Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Ehm, listajuci on-line polo katalog, nadjoh link ka sajtu o moto gumama.  To je ovaj: http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/ActiveTab/shopping/ActiveLink/1/Search/2/motorcycle/140/motorcycle_ccm_group/3/motorcycle_model/4832/StartRow/0/motorradreifen.html

 

Iz prilozenog se vidi veliki izbor guma (a i cena) za KLE500. Ima i za druge motore, ali o njima u nekoj drugoj temi, jel'?  ;D

Rezime:

Michelin Gripster - PilotRoad 2 (zadnja sa cudnom dimenzijom?)  172e

Bridgestone TrailWing 101/152        144e

Bridgestone TrailWing 41/42            145e

Dunlop TrailMax                                147e

Metzeler Enduro Sahara                  142e

Metzeler Karoo                                  123e

Metzeler Tourance                            138e

Michelen T63                                    140e

Michelen Sirac                                  159e

Michelen Anakee                              170e

Pirelli Scorpion                                  169e

To su cene kompleta, prednja i zadnja guma.

Steta sto, cini mi se, ne mogu da se naruce preko Polo dobavljaca...

Ali, ne skodi znati nesto o njima i njihovoj nameni. A sta ne skodi, moze da koristi  :), ako neko ima iskustva sa navedenim modelima, neka to i napise!

Pa i mogucnosti nabavke setova guma, dobro ce doci svima, da li su priblizno iste cene, gde se mogu nabaviti... pisite ljudi!  8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo jedan rezime ove moje makine poslije godinu i mjesec dana sa predjenih 12.800 km.

 

- najveca mana je ipak sjediste.

- za godinu dana uradjena tri servisa (na 1.000, 6.000 i 12.000 km).

- Zadnji servis sa materijalom (ulje, filter od ulja, filter od vazduha, svjecice i zadnje pakne) i radom kostao je 178 eura (prva dva manje)

- Gume su izdrzale priblizno 12.000 km, kupio Metzeler Tourance (132 eura kod dilera u PG), za ugradnju serviser je uzeo 20 eura. (bolje su nego serijske gume Dunlop Trailmax)

- prosjecna potrosnja na ovih 12.800 km je oko 5,8 litara na predjenih 100 km.

- lanac se jos drzi, pretpostavljam da ce izgurati bar jos ovoliko.

- prednje pakne su izdrzale oko 9.000 km.

 

Najkrace moguce, idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo jedan rezime ove moje makine poslije godinu i mjesec dana sa predjenih 12.800 km.

 

- najveca mana je ipak sjediste.

- za godinu dana uradjena tri servisa (na 1.000, 6.000 i 12.000 km).

- Zadnji servis sa materijalom (ulje, filter od ulja, filter od vazduha, svjecice i zadnje pakne) i radom kostao je 178 eura (prva dva manje)

- Gume su izdrzale priblizno 12.000 km, kupio Metzeler Tourance (132 eura kod dilera u PG), za ugradnju serviser je uzeo 20 eura. (bolje su nego serijske gume Dunlop Trailmax)

- prosjecna potrosnja na ovih 12.800 km je oko 5,8 litara na predjenih 100 km.

- lanac se jos drzi, pretpostavljam da ce izgurati bar jos ovoliko.

- prednje pakne su izdrzale oko 9.000 km.

 

Najkrace moguce, idemo dalje...

Ja sam ga zbog sedista najvise i prodao.Ubijalo me je.Pukao sam 1100 eu za godinu dana na novom motoru tj.za razliku u ceni.Sad sam prilicno "kratak" i jurim da skupim kintu za V-strom dl 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Prvo da se prijavim ;D, motor sam kupio pocetkom jula od drugara iz Valjeva, i za sada sam zadovoljan. KLE je 2007, ja sam ga kupio sa predjenih 1500km (sigurno je toliko presao), nije uvezen.

Inace to mi je prvi ozbiljan motor, do sada sam vozio razne varijante vespe px (od 1991) i pre kle-a zadnjih godinu dana sym hd200.

E sada naravno par pitanja, ako neko moze da da savet:

Cesto (recimo svaki 10. put) se desava da mi pri paljenju udari lancanik bendiksa u kuciste, ubedjuju me da je to normalno, pa nisam ni pitao za savet do sada, ali veceras mi se desilo da je udario cim sam poceo da verglam (obicno se cuje posle sekund, kad napravi bar jedan krug...), bas neki gadan zvuk, nisam cak ni siguran da je to, iz drugog je normalno upalio, bez zvukova, da li ima neki savet povodom ovoga?

Koliko cesto treba da se doteze lanac, motor je bio kod petosevica na servisu na 1000km, ja sam ga dotegao na nekih 2500 sa zakasnjenjem i sada sam oko 3000 i opet mi je hod preko 8cm, u servisnom uputstvu pise da treba da bude izmedju 3.5-4.5 cm. Zategao sam ga bio na 3.5. Naravno tocak se nije pomerio, znaci bas se lanac istegao. Lanac redovno podmazujem sae 90 uljem, a kada sam kupio motor bio je suv ko barut, stajao je 9 meseci.

I zadnje pitanje, vidim svi pljuju mimoto servis, hvale culeta, a nisam nasao o petosevicu nista, da li vredi ici tamo ili da zapicim za novi sad. Pri tom voleo bih da ga vozim jos 2.000 pre servisa, ali da cujem vase savete.

Hvala, pozdrav Jovan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Prvo da se prijavim ;D, motor sam kupio pocetkom jula od drugara iz Valjeva, i za sada sam zadovoljan. KLE je 2007, ja sam ga kupio sa predjenih 1500km (sigurno je toliko presao), nije uvezen.

Inace to mi je prvi ozbiljan motor, do sada sam vozio razne varijante vespe px (od 1991) i pre kle-a zadnjih godinu dana sym hd200.

E sada naravno par pitanja, ako neko moze da da savet:

Cesto (recimo svaki 10. put) se desava da mi pri paljenju udari lancanik bendiksa u kuciste, ubedjuju me da je to normalno, pa nisam ni pitao za savet do sada, ali veceras mi se desilo da je udario cim sam poceo da verglam (obicno se cuje posle sekund, kad napravi bar jedan krug...), bas neki gadan zvuk, nisam cak ni siguran da je to, iz drugog je normalno upalio, bez zvukova, da li ima neki savet povodom ovoga?

Koliko cesto treba da se doteze lanac, motor je bio kod petosevica na servisu na 1000km, ja sam ga dotegao na nekih 2500 sa zakasnjenjem i sada sam oko 3000 i opet mi je hod preko 8cm, u servisnom uputstvu pise da treba da bude izmedju 3.5-4.5 cm. Zategao sam ga bio na 3.5. Naravno tocak se nije pomerio, znaci bas se lanac istegao. Lanac redovno podmazujem sae 90 uljem, a kada sam kupio motor bio je suv ko barut, stajao je 9 meseci.

I zadnje pitanje, vidim svi pljuju mimoto servis, hvale culeta, a nisam nasao o petosevicu nista, da li vredi ici tamo ili da zapicim za novi sad. Pri tom voleo bih da ga vozim jos 2.000 pre servisa, ali da cujem vase savete.

Hvala, pozdrav Jovan.

 

 

Za pogonski lanac nemoj da brineš samo ti njega dotegni koliko treba pazi samo da ga ne pretegneš jer ćeš napraviti gore nego što je bilo.

Mora da ima lufta kada sedneš na motor i to tamo gde je najzategnutiji.

Što se tiče lanca bendiksa ja sam to prošao pa ti je moj savet da ti majstor otvori levi dekl što nije veliki posao i da proveri kako to stoji unutra.

Kod mene npr magnet nije bio nabačen koliko treba na osovinu radilice i sada je to ok.

Čini mi se da mnogi koji voze KLE ne smatraju da je to ozbiljno kada lupi odatle ali ja kada sam uzeo motor odmah sam to primetio i uradio.

Sada toga više nema.

I ono što je najvažnije na KLE se to lako rešava.

Ja sve moje motore već 18 god održavam u Čačku kod Moto Marinkovića a ti izaberi servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Za pogonski lanac nemoj da brineš samo ti njega dotegni koliko treba pazi samo da ga ne pretegneš jer ćeš napraviti gore nego što je bilo.

Mora da ima lufta kada sedneš na motor i to tamo gde je najzategnutiji.

Što se tiče lanca bendiksa ja sam to prošao pa ti je moj savet da ti majstor otvori levi dekl što nije veliki posao i da proveri kako to stoji unutra.

Kod mene npr magnet nije bio nabačen koliko treba na osovinu radilice i sada je to ok.

Čini mi se da mnogi koji voze KLE ne smatraju da je to ozbiljno kada lupi odatle ali ja kada sam uzeo motor odmah sam to primetio i uradio.

Sada toga više nema.

I ono što je najvažnije na KLE se to lako rešava.

Ja sve moje motore već 18 god održavam u Čačku kod Moto Marinkovića a ti izaberi servis.

 

Hvala ti na odgovoru. Lanac cu da zategnem, a ovo ce izgleda morati kod majstora, ipak bih voleo da proverim. Ne znam da li smem sam to da proverim i da li mogu da vidim nesto unutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Za pogonski lanac nemoj da brineš samo ti njega dotegni koliko treba pazi samo da ga ne pretegneš jer ćeš napraviti gore nego što je bilo.

Mora da ima lufta kada sedneš na motor i to tamo gde je najzategnutiji.

Što se tiče lanca bendiksa ja sam to prošao pa ti je moj savet da ti majstor otvori levi dekl što nije veliki posao i da proveri kako to stoji unutra.

Kod mene npr magnet nije bio nabačen koliko treba na osovinu radilice i sada je to ok.

Čini mi se da mnogi koji voze KLE ne smatraju da je to ozbiljno kada lupi odatle ali ja kada sam uzeo motor odmah sam to primetio i uradio.

Sada toga više nema.

I ono što je najvažnije na KLE se to lako rešava.

Ja sve moje motore već 18 god održavam u Čačku kod Moto Marinkovića a ti izaberi servis.

 

Hvala ti na odgovoru. Lanac cu da zategnem, a ovo ce izgleda morati kod majstora, ipak bih voleo da proverim. Ne znam da li smem sam to da proverim i da li mogu da vidim nesto unutra...

Ako možeš sam da proveriš i ako imaš adkevatan alat zašto da ne.

Moraš da ispustiš ulje, skineš dekl (obrati pažnju na dihtung može da zatreba novi) pa pogledaj kako izgleda unutra.

Kod mene je bilo interesantno to da kajla na osovini radilice nije stajala kako treba pa je nagužvala malo matrerijala pored kanala i zato magnet nije mogao da legne kako treba.

Ko je to skidao na novom motoru i nije znao to lepo da vrati nije mi jasno a posledica toga je bila povremeno krljanje odatle pri anlasovanju kao i neravnomeran ler gas jer magnet se oslanjao na 3 tačke i rotirao kao neizbalansiran točak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ipak ne verujem da cu sam to da radim, ali hvala na objasnjenju, ko zna, zima je idealna za kvarenje motora.

Jos jedno pitanje, koliko cesto treba da se pali ventilator na kle-u, meni se pali dosta cesto, pa ne znam da li je to normalno, na prethodnom motoru mi se palio samo na 40 stepeni kada idem uzbrdo, ovde imam utisak da svaki put kada stanem ga ukljuci, cak i kada je hladnije. Naravno tecnost za hladjenje ima u rezervoaru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ipak ne verujem da cu sam to da radim, ali hvala na objasnjenju, ko zna, zima je idealna za kvarenje motora.

Jos jedno pitanje, koliko cesto treba da se pali ventilator na kle-u, meni se pali dosta cesto, pa ne znam da li je to normalno, na prethodnom motoru mi se palio samo na 40 stepeni kada idem uzbrdo, ovde imam utisak da svaki put kada stanem ga ukljuci, cak i kada je hladnije. Naravno tecnost za hladjenje ima u rezervoaru.

 

Moj ti je savet da proveru bendiksa uradi majstor koji to zna da uradi jer to nije velika lova jer se lako do njega dolazi i tada ćeš biti miran.

Obrati pažnju na majstora!!!

Što se tiče ventilatora i ja sam primetio da i kod mene na motoru se ventilator pali dosta češće nego na drugom KLE500 koji je takođe 2006 god i krećemo se istim putem, znači zajedno se vozimo pa sam to odmah primetio.

Mene to ne brine jer imam dovoljno tečnosti unutra, termoregulacija radi korektno, jedino davač izgleda ranije trigeruje motor ventilatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mozes da stavis 2 chaure od po 2 cm u prednje viljuske kako ne bi KLE bio toliko mekan pri kocenju.To cesto rade bajkeri na ovom modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Da li se neko od vas bavio podesavanjem pritiska u prednjoj viljusci?

 

Mene kopka... :D

Fabrički je 0 Kpa a može da ide do 2.5 Kpa ako se dobro sećam (proveri to)

Kod mene je nula.

Veoma je važno da pritisak i u jednom i drugom štapu bude isti pa u tu svrhu postoji račva koja može da se postavi tako da uvek bude jednak pristisak u oba štapa.

Ja ih držim na nuli što je fabrički a pritisak se lako izjednačava, neko ti pomogne da se malo odigne prednji kraj(držeći za volan) levo i desno i samo pipneš ventile sa obe strane jedan po jedan da se pritisak izjednači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Mozes da stavis 2 chaure od po 2 cm u prednje viljuske kako ne bi KLE bio toliko mekan pri kocenju.To cesto rade bajkeri na ovom modelu.

 

Ma kako si pogodio da mi je to sto je mekan na kocenju problem?!  ;D

Ovo zvuci kao interesantno resenje, ali pomalo radikalno...

 

Fabrički je 0 Kpa a može da ide do 2.5 Kpa ako se dobro sećam (proveri to)

Kod mene je nula.

 

Kod mene je isto 0.

Nasao sam u knjizi da je 0 fabricki, ali ne mogu da nadjem koliki je max pritisak...

Cime mogu da ih pumpam?

Pretpostavljam da kompresor nije dobar izbor  8)

 

Da li neko zna koliko kosta servis stapova za kle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Negde na ovom forumu pise da ne bi trebalo preko 1.2 da se pumpa. Ja sam pokusao na pumpi da ih napumpam, zamalo da srusim motor, cim pipnes kompresor ode na 1.5 (na srecu ocekivao sam tako nesto pa nije otislo preko 1.5), moze i tako ali treba da budes pazljiv. Iskreno nisam osetio nikakvu razliku posle pumpanja.

Jeste mekan pri kocenju i ponekad malo zabole ramena kada par puta uzastopce mora ostrije da se koci, ali je udoban preko lezecih, mislim da ti je najbolje da ne budzis viljusku.

Sto se tice pumpanja ja bih sledeci put probao sa pumpom za bicikl (uglavnom sve novije pumpe imaju sa jedne strane ventil za kola, sa druge za bicikl), pumpe za bicikl mogu da pumpaju do 8 atmosfera, a za proveru pritiska kupi mali dzepni merac (cuo sam da je oko 300 dindzi u hipermarketima, neproverena informacija), a imaju te merace na boljim pumpama i u vulkanizerskim radnjama, pa mozes da zamolis da ti pozajme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mozes da stavis 2 chaure od po 2 cm u prednje viljuske kako ne bi KLE bio toliko mekan pri kocenju.To cesto rade bajkeri na ovom modelu.

 

Ma kako si pogodio da mi je to sto je mekan na kocenju problem?!  ;D

Ovo zvuci kao interesantno resenje, ali pomalo radikalno...

 

 

Znam jer je to maleni problem kod svih vlasnika kle500.Dosta mekan u prednjem delu pa kod jaceg kocenja hoce da malo "pobode njonju radikalno na dole".Ovo pogotovo na nizbrdicama.Stavljanjem caura ne gubis ni malo na udobnosti.Samo mu nedas da toliko naglo sabije opruge na dole kod jakog kocenja.Provereno.Marinkovic u Cacku(ovlasceni diler i serviser) mi je,cim sam kupio KLe500,stavio te 2 caure.JA se malo prepao:"sta to radis?"....kaze:"Cuti kad nemas pojma.Tezak si pa ces da se prevrnes na nizbrdici a i kocenje ti je ovako bolje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Hm... a kako je sa sipanjem nesto gusceg ulja?

 

Odlicno (al' za servisere), pre ce da ti odu semerinzi, narocito ako vozis cesce OFF road.

To mu je fabricka mana i tu nema spasa, osim da ubacis progresivne opruge od nekog drugog modela koje pasuju na KLE.

 

Evo procitajte sta drugi kazu o ovome, a sta sam ja uradio povodom toga :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=8725.msg114336#msg114336

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Kad sam pre 6 meseci radio drugi servis kod Culeta u NS, majstor Sale mi je napumpao viljuske na 1,6 bara, zato sto imam 110kg, sto direktno utice na efikasnost kocenja. Medjutim, motor sam jedva dovezao do Mladenovca, tvrd je kao da je kruta veza. Pozovem Saleta i on mi onda kaze da nadjem bas precizan manometar i spustim pritisak na 1 bar, ali obavezno mora biti isti pritisak u oba stapa. U suprotnom, zabadas se prilikom prvog kocenja. Tako sam i uradio i sada sam bas zadovoljan. Nisam probao te caure ali cu definitivno probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

 

Evo procitajte sta drugi kazu o ovome, a sta sam ja uradio povodom toga :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=8725.msg114336#msg114336

 

Aha... Za pismene sve lepo pise  ;D

Hvala :)

 

Mislim da cu probati sa pumpanjem na 1, a kad budem menjao ulje u stapovima verovatno idu i caure..

 

Hm... a kako je sa sipanjem nesto gusceg ulja?

 

Odlicno (al' za servisere), pre ce da ti odu semerinzi, narocito ako vozis cesce OFF road.

 

 

Hmm... Kad sam pricao sa Milosem Trovacem (a.k.a. mali Spale) o tome, on mi rece da je prilicno uobicajeno da se na starijim motorima sipa malcice gusce ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Pa u principu moze malo gusce ali pre toga obavezno promeniti semeringe. Jedan od jako cestih kvarova je procurelo ulje iz stapova.Evo i meni jedan stap malo vlazi i pred sledecu sezonu me ceka zamena ulja i semeringa a vozim 99% po asfaltu.

Ali sve ovo na KLE-u nece doneti nikakvo vece otvrdnjavanje od onoga sto je bilo pre toga dok se ne zamene opruge tvrdjim, sto ja, recimo, necu nikad da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja