod vas . Proveri u svakom slucaju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Dogovori se sa tetkom da dodje na mesto zlocina, pa pozovite policiju. Kazite udes se desio pre pola sata. Recite ne mora zapisnik , vec samo sluzbena zabeleska sa mesta udesa.

Popunite e obrazac, kako vam panduri objasne. Zamoli pandure da do sutra predaju sluzbenu zabelesku, koju ces platiti 750 din sa provizijom(mora na posti ili u banci). Kad podignes sluzbenu zabelesku zovni njeno osiguranje i dogovori se da dodjes na procenu stete. Tu ces jos jednom popuniti e obrazac. A zvace i tetku da dodje sa autom da njoj pregledaju auto.Uloga sluzbene zabeleske policije ima tezinu, bez njega su mnogi izvisili..

Kad ti procenjuje stetu, pokusaj procenitelja da pridobijes, al glumi drkadziju koji ima advokata..

Trazi da ti novce isplate na ruke, da zuris da ides na odmor negde preko i to motorom.Reci im da to nije auto gde se greske oprastaju-ogrebana rucica kocnice ili kvacila, nogaster je udaren i moze naglo da pukne i napravi novi udes u kome mozes nastradati. Napraviti eksces u inostranstvu , pa e njihova kuca da najebe.

Prvo ce ti mozda pokusati uplatiti jedno 200evra u din ,kao inicijalni iznos uz procenu koliko ce kostati popravka. Ako ti se ne svidja iznos ti pisi pismenu primedbu, recimo ja sam pisao putem mail-a i trazio dodatnih 100evra za stetu, i oni prihvatili odmah.

Ja sam imao skoro takvu stetu od komsijinog auta, koji se isparkiravao i udario u moj auto nacinivsi mu materijalnu stetu.

To je bilo skoro, tako da znam kako to ide bar kod delta djeneralija.

Ja sam ti isto u ns.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Sreca je sto je motor pao na sljunak i sve je izgrebano a nista nije puklo,i crash slajderi su odradi ogroman posao...Bio sam kod par boljih majstora i farbara,nikav problem nije to ofarbati samo sto niko nemoze tu jamahinu boju ubosti to su mi svi rekli,znaci ostaje zamena delova orginalima,bio sam u platneru bocna plastika sa nalepnicom 13000,zadnji rukkhvat 31000 zmigavaci 5300 komad,rucica kocnice 8000...Slikacu veceras motor na poslu sam najgore mi je sto motor nike imao ni packu bukvalno fabrika...Hvala svima na savetima videcu jos sta cu najgore je sto je to caletova sestra inace bi ja to lako resio...Ovako jedino mi ostaje taj evropski kbrazac pa koliko izvucem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ako ne uspes da izvuces pare od osiguranja jer stvarno ne znam kako to ide, jeftinije ti je da ofarbas ceo motor nego da kupujes sve te nove delove kod ovih kretena. Farbari verovatno ne mogu da pogode bas tu nijansu (tj. mozda i mogu nego se ogradjuju na pocetku za slucaj da ne ubodu) tako da kad bi farbao samo pojedine delove to bi se videlo gde je prelaz ali ako ofarbas ceo motor ja verujem da ti neces ni primetiti razliku u toj nijasni kako je ranije bilo i kako je sada  opet bi te izaslo mnogo jeftinije nego da kupujes delove kod ovih lopova u platneru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ispred garaze parkiram jutros motor na 5 min udjem u kucu i tetka koja je bila jod nas izlazila sa parkinga preko puta i obori mi motor,otisla bocna paastika,zadnji rukohvat,izgrebana oba zmigavca desni retrovizor,desni tegic i rucica kocnice ogrebani,bio kod majstora po farbarama niko ne moze pogoditi yamahinu boju,u platneru da zamene te sve delove je omo 70000 din...Jedino mi ostaje da popunim evropski obrazac i tako naplatim stetu nevidim drugo resenje?

 

Farovi se kače na nosač. Maska se kači na farove. Proveri tačke kačenja da neka od njih nije pukla.

Okači slike oštećenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Moj naj drugar i prvi komsija je auto limar i farbar . Nema brate te boje koju on nije pogodio . Samo je pitanje koliko je dobar majstor koji pravi boju po katalogu i uzorku , i koliko je dobar majstor koji farba . U svakom slucaju mozes kao sto je rekao jedan kolega iznad da ofarbas ceo motor i da bude full .

Nalepnice moze neka stamparija da ti odradi i samo prelakiras preko farbe i bombona .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nek ti urade u platneru predracun, i to ponesi u osiguranje. Ponesi i sliku od pre da vidi procenitelj kakav je bio, jer u procenu stete ulaze i godine starosti sa amortizacijom.

Uzeces ti pare od osiguranja , nema problema, samo uradite e obrazac ali pozovi policiju da napravi sluzbenu zabelesku.

Rercimo kod mene se steta dogodila u 7 ujutru, ja primetio u podne , tek sam onda pogledao onu vizitku pod brisacem.

Pandure sam pozvao u 11 uvece, jer su me ceo dan komsije zavlacili da ce platiti iz svog dzepa.

Posto ja njih nisam poznavao, nisam hteo da ih nagovaram da kazemo da se steta dogodila upravo pre pola sata, vec smo napisali u  e obrazcu 7 sati izjutra.

Kad me u osiguranju pitala ona teta sto prima zahteve, pa kako sluzbena zabeleska u 11 uvece a u e obrazcu naveli da je udes bio rano ujutro.

Pa rekoh procitaj malo  obrazac, moj auto je bio parkiran mogao sam to da primetim za mesec dana, jer imam dva auta, pa ne obilazim ih svaki dan na parkingu..

Hocu da ti kazem da neces imati problema sa policijom i da ih kasnije pozoves, budi uljudan s njima vrucina je, zamoli ih za pomoc da vam to pokazu kako popuniti, znaju oni da su osiguranja zajebana..

Kupi im hladnu kolu, i dve case plasticne i nemas problema..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad iz Pasiceve skrenes u Temerinsku ulicu, odmah tu kod apoteke ima farbara. Kad sam imao neke radove na kolima ( siva metalik - neka otkacena nijansa ), otisao kolima kod njih, lik iz farbare izasao sa onim karticama boja, nasao odgovarajucu i napravili mi dva deci boje ( kolko je trebalo ) . Pogodili nijansu 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Otici cu mada sam bio u 20 farbara u ns i par majstora dobrih i gabiku sam zvao,svi su isto rekli da se ta boja ista ne moze ubosti,jamaha neda nikome sifru boje cak ni ovlascenim servisima da bi ljudi kupovali komplet plastike i delove..Ja sam vec porucio bocnu plastiku sa nalepnicom,a zmigavce i zadnji rukohvat kontam farbati crni su lakse cu ubosti,slikacu vam oko 20h nisaa pri motoru sada...Ponicu veceras evropski sa tetkom drugar mi je rekao koji radi u osiguranju tom da cu dobiti sigurno 60000 tal hiljads sto kontam da ce zavrsiti posao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Evo par slika od skora,ove sa mora su sa jadranske magistarle od pre par nedelja,a veceras cu da slikam ranjenog :)

post-36574-0-52247300-1466692047.jpg

post-36574-0-01096800-1466692087.jpg

post-36574-0-63993200-1466692153.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Proveri da li da ides samo preko Evro obrasca ili da zoves pandure jer koliko znam izlazak pandura ce kostati tetku prilicno para,negde oko 12000 ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja