Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 21 sati, donadog je napisao:

Pocela je cudna stvar da mi se desava sa lampicama za ulje i tempteraturu. Kad dam kontakt, normalno se obe upale. Upalim motor, ostanu obe upaljenje, dam malo gasa obe se ugase. Na nekih 2000 obrtaja trepere, ispod toga upaljene, iznad toga se ugase... I sto je najcudnije, u leru kad je nagnut levo na nozicu, ugase se, kad ispravim motor, upale se... Hladan, vruc, isto se ponasa. Ulja ima, filter i ulje menjani u martu, a posto je otvarano kvacilo skoro, dosipano je samo isto ulje... Od tada je i krenulo to da se desava, ali da je nesto do pritiska ulja, kapiram da bi gorela samo za ulje. Vise mi deluje da su neki kontakti mozda? Jel neko imao slicnu situaciju? Ne znam da li je problem za elektricara ili za mehanicara :D, kome da teram motor? 

Možda nema veze sa tim ali proveri napon punjenja akumulatora u leru i kad podigneš obrtaje, ne košta ništa a otkloniće jednu dilemu:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
On 27.9.2022. at 11:02, Plavšić je napisao:

Šmirgl papirom, čeličnom četkom na brusilici i posle ofarbaj temperaturnom crnom farbom u spreju

Skinuo sam granu, ocetkao je celicnom cetkom na brusilici, onda sam sa vodenom smirglom i vodom skinuo svu rdju... Farbao sam granu crnim mat sprejom, 3 puta sam naneo boju u razmaku od 30 min susenja. Uzeo sam sprej bas za to, koji trpi velike temperature. Medjutim, nakon 150km boja je pocela da puca i da se ljusti. Ajde na pocetku grane kod glave, ok, prevelika je temperatura, ali na kraju grane isto.. Ispuca i ljusti se... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 24 minuta, Jocic.01 je napisao:

Skinuo sam granu, ocetkao je celicnom cetkom na brusilici, onda sam sa vodenom smirglom i vodom skinuo svu rdju... Farbao sam granu crnim mat sprejom, 3 puta sam naneo boju u razmaku od 30 min susenja. Uzeo sam sprej bas za to, koji trpi velike temperature. Medjutim, nakon 150km boja je pocela da puca i da se ljusti. Ajde na pocetku grane kod glave, ok, prevelika je temperatura, ali na kraju grane isto.. Ispuca i ljusti se... 

Uzmi MOTIP sprej 800 stepeni C I pređi 2 tanka sloja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 9 minuta, Plavšić je napisao:

Uzmi MOTIP sprej 800 stepeni C I pređi 2 tanka sloja

Kad ofarbaš tim sprejom upali na par minuta da se boja zapeče, vrvt nije temp. boja ta što si koristio. Koristim taj MOTIP i nikad nisam imao problema niti se ikad oljuštila i još nešto, ta boja ide direktno na metal ne ide osnovna ili neka podloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Vrlo moguce da je problem u spreju. Nisam koristio taj MOTIP vec neki drugi. Ma da rekli su mi u prodavnici da trpi velike temperature. Nista, za sad nije mnogo strasno, ali ako se skroz oljusti, onda ga farbam ponovo.... Hvala za savete... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Došla je na red i poluga kvačila da se sredi, čaura je bila "pojedena" nekih 0,4mm unutrašnji deo i oko 0,3 spoljašnji pa sam napravio novu tako da sad poluga nema lufta gore dole. Deo koji je nedostajao napravio sam od aluminijuma, zavario, obradio i ofarbao tako da deo može da se reparira a i ovi što su u ponudi verujem da su poreklom iz Kine a prema njima sam skeptičan. Evo i par slika kako je to izgledalo

20220927_174734.jpg

20220927_174807.jpg

20220927_181340.jpg

20220927_181344.jpg

20220928_191717.jpg

20220928_191735.jpg

20220929_081415.jpg

20220929_081444.jpg

20220929_103218.jpg

20220929_112521.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Bilo kakav komentar na tvoje radove postaje suvišan a već znaš šta mislim o tome. Jedino ti pomalo zavidim što možeš da variš aluminijum:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 11 minuta, VLAD81 je napisao:

Bilo kakav komentar na tvoje radove postaje suvišan a već znaš šta mislim o tome. Jedino ti pomalo zavidim što možeš da variš aluminijum:)

Hvala, zavarivao sam elektro tj REL, alu elektrodama 2,5 ali veoma je teško

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

To još nisam probao. Imam aparat, varim sve i svašta ali Al nisam radio a moraću probati, onako za svoju dušu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 5 minuta, VLAD81 je napisao:

To još nisam probao. Imam aparat, varim sve i svašta ali Al nisam radio a moraću probati, onako za svoju dušu. 

Inverter aparat, elektroda na + polu i materijal koji se zavaruje mora se predgrevati, deblji materijal oko 200 stepeni i polako...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 9/25/2022 at 1:20 PM, Plavšić said:

Godinama imam kratku polugu prednje kočnice i ovih dana odlučim da je promenim tj napravio sam je od komada aluminijuma(nova je oko 30e, nije to neka cifra ali sam odlučio da je napravim). Evo par slika kako je to izgledalo, inače sam veoma zadovoljan kako izgleda a i kočenje mi se poboljšalo

 

 

Vidim strojčić, ali tu je trebalo i puno toga od oka, onim finim majstorskim osjećajem,

kojeg se ne može kupiti, to se ima u sebi, a ako se nema, plati se CNC. 

Original ručka nježnije sjeda u ruku od onih kineskih zlatnih aftermarket. 

I duža je. Super ispalo. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 9/27/2022 at 10:57 AM, Jocic.01 said:

Je l zna neko da mi kaze kako da skinem rdju sa grane auspuha?

žiVVVčanom četkom na kutnoj brusilici, 

preporuka, gdje nije jako hrđavo, ne skidaj vanjski zaštitni sloj, 

samo ŠTO MANJE da se skine, ono što LAKO ide. 

Ni hrđu ne skidaj jako!!! Tamo ispod se ionako ne vidi. 

Ja posprejao SILIKON crnim temperaturnim sprejem, 

sjaj onako svilenkast, kao da duže drži od običnog temperaturnog. 

silikon temperaturni postoiji i proziran, i možda još koja boja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 2 sati, drdamjan je napisao:

 

Trebalo je vremena ali to je za mene uživanje, hvala i pozdrav.(Stroj je ručne izrade, sam sam ga pravio i preciznost mu je odlična)

Promenio član Plavšić
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
On 8/12/2022 at 11:43 PM, Gliga said:

Pre neki dan sam završio i drugu torbu. Izmenio sam i unapredio par sitnica u odnosu na prvu. Danas je pala i prva vožnja kompletiranog sistema, moram reći da sam i dalje oduševljen. Postavljaju se za 5min (prvi put) i nakon toga zaboravljam da postoje, nema dotezanja u vožnji.

 

 

G6OztL8.jpg

 

Zapremina ostaje 19l+spoljašnji džep od 1l. Montaža direktno na motor, bez nosača (ovo je od starta bio prioritet. Sa nosačima može bilo kakva torba i ima ih milion na tržištu). 15ak kg se u vožnji ne oseti.

 

 

rUp3Mug.jpg

 

 

Ut5yzcF.jpg

 

 

...

Inače odavno mi se sviđaju ovi Barkbusters, ozbiljni štitnici. Gde si ih nabavio i koliko su ti izašli ako nije tajna?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Davno sam uzimao, više se i ne sećam odakle. Cena bila između 100 i 120€, stvarno se ne sećam. Ranije ih je bilo u Louis-u, možda ima i dalje. Nisu jeftini ali vrede. Pre njih sam imao neke alu sa Aliexpresa. Koštali su kao trećina Barkbustersa ali su zato bili đubre, mogao sam rukom da savijem aluminijum...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
On 8/19/2022 at 7:15 PM, drdamjan said:

operi, kist+petrolej, ili bilo kako, osuši,

operi od kape naniže,

onda prati slijeva li se to odozgo

sa kape, sa guma vijaka kape, brtve kape, ispušne grane, mada bi onda dimilo, 

naviruj se svakih pet minuta :) 

sumnjam na bakrenu podlošku, 

odžari/ausgihaj, na plinski rešo zacrveniš i pljus u vodu, 

i nove bsakrene su tvrde, isto.

objesiš je na kukicu od paljenog drota, i pripremiš šalicu vode krak ringle. 

Trik je i da napudraš opranu, sumnjivu zonu i tako

prije uočiš gdje slini.

Možeš i spavati kraj motora. :) 

 

 

 

Promenio član neci78

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
1 minute ago, neci78 said:

IMG-40eda7be96560b3df42d7bc4f4cf40ff-V.thumb.jpg.b75ba93dd2a73ba6b79fce78b842f5e5.jpgIMG-6b6e32013044dc0ddfb8dcfd5da91a6e-V.thumb.jpg.4012bc50df6098c4a3b157aae4b4d6f9.jpg

Dakle resen problem sa spanerom sto se tice kapanja ulja.. novi dihtung i ugrejana bakarna podloska.. jedna slika je kada sam ga skinuo bio je na 9-om zubu a druga je izvucen na 14 to je maksimum.. planiram preko zime stelati malo ventile pa ako vec otklapam poklopac mozda menjati i lanac bregaste ? Sugestije, iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre sat vremena, neci78 je napisao:

Dakle resen problem sa spanerom sto se tice kapanja ulja.. novi dihtung i ugrejana bakarna podloska.. jedna slika je kada sam ga skinuo bio je na 9-om zubu a druga je izvucen na 14 to je maksimum.. planiram preko zime stelati malo ventile pa ako vec otklapam poklopac mozda menjati i lanac bregaste ? Sugestije, iskustva?

Ako je tako po španeru imaš još da voziš do zamene, ja sam zamenio lanac kad sam ga skinuo i uporedio sa starim nije bio istegnut ali nisam mogao znati zato što sam imao stari tip španera koji kad skidaš istera oprugu do kraja, džaba menjao al ajd...stavio sam španer na vijak koji ne može da popusti i koji sam štelujem pri štelovanju ventila. Lanac ako menjaš ima alat za rastavljanje lanca, novi spojiš na stari i provučeš kroz motor i spojiš tim alatom, ne rastavlja se motor

Promenio član Plavšić

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
2 hours ago, Plavšić said:

Ako je tako po španeru imaš još da voziš do zamene, ja sam zamenio lanac kad sam ga skinuo i uporedio sa starim nije bio istegnut ali nisam mogao znati zato što sam imao stari tip španera koji kad skidaš istera oprugu do kraja, džaba menjao al ajd...stavio sam španer na vijak koji ne može da popusti i koji sam štelujem pri štelovanju ventila. Lanac ako menjaš ima alat za rastavljanje lanca, novi spojiš na stari i provučeš kroz motor i spojiš tim alatom, ne rastavlja se motor

Ok.. tako sam i mislio da odradim u slicaju zamene sa rastavljanjem lanca.. mnogo posla otvarati ceo motor.. ja sam pravio rastavljac .. sluzio je dobro ali sam jednom prilikom natezao sa drugarom neki stari zardjali  i pokrivio sam ga .. igracu se opet.. moze se naci i jeftiniji alat za to , koliko dobar ne znam.. al volim da se patim i to ti je..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Lanac ako menjaš ima alat za rastavljanje lanca, novi spojiš na stari i provučeš kroz motor i spojiš tim alatom, ne rastavlja se motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Krenem za vikend na vožnju i desi mi se da iznenada motor trzne, kao da se ugasi na delić sekunde. Nastavi normalno da radi i teram dalje. E to se ponovilo jedno tri, četiri puta. Učinilo mi se kao da se to dešava posle dela puta gde sam vozio u nižim obrtajima. Ajd reko možda ga malo udavim pa ne proguta odmah. Međutim, pred kraj puta, u vožnji se ugasi. Koči motorom, ja razdvojim na kvačilu, on se ugasi. Pustim kvačilo, koči motorom ali neće da upali. Stanem, gledam, ništa ne primećujem. Vergla ne pali. Nekoliko minuta sačekam, reko da se malo ladne jer sam pomislio da su svećice, i upali. Dalje sve normalno. Nešto iz nečijeg iskustva ili pretpostavke šta bi moglo biti. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Proveri crevo oduška (možda je i vakum crevo, nisam siguran za namenu. Ono providno deblje) rezervoara. Ako se ispod sedišta ne sprovede kako treba ume da zeza. Meni se dešavalo da motor par stotina km radi najnormalnije, a onda iznenada počne da se gasi na leru, trza na malim obrtajima. Sve zbog priklještenog creva.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Proveriću. 

Meni se ugasio na otvorenom putu, na nekih 4K obrtaja. Liči mi na problem sa strujom ali ću obavezno proveriti i to crevo kada se već dešavalo da pravi problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
Krenem za vikend na vožnju i desi mi se da iznenada motor trzne, kao da se ugasi na delić sekunde. Nastavi normalno da radi i teram dalje. E to se ponovilo jedno tri, četiri puta. Učinilo mi se kao da se to dešava posle dela puta gde sam vozio u nižim obrtajima. Ajd reko možda ga malo udavim pa ne proguta odmah. Međutim, pred kraj puta, u vožnji se ugasi. Koči motorom, ja razdvojim na kvačilu, on se ugasi. Pustim kvačilo, koči motorom ali neće da upali. Stanem, gledam, ništa ne primećujem. Vergla ne pali. Nekoliko minuta sačekam, reko da se malo ladne jer sam pomislio da su svećice, i upali. Dalje sve normalno. Nešto iz nečijeg iskustva ili pretpostavke šta bi moglo biti. 
 
Imao skoro isti problem s gpz.om(ne kazem da je i kod tebe) cep rezervoara pravio neki da kazem vakuum...vergla kao da nema goriva kad stane upali i radi normalno, nekad se to desi par puta u toku voznje nekad danima ne...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja