Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege pomagajte! Pre 5.000 sam sipao Motul 5100 / 15 50, a sada greskom kupim motul 5100 10 40.

e sada, u cemu je razlika i da li sam se mnogo zahebao? Hvala..

PS: cini mi se da mi se motor bolje ponasa sa ovim novih uljem (10 40)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Za KLE i jeste 10 - 40  ;)

 

 

Vidim da kolege sipaju i 15 50 pa zato pitam... hvala!

Radiće i jedno i drugo iako je ovo drugo 15w50 bolje kada je letnje vreme i vrućina, mada za tvoje motorče tu nema problema za te rpm koliko se on vrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Kolege pomagajte! Pre 5.000 sam sipao Motul 5100 / 15 50, a sada greskom kupim motul 5100 10 40.

e sada, u cemu je razlika i da li sam se mnogo zahebao? Hvala..

PS: cini mi se da mi se motor bolje ponasa sa ovim novih uljem (10 40)..

 

Nesesekiraš  ;) Dobro je prvo, kao i drugo, ako su originali, mada.....ne preferiram MOTUL. Ubedila me majstorska bratija, da sipam IPONE, što i činim.

Ipak, evo korisnog linka sa klasifikacijom motornih ulja:

 

http://www.auto.cg.yu/Firme/MogulCG/Seifried%20Autoservice_files/motorna.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Za KLE i jeste 10 - 40  ;)

 

 

Vidim da kolege sipaju i 15 50 pa zato pitam... hvala!

 

Ja sipam 15w 50 Motorex i zadovoljan sam, ne vidim nikakvu razliku u ponasanju motora sa ovim uljem i sa 10w 40. U cemu ti se cini da se motor bolje ponasa sa 10w 40?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ako se pitanje odnosi na mene onda da odgovorim. Ja ne mislim da se bolje ponaša sa 10 - 40 nego sa 15 - 50 , navedeni podatak je iz servisnog uputstva. 15 - 50 bi trebalo da je prilagođeno vožnji na visokim temperaturama, a to je u ovim krajevima samo po nekoliko dana u godini.

Inače ni ja baš ne razumem komentare tipa ovo ulje je boje od onog ili ovo je najbolje ili ...

Trenutno koristim Ipone 10 - 40 polusintetičko.

Za kolegu GixxerK6 - može to motorče i te kako da se zavrti  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

 

  Od davne 1991god. sam vlasnik KLE-a i mislim da sam ga kupio prvi u Srbiji ili sam medju medju prvih pet.

Taj prvi model je imao problem sa rezervoarom koji je nakon druge ili trece godine jako rdjao i pocinjao da curi, mada je to mozda i posledica tadasnjeg benzina.

 

A drugi problem je bio sto je auspuh jako brzo izgoreo vec nakon trece godine.

 

Taj motor sam prodao, ali i dalje ga vidjam i ima preko 120 000km i koliko znam u masini nista nije radjeno.

Sada sin vozi KLE a ja cesto gledam da se ogrebem za koji krug i svaki put se odusevim kako to cudo moze da se brzo vozi.

 

Napomenuo bih samo da modeli do '93 god. su dosta jaci odi kasnijih, ali i puno vise trose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Za kolegu GixxerK6 - može to motorče i te kako da se zavrti  ;)

Za koncepciju od pre 20god današnje ulje je premija.

Vidim i na mom satu ne znam crveno na 11-12 K rpm ne znam tačno a i nebitno ali ono što znam sigurno je da to motorče maksimum snage ima na 8000rpm i nema smisla ići preko toga jer posle toga kriva snage ode dole.

Da me neko pogrešno ne shvati za "motorče", i ja sam ponosan vlasnik ovog jednostavnog ali veoma upotrebljivog motorčeta za male pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Prije godinu i dva mjeseca iz salona sam izvezao plavi KLE500. Prosao sam sa njim Crnu Goru uzduz i poprijeko. Gledao je i puteve Bosne i Hercegovine. Prednji far je osvetljavao i puteve Srbije, Albanije, pa i Hrvatske. Osim asvaltnim podlogama kretao se i po makadamu, a bogami znao je i da zaglavi i tamo gdje ne postoji puta. Nakupi se tacno 14.000 kilometara u tom periodu. Dosta, ma, moglo je i vise, samo da je slobodnog vremena... Ma, lijepo smo se druzili, nikad se nije bunio, uvjek je slusao, a sto je najbolje vrlo malo je trazio zauzvrat... KLE je kao ozbiljan gospodin koji je uvjek odmeren, ne prica puno, uvjek je tu da pomogne prijatelju, ma, vredi imati tako nesto u drustvu. Ipak, treba poneki put neka promjena, treba ponekad imati u drustvu nekoga ko je zabavan u skoro svakom momentu, nekoga ko me je na prvom mjestu zabava, pa onda sve ostalo, ako ostane vremena. Prodadoh Kawasaki KLE 500, a od prije par dana druzim se sa zabavom koja se drugacije zove Aprilia Pegaso 650. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Prije godinu i dva mjeseca iz salona sam izvezao plavi KLE500. Prosao sam sa njim Crnu Goru uzduz i poprijeko. Gledao je i puteve Bosne i Hercegovine. Prednji far je osvetljavao i puteve Srbije, Albanije, pa i Hrvatske. Osim asvaltnim podlogama kretao se i po makadamu, a bogami znao je i da zaglavi i tamo gdje ne postoji puta. Nakupi se tacno 14.000 kilometara u tom periodu. Dosta, ma, moglo je i vise, samo da je slobodnog vremena... Ma, lijepo smo se druzili, nikad se nije bunio, uvjek je slusao, a sto je najbolje vrlo malo je trazio zauzvrat... KLE je kao ozbiljan gospodin koji je uvjek odmeren, ne prica puno, uvjek je tu da pomogne prijatelju, ma, vredi imati tako nesto u drustvu. Ipak, treba poneki put neka promjena, treba ponekad imati u drustvu nekoga ko je zabavan u skoro svakom momentu, nekoga ko me je na prvom mjestu zabava, pa onda sve ostalo, ako ostane vremena. Prodadoh Kawasaki KLE 500, a od prije par dana druzim se sa zabavom koja se drugacije zove Aprilia Pegaso 650. ;D

Pegaso?Pa sta bi sa BMW opcijom. ???U Sutomoru si mi rekao da imas tu opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

procitao sam postove i video da svi imate reci hvale za ovaj model,

po osvaltu i van njega, mnogi su prevalili kilometre i kilometre, mozda ce biti malo off ali

isto tako moze pomoci nekom drugom ko se interesuje za KLE kao ja  ;D tako da verujem da cete mi pomoci 

ovo je lep i izdrzljiv motor i zato

evo i jedno pitaje za kle sektu  ;D

ja 196cm i 106kg

zena 170cm i oko 50 kg

prtljaga oko 30kg

put 1000-2000km

koliko je to ostvarljivo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

procitao sam postove i video da svi imate reci hvale za ovaj model,

po osvaltu i van njega, mnogi su prevalili kilometre i kilometre, mozda ce biti malo off ali

isto tako moze pomoci nekom drugom ko se interesuje za KLE kao ja  ;D tako da verujem da cete mi pomoci 

ovo je lep i izdrzljiv motor i zato

evo i jedno pitaje za kle sektu  ;D

ja 196cm i 106kg

zena 170cm i oko 50 kg

prtljaga oko 30kg

put 1000-2000km

koliko je to ostvarljivo?

 

 

Situacija I

Ja - 180 i 118kg

žena - 176 i 72kg

Prtljag - oko 20 kg

Put - koliki god da je (preko 50km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Situacija I

Ja - 180 i 118kg

Sin - 162 i 62kg

Prtljag - oko 10 kg

Put - koliki god da je (preko 50km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Situacija III

Ja - sam

Prtljag - nema

Put - koliki god da je (preko 150km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Naravoučenije:

-smanjiti telesnu težinu ;D ili

-prepraviti sic ili

-ne voziti KLE na dalek put ako se ne poštuju prethodne dve stavke ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

procitao sam postove i video da svi imate reci hvale za ovaj model,

po osvaltu i van njega, mnogi su prevalili kilometre i kilometre, mozda ce biti malo off ali

isto tako moze pomoci nekom drugom ko se interesuje za KLE kao ja  ;D tako da verujem da cete mi pomoci 

ovo je lep i izdrzljiv motor i zato

evo i jedno pitaje za kle sektu  ;D

ja 196cm i 106kg

zena 170cm i oko 50 kg

prtljaga oko 30kg

put 1000-2000km

koliko je to ostvarljivo?

 

 

Ovog leta smo gospoja i ja bili na turi od 1600 km bez ikakvih problema. Sto se tice sica koji je jedina boljka, ja koristim ovciju kozu koja izgleda malo sasavo ali ledja vise ne bole:-) Ozbiljno, bukvalno nismo sisli 11,5 sati sa KLE-a!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

procitao sam postove i video da svi imate reci hvale za ovaj model,

po osvaltu i van njega, mnogi su prevalili kilometre i kilometre, mozda ce biti malo off ali

isto tako moze pomoci nekom drugom ko se interesuje za KLE kao ja  ;D tako da verujem da cete mi pomoci 

ovo je lep i izdrzljiv motor i zato

evo i jedno pitaje za kle sektu  ;D

ja 196cm i 106kg

zena 170cm i oko 50 kg

prtljaga oko 30kg

put 1000-2000km

koliko je to ostvarljivo?

 

 

Situacija I

Ja - 180 i 118kg

žena - 176 i 72kg

Prtljag - oko 20 kg

Put - koliki god da je (preko 50km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Situacija I

Ja - 180 i 118kg

Sin - 162 i 62kg

Prtljag - oko 10 kg

Put - koliki god da je (preko 50km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Situacija III

Ja - sam

Prtljag - nema

Put - koliki god da je (preko 150km)

Motor - radi kao sat

Dupe - otkida  ;D ;D ;D

 

Naravoučenije:

-smanjiti telesnu težinu ;D ili

-prepraviti sic ili

-ne voziti KLE na dalek put ako se ne poštuju prethodne dve stavke ;D ;D ;D

Care, afrika ima tvrdje i uže sedište...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ovde je rec o KLE500 a ne o Africa bajku??? Ja nisam vozio Africa bajk ali sa KLe500 vozio sam po 10 sati i naebo sam.Znaci,sediste je shit za duze ture.To je najveci razlog zasto sam prodao skoro nov motor(2007) sa samo prednjenih 6000 km i kalirao na prodaji 1100eu(koferi i ostalo).Drugi razlog je slabe kocnice za super tesku kategoriju.Treci,manje bitan razlog je korozija na novom motorciklu.Nije to neka korozija ali mi je bio bedak da vidim koroziju na motorciklu starom npr.2 meseca.Brzo pusta koroziju.

Chinjenica da ima nezgodno sediste i da posle sat vremena voznje pocinje nezgodno da boli zadnjica,kukovi i na kraju ledja.Znaci , za nas ljudeskare, nije za duze ture.Kupio sam V-strom i sada uzivam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ovde je rec o KLE500 a ne o Africa bajku??? Ja nisam vozio Africa bajk ali sa KLe500 vozio sam po 10 sati i naebo sam.Znaci,sediste je shit za duze ture.To je najveci razlog zasto sam prodao skoro nov motor(2007) sa samo prednjenih 6000 km i kalirao na prodaji 1100eu(koferi i ostalo).Drugi razlog je slabe kocnice za super tesku kategoriju.Treci,manje bitan razlog je korozija na novom motorciklu.Nije to neka korozija ali mi je bio bedak da vidim koroziju na motorciklu starom npr.2 meseca.Brzo pusta koroziju.

Chinjenica da ima nezgodno sediste i da posle sat vremena voznje pocinje nezgodno da boli zadnjica,kukovi i na kraju ledja.Znaci , za nas ljudeskare, nije za duze ture.Kupio sam V-strom i sada uzivam.

 

A jel porbao neko da našteluje guvernalu na tim vašim KLE-ima? Ja razumem da kad je motor u garanciji ne treba da se ništa dira, ali ipak .... 8)

Bol u dupetu je povezan sa položajem ruku i tela ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ovde je rec o KLE500 a ne o Africa bajku??? Ja nisam vozio Africa bajk ali sa KLe500 vozio sam po 10 sati i naebo sam.Znaci,sediste je shit za duze ture.To je najveci razlog zasto sam prodao skoro nov motor(2007) sa samo prednjenih 6000 km i kalirao na prodaji 1100eu(koferi i ostalo).Drugi razlog je slabe kocnice za super tesku kategoriju.Treci,manje bitan razlog je korozija na novom motorciklu.Nije to neka korozija ali mi je bio bedak da vidim koroziju na motorciklu starom npr.2 meseca.Brzo pusta koroziju.

Chinjenica da ima nezgodno sediste i da posle sat vremena voznje pocinje nezgodno da boli zadnjica,kukovi i na kraju ledja.Znaci , za nas ljudeskare, nije za duze ture.Kupio sam V-strom i sada uzivam.

 

A jel porbao neko da našteluje guvernalu na tim vašim KLE-ima? Ja razumem da kad je motor u garanciji ne treba da se ništa dira, ali ipak .... 8)

Bol u dupetu je povezan sa položajem ruku i tela ;)

Bol u ramenima tj.trpezoidnom misicu je od upravljaca.Tu si u pravu.Ali za bol u zadnjici je krivo uzano sediste.

Ma sve smo probali,tj.ne samo ja ali pomaze samo jastuche,ili ovcja koza i sl.Oni laksi voze bez problema i bez toga ali mi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Moj upravljac na KLE je ima drugaciju poziciju, nastelaovao sam ga da ruke padaju na njega i da mogu bez ikakvih problema da ga vozim stojeci. Al' opet zadnjica... primjer, Yamaha XT600 ima uze i tvrdje sjediste, ali nije mi toliko zadnjica trnula (sa XT600 sam prosao oko 700 km)

 

Na KLE je sjediste, em usko, em mekano i to je problem. Imaju zamjenska sjedista i to je rjesenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

I još nešto, mekana sedišta ako nisu anatomska smanjuju cirkulaciju krvi guznih mišića, i samo su prividno udobnija od tvrdih tj. ljubav na prvo sedenje. Kada sam jednom prilikom seo na Touratech sedište iznenadio sam jer sam očekivao da je mekše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Eto i ja sam uzo kleku iz švajcarske, juče sam ga registrovao...93god., crveni sa zelenim sedištem. sada mi je ostalo da ga sredjujem, da vidim šta mu fali, pa da ga pritegnem.Ovako, na oko izgleda ok. u saobraćajnoj piše 19.9kw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

u nemackoj su postojale oslabljene verzije sa 25ks. moguce da je i u svajcarskoj neka slicna situacija. kao, za pocetnike i to.

verovatno je tako bio prvobitno registrovan, pa posle nisu to menjali...

\sve to stoji ako nije neka greska prilikom upisa u saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

 

post-3034-12879006524635_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kolege, jel stavljao neko od vas krace „koske“ (dogbones) ? Hteo bih da podignem KLE-a jos malo, navodno se dobija na repu 7-8cm ako se stave malo krace koske... Kad se vozim sam, ne smeta mi ali sa suvozacem i prtljagom, potonem skroz do zemlje:-)

Ne znam kako ti je podešen prenapon zadnje opruge, default je 2 što će reći 68kg a imaš 5 pozicija.

Proveri to pa prema opterećenju podesi, nadam se da je amortizer ok. Svaki zub 34kg.

Ovo na slici znam da postoji, lično nisam koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja