Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Jel neko menjao kočiona klješta na KLE-u za neka druga?

Ja bi napravio neki upgrade za neka malo jača, ali nisam siguran šta bi moglo da pasuje sa malo prepravki?

 

Racunaj da prilikom zamjene klijesta trebas i odgovarajuci glavni kocioni cilindar, da bi se zadrzao isti odnos hidraulickog pritiska. Ja sam mijenjao kompletan prednji kraj, pa sam samim tim stavio Brembo 2-cilindricni set sa KTMa, ali sam zadrzao KLE prednju felugu i disk. Dosta bolje koci od originala, ali i dalje to nije to.

 

Ono sto bi mozda vrijedilo pokusati je staviti cetvoroklipni sistem sa Yamahe R6 (plavi umetci na kocionim klijestima), jer je relativno jeftin i dostupan sistem a od svih cetvoroklipnih sistema koje sam gledao, dimenzijama je najmanji. Problem sa 4-klipnim sistemima je sirina, postoji mogucnost da ce zice od feluge udarati u klijesta, ali to se ne moze nikad reci unaprijed. Rjesenje u tom slucaju bi bilo staviti podloske pod sarafe kocionog diska, da ga se malo odmakne od feluge.

 

Na KTMu sam razmisljao da budzim enduro felne, ali sam odustao jer zice udaraju u brembo sa 4 klipa.

Stizu mi progresivne opruge za dve nedelje pa cemo da vidimo da li je osecaj kocenja bolji sa njima, kako kazu stranci po forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Aj dami kaze neko cime da ocistim kociona klesta,tj nebi ih rastavljao nego samo onu prljvstinu na klipovima0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

ocu da stavim nove plocice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Wurth Brake Cleaner.

Odlicno cisti, jeftin, ima ga u svim prodavnicama auto delova i kozmetike.

Ja moj kupio u metrou.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Sigurnost iz Zrenjanina prodaje gumice za kočione čeljusti KLE-a.

Komplet gumica ( 2 para, kompresiona i čisteća) za motore sa prečnikom kočionog klipa 34mm je 200din.

Komplet gumica za klip 27mm nisu imali juče na Bubanj potoku, ali je i on 200din.

Juče reparirana prednja klješta i za sad rade odlično, a nije ni neki posao - 2h zezanja sa sve poliranjem kočionih klipova i kompletnim čišćenjem.

 

I taman da montiram točak, kad ono međutim... ležaj u prednjem i dva u zadnjem malo krckaju. Osća se otpor kad se prstom okreću.

Tako da sam jutros otišao do lokalne radnje u Borči i kupio 4 FAG ležaja za 1500din

Oznake ležajeva su:

Prednji točak: 6202 LU i 6203 LU

Zadnji točak: 6003 i 6204

Fabrički KOYO su jednostrano zatvoreni pa je voda nekako uspela da uđe i napravi rusvaj.

Sad sam uzeo dvostrano zatvorene (2ZR) i nadam se neće biti sličnih problema.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Sad sam uzeo dvostrano zatvorene (2ZR) i nadam se neće biti sličnih problema.

 

Ako ih jos nisi montirao, uzmi i skini te zastite na lezajevima (lako se skidaju i vracaju) i dodaj jos malo kvalitetne masti za lezajeve u same lezajeve, proizvodjaci dosta skrtare na tom dijelu. Ne boj se da ces pretjerati, visak ce izaci sam u toku eksploatacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Skinuo sam na jednom, ali sam i zeznuo lezaj... genije zaboravio da stavi čauru pre stavljanja ležajeva.

Unutra je bilo poprilično puno masti...neke providne.

Nisam uspeo da skinem zaštitu bez da je unakazim, jer nije ona gumena, kao semering, nego metalna... što je sigurno - sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Konačno se provozali ovaj vikend, sunce je mamilo u nedelju i časkom pade dogovor da odemo na kafu do Temišvara. Sve sam bliže da pređem na veći putni motor, isključivo zbog NE komfora na vožnjama u dvoje. Kle sve to odradi, ali ....uvek mi stoji to ali, potrošnja skroz razumna 5,5l, a kad se pegla1moto3.gif 300 i više km a u cugu onda me izmori neverovatno neudobnošću, kako mene off road ni malo ne privlači ovim motorom već asvaltno krivinarenje bez da mi trne guzica čini mi se da će u oglase 1lol.gif

 

 

 

@Tarabić ....dobrodošao 1zdravo.gif imaš PP

@nengo takođe1zdravo.gif

post-13775-0-88300400-1370882473_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Konačno se provozali ovaj vikend, sunce je mamilo u nedelju i časkom pade dogovor da odemo na kafu do Temišvara. Sve sam bliže da pređem na veći putni motor, isključivo zbog NE komfora na vožnjama u dvoje. Kle sve to odradi, ali ....uvek mi stoji to ali, potrošnja skroz razumna 5,5l, a kad se pegla1moto3.gif 300 i više km a u cugu onda me izmori neverovatno neudobnošću, kako mene off road ni malo ne privlači ovim motorom već asvaltno krivinarenje bez da mi trne guzica čini mi se da će u oglase 1lol.gif

 

 

 

@Tarabić ....dobrodošao 1zdravo.gif imaš PP

@nengo takođe1zdravo.gif

 

Sasvim razumem tu neudobnost kad se pegla 300km, sa drugim sedistem je malo lakse, ali motor je takav kakav je. Mislim da bi tebi Strom bio idealan ( a kome ne bi ). Mislim, ako vec hoces da menjas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Молов спреј за ланац,650 динара 400мл,тефлонски.Делује ми добро на ланцу,не спада при великим брзинама.Каква су ваша искуства са њим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Dobar ako ne ideš na off ili voziš po prašini.

Ako ideš, sva prašina i pesak se zalepi za lanac pa je posle pakao za očistiti.

 

Ja potrošio 2 komada na KTM-u i evo koristim treci na KLE-u.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

:zvizduk: Evo kako sam ja danas podmazao lanac posle vožnje.Dugo sam razmišljao kako podići zadnji točak na kle 500 i posle par mazanja čišćenja tako što sam gurao motor po dvorištu dojadilo mi.Za sve koji razmišljaju i lupaju glavu čini mi se genijalno rešenje ako nemate bilo kakav štender već običnu dizalicu za auto takozvanu žabu.

Prvo sam spustio ćopu koja je produžena 10mm i šira u donjem delu gde mnogo manje utanja u meko tlo što mi naročito koristi kad idem na pecanje a oko mene nigde betona,možda nije na oko lepo ali služi svrsi (stara ruska škola).Nakon toga sa desne strane motora odmah ispod šrafa za skidanje točka postavio sam dizalicu i u otvor dizalice na vrhu ubacio komad drveta koji je isečen u obliku trougla tako da se ne klati -drma prilikom podizanja a i ne oštećuje farbu na ramu.Vrlo lako se podiže rukom tj. spojenim palcem i kažiprstom ne treba nam šrafciger ili neki drugi alat.Podigao sam ram motora za oko 10.mm.što je sasvim dovoljno za okretanje točka i za podmazivanje lanca a za skidanje i menjanje točka kao i zatezanje lanca u kućnoj radinosti slobodno se može mnogo više podići, bez da motor sklizne -padne provereno tako što sam grubo ljuljao motor a on ni makac.Za nuždu dizalica bi se mogla i poneti nije mnogo velika i teška, ali znam da ima mnogo boljih rešenja a nisu skupa ovo je rešenje za kućnu varijantu.Neznam možda nekom pomogne vi odlučite ja sam rešio problem za kući ne moram da pravim štender.Pokušao sam da postavim slike ali mi ne ide Pozdrav kle sekti1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ja razmišljam da ugradim neki oiler, već mi muka od lepljivog spreja, odvratno se teško skida.....hoće neko da se provoza do Inđije na skup u subotu da ne bude solo srebna strela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja razmišljam da ugradim neki oiler, već mi muka od lepljivog spreja, odvratno se teško skida.....hoće neko da se provoza do Inđije na skup u subotu da ne bude solo srebna strela?

 

Verovatno cu ja doci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Moze i ovako da se podmaze, bar ja tako radim:

 

I ja sam to uzeo od "Sebe" odlicna stvar mada sam posle napravio podmazivac lanca i sada vise ne razmisljam o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500, Suzuki gsxr 750

Ide li neko za Sarajevo za vikend?

Meni KLE na servisu,mozda odem autom,ne znam jos...

 

Ja planiram sutra oko 12 da krenem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Meni obicna daska radi posao kao taj sebin :), vec je 3 godine furam u koferu. A kod kuce jedna stoji odmah do motora, na prozoru, u kutiji sa uljem i cetkicom za zube. Tako da mi je ukupno minut posla potrebno za namazati lanac i otprasiti na put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja