Jump to content

Moto Zajednica

XT660Z/R Žbice zadnjeg točka

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT660Z '08

Pozdrav

 

Da li neko slučajno ima jednu ili par žbica na prodaju, nove ili polovne ne biram, naravno za XT660Z '08. a mislim i da je tocak na XT660R isti. U Plattneru prodaju samo ceo set, koji mi je nepotreban a i preskup u ovom trenutku. 

 

Ili ako može neka preporuka za majstora koji bi mogao to da mi napravi po uzoru.

 

Dobro bi došla i preporuka za majstora koji zateže žbice i centrira točak, eventualno kada nađem žbice trebaće mi  :)  

Čitah po forumu da je Peter Pan iz Temerina glavni za ovakve probleme ali nažalost nisam uspeo da stupim u kontakt sa njim a danas sam negde pročitao da se čovek odselio iz Srbije.  :(

 

Tako da svaka preporuka dobro došla jer sam upao u ćorsokak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kontaktiraj Djuntu sa foruma...

Jesam, ali ni njemu ne rastu zbice na drvetu :)

 

Izvini, bar po imenu se ne sećam da smo razgovarali, a ni ne trudim se više da pamtim il beležim telefone, pogotovu kad je pitanje, "samo jedna žica". Ovde imaš svežu problematiku:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113888-zice-zadnjeg-tocka-za-afriku/?p=1855034

 

Ima mojih navoda po forumu, moraću da napravim sabranu temu jednom. Ukratko, kad pukne jedna ili više žica, a nije to uzrokovano nekim veoma jakim udarcem,  kad obično i sam obruč pretrpi odmah vidljivu deformaciju, razlog je skoncentrisana nekontrolisana napetost unutar konstrukcije, preiopterećena tačka ili zona, tad je dovoljna i veoma mala sila kao što je recimo prelazak preko male neravnine, pa da  dođe do prekoračenja izdržljivosti, jednako se dešava i na mestima koja su potuno suprotna, prelabave žice, koje previše žvaću i vremenom dolazi do zamora materijala i kidanja uslovno iz čista mira. Da bi točak bio ispravan, znači bezbedan pre svega, potom da obezbedi tačan i uvek isti odziv od podloge, i na kraju trajan, potreban je pun servis a ne čuveno, samo jedna, il par, žica da se zategne, to jednostavno ne može tako, tj. može al ne valja i dešava se što se dešava.

 

Točak traži intervalni servis kao i bilo koji sklop, malo poznato, ne uobičajeno,...pa razumem, ne stoji decidirano u manualima osim onako uzgred, prekontrolisati hod levo desno i gore dole, blabla, a ovo je jedino uputstvo gde je jasno definisano obavezno održavanje točka, u pitanju je Yamaha HT1200Z, Super Tenera, točkovi od tog motora su naj ne solidniji po mom iskustvu, čak gori od prednjeg na KTM-u i BMW-u F 800 GS, jednostavno moraju da se održavaju jer inače pord fizičke štete koja koja se redovno javlja, može biti i pogubno po glavu, na dnu fabričke  liste jasno stoji :

 

st%20wheel%20maintece_zpszsvjvelq.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja